EPF
Rzuciłeś palenie lub e-palenie? Podziel się z innymi jak to zrobiłeś!
By superunknown
#624765
Witam serdecznie!

Jest to dopiero mój drugi post mimo że forum czytam systematycznie od dłuższego czasu.
Zamierzam poruszyć drażliwy temat mianowicie sensownośc e-palenia.
Dziwne trochę zważywszy że sam jestem e-palaczem, prawda?
Przejdę jednak do rzeczy.
Pierwszego e-papierosa nabyłem jakieś cztery lata temu. Polecił mi go ktoś na innym forum. Był watkowy, miał słabiutki akumulator i parenie kończyło się po kilku machnięciach. Wrzuciłem go do szuflady i dałem sobie spokój.
Kolejnego kupiłem w kiosku z papierosami w swoim mieście; w zestawie były 2 akumulatory, 10 kartridży i ładowarka, system oczywiście watkowy. Pobawiłem się nim 2 tygodnie, po czym padł atomizer, pani w kiosku powiedziała mi że na miejscu nie ma a cena na zamówienie niska nie była.
Znowu dałem sobie spokój na jakiś czas.
W maju zeszłego roku za namową kolegi z innego forum kupiłem Kamikaze Tank typu A.
Rewela - dużo dymu, fajny smak....i bóbr po tygodniu.
Na stronie sprzedawcy (kupiłem przez net) ceny atomizerów nie zachęcały, więc rozejrzalem się po mieście i nabyłem clearomizer Monacco.
Streszczając bo robi się coraz dłuższe - przetestowałem clearomizery z górną grzałką, dolną, dwiema, z wymienną grzałką.... I nie ma takiej opcji by któraś starczyła na dłuższy czas, absolutny max to tydzień czasu a potem wiadomo- szmata, mało dymu.
Żeby było śmieszniej wszystkie te cuda wianki typu mycie wodą, wygotowywanie, płukanie w spirycie przedmuchiwanie itd itp nie dają NIC.
Wk...iony nabyłem przez net polecane atomizery do mojego tanka, czyli powrót do źródeł. Tym razem firmy Volish.
No ja...ten tego...!! Trzy dni i ZNOWU to samo!!!
Nie wierzę po prostu NIE WIERZĘ że wszystkie felerne grzałki tego świata trafiają do mnie.
Mimo że BARDZO chciałbym przerzucić się z analogów na e-palenie to niestety widzę, że tak fajnie nie ma.
I żeby nie było, nie kupowałem najtańszych grzałek jakie się nawinęły (może w moim mieście były przepłacone, ale to już inna historia).
Więc pytam się, gdzie sens?

Jedyny sposób by przestać palić to rzucić to w diabły.

Bo zabaw z grzałkami szczerze mam już dość.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
By sheykin
#624767
No to rzuć w diabły i pisz nam jak Ci idzie :)

Dodałam:
Przepalenie grzałki to kilka minut z myciem. Mi moje działają od 54 dni (2 sztuki). Crystal 2 ... nie lubiany wcześniej przeze mnie ale się go nauczyłam. W końcu.
Ostatnio zmieniony 14 sty 2013, 10:59 przez sheykin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By saradonin
#624770
superunknown pisze:I nie ma takiej opcji by któraś starczyła na dłuższy czas, absolutny max to tydzień czasu a potem wiadomo- szmata, mało dymu.
Jest.
Zwie się to, z braku polskiej nazwy, rebuildable. Cała idea tegoż opiera się na samodzielnym przygotowaniu grzałeczki oraz elementów transportujących liquid na tę grzałkę. W efekcie sprowadza się do przewinięcia kilku cm drutu (i/lub sznura) raz na 2-4 tygodnie oraz wymiany elementu transportującego raz na miesiąc/dwa/trzy.

