EPF
http://maiart.pl/
By MaiArt
#1905980
Uwaga!!! Zmiana sposobu odbierania przesyłek wysyłanych na paczkomaty InPost!!!

Uprzejmie informujemy, iż w chwili obecnej InPost zmienił sposób informowania o statusie i kodach odbioru przesyłek paczkomatowych. W celu odbioru przesyłki konieczne jest zainstalowanie na swoim telefonie darmowej aplikacji InPost (do pobrania ze sklepu Play). Po podaniu numeru telefonu odbiorcy (numer jest weryfikowany podczas instalacji aplikacji) możemy śledzić całą drogę naszej przesyłki oraz otrzymamy kody otwierające skrytkę paczkomatową.
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1906011
MaiArt pisze:...Po podaniu numeru telefonu odbiorcy (numer jest weryfikowany podczas instalacji aplikacji) możemy śledzić całą drogę naszej przesyłki oraz otrzymamy kody otwierające skrytkę paczkomatową.

Ale muszę dostać od sprzedawcy nr przesyłki, bo jak go nie dostanę, to żaden nr telefonu nie pomoże, dobrze zrozumiałem?
Awatar użytkownika
By PucH2
#1906012
Nr. telefonu dalej kwitnie, tylko zamiast na numer jak dotychczas info przychodzi na aplikację. Pewnie też i masa spamu bo jakby taki kanał nie zaprzęgli ludkowie od pijaru i promocji. Nie wspomnę że nie u wszystkich apka zatrybi, co jest normą w apkach i ich update :lol:
By MaiArt
#1906014
Nałóg Totalny pisze:Aha, czyli jak nadawca wprowadzi mój nr tel. to wtedy mogę śledzić w apce. OK.

Żaden numer nadania nie jest potrzebny. Aplikacja powiązana jest z numerem telefonu odbiorcy i wszystko odbywa się automatycznie. Podczas instalacji podajesz swój numer telefonu (jest weryfikowany za pomocą SMS) i wszystkie przesyłki wysyłane do odbiorcy z tym numerem telefonu będą się automatycznie wyświetlać w systemie.
Co się zaś tyczy spamu reklamowego, to bez stresu. Wczoraj zainstalowałem tą aplikację i wystarczy nie wyrazić zgody na przesyłanie reklam (choć będą nas do tego długo zachęcać podczas instalacji) i żadne śmieci nie będą nas nękać.

EDIT
A swoją drogą, to dziś jeszcze otrzymałem kody starym sposobem z wykorzystaniem SMS :D
By Baryua
#1906029
SMSy nie znikną z dnia na dzień, tym bardziej, że przez brak powiadomień SMS ogrom ludzi zrezygnuje z usług InPostu, a wtedy bardzo możliwe, że powiadomienia SMS jednak pozostaną.

Ze strony InPost https://inpost.pl/aktualnosci-jak-zabez ... wym-sms-om
"Oczywiście klienci mogą korzystać z innych form jak powiadomienie mailowe, czy sprawdzenie statusu poprzez inteligentnego chatbota, dla zwolenników tradycyjnych metod - dostępna jest infolinia lub opcja „śledzenie przesyłek” na www"
Jak widać - niby są alternatywy dla aplikacji, ale wygodne to nie jest (wg mnie już sama aplikacja nie jest).
Szkoda, że InPost na siłę wciska ludziom aplikację, żeby zaoszczędzić na SMS i przy okazji zarobić trochę na reklamach, a wmawia, że to dla bezpieczeństwa :?
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1906057
Dziś wysłałem paczkę i ściągnąłem aplikację. Nie wiem na razie jak to wygląda od strony klienta, ale od strony nadawcy jest bardzo dobrze. Trzeba tylko wprowadzić numer paczki, a później dostajemy powiadomienia gdy paczka zmienia status. Byłoby jeszcze wygodniej, gdyby system z automatu wysyłał na numery telefonów nadawcy i odbiorcy gotowy link do śledzenia w aplikacji lub chociaż sam numer przesyłki. Wyobrażam sobie, że w przypadku wielu wysyłek, takie ręczne wprowadzanie numerów musi być mega upierdliwe. Ciekawi mnie czy odbiorca też musi wprowadzić numer paczki, który najpierw powinien mu wysłać sprzedawca, czy dostaje jakiś gotowy link?
Natomiast reklam w aplikacji mam zero :)
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2019, 20:37 przez Nałóg Totalny, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By venom_666
#1906058
w aplikacji odbiorcy paczka pojawia się sama :) od razu z trackingiem.
Zamówiłęm coś tam na allegro, ściagnąłem apkę i paczka pojawiła się "sama z siebie" jak tylko zweryfikowałem swój numer telefonu.
By Jokerek7
#1906060
Hej
Wbrew pozorom i przyzwyczajeniom to naprawdę bardzo wygodna sprawa , ta aplikacja.
Sam korzystam z niej już dłuższy czas i mówiąc szczerze jestem mega zachwycony.

Zarówno nadawca jak i odbiorca ma tracking automatycznie po weryfikacji numeru telefonu - nie trzeba nic ręcznie wpisywać


Wiadomo, że nikt nie lubi zmian, ale to naprawdę dobra zmiana
Awatar użytkownika
By Isia
#1906061
Od dawna korzystam z tej aplikacji i jest OK,daje na bieżąco powiadomienia co dzieje się z naszą przesyłką.

A dziś dostałam fałszywego SMS o dopłacie :twisted: :twisted: dobrze że ja nie z tych naiwnych co lecą zaraz dopłacać,co prawda kwota niska 1,42zł z linkiem,który prowadzi na stronę banku co za ....................... Po prostu brak mi słów :oops:
Awatar użytkownika
By bulit73
#1906066
Ponieważ czekam na paczkę wysłaną Inpostem, też zainstalowałem tą apkę. Brak reklam i cała reszta, jak piszą przedmówcy.
Nawet, w "Archiwum paczek" jest 9 ostatnio odebranych przesyłek.
By mattoid1973
#1906093
Isia pisze:Od dawna korzystam z tej aplikacji i jest OK,daje na bieżąco powiadomienia co dzieje się z naszą przesyłką.

A dziś dostałam fałszywego SMS o dopłacie :twisted: :twisted: dobrze że ja nie z tych naiwnych co lecą zaraz dopłacać,co prawda kwota niska 1,42zł z linkiem,który prowadzi na stronę banku co za ....................... Po prostu brak mi słów :oops:
Isia jeśli to nie problem, to napisz o tym sms-ie tutaj:
https://zaufanatrzeciastrona.pl/kontakt/
lub tutaj:
https://niebezpiecznik.pl/kontakt/
a najlepiej w oba miejsca.

Poza tym, jeśli chcecie (tu już pisze do wszystkich) wiedzieć jak działają tacy złodzieje, to proponuję czytanie treści na tego typu portalach. Nie koniecznie akurat na tych, choć w tych miejscach artykuły są podane tak, żeby każdy był w stanie je zrozumieć.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1906117
bulit73 pisze:Ponieważ czekam na paczkę wysłaną Inpostem, też zainstalowałem tą apkę.

Dziś dotarła przesyłka. Apka zadziałała poprawnie (minus, trzeba mieć włączonego neta) oraz, w tym samym czasie, otrzymałem również sms-a.
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.