EPF
By Gepetto
#543211
Witam

Postaram się przedstawić nieco bliżej Hybryde o nazwie NGP , produkcji węgierskiej

no to tak :

hybryda w mojej ocenie prezentuje się nieźle , wykonana jest z aluminium i akrylu (chyba) , fakt materiały nie najlepsze ale... o tym pózniej
ciekawym rozwiązaniem jest przycisk a w zasadzie pierscien służący do zamknięcia obwodu, dzięki takiej konstrukcji włącznika ograniczono dosyć mocno wysokość całego moda (tylko 12,6mm przy baterii 18650)
pierścień ma również funkcje blokady . Ogólnie bardzo podoba mi się to rozwiązanie , jest naprawde wygodne

baniak jest wykonany chyba z akrylu, całość jest wykonana z jednego kawałka (włącznie z gwintami) i jest nierozbieralna, w srodku znajduje się dioda swiecąca na niebiesko , sruby mocujące grzałke są stalowe , górny cap z alu .
Atomek ma jeden otwór na knot , ustawiony centralnie , i jeden otwór odpowietrzający służący rownież do napełniania , do zbiornika wchodzi około 2,2ml
sruby montażowe ustawiono w bardzo poprawnej odległości i nie ma większych problemów ze zrobiniem grzałki .
Górny cap jest na gwint , po dokręceniu go otwór powietrzny jest ustawiony centralnie do grzałki (więc ta kwestia też jest ok)

wracając do materiałów użytych do tej konstrukci - są one poprostu tanie , bo cała hybryda jest stosunkowo tania ( porównując do innych tego typu zabawek) cena z wysyłką to około 50£ - czyli około 250-270zł
niestety dostępność jest sporym problemem , ja się zapisałem i czekałem i czekałem i się nie doczekałem , udało mi się zakupić z drugiej ręki

dostępne są również wersje anodowane , opcje innego włącznika oraz tulejki na 18350 (podobno :lol: )

ogólnie całość działa bardzo , ale to bardzo poprawnie , nie ma żadnych kłopotów z transportem liquidu , powietrzem czy przewodnictwem , ja jestem bardzo zadowolony , bardzo podoba mi się sposób włączania i ogólny gabaryt (bardzo lekki i niewielki)


i kilka zdjęć :

porównanie modów na batki 18650 , wielkosciowo NGP wypada rewelacyjnie :)












jak o czymś zapomniałem to prosze pytać , sredni ze mnie recenzent więc wybaczcie :beer:
Ostatnio zmieniony 20 paź 2012, 18:16 przez Gepetto, łącznie zmieniany 1 raz.
By pg63
#543310
Włącznik samoczynnie rozłącza obwód po puszczeniu czy trzeba go samemu przesunąć w dół ?
Dosyć ciekawe rozwiązanie - wydaje mi się, że wygodne. Jednak najważniejsze, żeby strat prądu nie było.
Jak jest rozwiązana blokada włącznika ?
By Gepetto
#543313
pg63 pisze:Włącznik samoczynnie rozłącza obwód po puszczeniu czy trzeba go samemu przesunąć w dół ?
Dosyć ciekawe rozwiązanie - wydaje mi się, że wygodne. Jednak najważniejsze, żeby strat prądu nie było.
Jak jest rozwiązana blokada włącznika ?


Powiedzałbym że samoczynnie , bo aby był styk trzeba troche go docisnąć palcem do góry , jak palec odpuścimy to brak styku .
co do blokowania to piersćien przesówamy ku dołowi i wskakuje w oring i ten utrzymuje pierscien na miejscu , widać ten oring na ostatnim foto

co do strat prądowych - niezaobserwowalem , przewodnictwo jest jak w dobrych mechanicznych modach :wink:
Awatar użytkownika
By lekki
#543973
Ta hybryda jest piekna i genialnie przemyslana.. designem bije Oriona na glowę
Pomysl na przycisk mistrzowski, chetnie bym takie rozwiazanie widzial w krajowych modach
Sprawdzilem, cena jest trochę wieksza, lecz nadal korzytna
1. NGP Genesis ring switch 18650/18350 - €78 czyli ok 500zl z wysylka
By Gepetto
#543979
leda pisze:...
1. NGP Genesis ring switch 18650/18350 - €78 czyli ok 500zl z wysylka
...


LOL ! skąd Ty masz ten kurs euro ???

BTW
na VW jest NGP za 90ojro do kupienia , ale jest z otworem na knot z boku , nie centralnie ( w sumie to nie wiem czy to lepiej czy gorzej) :D
Awatar użytkownika
By daras25
#543984
leda pisze:Ta hybryda jest piekna i genialnie przemyslana.. designem bije Oriona na glowę

Może i bije designem Oriona ale to kwestia gustu , rodzaj zastosowanych materiałów nie wróży długowieczności . Zdecydowanie sprzęt budżetowy - kompromis :)
Łatwiejszy w opanowaniu ze względu na bazę z tworzywa sztucznego .
By Gepetto
#546224
daras25 pisze:...Łatwiejszy w opanowaniu ze względu na bazę z tworzywa sztucznego .


Daras - możesz mi to wyjaśnić , bo nie bardzo rozumiem :roll:


BTW
NGP ma ciekawy stop alu , uzywam go już jakiś czas i o dziwo nie czernieje, ani nic takiego - troche mnie to zaskakuje bo miałem swego czasu alu ggts'a i była masakra , przynajmniej raz na tydzien musiałm robić polerke bo się robił czarny
Awatar użytkownika
By Thaniell
#554307
W zasadzie o tym modzie wszystko już zostało napisane :) Ode mnie dodam, że działa bardzo dobrze :) Poniżej wrzucam fotki, a niebawem filmik :)


Dzięki dla kolegi robcie2, za udostępnienie :)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


*CZAJNICZEK* *CZAJNICZEK*
Awatar użytkownika
By szymon2626
#588853
No teraz, to ma wygląd :mrgreen:

Thaniell- wiesz z jakiego materiału będzie V3?
Awatar użytkownika
By saradonin
#588859
szymon2626 pisze:No teraz, to ma wygląd :mrgreen:

Thaniell- wiesz z jakiego materiału będzie V3?

Nie jestem co prawda Thaniell, ale:
- atomizer - aluminium
- kubek i cap - aluminium anodowane lub chromowane
- baniaczek - PMMA
- ring switch - poliwęglan/alu
Awatar użytkownika
By szymon2626
#588861
Dzięki Panowie :D

Czyli nie wiele się zmieniło, po prostu fajna, niedroga i prosta hybryda :wink:
Awatar użytkownika
By Thaniell
#588866
No, po prostu. Z założenia, to miała być hybryda dla mas.
Awatar użytkownika
By Wałek
#650398
Niedawno doszłedł do mnie ten modzik jestem mega zadowolony tylko ta dziruka do uzupełniania liquidu mogłaby mieć jakaś zatyczke, bo nie mozna moda położyc na ten moment, dodatkowo chce powiekszyć dziurke na mesha bo obecnie ma ona kształt lejka i jest dość mała :).

Jak za taka cena super moim zdaniem, vo prawda mod brzydki jak noc :), ale fajnie sie pali.

Posiadam wersje V2
Awatar użytkownika
By Thaniell
#660997
Nowy modzik, ze stajni Węgierskiej. Modzik, na bazie NGP.


Moon by Atropin :mrgreen:

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.