EPF
Nie wiesz jak się zabrać za mieszanie? Twój liquid ma zły wpływ na grzałkę? Masz inny problem? Pomożemy Ci znaleźć rozwiązanie!
Awatar użytkownika
By PapaMad
#1913094
Witam potrzebuję pomocy.
Korzystam z ijusta3 i ostatnio zakupiłem premix big mouth i grzałka do wyrzucenia po 2 dniach... Możecie polecić jakieś premixy z e-dym(słodkie smaki, owocówki), które nie niszczą tak szybko grzałek?

PS> czy smok nord kit jest dobrą opcją na 2 e-papierosa?
Awatar użytkownika
By pol
#1913104
PapaMad pisze:....
PS> szkoda, że nie ma opinii o smok nord

Może nie ma, bo szkoda czasu na ten model.

Może jednak VooPoo Vinci X, a nie Nord.

O premixach nie lubię się wypowiadać. Jak dla mnie to jakiś erzac....
Premix to nic innego jak mieszanina gliceryny/glikolu i zaproponowanej przez producenta mieszaniny aromatów, często z dużą domieszką różnych słodzików.

Może zainteresuj się robieniem własnych liquidów. Taniej i zdrowiej. Zwiększa się prawdopodobieństwo tego, że wiesz co wapujesz.
Już niebawem premixy podrożeją i to znacznie. (55gr na 1 ml - akcyza).
By piodos4
#1913122
Znajdź kolegę który też vapuje i z nim wymieniaj się smakami. Jeśli chodzi o owocówki to każdy ma inny smak, ciężko coś doradzić
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1913144
Co do Norda, spróbuję pomóc. Używam od 2 m-cy, w zasadzie non-stop. Po przyjściu z pracy sięgam jeszcze po batki Exceed+Salt RTA i Purity RTA dlatego, że mam zalane różne tytoniówki, zwykłych boxów w zasadzie już nie używam. Wapując 12mg na tradycyjnych sprzętach MTL, dużo czasu i kasy mi zajęło, żeby znaleźć na tyle dobre a niewielkie urządzonka EIN, żeby przy zachowaniu kompaktowości i baterii wystarczajacej na 1 dzień, nie musieć wchodzić na poziom nikosi wyższy niż 12mg.
I powiem, że zarówno Exceedy w konfiguracji jak wyżej oraz Nord z bazą RBA (grzałka 0,9 oma, kanthal) zapewniły mi ten komfort, że nie musiałem zalewać nic powyżej 12mg a bateria starcza na cały dzień. W Nordzie na styk, ale starcza. Wiem, że ludzie narzekają na wycieki i słabe trzymanie baterii na najbardziej poszukiwanych grzałkach mesh, ja nic takiego u siebie nie stwierdziłem na bazie RBA. Na marginesie, baza mimo że maleńka, to sprawuje się bdb i ma przejściówkę na gwint 510, tak że można przepalać i kombinować jak się chce. Poza tym, no mała to ona jest, ale kto miał do czynienia z bazą RBA do Nautka Mini, to nie ma prawa narzekać na wielkość RBA do Norda hehe...:) Mam 3 takie bazy i przygotowuję je sobie na spokojnie, jedna cały czas w uzyciu, a dwie "się robią". Jestem bardzo zadowolony z Norda, póki co. Już się szykuję na Norda2, będzie bardziej pojemna bateria, kartridż, reg. mocy, a RBA z jedynki dalej będzie pasowała.
Co do płynów - to posłuchaj @pol , dobrze gada, tylko robienie własnych płynów pozwoli ci w miarę kontrolować to co wapujesz i znacznie obniży koszty.
Awatar użytkownika
By PapaMad
#1913172
Niestety VooPoo Vinci X nie jest dostępny w e-dymie(do tego sklepu mam najbliżej).
Jeszcze zastanwiam się nad smok trinity, bo podobno jest o niebo lepszy niż nord.
Nikt nie napisze jakie premixy z edymu są godne polecenia po których grzałka nie siada po "2 dniach"?. Korzystam z Eleaf Ello Duro/HW-N 0.2

PS
Do premixu lepsza jest "Optymalna Baza" czy "EBN Baza" z edymu?
Awatar użytkownika
By pol
#1913185
PapaMad pisze:...
PS
Do premixu lepsza jest "Optymalna Baza" czy "EBN Baza" z edymu?

