EPF
O e-paleniu w Polsce i za granicą
By eustaszek98
#1925598
Witam wszystkich.

Przez obecny problem z dostępnością nowych gotowych baz beznikotynowych (akcyza tak wiem) są jaja z terminami ważności. Zakupiłem 100ml 50/50 bazę. Z tego co pamiętam to na butelkach zawsze widniał termin ważności 2 lata. Nie bawiłem się w mieszanie gliceryny i glikolu, uprzedzam komentarze - ale chyba czas mieszać samemu :D.

Teraz to albo sprzedają grubo rok po terminie ważności (wyprodukowane w 2020) albo spotkałem się z nową etykieta, że nadaje się do spożycia w ciągu 3 miesięcy od otworzenia butelki(ale również produkcja w 2020). Podobno sanepid to zatwierdził ;).

Jak to wygląda? Nadaje się to w ogóle do palenia? Rozumiem, że to nie jest produkt szybko psujący się, ale też bez przesady.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By borek
#1925599
Ja kupuje osobno glicerynę i glikol , termin ważności jest 12 miesięcy od otwarcia produktu . Same płyny się nie psują :) , ale mieszanka już tak . Dlatego masz 12 miesięcy po zmieszaniu . Trzymać w ciemnym suchym miejscu .
Awatar użytkownika
By borek
#1925604
marcos2 pisze:
borek pisze:Same płyny się nie psują , ale mieszanka już tak .

Ciekawe stwierdzenie, ciekawe... :roll:

Pod pojęciem mieszanka rozumiem Glikol + Gliceryna + aromat
Sam glikol i gliceryna przechowywana w suchym miejscu najlepiej ciemnym nie zmienia właściwości , po dodaniu aromatu już tak różowo nie ma gdyż może ulec osłabienie smaku , lub nawet zmiany smaku.
By GrzesiekBaker
#1925626
borek pisze:Sam glikol i gliceryna przechowywana w suchym miejscu najlepiej ciemnym nie zmienia właściwości

Nieprawda. Gliceryna jest idealną pożywką dla bakterii, więc jeśli choćby jedna się tam dostanie (a żaden producent nie ma 100% wysterylizowanych fabryk), to po dłuższym czasie tych bakterii namnoży się tam bardzo dużo. Po to są terminy przydatności.
Awatar użytkownika
By borek
#1925628
GrzesiekBaker pisze:
borek pisze:Sam glikol i gliceryna przechowywana w suchym miejscu najlepiej ciemnym nie zmienia właściwości

Nieprawda. Gliceryna jest idealną pożywką dla bakterii, więc jeśli choćby jedna się tam dostanie (a żaden producent nie ma 100% wysterylizowanych fabryk), to po dłuższym czasie tych bakterii namnoży się tam bardzo dużo. Po to są terminy przydatności.

Okres przydatności do użycia: Gliceryna jest produktem bardzo trwałym. Przechowywana w temperaturze pokojowej po kilku latach będzie tak samo dobrej jakości. Jedynie może wzrosnąć zawartość wody w glicerynie (z powodu jej higroskopijności), jeśli wystąpi dłuższy kontakt z powietrzem.
Awatar użytkownika
By marcos2
#1925629
Bzdury pleciesz @borek . Gliceryna ma okres trwałości zwykle jeden rok, glikol dwa lata. Oczywiście, w odpowiednich warunkach przechowywania (w niskiej temperaturze) okresy te można nieco wydłużyć, ale nie jak piszesz:
borek pisze:Gliceryna jest produktem bardzo trwałym. Przechowywana w temperaturze pokojowej po kilku latach będzie tak samo dobrej jakości.

Nie wprowadzaj ludzi w błąd.
Awatar użytkownika
By borek
#1925630
Jeśli cytujesz to cytuj całą wypowiedz a nie fragment który Ci pasuje . Masz swoje zdanie na ten temat i ja to szanuje . Ja mam własne doświadczenie z tym produktem i takie jest moje zdanie . Obecnie na większości opakowani nie ma daty przydatności tylko pisze że po otwarciu należy zużyć do 12 miesięcy . A ty rób jak uważasz .
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.