superunknown pisze:Jedyny sposób by przestać palić to rzucić to w diabły.
Nie jedyny, choć pewnie wielu ku temu dąży.
Awatar użytkownika
By gotronkk
#624772
Dziwi mnie to bo u mnie przy spalaniu 5ml na dzień grzałka wytrzymuje minimum tydzień. Mam Vivi Nova 2 i grzałki zazwyczaj kręcę sobie sam. Ale ostatnio kupiłem 5 grzałek, no fakt idealne to one nie są, ale po rozsunięciu zwojów i sprawdzeniu czy zwoje są dobrze dociśnięte 1 grzałka kopciła 2 tygodnie. Po tym czasie zmieniłem grzałkę z lenistwa, bo pewnie po przepłukaniu i wypaleniu nagaru, grzałka kopciłaby dalej. A może to nie ta technika palenia?
Awatar użytkownika
By Kszywho
#624773
Jaki sens ma e-palenie?
Przede wszystkim nie wdychasz około 4000 świństw zawartych w zwykłym dymie papierosowym. Nie śmierdzisz. Mi to wystarczy. A aspekt finansowy? Hehe...tutaj jest ciekawie, bo większość by chciała e-palić za 5pln miesięcznie. Wydawaliśmy 300-400pln miesięcznie na analogi, a nie stać nas teraz na e-palenie za 150pln miesięcznie? Wydając ok 1/3 tego co wydawaliśmy na analogi e-palimy "na bogato". Co miesiąc możemy sobie kupić nowy zestaw. Albo co 3 dni kupować nową grzałkę a starą wyrzucać. I wszelkie problemy o których piszesz znikają.
Awatar użytkownika
By maxim43
#624775
Bardzo fajny temat. Też miałem podobny dylemat do czasu aż uzmysłowiłem sobie, że cała ta zabawa w nawijanie grzałek i dążenie do coraz lepszego e-palenia to jest właśnie TO. Kszywho ma rację i jego argumenty w 100% wystarczają aby nadal bawić się w e-palenie.
Awatar użytkownika
By Tomba
#624788
@ superunknown - jakby było tak źle jak piszesz, to myślisz że my nadal byśmy się z tym męczyli?
Sprawa jest dość prosta ale należy zważyć, że e-papieros nie jest bezobsługowy.
Trzeba sporo się naczytać i nabyć pewnych umiejętności.
Trzeba dokonywać odpowiednich wyborów co do zasilania i parowników, zakupić dobre podzespoły (siatki, druty, sznurki, akusy, etc) i potem można się już bawić w e-p. Niestety, ale bez własnej pracy kołaczy nie będzie.
Na pocieszenie mogę ci napisać, że z czasem dochodzi się do perfekcji, i czynności które wydawały się być kiedyś bardzo pracochłonne i nie dawały gwarancji sukcesu, skracają się do kliku minut, a okres wymaganej kolejnej ingerencji bardzo się wydłuża.

Jest jeszcze droga, którą opisał Kszywho. Można niczego nie robić, a jedynie często wymieniać parowniki.
Twój wybór którą drogą podążysz.
By turbol
#624799
Za to jaka jest satysfakcja z własnoręcznie nakręconej grzałki, jeszcze jak dymi lepiej od kupnej,warga w górę,chmura dookoła że świata nie widać,nic tego nie zastąpi!
Awatar użytkownika
By prymus140
#624817
Znam wapera, który nie bawi się w konserwacje grzałek.Po prostu co tydzień je wymienia.Stwierdza, że wydawał na analogi ponad 400 zł.to zakup 4 szt. grzałek miesięcznie i 200ml. liquidu to i tak ma spore oszczędności.Nie mówiąc o zdrowiu i smrodzie po analogach.A tak na marginesie to i tak Tu kiedyś powrócisz.Wcześniej, czy później.Lepiej wcześniej.
Awatar użytkownika
By Hunka
#624822
superunknown pisze:
Nie wierzę po prostu NIE WIERZĘ że wszystkie felerne grzałki tego świata trafiają do mnie.

Uwierz. :lol: Mam dwie grzałki od prawie 5 miesięcy i za diabła nie chcą się zepsuć mimo że kilka zapasowych czeka w kolejce. Nawet sznurki są w niezłym stanie choć ciut postrzępione.
A skoro u mnie wszystko ok to u kogoś musi być gorzej żeby ogólny bilans wyszedł na zero. :lol:
Mimo że BARDZO chciałbym przerzucić się z analogów na e-palenie to niestety widzę, że tak fajnie nie ma.

Postaraj się chcieć jeszcze bardziej i spróbuj jeszcze raz. :)
Awatar użytkownika
By LogerM
#624991
superunknown pisze:czytam systematycznie od dłuższego czasu


Czytasz ale chyba niezbyt dokładnie bo:

superunknown pisze:Żeby było śmieszniej wszystkie te cuda wianki typu mycie wodą, wygotowywanie, płukanie w spirycie przedmuchiwanie itd itp nie dają NIC.


