EPF
Nasze własne produkcje
By Ortillson
#1861442
Witam czy drut miedziany 1.6mm2 wystarczy do boxa mechanicznego na dwa ogniwa VTC5 połączone równolegle z tego co wyczytałem to wytrzymuje 20A.Dla tego pytam sie użytkowników forum żeby sie upewnić
Awatar użytkownika
By marki51
#1861443
Ty tak na serio? :zakrecony
By Krasnal45
#1861448
Precyzuj jaśniej swoje wątpliwości o zastosowanie tego drutu, bo w pierwszym momencie wywołujesz konsternację u czytających :mrgreen:
A do połączenia z pinem, raczej lepszy będzie przynajmniej 2.5mm2
Awatar użytkownika
By eSCe
#1922923
Z przewodami akurat jest tak, że zależy gdzie się je stosuje, w transformatorach np. inaczej się to oblicza a również mają wpływ takie czynniki:
    jaki materiał przewodu,
    drut czy tzw. linka,
    czas obciążenia,
    grzałka czy np. silnik,
    warunki w jakich będzie pracował.

Ja do swoich modów przyjmowałem przelicznik ~8A-10A\mm2 ale nawet jak dasz 2mm2 to raczej nie powinno się nic stać bo tutaj nie ma pracy ciągłej tylko przerywana.
Jeżeli jednak jedziesz na dwóch aku i z mechanikiem, dałbym trochę grubszy, tak jak wyżej koledzy poradzili, bynajmniej 2,5mm.
Awatar użytkownika
By marcos2
#1922924
@eSCe a tak poza tym to dobrze się czujesz w tym trzyletnim umarłym temacie? :lol:

P.S. A tak na marginesie, sprawdź sobie w SJP co oznacza słowo "bynajmniej" i czym sie różni od słowa "przynajmniej" :lol:
Awatar użytkownika
By eSCe
#1922930
Tylko chciałem naprostować informacje bo kolega w 1 wątku napisał, że wyczytał 20 A, a z kablami tak łatwo nie jest bo ma wpływ trochę czynników na to.
PS. Dzięki za uwagę ;)
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.