EPF
O e-paleniu w Polsce i za granicą
By eustaszek98
#1925598
Witam wszystkich.

Przez obecny problem z dostępnością nowych gotowych baz beznikotynowych (akcyza tak wiem) są jaja z terminami ważności. Zakupiłem 100ml 50/50 bazę. Z tego co pamiętam to na butelkach zawsze widniał termin ważności 2 lata. Nie bawiłem się w mieszanie gliceryny i glikolu, uprzedzam komentarze - ale chyba czas mieszać samemu :D.

Teraz to albo sprzedają grubo rok po terminie ważności (wyprodukowane w 2020) albo spotkałem się z nową etykieta, że nadaje się do spożycia w ciągu 3 miesięcy od otworzenia butelki(ale również produkcja w 2020). Podobno sanepid to zatwierdził ;).

Jak to wygląda? Nadaje się to w ogóle do palenia? Rozumiem, że to nie jest produkt szybko psujący się, ale też bez przesady.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By borek
#1925599
Ja kupuje osobno glicerynę i glikol , termin ważności jest 12 miesięcy od otwarcia produktu . Same płyny się nie psują :) , ale mieszanka już tak . Dlatego masz 12 miesięcy po zmieszaniu . Trzymać w ciemnym suchym miejscu .
Awatar użytkownika
By borek
#1925604
marcos2 pisze:
borek pisze:Same płyny się nie psują , ale mieszanka już tak .

Ciekawe stwierdzenie, ciekawe... :roll:

Pod pojęciem mieszanka rozumiem Glikol + Gliceryna + aromat
Sam glikol i gliceryna przechowywana w suchym miejscu najlepiej ciemnym nie zmienia właściwości , po dodaniu aromatu już tak różowo nie ma gdyż może ulec osłabienie smaku , lub nawet zmiany smaku.

Piszę o pomoc, ponieważ nie moge znależć tego w in[…]

Witam wszystkich. Przez obecny problem z dostępno[…]

Parownik 19mm średnicy.

Witam szanowne grono. Po 7 latach przerwy przetarł[…]

WItam. Przedstawię Wam jak poradziłem sobie z cie[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.