EPF
Awatar użytkownika
By Barjavel
#354119
Witam wszystkich zdrowych palaczy :D. Od niedawna stałem się e-palaczem i postanowiłem stworzyć własnego moda na podstawie informacji przeczytanych na forum. Chciałem się podzielić fotkami pierwszych modów jakie udało mi się stworzyć. Mam tokarkę i trochę chęci choć z praktyką w obsłudze maszyny trochę u mnie słabo (ale ciągle nauka idzie do przodu )

pierwsza próba z teflonu
Obrazek
Obrazek
Daleko do doskonałości - za duże nacięcie brzeszczotem i smak liquidu w ustach

Dalsze próby z mosiądzu
Obrazek
Obrazek

No i to jeśli chodzi o palenie to jest to czego oczekiwałem
Estetyka może pozostawia trochę do życzenia ale to pierwsze próby.
Jutro wrzucę fotki kolejnego "dzieła " z brązu.

Zdjęcia niestety z telefonu ale jak ktoś by chciał jakieś ładniejsze to pstryknę aparatem

Chciałbym poznać wasze opinie na temat tych Modów
Ostatnio zmieniony 21 lis 2011, 20:07 przez Barjavel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#354127
Barjavel pisze:Dalsze próby z mosiądzu... brązu...

A ja mam pytanie - jak długo tego używasz? Jaki jest efekt działania liquidu na powierzchnię stopów, których składnikiem jest miedź?
Awatar użytkownika
By Barjavel
#354131
StaryChemik pisze:
Barjavel pisze:Dalsze próby z mosiądzu... brązu...

A ja mam pytanie - jak długo tego używasz? Jaki jest efekt działania liquidu na powierzchnię stopów, których składnikiem jest miedź?

Jakiś tydzień i narazie niecuć jakiś dziwnych i obcych smaków
Poza tym to rozwiązanie tymczasowe i próba sprawdzenia swoich sił na tokarce
Docelowo będzie KO

-- [scalono] 28 paź 2011, 20:08 --

Tampon666 pisze:
admiral271 pisze:To chyba coś na wzór Se-2 senio


coś jakby kopia :P


Mozna tak powiedzieć że kopia, jak coś jest dobre i sprawdzone to najłatwiej się wzorować.
:oops:
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#354133
Nie chodzi o "obce smaki" tylko o wygląd powierzchni mosiądzu. Nadal ma kolor złoty i jest błyszcząca?
Awatar użytkownika
By Barjavel
#354137
StaryChemik pisze:Nie chodzi o "obce smaki" tylko o wygląd powierzchni mosiądzu. Nadal ma kolor złoty i jest błyszcząca?



Tak jest błyszcząca choć jakby ciemniejsza, ale myślę że to wina niezbyt dokładnego polerowania
Pstryknę jutro fotki cyfrówką ze zbliżeniem
By 1krzysztof
#354139
StaryChemik pisze:
Barjavel pisze:Dalsze próby z mosiądzu... brązu...

A ja mam pytanie - jak długo tego używasz? Jaki jest efekt działania liquidu na powierzchnię stopów, których składnikiem jest miedź?


Po kilku tygodniach, wydaje się, że żaden.
Udokumentowałem to zdjęciami w tym wątku:
viewtopic.php?f=266&t=15647&start=0
By 1krzysztof
#354155
Dobre rozwiązanie to KO. I nie obrabia się wcale tak tragicznie.
Używam tego materiału na 500 watowej tokarce i daje radę.
Awatar użytkownika
By analog3
#354159
1krzysztof pisze:Dobre rozwiązanie to KO. I nie obrabia się wcale tak tragicznie.
Używam tego materiału na 500 watowej tokarce i daje radę.

ok-dobre bo masz tokarke-dla mnie lepszym by bylo zlecenie tokarzowi zrobienie z mosiadzu i pochromowanie-taniej i nie bedzie plakal ,ze KO to drogie-ciezko sie obrabia itd.
Chcialbym tylko potwierdzenia,ze pochromowane sie nadaje do naszych celow *CZAJNICZEK*
Awatar użytkownika
By senio
#354165
analog3 pisze:ok-dobre bo masz tokarke-dla mnie lepszym by bylo zlecenie tokarzowi zrobienie z mosiadzu i pochromowanie-taniej i nie bedzie plakal ,ze KO to drogie-ciezko sie obrabia itd.
Chcialbym tylko potwierdzenia,ze pochromowane sie nadaje do naszych celow *CZAJNICZEK*


