EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By Paula12359
#1926857
Każdy użytkownik, który zastanawia się, co wybrać zamiast papierosa, zwraca szczególną uwagę na konsekwencje zdrowotne korzystania z wybranych alternatyw. Pytanie, czy podgrzewacze tytoniu są szkodliwe, znajduje się również w obszarze zainteresowania badaczy. Poniżej prezentujemy najważniejsze wnioski dotyczące technologii Heated-Not-Burn i skutków dla jej użytkowników.

Analiza chemiczna aerozolu z PULZE podgrzewającego wkłady iD wykazała znaczne zmniejszenie liczby i poziomów substancji toksycznych w porównaniu z dymem papierosowym. Przełożyło się to na znaczne zmniejszenie wyników toksykologicznych4.

Aerozol PULZE wykazał zmniejszenie o 96% cytotoksyczności w porównaniu z dymem papierosowym w przeliczeniu na zaciągnięcie5.

Przeprowadzone badania pokazują wyraźne różnice pomiędzy dymem papierosowym a areozolem z podgrzewaczy tytoniu. Potwierdzają one potencjał PULZE w zakresie redukcji szkodliwości6.

To tylko niektóre z wniosków, które pojawiły się podczas przeprowadzanych badań. Warto również zwrócić uwagę na badania przeprowadzone na aerozolu wytwarzanym przez urządzenie PULZE.

Więcej informacji w artykule: https://www.pulze.com/pl-PL/blog/podgrzewacze-tytoniu-szkodliwosc

Obrazek

​​​​​​​​​Podgrzewacze tytoniu – czym różnią się od papierosów?

Heat-Not-Burn to innowacyjna technologia, która oznacza: podgrzewanie, nie spalanie. Tradycyjne wyroby tytoniowe takie jak papierosy bazują na wyższej temperaturze sięgającej 800-900°C. W efekcie dochodzi do procesu spalania, którego produktem jest dym papierosowy zawierający substancje smoliste oraz inne szkodliwe związki chemiczne. 

Dym pochodzący z papierosów zawiera ponad 7000 związków chemicznych, spośród których około 100 substancji zostało sklasyfikowane przez ekspertów ds. zdrowia publicznego jako szkodliwe i potencjalnie szkodliwe (HPHCs)1.

Podgrzewacze tytoniu są postrzegane jako rozwiązanie, które może potencjalnie redukować szkodliwość nałogu. Dzieje się tak ze względu na eliminację procesu spalania poprzez oddziaływanie niższej temperatury na prawdziwy tytoń. W zależności od modelu urządzenia wynosi ona od 300°C do 350°C. Prowadzi to do potencjalnego ograniczenia generowanych substancji smolistych o działaniu rakotwórczym.

Co ważne, podgrzewacze tytoniu pozwalają na zachowanie prawdziwego aromatu tytoniu dzięki wykorzystywaniu dedykowanych wkładów.

Więcej informacji w artykule: https://www.pulze.com/pl-PL/blog/podgrzewacze-tytoniu-a-papierosy

Dostępne technologie podgrzewania tytoniu

Zacznijmy od przeanalizowania dostępnych technologii podgrzewania tytoniu. Aby wybrać odpowiednie rozwiązanie, należy zwrócić szczególną uwagę na podstawowe różnice pomiędzy działaniem urządzeń dostępnych na rynku. Możemy wyróżnić dwa typy podgrzewania tytoniu: konwekcyjne oraz indukcyjne.

Technologia konwekcyjna jest zastosowana w takich urządzeniach jak podgrzewacze tytoniu IQOS Originals DUO czy PULZE. Opiera się ona na przepływie gorącego powietrza do wkładów tytoniowych za pomocą ceramicznego pręta grzewczego. Pozwala to na wydobycie większości substancji aktywnych, eliminując przy tym substancje smoliste. W efekcie można uzyskać autentyczny aromat tytoniu. 

Wkłady dostosowane do technologii konwekcyjnej są stworzone z najwyższej jakości tytoniu mielonego i formowanego w arkusze tytoniu. Następnie są one karbowane oraz łączone w korek tytoniowy. Osłona ochronna pozwala na podgrzanie, bez spalania, redukując również ryzyko poparzeń. Z kolei filtr pełni rolę ochłodzenia aerozolu. Niektóre produkty są wyposażone w dodatkowe kapsułki uwalniające aromat owocowy lub mentolowy.

Technologia indukcyjna eliminuje z konstrukcji urządzenia ostrze grzewcze. Działanie takich modeli opiera się na wykorzystaniu pola magnetycznego. Szczegółowe zasady działania różnią się jednak od urządzenia. 

Technologia indukcyjna jest zastosowana między innymi w podgrzewaczach tytoniu glo™ oraz IQOS Iluma. Wkład tytoniowy umieszcza się w komorze grzewczej, która ogrzewa go od zewnątrz. Innym rozwiązaniem jest wykorzystanie podgrzewania indukcyjnego na zasadzie wytworzenia pola magnetycznego za pomocą cewek umieszczonych w głowicy urządzenia.

Wkłady tytoniowe dedykowane urządzeniom z podgrzewaniem indukcyjnym różnią się pod względem budowy. Na osłonie ochronnej znajdują się elementy odpowiedzialne za przewodzenie ciepła. W przypadku wkładów ​​​​TEREA dedykowanych dla ​​​​IQOS Iluma z technologią indukcyjną znajduje się jedna blaszka ferromagnetyczna. Z kolei blaszki metalowe w przypadku wkładów do urządzeń glo™ pojawiają się na całej długości po zewnętrznej stronie.

A wy z jakiej technologii korzystacie?Źródła:

Imperial Brands Science, In vitro substantiation of the harm reduction potential of next generation nicotine delivery products compared to traditional tobacco products, w: https://imperialbrandsscience.com/wp-co ... -tra-1.pdf

IQOS, Historia urządzeń do podgrzewania tytoniu IQOS, 3 kwietnia 2021 roku, https://pl.iqos.com/pl/aktualnosci/hist ... toniu-IQOS

J. Thompson, Building Trust Science & Innovation, Imperial Brands Science, 2018, https://imperialbrandsscience.com/wp-co ... vation.pdf

Imperial Brands Science, Chemical and biological assessment of a Heated Tobacco Product (PULZE & iD) reveals marked reductions in aerosol toxicants and in vitro toxicity compared to a combustible cigarette, w: https://imperialbrandsscience.com/wp-co ... X-2023.pdf

R. Wieczorek i in., A comparative in vitro toxicity assessment of electronic vaping product eliquids and aerosols with tobacco cigarette smoke, Imperial Brands Science, 2020, https://imperialbrandsscience.com/wp-co ... -smoke.pdf

Witam. Od ładnych kilkunastu lat wapuję za pomocą […]

Suorin Fero-lepsze niż Oxva?

https://i.ibb.co/p2gfysq/1.jpg […]

oxva działa tylko na przycisk

Od kilku dni posiadam OXVA XLIM PRO. Dziś oxva zac[…]

Longfille #TAG - legendarny powrót

Longfille #TAG to płyny, których nie trzeba niko[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.