EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Mr trimbol
#1925303
Witam
Ostatnio zdobyłem 2 solusy smoki. Kupiłem do nich kartridż i sól nikotynowa, ale obydwa są zepsute. Pierwszy normalnie się ładuje, wydaje normalne sygnały diodą, ale nie reaguje na włożenie kartridża, jakby go nie wykrywał, nie wydaje mi się że to wina kartridża, bo próbowałem tego samego z innym kartridżem w vape shopie, bez skutku, nie da się go palić. Przyłożyłem sondy miernika do pinów, napięcie wygląda normalnie, vape reaguje, dioda się świeci. Wyczyściłem go kilka razy, warto wspomnieć że gdy przykładałem patyczki do uszu do pinów (wciskałem je) były zupełnie białe, nienaruszone jakby piny nie przenosiły ciepła.
Z drugim jest o wiele gorzej, cały czas miga, są to krótkie nic nie znaczące mignięcia, nie reaguje też na kartridż, czasami w ogóle zaczyna się włączać samoistnie, dioda świeci się ciągle, włożyłem raz wtedy kartridż i zaczął się sam palić, prawie przepaliłem grzałkę. Jego piny przenoszą ciepło, po wyczyszczeniu go przyłożyłem patyczki jak w pierwszym, zrobiły się brązowe, reaguje też na sondy miernika, zaczyna się wtedy normalnie świecić. Jak go podłączam do ładowania to chwilę jest normalnie, miga że się ładuje, ale po chwili znowu zaczyna chaotycznie migać. Wiem że mógł być zalany i leżal długo nieużywany, czy kąpiel w wodzie destylowanej/demineralizowanej ma sens ? Chciałbym naprawić chociaż jednego z nich.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By marcos2
#1925313
Tak, woda dobrze zrobi elektronice. Chociaż, niekoniecznie musi być demineralizowana. Najlepiej wrzuć je do jeziora. Byle było głębokie.
By Mr trimbol
#1925330
Nie można normalnie powiedzieć że to nie ma prawa wyjść ? Z tego co mi wiadomo na rynku jest dostępna woda specjalnie przygotowana do mycia elektroniki. Jak nie masz nic sensownego do napisania to lepiej nic nie pisz, bo twoja odpowiedź nie rozwiązuje mojego problemu ;)
Jeśli wiesz jednak jak naprawić chociaż jednego solusa, to bardzo chętnie tego wysłucham :)
Awatar użytkownika
By andrzej4u
#1925333
Jeżeli chcesz go zamoczyć w czymkolwiek, to najpierw trzeba wylutować i wyciągnąć akumulator. Następnie rozrobić płyn do naczyń z wodą i wrzucić te zwłoki. Niech się trochę moczą, później wypłucz je dokładnie wodą i dobrze wysusz np. suszarką do włosów. Wlutuj akumulator i zobacz, co się będzie działo.
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.