EPF
Awatar użytkownika
By rako
#821996
Jak nie może 001 i 013 to zaraz napisze inny już zarezerwowany ;-)
By abbs
#822004
Wiecie co nie powinienem się odzywać bo zrezygnowałem i nie moje małpy nie mój cyrk, ale....
Taka sama sytuacja z numerami modów o Koncia. Kurcze jeśli ja się wpisuje jako pierwszy na listę i nie deklaruje #graweru to chyba logiczne że #1 jest mój chyba że zadeklaruje inaczej. Ktoś się wpisze na listę na szybko żeby być, wpada za 5 minut i się okazuje że numer jego miejsca już przygarnęła osoba wpisana 10 postów niżej :?
Toć to paranoja jakaś zresztą co to za wybieranki numer na liście = numer graweru przecież to numer produkcyjny jest graweruje się numer z jakim przedmiot zszedł z produkcji na boga. np 1/33, 2/33 itd.
Taka moja opinia.
Awatar użytkownika
By rako
#822007
abbs pisze:Wiecie co nie powinienem się odzywać bo zrezygnowałem i nie moje małpy nie mój cyrk, ale....
Taka sama sytuacja z numerami modów o Koncia. Kurcze jeśli ja się wpisuje jako pierwszy na listę i nie deklaruje #graweru to chyba logiczne że #1 jest mój chyba że zadeklaruje inaczej. Ktoś się wpisze na listę na szybko żeby być, wpada za 5 minut i się okazuje że numer jego miejsca już przygarnęła osoba wpisana 10 postów niżej :?
Toć to paranoja jakaś zresztą co to za wybieranki numer na liście = numer graweru przecież to numer produkcyjny jest graweruje się numer z jakim przedmiot zszedł z produkcji na boga. np 1/33, 2/33 itd.
Taka moja opinia.


Teoretycznie powinno tak być... Nie powinno się numerów wybierać... Ale skoro sprzedający sam nie wie ile mod'ów będzie, czy będzie grawer i gdzie, każdy pisze co innego w zapisach to w moim rozumowaniu masz to co zamawiasz albo Ci wszystko jedno... Dostaniesz mod'a w kolejności z listy ale nie koniecznie z kolejnym numerem...
Awatar użytkownika
By hamihaze
#822045
rako pisze:Teoretycznie powinno tak być... Nie powinno się numerów wybierać... Ale skoro sprzedający sam nie wie ile mod'ów będzie, czy będzie grawer i gdzie, każdy pisze co innego w zapisach to w moim rozumowaniu masz to co zamawiasz albo Ci wszystko jedno... Dostaniesz mod'a w kolejności z listy ale nie koniecznie z kolejnym numerem...



I wszystko jasne
a tak poza marginesem może przenieść się z dyskusją do opowiedniego wątku bo tu jest tylko lista
i się bałagan l robi
Awatar użytkownika
By sliwa404
#822050
Ostatni post i koniec OT.

Jak dla mnie idiotyzmem jest wybieranie sobie numerków. Moda ma mieć przypisany taki numer jaki w kolejności zszedł z "taśmy" lub został wysłany. Po to jest numer przy liście, żeby ten numer był na modzie. Można zrobić listę :
Śliwa
Małpa
Raczek
Nieboraczek
I nikt takich nie robi. Są numerki, po coś chyba są. Dlatego napisałem że nie interesuje mnie to, kto sobie jaki numer zaklepał, skoro ja jestem na pozycji takowego numeru, i nie napisałem na numerze pierwszym że chcę numer 9148124 to znaczy, że biorę ten który mi przysługuje.
Nie będę szukał po liście czy jakiś numer jest wolny. CO z ludźmi którzy do końca nie napiszą jaki numer chcą? Nie dostaną go? Czy twórca losowo wybierze? Idiotyzm.

W takim razie szagster daj mi numer 997.
Awatar użytkownika
By LukaszM.
#822054
Bardzo słodkie przemyślenia.
Adminie widzisz i nie grzmisz :(
Awatar użytkownika
By szagster
#822062
Może ja się wypowiem numerków nie będzie za mała produkcja pierwszy mod leci do LukaszaM. gdyż od długiego czasu wyrażał zainteresowanie moimi pracami potem leci według listy.
Awatar użytkownika
By hamihaze
#822155
szagster pisze:Może ja się wypowiem numerków nie będzie za mała produkcja pierwszy mod leci do LukaszaM. gdyż od długiego czasu wyrażał zainteresowanie moimi pracami potem leci według listy.


