EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By azbee
#708871
W lutym miałem wyrywane obydwie dolne ósemki. Po każdej, zaraz po wyjściu z gabinetu natychmiast łapałem za e-fajka. Czułem że muszę delikatniej się zaciągać, ale żadnych suchych zębodołów, ani tym podobnych nie było...
By Likwidator
#708880
Ja miałem wyrywanego z komputerowym znieczuleniem w maju chyba.
Powstrzymałem się dwie godziny, potem już normalnie można palić :)
Awatar użytkownika
By SqrK
#1660368
3lata minęły, miał ktoś jeszcze jakieś przeżycia od tego czasu? własnie jestem 40min po zabiegu, palić się chce jak cholera! W sumie mam Bellusa i jak wezmę AH na maksa, i nałożę opatrunek na dziąsło to nic się nie stanie, ale się zastanawiam bo dopiero młoda godzina, a dentysta powiedział by lepiej do jutra nie palić...
Awatar użytkownika
By amisiek1969
#1660370
Lepiej jeszcze poczekaj. Nie wiadomo, czy liquid nie spowoduje krwawienia.

________________
Tapa tapa z es piątki.
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1660441
Przeczekaj tak jak mówi dentysta z żarciem czy piciem. Zwykłych smierdziuchów absolutnie nie pal. Chmurzenie nie wpływa na nic. W dawnych czasach paliłem zbyt wcześnie i powikłania miałem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Mayken
#1705675
Mnie czeka taka przygoda 9 września.
Boję się dentysty panicznie i jeszcze nigdy nie miałam usuwanego zęba. :/
Chyba trzeba się najeść i napalić przed... Dobrze, że na 11 idę.
By Nefja
#1705678
Nic przyjemnego, ja pozbyłam się moich dwóch stałych zębów. Życzę dobrego dentysty, bo to klucz do sukcesu. Z doświadczenia mogę Ci tylko poradzić, żebyś nie gryzła warg jak ci zdrętwieją po znieczuleniu. ;)
Awatar użytkownika
By Mayken
#1705941
Znieczulenie, jeśli takie samo jak do leczenia, to mniej więcej wiem co mnie czeka - no chyba, że jakieś mocniejsze.
Na szczęście to góra, więc nie będzie ostrzykiwania z dwóch stron zęba.
By Wakabaya
#1708249
2-3 lata temu wyrywałem pierwszą ósemkę. Zajarałem od razu po wyjściu z gabinetu i tak co godzinę, krwawienie trwało dwa dni. W zeszłym roku poczekałem jakieś dwie godziny i było ok. Oczywiście mówię o analogach, jednak podobnie sprawa może stać z e-p, gdyż podczas zaciągania wytwarza się podciśnienie.
Awatar użytkownika
By Krisol 
#1908493
Najlepiej zapytać lekarza po wyrwaniu. Mi co prawda odnośnie analogów powiedziano tu CIACH! że przez kilka dni starać się palić jak najrzedziej to możliwe. Swoją drogą świetny gabinet w Nieporęcie

Super, ale spamu nie lubimy! :)
MaciejH
By Kriskrystian96@gmail.com
#1925347
Hejka .

No właśnie jest już rok 2023.
Miałem usuwaną 4 albo 5 na dole .
I od godziny 11 dnia 23.03 nie paliłem e-Papierosa .
Jest już dzien 25.03 godzina 19.
Daje radę trzymać ,gdyż na każdej stronie piszą co innego, że zapalić można najwcześniej po 72 godzinach od wyrwania. Tak więc trzymam ,jest ciężko. A jeszcze mało tego ,dzisiaj poszedłem do pracy ,więc denerwuje się jeszcze bardziej.

Jakie są teraz wasze zdania ,opinie na temat e-papierosów ? Ktoś już sprawdzał czy faktycznie nic się nie dzieje ?
Awatar użytkownika
By skutecvzny
#1925690
Wyrywanie zęba to zabieg stomatologiczny, który może być przeprowadzany z różnych powodów, takich jak uszkodzenie zęba, próchnica, infekcja lub problemy z przestrzenią w jamie ustnej. Podczas wyrywania zęba, pacjent może doświadczać dyskomfortu i bólu, dlatego zazwyczaj zaleca się stosowanie miejscowego znieczulenia lub znieczulenia ogólnego, aby złagodzić te objawy.

Jeśli chodzi o e-palenie (używanie elektronicznych papierosów lub vape'ów), istnieje kilka czynników, które warto wziąć pod uwagę w kontekście wyrywania zęba:

Informuj swojego dentystę: Ważne jest poinformowanie swojego dentysty o swoich nawykach palenia, w tym o używaniu e-papierosów. Twój dentysta może wziąć to pod uwagę podczas planowania zabiegu i dostosować zalecenia oraz procedury odpowiednio.

Ograniczenie przed i po zabiegu: Palenie e-papierosów przed zabiegiem wyrywania zęba może wpływać na proces gojenia się i zdolność organizmu do regeneracji. Zaleca się ograniczenie palenia przed zabiegiem i przez okres rekonwalescencji, aby wspomóc proces gojenia się.

Ryzyko powikłań: Używanie e-papierosów może wiązać się z pewnymi ryzykami zdrowotnymi, takimi jak podrażnienie błony śluzowej jamy ustnej, osłabienie układu odpornościowego lub opóźnienie procesu gojenia się. Palenie e-papierosów po wyrywaniu zęba może zwiększać ryzyko wystąpienia takich powikłań.

Higiena jamy ustnej: Palenie e-papierosów może wpływać na ogólną higienę jamy ustnej. Może prowadzić do suchości jamy ustnej, zmian w mikroflorze bakteryjnej lub odkładania się osadu na zębach. Ważne jest utrzymanie dobrej higieny jamy ustnej poprzez regularne szczotkowanie zębów, nitkowanie i stosowanie odpowiednich środków do pielęgnacji.

Najlepiej skonsultować się ze swoim dentystą, aby uzyskać indywidualne zalecenia dotyczące palenia e-papierosów w kontekście wyrywania zęba. Twój dentysta będzie mógł ocenić Twoją sytuację, dostarczyć odpowiednie informacje i zalecenia z uwzględnieniem Twojego zdrowia jamy ustnej.

Witam. Od ładnych kilkunastu lat wapuję za pomocą […]

Suorin Fero-lepsze niż Oxva?

https://i.ibb.co/p2gfysq/1.jpg […]

oxva działa tylko na przycisk

Od kilku dni posiadam OXVA XLIM PRO. Dziś oxva zac[…]

Longfille #TAG - legendarny powrót

Longfille #TAG to płyny, których nie trzeba niko[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.