EPF
Dział o bazach (PG/VG), shotach i solach.
By RAZR144
#1900070
Witam.
Chciałbym w końcu zrobić coś własnego/ tańszego od premixów, trochę poczytałem ale pomyślałem,że założę temat i ktoś poświęci chwilę aby doradzić komuś nieobytemu w temacie po raz tysięczny zapewne :D
To tak, na alledrogo można bez problemu kupić glikol i glicerynę w sumie za grosze ale problem mam z nikotyną którą w sklepach widzę tylko w postaci 18mg/ml 10ml. Teoretycznie robiąc własny soczek w butelkach po 50ml 1/5 z tego to musiała by być ta baza 10ml 18mg co też nie wydaję się dużym wydatkiem ale pewnie da się taniej. Z czystą nikotyną nie chce się bawić ale może gdzieś można dostać bazę z nikotyną w większej ilości niż te wspaniałe 10ml sztuka? Jak to ugryźć, jakie sklepy internetowe warto odwiedzić?
Z góry dziękuje za pomoc i poświęcony czas na przeczytanie mojego trochę chaotycznego postu :)
Awatar użytkownika
By Pesio
#1900075
Oficjalnie nie kupisz mocniejszej i większej bazy nikotynowej na żadnej stronie i w żadnym sklepie.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By AmnuM
#1903133
Warto czasem poszperać na grupach FB.
By MaroEN
#1903695
Mnie wlasnie iteresuja bazy z a-sense I mam dzialalnosc gospodarcza ale nie w tej branzy. Czy jest jakas przeszkoda zeby to zamowic? Orientuje sie ktos jakie warunki trzeba spelnic zeby kupi baze?
Awatar użytkownika
By SuwMar
#1903697
MaroEN pisze:Mnie wlasnie iteresuja bazy z a-sense I mam dzialalnosc gospodarcza ale nie w tej branzy. Czy jest jakas przeszkoda zeby to zamowic? Orientuje sie ktos jakie warunki trzeba spelnic zeby kupi baze?

Cześć, witam, dobry wieczór.
Chyba najlepsze info dostaniesz, jak sam zadzwonisz do nich.
By MaroEN
#1903703
Moglby ktos podac jakies stronki gdzie ewentualnie zamowie w dobrej cenie 100ml bazy np 18mg? Dopiero zaczynam przygode z e-papieros am. Kupilem go jako zamiennik kladycznych petow I jak narazie dobrze sie sprawdza tylko zalezy mi rowniez na ekonomi zeby nie tylko kondycja sie poprawila ale I grubosc portfela. :)
Awatar użytkownika
By bulit73
#1903706
MaroEN pisze:Moglby ktos podac jakies stronki gdzie ewentualnie zamowie w dobrej cenie 100ml bazy np 18mg?

Najwyżej 10x10ml 18mg. Ustawa :wink:
Wpisz sobie w google, baza nikotynowa.
By MaroEN
#1903748
To juz mam ogarniete. Zeby kupic z a sense duze pojemnosci wystarczy jakakoliwek dzialalnosc aktywna. :) druggie pytanko. Mi e papieros sluzy do zaspokojenia glodu nikotynowego nie do trikow wiec nie potrzebuje nie wiadomo jak wirlkich chmur. Mam aramaxa. Jaka baze najlepieej skonfigurowac. 50/50? 70/30? Doradzcie
By Maskota
#1903751
50:50 jest jak najbardziej ok, dobrze oddaje smak liquidów a nie zadymia tak jak te z przewagą gliceryny. Ewentualnie 60:40 z przewagą glikolu

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By refurbished
#1903826
Bazę jak i aromaty kupuję tylko ze sprawdzonych źródeł. Ewentualnie też premiksy, ale to do bardziej wydajnych parowników, gdzie wystarczą niższe stężenia nikotyny.
Sprawdzony producent? Taki co wiadomo skąd jest i nie znad Huang-Ho. Taki co ma odpowiednie laboratorium i nie wrzuca do płynu wszystkiego co ma pod ręką. Kontroluje jakość składników i produktu końcowego. Patrzy na wyniki badań i jak się pojawi doniesienie o możliwej szkodliwości jakiegoś komponentu aromatu to wycofuje całą partię.

vag1sell pisze:bazę 100ml z inawery 18mg w pl zapłacisz około 22zl plus wysylka ale się nie opłaca bo to 70/30 i nie zbyt dobra ta baza


Nie kupisz. Przynajmniej nie od producenta. Owszem, 5x 10 ml to już tak. Ale w sklepie stacjonarnym. I za troszkę więcej, bo powyżej 30 zł za 100 ml.
Niezbyt dobra? Skoro kupiłeś w opakowaniach 100 ml to pewnie trafiła Ci się podróbka. Tak, nie tylko perfumy podrabiają. Akurat VPG 70/30 pasuje do każdego aromatu.
Zgoda, nie opłaca się. Kupowanie nielegalnych komponentów do wapowania to jak kupowanie bimbru w bramie. Ryzyko nie warte paru złotych.
Awatar użytkownika
By VoodooCK
#1904810
Witam,
Po jakiś 3 latach postanowiłem wrócić do mieszania własnych liquidów... ale sporo się przez ten czas pozmieniało
Ponieważ ze sklepowych lq najczęściej spotyka się 12mg, to od tej mocy postanowiłem zacząć. Zaopatrzyłem się w bazy BIO i ECO (obie po 12mg) od Inawery i na początek postanowiłem wymieszać 50:50. Mieszanka kilka dni odstała, zrobiłem próbne 10ml, w tym 1% aromatu (też Inawera, pseudo-cola, jeśli to ma znaczenie), całość odleżała kolejny dzień i... no cóż, powiedzieć, że parownik przecieka, to nic nie powiedzieć. 2ml wylewa się w pół godziny. Baza BIO powinna mieć, wg. składu 94% czystej gliceryny i 5% wody, ECO podobnie, tylko z PG i wodą. Moje pytanie jest banalne - czy to ja coś zrobiłem źle? Jak mówiłem, nie mieszałem od 3 lat, ale z tego, co pamiętam baza 50/50 nie powinna się tak zachowywać... Dodam tylko, że na wszelkiego rodzaju gotowych liquidach nic nie cieknie, więc to nie wina sprzętu.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Awatar użytkownika
By bulit73
#1904811
Wszystkie swoje lq mieszam 50/50 i nigdy nie miałem problemu z wyciekami. Co prawda, używam baz sprzed ustawy, i mam czystą PG, bez dodatku żadnej wody.
Zrób 40/60 PG/VG i zobacz. Sprawdź też jakie proporcje mają kupne liquidy.
Awatar użytkownika
By VoodooCK
#1904830
Problem chyba jest z aromatem. Na tej samej mieszańce zrobiłem liquid kawa + orzech laskowy + czekolada (też łącznie 1%) i póki co nawet kropelka nie wyciekła.
Spróbuję jeszcze tę nieszczęsną colę zagęścić gliceryną 0 i zobaczę, czy to coś da.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.