Na podstawie bazy "zerówka" (nikotyny nie będziemy reklamować :P )


EBN Baza 0mg


https://e-dym.pl/baza-ebn/4202-baza-ebn-0mg.html
Pojemność: 10ml
Zawartość gliceryny roślinnej:~50%
Zawartość glikolu 1.2 propylenowego:~50%

Optymalna Baza 0mg


https://e-dym.pl/bazy/1239-optimum-baza-0mg.html
Pojemność: 50ml
Zawartość nikotyny: 0mg
Zawartość gliceryny roślinnej: ~60%
Zawartość glikolu 1.2 propylenowego: ~40%

Jaki wniosek?
Baza EBN - PG/VG 50/50
Baza OPTYMALNA - PG/VG 40/60


W e-dym dostępne jeszcze:
Baza DJDP
Baza DJDP - PG/VG 50/50
Baza DJDP - PG/VG 30/70

Baza Inawera
Baza VPG - PG/VG 50/50
Baza VPG 70/30 - PG/VG 70/30
Baza PG ECOBAZA - PG/VG 100/0
Baza VG BIO BAZA - PG/VG 0/100

Jak widać nie tylko marka, a le zawartość gliceryny i/lub glikolu w bazach (shotach) jest zróżnicowana.

P.S.
Nie wiem w którym rejonie mieszkasz, ale nie wierzę, że jedynym sklepem w okolicy jest tylko e-dym. Zapewne są godne polecenia w okolicy.
Zobacz np VCP:
https://vapeclubpoland.pl/sklepy-stacjonarne/
https://vapeclubpoland.pl/produkty/voop ... x-pod-kit/
Awatar użytkownika
By PapaMad
#1913216
E-dym mam najbliżej(nie licząc kilku mniejszych sklepów w których praktycznie nic nie ma).
Baza OPTYMALNA - PG/VG 40/60 czyli ta baza nadaje się do premixów(po zmieszaniu mamy gotowy liquid do wapowania?).
Awatar użytkownika
By pol
#1913217
Wszystko zależy co chcesz otrzymać, tzn jakie proporcje PG/VG chcesz otrzymać w finalnym e-liquidzie.
Premixy - jaka proporcja PG/VG?

*********************
PapaMad pisze:.....zakupiłem premix big mouth i grzałka do wyrzucenia po 2 dniach... Możecie polecić jakieś premixy z e-dym(słodkie smaki, owocówki), które nie niszczą tak szybko grzałek?

PapaMad pisze:....Nikt nie napisze jakie premixy z edymu są godne polecenia po których grzałka nie siada po "2 dniach"?. Korzystam z Eleaf Ello Duro/HW-N 0.2


Zgadnij co wchodzi w skład słodkich e-liquidów?
Słodziki.... one mają jedną zaletę... zaklejają grzałki :mrgreen:
Awatar użytkownika
By PapaMad
#1913218
pol pisze:Wszystko zależy co chcesz otrzymać, tzn jakie proporcje PG/VG chcesz otrzymać w finalnym e-liquidzie.
Premixy - jaka proporcja PG/VG?

*********************
PapaMad pisze:.....zakupiłem premix big mouth i grzałka do wyrzucenia po 2 dniach... Możecie polecić jakieś premixy z e-dym(słodkie smaki, owocówki), które nie niszczą tak szybko grzałek?