To mamy rozumieć że sliwa404 wraca na swoja 13 pozycje mamy rozumieć
czy dostaje poza kolejnością i wzamian robi racke
Awatar użytkownika
By MarioBernatti
#822157
A czy to takie wazne ?
Stwórca sam ustali co komu da

Jeśli w ogóle produkcja ruszy

Teraz sie tylko robi niezdrowa atmosfera przez jednego cfaniaka

Jak i tak rokowania sa srednie, to jak w innej liscie zamknąc ją już
I tylko stwórca bedzie miał prawo do jej zmian
Bedzie cisza i porządek
Awatar użytkownika
By hamihaze
#822436
Kolego LukaszM czy jak dostaniesz zasilanko będziesz wstanie nam zapodać przynajmniej jakieś fotki
bo Kolega sliwa404 chyba nam się obraził i zrezygnował
znowu szansa na racke poleciała w kosmos :(
Awatar użytkownika
By LukaszM.
#822733
Tak oczywiście . Jak tylko dostanę, porobię foty z zewnątrz. Resztę podeślę do Twórcy co by zatwierdził i ewentualnie wystawił.
Awatar użytkownika
By sliwa404
#822738
Ja zrezygnowałem że względu na zamieszanie jakie powstało. Zero informacji, kolega szagster zmienia decyzje co chwila. Kota w wtorku nie kupię.
By mikers
#822916
LukaszM. pisze:Tak oczywiście . Jak tylko dostanę, porobię foty z zewnątrz. Resztę podeślę do Twórcy co by zatwierdził i ewentualnie wystawił.


A co niby ma twórca zatwierdzić ? Recenzję ? Bo nie bardzo rozumie
Awatar użytkownika
By hamihaze
#823173
mikers pisze:
LukaszM. pisze:Tak oczywiście . Jak tylko dostanę, porobię foty z zewnątrz. Resztę podeślę do Twórcy co by zatwierdził i ewentualnie wystawił.


A co niby ma twórca zatwierdzić ? Recenzję ? Bo nie bardzo rozumie

MarioBernatti pisze:To ma być tekst sponsorowany po korekcie :)


Szanowni Koledzy o co wam chodzi to nie bardzo rozumiem
prosiłem LukaszaM żeby nam przynajmniej jakieś fotki zapodał bo jakże ich w tym wątku brakuje
a z ostatnich ustaleń on ma dostać pierwsza sztukę
Gdzie dopatrzyliście się już że ma jakąś racke skrobać ?
A co do tekstu o sponsorowanej recenzji to już mi całkiem ręce opadły
By mikers
#823189
hamihaze pisze:
mikers pisze:
LukaszM. pisze:Tak oczywiście . Jak tylko dostanę, porobię foty z zewnątrz. Resztę podeślę do Twórcy co by zatwierdził i ewentualnie wystawił.


A co niby ma twórca zatwierdzić ? Recenzję ? Bo nie bardzo rozumie

MarioBernatti pisze:To ma być tekst sponsorowany po korekcie :)


Szanowni Koledzy o co wam chodzi to nie bardzo rozumiem
prosiłem LukaszaM żeby nam przynajmniej jakieś fotki zapodał bo jakże ich w tym wątku brakuje
a z ostatnich ustaleń on ma dostać pierwsza sztukę
Gdzie dopatrzyliście się już że ma jakąś racke skrobać ?
A co do tekstu o sponsorowanej recenzji to już mi całkiem ręce opadły


No to jak dostanie tą sztukę to niech opisze swoje doznania z załączonymi fotami - o to chodzi.
Nikt nie oczekuje recenzji na miarę reportażu na TVN ale pare zdań o wykonaniu, spasowaniu gwintów i jeżeli potrafi spadków napięć. To chyba nie jest trudne ?
Natomiast ostatnie jego napisane zdanie zabrzmiało trochę dziwacznie.
Awatar użytkownika
By sliwa404
#823205
Dlatego też chciałem dostać tą 1-szą sztukę, miałem ugadany dzień z kolegą fotografem, były by zdjęcia, miałem przygotowany miernik do pomiarów, wypunktowane co i jak sprawdzić i jak opisać co by wszyscy mieli na tacy z czym mamy do czynienia. Skoro twórca stwierdził że LukaszM dostanie moda pierwszego, a nie ma go nawet na liście(chyba że jestem ślepy) to już mi coś tutaj nie pasuje. Najwyżej będę żałować, że fajny mod wyszedł, a ja go nie mam, ale nie chcę płakać że wydałem 200zł za coś, czego nikt wcześniej nie sprawdził i nikt odemnie nie odkupi, bo info na forum będzie dosadne.