Zacząć powinieneś od usunięcia nagaru poprzez jego całkowite wypalenie (aż do momentu gdy sznurki grzałki znowu staną się białe, a druty pozbawione zostaną osadu), czyli powinieneś dokonać zabiegu 'przepalania grzałki' inaczej wszystkie Twoje zabiegi pielęgnacyjne są g**no warte. Ja osobiście w moich Vivi Nova używam łącznie 6-7 grzałek, gdy smak zaczyna siadać płucze ją, przepalam płucze raz jeszcze pozostawiam do wyschnięcia całość zajmuje jakieś 10 min (zazwyczaj 3-4 załatwiam na raz). Nie miewam problemów, a wszystkie zabiegi jakich dokonuje to wiedza nabyta na forum, czasem tylko odrobina własnej inwencji. Dochodzi jeszcze do tego dobór płynów. Jedne syfią bardziej i wtedy czyszczenie raz na tydzień to norma, inne mniej i wtedy objedziesz 2-3 tygodnie. Oczywiście preferencji smakowych nie zmienisz dlatego też jeżeli dobierasz płyn z dużą ilością gliceryny i aromatów który szybciej zapycha grzałkę należy się z tym po prostu pogodzić.

Na pewno wielkim plusem EP jest kondycja ta się poprawiła znacznie, brak smrodu i do tego aspekt finansowy. Z tym ostatnim jest u mnie zabawnie pomimo że u sprzedawców zostawiłem mnóstwo kasy (gdzieniegdzie dochrapałem się bardzo wysokich rabatów) to gdy ostatnio to przeliczyłem większość wydatków to wydatki e-palaczy których zaraziłem - tu nie oszukujmy się - nowym nałogiem. Nie jest to tak proste jak analogi ale da radę się przyzwyczaić i wapować z przyjemnością.
Awatar użytkownika
By venom_666
#625077
No jak widzę kolega faktycznie niezbyt dokładnie czyta forum :-)
Przyznam że i ja choć usilnie się przez nie przekopuję to wciąż odkrywam coś nowego...
Na początku bałem się przepalania grzałki, bo może spalę ją, a może przypalę sznurek itp...
Po którymś razie i w zupełnie innym temacie niż czyszczenie znalazłem krótką notkę że sznurki są ceramiczne, że przy nawijaniu własnych sznurek się wypala niemalże do białości nad gazem (czy jakoś tak ;-) ).
Przy kolejnym czyszczeniu i przepalaniu powiedziałem sobie "raz kozie śmierć" najwyżej wymienię grzałkę. O dziwo sznurkowi nic się nie stało, spiralka grzałki wyczyszczona do stanu fabrycznego. smak się poprawił i na dłużej starczyło czyszczenie...
Leci własnie siódmy tydzień i zapasowe grzałki leżą sobie nawet nie rozpakowane...
Przerobiłem też kilka firm z liquidami i jakieś tam swoje typy mam - faktycznie niektóre potrafiły zapaskudzić grzałkę w trzy dni...
Awatar użytkownika
By Tender
#625636
Mam dwa nieodparte wrażenia:

Pierwsze, coś nie tak z techniką obsługi sprzętu, tą najprostszą, czyli albo się grzałka włącza w kieszeni, albo przycisk za długo trzymasz. Bo takich pech na tylu różnych sprzętach jest dość mało prawdopodobny.

Drugie, jeśli e-palenie musi być związane z 'bez własnej pracy kołaczy nie będzie', to nie wróżę mu wielkiej przyszłości, bo człowiek, tak średnio statystycznie, jest rozsądnie leniwy i nie będzie się zajmował rzeczami, którym musi poświęcić zbyt wiele czasu i energii, skoro ma owszem gorszy, ale wygodniejszy zastępnik. IMO znaczna grupa tych, co wróciła do tradycyjnych papierosów poległa w starciu z koniecznością opanowania całej serii skomplikowanych czynności.

W ciągu ostatniego roku wiele się zmieniło - dostępność, jakość, niezawodność efajek, wybór - a to daje szansę tym, co wolą przysłowiowego Windowsa od Linuxa, bo są użytkowinikami/klientami a nie pasjonatami. Pasjonaci to zawsze mniejszość w populacji.
Awatar użytkownika
By Hunka
#625796
Tender pisze:Drugie, jeśli e-palenie musi być związane z 'bez własnej pracy kołaczy nie będzie', to nie wróżę mu wielkiej przyszłości, bo człowiek, tak średnio statystycznie, jest rozsądnie leniwy i nie będzie się zajmował rzeczami, którym musi poświęcić zbyt wiele czasu i energii, skoro ma owszem gorszy, ale wygodniejszy zastępnik. IMO znaczna grupa tych, co wróciła do tradycyjnych papierosów poległa w starciu z koniecznością opanowania całej serii skomplikowanych czynności.