PapaMad pisze:....Nikt nie napisze jakie premixy z edymu są godne polecenia po których grzałka nie siada po "2 dniach"?. Korzystam z Eleaf Ello Duro/HW-N 0.2


Zgadnij co wchodzi w skład słodkich e-liquidów?
Słodziki.... one mają jedną zaletę... zaklejają grzałki :mrgreen:


No np>taki premix https://e-dym.pl/dainty-s/4104-premix-d ... zv67GjdHO8 którą baze wybrać ps. używam ijusta 3 + ello duro a za niedługo poda smoka trinity
Awatar użytkownika
By pol
#1913220
Nie cytuj całego poprzedniego postu innego autora....

Uwielbiam informacje, tzn brak informacji stosowanych przez e-dym....

Premix Dainty's Apple and Mango
Nie widzą potrzeby informować o składzie.
Na szczęście dali zdjęcie produktu.



Można domniemać, że to zdjęcie tego co sprzedają.
Jeżeli tak, to premix na bazie mieszaniny VG/PG 70/

Płyny typu Shake and Vape (Premix) nie nadają się do bezpośredniego spożycia, przed użyciem należy bezwzględnie dodać do nich 10 ml bazy. Aby uzyskać płyn o mocy:

0mg/ml dodaj 10 ml bazy bez nikotyny,
0.5mg/ml dodaj 10 ml bazy o zawartości nikotyny 3mg/ml,
1mg/ml dodaj 10 ml bazy o zawartości nikotyny 6mg/ml,
2mg/ml dodaj 10 ml bazy o zawartości nikotyny 12mg/ml,
3mg/ml dodaj 10 ml bazy o zawartości nikotyny 18mg/ml.

Butelka o pojemności 60 ml zawiera 50ml płynu, jest przygotowana w taki sposób aby zmieścić odpowiednią ilość bazy rozcieńczającej.
Ostatnio zmieniony 03 lut 2020, 00:37 przez pol, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By pol
#1913222
Dodając do 50 ml premixu VG/PG 70/30 - 10ml shota, czy to
Baza EBN - PG/VG 50/50
czy to
Baza OPTYMALNA - PG/VG 40/60

To i tak finalnie nie ma znaczenia na proporcje VG/PG. Różnice na poziomie aptekarskim.
Awatar użytkownika
By PapaMad
#1913223
Ok dzięki za pomoc :D.
Premixy 70/30 właśnie sprawdziłem w innym sklepie
Awatar użytkownika
By PapaMad
#1913224
pol pisze:Dodając do 50 ml premixu VG/PG 70/30 - 10ml shota, czy to


PS> do premoxi wchodzi 20 ml bazy
Awatar użytkownika
By pol
#1913225
Albo używasz tego co pokazałeś na e-dym i wtedy
przed użyciem należy bezwzględnie dodać do nich 10 ml bazy.
Butelka o pojemności 60 ml zawiera 50ml płynu,

albo pokazujesz co innego, a używasz coś innego.

Przy tym 50+10 to otrzymasz albo 66,6/33,3 albo 65/35

Różnice widoczne :lol:
Awatar użytkownika
By PapaMad
#1913226
[quote="pol"]Albo używasz tego co pokazałeś na e-dym i wtedy

Kupiłem jescze PREMIX GoBears DUO PITAJA - GRUSZKA 40ML i tam pisze żeby dodać 20 ml
Awatar użytkownika
By pol
#1913227
To proste równanie z jedną niewiadomą (mam nadzieję, że wtedy nie byłeś poza szkołą) i już masz obliczone nowe proporcje VG i PG.

Premix Vipzz Apple Pie 40ml
Przed użyciem należy bezwzględnie dodać do nich 20 ml bazy
Butelka o pojemności 60 ml zawiera 40 ml płynu,





Nawet na stronie hurtowej e-dym nie raczy podać składu
http://hurt.djdp.eu/pl/378-vipzz
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.