EPF
W TV, prasie, internecie o elektronicznych papierosach.
Awatar użytkownika
By Wenduu
#1922679
E-Papierosy a środowisko to ważny temat i wraca jak bumerang przy okazji ostatnich wydarzeń we francuskim rządzie, co takiego spowodowało, że rynek e-papierosów może zyskać ?
Obrazek
Ekologia

Odpady to palący problem. Szczególnie w przypadku zgaszonych, ale wciąż toksycznych niedopałków. Do środowiska trafia co roku 4,5 biliona tych kilkanaście lat rozkładających się śmieci, które zagrażają zdrowiu i życiu morskich stworzeń. Kto powinien zapłacić za usuwanie tych odpadów? Według francuskiego rządu mają to być producenci tytoniu.
Obrazek
Ponieważ niedopałki składają się z nienaturalnych składników, a przede wszystkim z plastiku, a dodatkowo są małe i lekkie, mogą łatwo kumulować się w środowisku. Czy niedopałki są niebezpieczne dla zdrowia ludzi i środowiska? Tak, ponieważ zawierają dużą dawkę toksycznych substancji, np. arszenik, nikotynę i ołów, które przez długi czas mogą znajdować się w środowisku i powodować ogromne straty w ekosystemie.
Koncerny Tytoniowe

Francuski rząd zapowiedział, że blisko 100 milionów euro rocznie przeznacza się na sprzątanie środowiska, zaśmieconego niedopałkami. Wkrótce opłaty te pokryją producenci tytoniu, a nie podatnicy. Na tą chwilę wiadomo, że koncerny tytoniowe we Francji będą próbowały odbić sobie pomysł rządu wzrostem cen, za paczkę papierosów, nie wiadomo o ile wzrosną ceny ale można przypuszczać, że nie będzie to mała podwyżka.
E-Papierosy a Ekologia

Sytuacja, która ma miejsce we Francji jest krokiem milowym by dbać o środowisko bez wątpienia pomoże to całemu ekosystemowi, co natomiast z palaczami tradycyjnych wyrobów tytoniowych ? Zawsze jest alternatywa i to o wiele zdrowsza, a mianowicie e-papierosy. E-papieros nie produkuję substancji smolistych, jest swojego rodzaju inhalatorem, dostarcza nikotynę by zaspokoić zapotrzebowanie na nią w sposób zdecydowanie mniej szkodliwy niż tradycyjny papieros, a co najważniejsze nie pozostawia po sobie toksycznych niedopałków. Wszelkie odpady, jak puste butelki po liquidzie, czy też stare grzałki stosowane w e-papierosach, trafiają do przeznaczonych do tego pojemników.
Obrazek
Podsumowanie

Wydarzenia we Francji pokazują, że świat zmierza w dobrym kierunku by dbać o nasze środowisko, a zarazem zdrowie. Bez wątpienia wprowadzenie tego typu dyrektywy w Unii Europejskiej pozostaje kwestią czasu, UE zapowiedziała, że będzie przyglądać się jak Francja radzi sobie z egzekwowaniem, płacenia przez koncerny tytoniowe pieniędzy, za sprzątanie ulic oraz wód. Palaczom tradycyjnych wyrobów tytoniowych, pozostaje o wiele zdrowsza alternatywa w postaci E-papierosów, które bez wątpienia korzystniej wpływają na samo zdrowie człowieka, co jest podpartę licznymi badaniami, a także na samo środowisko.

http://www.editer.pl/fotka/23f5b4fe78[…]

smok mag grip nie słucha się

odzyskałem ostatnio smoka mag grip, z tym że nie d[…]

Akumulator

Hej, kupiłem dziś akumulator w e dym'ie INR 18650 […]

Problem z Ursa Nano

Cześć, jakiś miesiąc temu dostałem w prezencie pod[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.