Nawet maxi leniwy i mający dwie lewe ręce jest w stanie spokojnie dać sobie radę.
Jeżeli ktoś palił paczkę dziennie to potrafi zaoszczędzić kupując co miesiąc nawet osiem grzałek, dwa parowniki i nową baterię.
Tyle że niektórzy chcieliby bez wysiłku, przyjemnie i najlepiej za darmo. W wątku o motywacjach do przejścia na e-p najczęściej powtarzające się słowo to kasa a wśród poczatkujących całe stada tych którym nie żal tysięcy wydanych na fajki ale jęczą nad kilkoma dychami różnicy w cenach sprzętu.
Wydaje mi się że poziom skomplikowania czynności związanych z e-paleniem nie jest większy niż obsługa pralki czy najprostszego telefonu i wymaga znacznie mniej precyzji niż malowanie paznokci, aczkolwiek rozumiem że ktoś może mieć z tym problemy.
Awatar użytkownika
By Tender
#625845
Malowanie paznokci to wyższa szkoła jazdy, jeśli mają porządnie wyglądać, zresztą malowanie jest wisienką na torcie całej reszty :)

Nie piszę o wymianie grzałki czy dolaniu płynu ale "mycie wodą, wygotowywanie, płukanie w spirycie przedmuchiwanie" tak na początek, robienie knotków - temat jest rozwojowy. Elementy wymienne typu grzałka powinny trzymać się same przy życiu te dwa tygodnie. Zwrot 'przyjemnie i bez wysiłku' jest tutaj kluczowy. Tak właśnie powinno być, jeśli konsumentów ma przybywać. Za darmo nie, towar musi kosztować, choć bez przesady. Takie liquidy na stoiskach są na tyle drogie, że warto mieszać samodzielnie (ale jeszcze nie udało mi się podrobić smaku mentolka Trendy, ktoś poratuje recepturą?) za to kilka złotych za grzałki spokojnie można wydać.
Awatar użytkownika
By pol
#625852
Czytając pierwszy post odnoszę wrażenie, że kolega popełnia błąd w sposobie wapowania. E-papierosa ciągnie jak mokrego peta.
Tu trzeba finezji jak w innych sprawach, a nie rachu machu i do domu :lol:
Awatar użytkownika
By Fisherking
#626004
pol pisze:...
Tu trzeba finezji jak w innych sprawach...

dobre...
ciekawe czy kolega się ustosunkuje do powyższych opinii, może tej finezji faktycznie brakuje
Awatar użytkownika
By Mariusz1977
#626018
Tender pisze:Malowanie paznokci to wyższa szkoła jazdy, jeśli mają porządnie wyglądać, zresztą malowanie jest wisienką na torcie całej reszty :)

ale "mycie wodą, wygotowywanie, płukanie w spirycie przedmuchiwanie" tak na początek, robienie knotków - temat jest rozwojowy. .

Kto Ci to każe robić to ,że niektórzy tak robią nie znaczy ,że trzeba ich czynności powielać jak wszystko gra.
Jedna z tych czynności jaką wykonuję to myję klirek jak wymieniam liquid na inny smak i też nie zawsze i odstawiam klirek na grzejnik niech schnie bo czekanie aż woda odparuje sama mnie drażni.


Tender pisze:Elementy wymienne typu grzałka powinny trzymać się same przy życiu te dwa tygodnie. Zwrot 'przyjemnie i bez wysiłku' jest tutaj kluczowy. Tak właśnie powinno być, jeśli konsumentów ma przybywać. Za darmo nie, towar musi kosztować, choć bez przesady. Takie liquidy na stoiskach są na tyle drogie, że warto mieszać samodzielnie.

Wytrzymują spokojnie dwa tygodnie a co do drugiej części sam napisałeś ,że warto mieszać tak samo jak warto pędzić bo wódka droga ;)
Zresztą samogon jak już wyjdzie do sklepowe liquidy pójdą w odstawkę ale to może potrwać pokombinuj ;)
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.