Ugadany byłem z szagsterem, że pierwsza sztuka którą zrobi wylatuje pocztą do mnie, ja sprawdzam, robię reckę, potem się z nim dogaduje czy go biorę czy coś mi nie pasuje, i dopiero po takowej rozmowie będziemy rozmawiać o wpłacie na konto, jak będzie wszystko ok, to wysyłam kasę, coś nie ok, wysyłam moda spowrotem. Tyle. A twórca bez żadnej informacji na PW zmienia zdanie, nagle nie ma numerów, nagle kto inny z poza listy dostaje pierwszą sztukę, nic nie wiadomo, sam twórca napisał w swoim temacie mniej postów od kupców.
Nie lubię nie wiedzieć, na co przeznaczam swoje zarobione pieniądze, ten mod spodobał mi się od razu, ale po tym, jak widzę że sam twórca sobie z tym nie daję rady, to mam dość. Za mała produkcja na numerki? Przepraszam, wydaje mi się że bardziej chodzi o to, że żałujesz że pozwoliłeś na ich wybór i masz teraz chłopie problem. Nie jeden projekt ten świat widział który kończył się na 20, 33 sztuce przykładowo, i numerki zawsze były. Sam mówiłeś że produkcja zaczyna się jeśli będzie 20 osób na liście. No i masz koło 30, co do graweru, dalej nic nie wiadomo.
Awatar użytkownika
By EdwartS
#823226
Lipa, tak to jest jak się twórca nie bardzo kontaktuje że światem zewnętrznym dzieje się tu coś podobnego co miało miejsce w innym topiku... Miało być 20 i urosły problemy, szybciej się.wymiksowalem niż zapragnolem tej fajeczki od pierwszego wejrzenia. Twórca tak jest zarobiony że jest mało info. Jeśli ten projekt nie jest dla.kasy a dla naszej.satysfakcji więc nie wiem o co chodzi.

PS. Ludziska się newicują bez bazarku ;-) jakoś tak smutno...:-)
Awatar użytkownika
By LukaszM.
#823238
mikers pisze:
LukaszM. pisze:Tak oczywiście . Jak tylko dostanę, porobię foty z zewnątrz. Resztę podeślę do Twórcy co by zatwierdził i ewentualnie wystawił.


A co niby ma twórca zatwierdzić ? Recenzję ? Bo nie bardzo rozumie


Przepraszam nie sprecyzowałem. Miałem na myśli resztę fotek w sensie wnętrzności.
Pomyślałem po prostu , że może Twórca nie życzy sobie pokazywania przez użytkownika, "jak to jest zrobione".
Fotki zrobię i wystawię jeśli będę miał okazje do tego.
Jeszcze raz przepraszam za mało precyzyjną , wcześniejszą wypowiedź.
Recenzji nie zrobię bo cienki bolek ze mnie i brak urządzeń do tego.

-- [scalono] 01 sie 2013, 21:50 --

Jeśli chodzi o to , że nie ma mnie na liście.
Wybacz kolego -sliwa404- , szagster informował w jednym z postów str 3 dla ułatwienia ;)
tam wcześniej było napisane że lista zaczyna się od nr14 ale to też jakoś umknęło:

szagster pisze:A oto jak narazie osoby zainteresowane które wyraziły chęć kupna jęsli kogoś pominołem pisać

Potrzeba 20 osób do rozpoczęcia produkcj

1.LukaszM.slimxx szperacz sthen matt lemac kjankowski krystiano clarabel


Potrzeba 20 osób do rozpoczęcia produkcji (jesli jesteś zainteresowany pisz pw) wpiszę Cię na liste.


