EPF
O e-paleniu w Polsce i za granicą
By Luzny123
#1924581
Witam wszystkich palaczy
Potrzebuję kogoś kto udzieli mi swojej wiedzy na temat własnych liksow. Ostatnio kieszeń boli jak się wchodzi do vape shopa więc stwierdziłem że trzeba chociaż spróbować zrobić własne. Nabyłem niedawno gotową bazę (70%/30%) o mocy 12 oraz zwykle premixy o mocy 0 głównie chodzi mi o to ile bazy i ile premixa wlać do buteleczki 10 ml żeby wyszła moc 12.
Przykładowo wlać 9 ml bazy i 1 ml i wtedy będzie tka jak chce czy to będzie bardziej skomplikowane ?
Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc
Awatar użytkownika
By Evendi
#1924582
Nie wiem co to są te "liksy" może dlatego, że nie jestem palaczem...
Najwyżej waperem ale jakbyś chciał zmieszać swój własny liquid to się zastanów, bo to chyba wiedza z klas 1-8 obejmuje.

Przykład (zakładam, że masz już 18 lat i że możesz kupować alkohol): jak masz 0,2l czystej, 40% wódki i dolejesz do tego soku, bo masz ochotę na drinka to nadal będzie miał 40%? No nie. Tak samo jest tutaj.
Jeżeli jednak uda Ci się zrobić mieszankę o mocy 12mg mieszając bazę 12mg z czymkolwiek o mocy 0mg to daj znać - zrobimy na tym majątek.
By Luzny123
#1924590
Te liksy to inaczej liquidy po prostu tak się u mnie mówi a wracając do pytania to wiesz jak mi pomóc bo na kalkulatorach wychodzi mi moc nie dużo mniejsza niż taką którą chce dlatego pytam o konkretne proporcje :D
Awatar użytkownika
By Evendi
#1924591
Pytanie zasadnicze: jaką moc chcesz osiągnąć? To, że nie uda się 12mg już ustaliliśmy.

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
By Luzny123
#1924592
Teraz z tej gotowej bazy co mam już nie uzyskam satysfakcjonującego mnie efektu to wiem ale chce dowiedzieć się proporcji na przyszłość. Bazować będę na gotowej bazie 70/30 i premixach w skrócie: do 10 ml buteleczki wlewam x gotowej bazy (0-36mg)oraz x gotowego premixa o mocy 0
Proporcje na moce które mnie interesują:
12,18
Awatar użytkownika
By andrzej4u
#1924597
5 ml premixu + 5 ml bazy nikotynowej 36 mg = 10 ml liquidu o mocy 18 mg.
6,6 ml premixu + 3,4 ml bazy nikotynowej 36 mg = 10 ml liquidu o mocy 12,24 mg.
Awatar użytkownika
By Evendi
#1924599
Wszystko się zgadza tylko jest jedno "ale":

5 ml premixu + 5 ml bazy nikotynowej 36 mg = 10 ml liquidu o mocy 18 mg. - o jakimś smaku to raczej zapomnij

6,6 ml premixu + 3,4 ml bazy nikotynowej 36 mg = 10 ml liquidu o mocy 12,24 mg. - ze smakiem będzie lepiej ale też nie liczyłbym na wiele

Podsumowując: im mniej premixu, a więcej bazy tym słabszy smak. Lepij zamienić premixy na własne wyroby.
By Luzny123
#1924612
Wszystko się zgadza tylko jest jedno "ale":
Nikt nie pytał i nikt zapewne nie musiał ale twój komentarz odnoście smaku jest zbędny gdyż się z tobą w tym nie zgodzę i w sumie nie tylko ja. Sam zrobiłem inne proporcje jeszcze mniejsze niż kolega do którego się przyczepiłeś i wyszły spoko znajomi nie narzekają a wręcz przeciwnie. Więc twoje obawy bądź błędne stwierdzenie obalam po pewnie sam palisz liquidy/premixy/wyroby wlasne o zerowej mocy. Liczyłem na jakąś pomoc z twoje strony a nie na ciągłą krytykę i jakieś zrzędzenie. Podsumowując następnym razem jak nie chcesz być pomocny dla innych to się nie udzielaj szkoda czasu na czytanie twoich wypocin pozdrawiam "wapera" i samych sukcesów w życiu życzę.
Awatar użytkownika
By Evendi
#1924613
Nikt nie pytał i nikt zapewne nie musiał ale twój komentarz odnoście smaku jest zbędny gdyż się z tobą w tym nie zgodzę i w sumie nie tylko ja. Sam zrobiłem inne proporcje jeszcze mniejsze niż kolega do którego się przyczepiłeś - Nie przyczepiłem się, a tylko zauważyłem pewną zależność i uzupełniłem wypowiedź kolegi :) - zawsze tak jest (przykład już podałem), że im więcej neutralnej smakowo bazy tym słabszy smak. To, co napisałem najlepiej jest odczuwalne w przypadku standardowych premixów.

i wyszły spoko znajomi nie narzekają a wręcz przeciwnie. Więc twoje obawy bądź błędne stwierdzenie obalam - Wiesz chociaż czego używasz i czego znajomi używają? "Klasycznego" premixu (np. 40ml / 60 ml) czy longfill'a (np.8 ml / 60 ml)?

po pewnie sam palisz liquidy/premixy/wyroby wlasne o zerowej mocy. - Nadal nic nie palę, a jak pewnie wiesz (lub nie) docelowo chodzi o zejście właśnie do zerowej mocy, a potem odrzucenie zupełne nałogu.

Liczyłem na jakąś pomoc z twoje strony a nie na ciągłą krytykę i jakieś zrzędzenie. -Otrzymywałeś odpowiedzi na poziomie pierwszego pytania jakie zadałeś :)

Podsumowując następnym razem jak nie chcesz być pomocny dla innych to się nie udzielaj szkoda czasu na czytanie twoich wypocin pozdrawiam "wapera" i samych sukcesów w życiu życzę. - Pomoc nie oznacza podania gotowego przepisu i rozwiązania, bo jest wiele rzeczy wplywająych na efekt - stężenia, smaki, producenci, grzałki, rodzaj atomizera, zasilanie itp.. W tym wypadku tak czy inaczej musisz nauczyć się eksperymentować i szukać własnego złotego środka. Jak już nauczysz się chociaż podstawowych rzeczy to zachęcam do kupna aromatów i mieszania samemu - zarówno efekt jak i cena są lepsze od kupowania gotowych premixów (nie ważne czy longfill'i czy nie).
Sukcesy lubię i odnoszę ale i tak dzięki za dobre słowo :). Powodzenia.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.