Wszelkie powłoki nastręczają także wiele problemów. Jakich nie będę wymieniał bo nie forum od tego. Powłoka to zaledwie mikro warstwa czegoś tam, która pięknie wygląda, ale jest tylko powłoką czyli namiastką i zawsze nią zostanie. Oczywiście też do czasu. Oczywistym też jest łatwość obróbki mosiądzu i chromowania, niklowania,złocenia czy czegoś innego. Zawsze można lizaka przez szybę polizać. Da się, tylko nie da się zjeść cukierka i mieć cukierka.
Awatar użytkownika
By analog3
#354179
Chodzilo mi raczej o mozliwosc ew. reakcji chemicznej-co do trwalosci to zalezy ona od grubosci nalozonej warstwy.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#354211
analog3 pisze:Chodzilo mi raczej o mozliwosc ew. reakcji chemicznej-co do trwalosci to zalezy ona od grubosci nalozonej warstwy.

Chrom jest OK - nie reaguje z żadnym składnikiem liquidów.
Awatar użytkownika
By Barjavel
#354281
1krzysztof pisze:Dobre rozwiązanie to KO. I nie obrabia się wcale tak tragicznie.
Używam tego materiału na 500 watowej tokarce i daje radę.

Czy używasz jakiś specjalnych noży?? do obróbki KO??


Co to chromowania to widzę tylko jeden problem, mianowicie że jak się udam do galwanizerni z dwoma lub czterema elementami wielkości pięciozłorówki to mnie wyśmieją bo to problem nawet sprecyzować jakie to koszta wyjdą.
By 1krzysztof
#354284
Zwykłe noże, jak do innych materiałów, tzn. - węglik lub wymienne płytki.
Oczywiście ostre, prawidłowa geometria i obroty.
Awatar użytkownika
By Barjavel
#354288
1krzysztof pisze:Zwykłe noże, jak do innych materiałów, tzn. - węglik lub wymienne płytki.
Oczywiście ostre, prawidłowa geometria i obroty.


Mógłbym prosić o jakieś szczegóły co do obrotów tzn. lepsze większe czy mniejsze obroty
By 1krzysztof
#354296
Z tym jest właśnie najgorzej :D
Ten parametr musisz dobrać organoleptycznie, obserwując i słuchając.
Przy średnicach rzędu 15 - 50 mm, chyba coś ok. 1.000 obr/min.
Możesz też skorzystać z gotowych tabel prędkości skrawania i przeliczyć sobie przez średnicę.
Mi się nie chce tego robić i jadę "na oko i ucho".
Awatar użytkownika
By Barjavel
#354298
Po kilku dniach prób powstał nowy mod tym razem na baterie, zaprezentuje parę fotek. Bateria 14500, w przygotowaniu modzik na baterie 18650
Obrazek
Obrazek

Widok na pin dodatni
Obrazek

Pin plusowy "od tyłu"
Obrazek

Przycisk mechaniczny
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tymczasowe rozwiązanie na razie bez sprężynki
Obrazek

Rozkręcony
Obrazek


Brakowało mi tylko jakiegoś ładnego "zbiornika paliwa" ..... i powstał taki Liquinator

Obrazek
Obrazek
Obrazek

...i w całej okazałości

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Czekam na opinie :)
Awatar użytkownika
By admiral271
#365768
To zawsze zależy kto co lubi. Mi na razie moje Se-2 bardzo odpowiada.

-- [scalono] 22 lis 2011, 21:52 --

Ale jak byś potrzebował kogoś kto ten sprzęt przetestuje to ja chętnie :)
Awatar użytkownika
By kch
#366370
Barjavel pisze: Na razie ładuje zwykłą ładowarką i pewnie nie ładuje jej do pełna

Li-iony? Odważny Kolega...
Awatar użytkownika
By newelco
#366380
kch pisze:
Barjavel pisze: Na razie ładuje zwykłą ładowarką i pewnie nie ładuje jej do pełna

Li-iony? Odważny Kolega...


Przepraszam a w baterii ego to akumulator jakiego typu jest?
Awatar użytkownika
By newelco
#367122
Dziś w godzinach południowych w profesjonalnym warsztacie Barjavela rozpoczęła się produkcja testowa body na baterię 18650 z włącznikiem elektronicznym.
Na chwilę obecną body w stanie surowym do zdjęcia wkręcony liquinator
Włącznik oparty na pomyśle zerżniętym z ECF autorstwa Pailpoe

Obrazek

Obrazek

Obrazek

oryginał włącznika wygląda tak:
Obrazek
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.