Sorki za mądrowanie , ale nie lubię jak wyciera się podłogę moim imieniem.
Awatar użytkownika
By sliwa404
#823271
Nikt twoim imienim nie wyciera podłogi, ale jak sam powiedziałeś, nie napiszesz recki, bo nie wiesz nawet co miałbyś napisać, stąd nie rozumiem dlaczego też szagster nie wyśle tego pierwszego moda komuś tylko do testów, albo chociaż prototyp, tak to ludzie kupują kota w worku.

@Goldi, nie płaczę, piszę tylko to co myślę, nie zależy mi na tym zasilaniu aż tak, żebym miał się tym przejmować. Po prostu, zero organizacji, zero konkretów, a tego nie lubię.

Nie lubię też, jak ktoś składa obietnicę, po czym zmienia ją nie informując wcześniej. Tak się pany po prostu nie robi. Nie piszę tego dlatego, że o jezu nie dostane moda pierwszy, teorytycznie jakbym został na liście to bym dostał drugi, bo jak szagster napisał potem leci wg listy, wypisałem się ze względu na brak organizacji, a nie zapłace zanim nie zobaczę, chociaż na dobrej jakości zdjęciach, czy filmiku.
By Walerianek
#823287
miałem zamówione dwa modziki u kolegi szagster , zapowiadało się ciekawie
z czasem zaczeły się komplikacje - bez radełek , bez grawerki a na końcu bez numerka , czyli po prostu golas , niczym nie wyróżniający się mod
wszystko się zmieniało oprócz "orientacyjnej" ceny , a oprócz tego ogólny chaos i bałagan , brak informacji na temat postępu prac i "niezapanowanie" nad listą spowodowało moją rezygnację

podobnie jak kolega śliwa nie kupie kota w worku za pare setek , wole poczekac i zainwestowac kase w pewny projekt

tyle odemni i powodzenia dla szagstera - oby wyciągnoł należyte wnioski
By edwa.gd
#823305
Śliwa przestań się pogrążać... CI co zamawiali Windrose też czekali? Nie, zamówili w ciemno moda za ponad 60euro. Były jakieś zdjęcia, trochę informacji, ale jakoś rozeszły się wszystkie 333 sztuki. Potem parę sztuk było trefnych, ale z tego co mi wiadomo wszystko dało się wyjaśnić. Taka istota zamawiania takich produkcji, że do końca nie wiesz co dostaniesz, czy każdy będzie miał dokładnie taką samą sztukę. Ty po prostu się obraziłeś, że nie dostaniesz sztuki do testów, wybacz, ale dla mnie jesteś mało rozeznany w temacie i to patrząc na oba fora na jakich się udzielam i na jakich Twoja osoba się pojawia. Po prostu recenzje dobre to mogą zrobić osoby, które mają porównanie, miały w rękach kilka lub nawet kilkanaście modów i wiedzą jak szagster wypadłby w porównaniu do konkurencji, a Ty? Wybacz, ale brak doświadczenia.

Skończcie ten temat i poczekajcie na szagstera niech w końcu napisze co i jak do końca.
Awatar użytkownika
By sliwa404
#823322
Jest to temat do dyskusji, a ja ją w tym momencie toczę, i mam do tego prawo, nie ma tutaj OT.

Edwa.gd, Ci co kupili Windrose nie wiedzieli do końca co kupują, i stało się co się stało, skazy, szwy, wszystkie piny inne. Sam Boss również mało informował. Dlatego też nie szukałem magnetic-moda, bo 60 euro to nie jest dużo więcej od tego, co chce szagster. Te 45-55zł to znikoma różnica, tym bardziej że Windrose przynajmniej sztuka Thaniella jest ładny, wszystko fajnie działa, jest innowacyjny. Tutaj mamy kolejnego moda, który wyróżniał się tylko tym, co twórca w trakcie prac odrzucał, radełko, grawer, numerek. Nie ma tutaj magnesów, lewego gwintu. Teraz została goła tubka i kawałki metalu na górze i na dole.

