EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By pol
#1916949
Jak dbać o czystość i higienę naszej elektroniki podczas koronawirusa?

Jak wszyscy dobrze wiemy na całym świecie panuje epidemia koronawirusa. Wirus dotarł również do Polski, dlatego też postanowiliśmy umieścić post dotyczący dbania o higienę naszego ciała i naszej elektroniki. Post jest głównie skierowany do vaperów e-papierosów. Zacznijmy od tego czym jest koronawirus i jak możemy się przed nim chronić?

Jak nazwa wskazuje koronawirus to nic innego jak w​irus, który powoduje chorobę układu oddechowego podobną do grypy, z objawami takimi jak kaszel, gorączka, a w cięższych przypadkach – zapalenie płuc. Przenosi się głównie przez kontakt z zarażonymi osobami, które kichają lub kaszlą. Jest też przenoszony przez kropelki śliny i wydzielinę z nosa. Najważniejszą rzeczą, o którą musimy zadbać to przede wszystkim nasza odporność, szczególna dbałość o higienę i dezynfekcję naszych dłoni oraz unikania dotykania nimi ust i twarzy.
Dlatego też należy często myć i dezynfekować ręce w szczególności, gdy dotykamy na co dzień wielu rzeczy w domu czy dotykamy produktów w sklepach podczas ich pakowania i wypakowywania. W takich sytuacjach higiena i dezynfekcja jest bardzo ważna. Ale pamiętajmy też o dbaniu o higienę przedmiotów, których używamy każdego dnia w tym naszych elektronicznych papierosów.

Dlatego też podamy Wam kilka wskazówek jak używać naszych produktów.

Warto pamiętać o tym, że urządzenia elektroniczne, takie jak ​smartfony​ , ​tablety​ , komputery, laptopy i e-papierosy posiadają ekrany, które są wrażliwe zarówno na działanie czynników chemicznych, jak i w niektórych przypadkach wilgoci (jeżeli nie są wodoodporne). Dlatego czyszczenie tego typu elektroniki wymaga rozsądku i odpowiednich środków oraz narzędzi. Czyszczenie wymaga więc środków dostosowanych do wyświetlaczy. Zbyt mocny alkohol – np. 96-procentowy spirytus, nie jest zbyt dobrym wyborem. Substancje czyszczące, przeznaczone do ekranów, nie mogą być przenoszone bezpośrednio na powierzchnię. Psikając na ekran sprawiamy, że struga płynu szybko spływa.zbyt stężony środek może doprowadzić do miejscowego uszkodzenia powierzchni. Elektroniki w żadnym wypadku nie wolno też zanurzać w alkoholu, wodzie czy innych płynach. Grozi to nie tylko utratą urządzenia, ale nawet porażeniem elektrycznym. Do czyszczenia urządzeń najlepiej wybrać miękką ściereczkę, która zbytnio nie porysuje powierzchni. Stosowanie szczotek możliwe jest wyłącznie w przypadku materiałów bardzo odpornych na ścieranie. Najlepiej użyć do czyszczenia gotowej chusteczki nasączonej płynem – często 70-procentowym roztworem alkoholu izopropenowego. Jest to świetnie działający rozpuszczalnik organiczny, który pozbędzie się wszelkich zabrudzeń, a wraz z nimi wirusów, bakterii i grzybów. Powierzchnie, które są używane ​codziennie powinny być codziennie czyszczone. Pamiętajmy o umyciu i dezynfekcji dłoni przed czyszczeniem naszego sprzętu oraz po.

Oprócz dezynfekcji zewnętrznej części naszego e-papierosa, czyli baterii czy atomizera musimy pamiętać o dokładnym umyciu ustnika, ponieważ stykamy go z naszymi ustami. Czyszczenie go jest najbardziej ważną czynnością! Ustnik jest wyciągany, więc warto go wyjąć i również przecierać dokładnie ściereczką z płynem dezynfekującym od środka i na zewnątrz.
Kiedy zalewamy swoje e-papierosy naszym ulubionym liquidem lub premixem pamiętajmy również o dezynfekcji buteleczki produktu. Mówimy głównie o wytarciu butelki olejku oraz odkażenia dziubka przeznaczonego do wlewu.

Jeszcze jedna ważna informacja : nie przechowujmy naszego sprzętu w torebkach lub plecakach z innymi rzeczami takimi jak klucze, portfele, telefony itd. Dobrze jest trzymać w innym, oddzielnym opakowaniu.

Mamy nadzieję, że to pomoże Wam zachować ostrożność podczas użytkowania Waszego sprzętu !


Źródło

Edit:
Warto o zasadach higieny pamiętać nie tylko w okresie pandemii koronawirusa.
Longfille #TAG - legendarny powrót

Longfille #TAG to płyny, których nie trzeba niko[…]

Witam. Od ładnych kilkunastu lat wapuję za pomocą […]

Jednorazówki

Siemka, jakie jednorazówki teraz polecacie żeby ta[…]

Ursa nano - brak ładowania

witam mam problem, a dokładnie ursa po podłączeniu[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.