Twierdzisz że doświadczenie mam małe, no okej, niech będzie, przez moje ręce nie przeleciało tyle modów co przez ręce niektórych, ale nikt abbs'em i mną się nie zgłosił do Recenzji, abbs zrezygnował, i teraz "recenzje" zrobi LukaszM który jak sam powiedział jest cienki bolek w te klocki. Nie obrażam go, nie mam takiego zamiaru, fajnie że wchodzi w ten świat, bo ja tak samo, tylko że przez te prawie 5 miesięcy mojego e-palenia(wiem, że to mało) sporo się nauczyłem, wiem co z czym się je, wiem jak powinien wyglądać mechanik z prawdziwego zdarzenia, i wiem jak go wycenić. A to, że wiem jak powinien wyglądać mechanik, możliwe że będziecie mogli niedługo sprawdzić.
By abbs
#823332
Gwoli scislosci ja się nie zgłosił em do żadnej recenzji ;)
Po prostu byłem pierwszy na liście i miałem cos skrobnac. Na recenzje to ja jestem za cienki w uszach. Też się na nikogo nie obrazilem tylko ustalilismy z Szagsterem ze moja konfiguracja jest aktualnie awykonalna. Tyle ode mnie.
Trzymam kciuki za dalsze postępy projektu. Twórca jest imho osoba skromna i stara się jak najlepiej to wszystko ogarnąć. Ode mnie wielki szacunek bo taka robota to nie małe przedsięwzięcie.
Tapatalknięte palcyma
Awatar użytkownika
By LukaszM.
#823418
sliwa404 pisze:Nikt twoim imienim nie wyciera podłogi, ale jak sam powiedziałeś, nie napiszesz recki, bo nie wiesz nawet co miałbyś napisać, stąd nie rozumiem dlaczego też szagster nie wyśle tego pierwszego moda komuś tylko do testów, albo chociaż prototyp, tak to ludzie kupują kota w worku.

@Goldi, nie płaczę, piszę tylko to co myślę, nie zależy mi na tym zasilaniu aż tak, żebym miał się tym przejmować. Po prostu, zero organizacji, zero konkretów, a tego nie lubię.

Nie lubię też, jak ktoś składa obietnicę, po czym zmienia ją nie informując wcześniej. Tak się pany po prostu nie robi. Nie piszę tego dlatego, że o jezu nie dostane moda pierwszy, teorytycznie jakbym został na liście to bym dostał drugi, bo jak szagster napisał potem leci wg listy, wypisałem się ze względu na brak organizacji, a nie zapłace zanim nie zobaczę, chociaż na dobrej jakości zdjęciach, czy filmiku.


Możliwe , że nie wyśle bo pracuje wg. listy. Nie wiem.
Zawsze można dać sobie na wstrzymanie i poczekać , aż ktoś obeznany z reputacją się wypowie.

Co do organizacji i konkretów. Ile czasu potrzeba by napełnić kilka pustych buteleczek w palarni ? Nie w porządku tak bez przerwy komuś, coś wypominać. :beer: ;)
Awatar użytkownika
By EdwartS
#823536
Te Off Topy są o zasilaniu czy o twórcy... Ja was rozumiem. Może dziwny jestem lepiej poczekać zawsze można zwrócić towar bo i tak się sprzeda... Poza tym twórca skrobie i dlatego nie pisze tak było z Magnetic teraz to samo tutaj jak się Darek wkurzy to zamknie temat do pierwszych opinii i tyle z tego będzie... Ja bym był trochę wstrzemięźliwy z opiniami na temat twórcy bo sam dokonać takiego kroku jak tworzenie moda każdy się nie podejmie. Mod ciekawy tak czy inaczej towar na każdą kieszeń. Też się na początku źle nastroilem jak powstawało zasilanie Windrose i równolegle opinię do niego oraz brak ogarniętego tematu od strony twórcy. Teraz nie żałuję jak chyba większość userow. Pozdrawiam i zajefajnej chmurki ;-)
Awatar użytkownika
By szagster
#823571
Jak zdążę jeszcze dziś pierwsza sztuka zostaje wysłana.

-- [scalono] 02 sie 2013, 09:19 --

a wracając nikt nie kupuje kota w worku napisałem że będzie można zwrócić nie wychwalałem zasilania żę jest to dzieło ekskluzywne że spadko prawie nie ma (okazało się coś innego) napisałem szczerze że jest to dzieło domowej produkcji które każdy będzie mógł zwrócić jeśli mu się nie spodoba.
Awatar użytkownika
By sthEn
#823576



Świętujmy! :)

No ja czekam niecierpliwie na pierwsze testy :)
Awatar użytkownika
By szagster
#823870
Obrazek
Awatar użytkownika
By szagster
#823930
radełko tak grawer nie
Awatar użytkownika
By sthEn
#823967
Bardzo ładna robota, gratki :)

Jednak radełko u góry ma swój urok, nie usuwaj tego ;)
Awatar użytkownika
By EdwartS
#824336
szagster pisze:Obrazek

To co uważam za minus tego zasilania to widać że na 18650 dupa siada jak się postawi zasilanie. Chyba że to kwestia sprężyny (dac mocniejszą) lub jej brak na fotce ;-) Pozostaje kwestia zapisania na czole blokowania pierścienia inaczej tego nie wwidzę. Reszta jest ok ładnie wyszło gratuluje
Awatar użytkownika
By sthEn
#827394
Dostał już ktokolwiek, bo się pogubiłem? :)
Awatar użytkownika
By szagster
#827413
Dziś wysłałem pierwsze 3 sztuki od jutra lecę z listy.
Awatar użytkownika
By sthEn
#827436
W końcu, będą testy :)
Awatar użytkownika
By hamihaze
#827775
Super wiadomość jest nadzieja że moje sztuki przed końcem miesiąca dolecą do mnie :beer:
A między czasie Łukasz zrobi nam piękną sesje zdjęciową
Awatar użytkownika
By sthEn
#830671
No i masz Ci los. Miało wyjść ładnie, a wyszło bardzo ładnie ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Awatar użytkownika
By LukaszM.
#830677
Górny pin regulowany gwintem , mosiężny.
Gwint capa górnego "łapie" za każdym razem (solidny gwincior).
Tubka w środku nie posiada zadziorów , szwów czy spawów, ładnie obrobiona.
Satyna na tubce jak dla mnie idealna, spełnia rolę dekoracyjną i antypoślizgową ;)
Dolny przycisk: ładnie dopasowany , nic nie odstaje nie drapie itd
Można peklować aku bez izolacji/koszulki na minusie , akus opiera się na kubku teflonowym w którym pracuje pin dolnego przycisku. Odpala z rantu.
Łączy za każdym razem.
Przycisk działa leciuchno, zakwasów palce raczej nie uraczą.
Nie siada pod obciążeniem 18500 + rsst(innego ni mam).

Jak dla mnie idealny mechanik, bez udziwnień , sprawia wrażenie bardzo solidnego, nie jestem pewien czy będzie pasował dla idealnej pani domu lub domku dla lalek.
W 3 słowach : przemyślany , spasowany , działający.

Polecam

-- [scalono] 12 sie 2013, 20:29 --

Tylko nie linczujcie za opis bo recenzentem nie jestem, brak doświadczenia...
Ja osobiście jestem bardzo zadowolony jest fajny w obsłudze bo dopasowanie pod akusa, mi laikowi zajęło około 30sec.
:D
Awatar użytkownika
By szagster
#830762
LukaszM. pisze:Górny pin regulowany gwintem , mosiężny.
Gwint capa górnego "łapie" za każdym razem (solidny gwincior).
Tubka w środku nie posiada zadziorów , szwów czy spawów, ładnie obrobiona.
Satyna na tubce jak dla mnie idealna, spełnia rolę dekoracyjną i antypoślizgową ;)
Dolny przycisk: ładnie dopasowany , nic nie odstaje nie drapie itd
Można peklować aku bez izolacji/koszulki na minusie , akus opiera się na kubku teflonowym w którym pracuje pin dolnego przycisku. Odpala z rantu.
Łączy za każdym razem.
Przycisk działa leciuchno, zakwasów palce raczej nie uraczą.
Nie siada pod obciążeniem 18500 + rsst(innego ni mam).

Jak dla mnie idealny mechanik, bez udziwnień , sprawia wrażenie bardzo solidnego, nie jestem pewien czy będzie pasował dla idealnej pani domu lub domku dla lalek.
W 3 słowach : przemyślany , spasowany , działający.

Polecam

-- [scalono] 12 sie 2013, 20:29 --

Tylko nie linczujcie za opis bo recenzentem nie jestem, brak doświadczenia...
Ja osobiście jestem bardzo zadowolony jest fajny w obsłudze bo dopasowanie pod akusa, mi laikowi zajęło około 30sec.
:D


DZIĘKUJE:) I CIESZĘ SIĘ ŻE JESTEŚ ZADOWOLONY:)
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.