EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By fanbogo
#1900414
Witam Was. Jeśli wierzyć aplikacji smoke free to za kilka dni stuknie mi 7 lat jak rzuciłem analogi (32 lata palenia)... ale wpadłem w e papierosa. Od początku ta sama firma i te same produkty - oczywiście przechodząc z tych pierwszych modeli na kolejne nowsze i lepsze. Celowo nie podają modeli by mnie tworzyć tu jakiejś reklamy. Ostatnio wpadły mi w ręce nowe ulotki z liquenem którego używam od zawsze. I patrzę na niby to samo ale jakże inaczej opisane. Na wklejonych tu zdjęciach po lewej stronie jest opis sprzed sprzedaży do BAT a po prawej już czasy obecne. No ... prawdę mówiąc to poważnie się zastanawiam czy wtedy przed sprzedażą do BAT ładowano nas w balona czy też że teraz nas ładują i to konkretnie. Proszę sobie porównać opisy tych ulotek, zwłaszcza ich polskie treści.
https://photos.app.goo.gl/iHTio6zUnvtdz5ak6
https://photos.app.goo.gl/4BL3vdhk2fUMLKaXA
https://photos.app.goo.gl/AFyXKNqcyMRiBxBV7

ps. przepraszam za linki, ale nie wychodzi mi wstawienie zdjęć na forum.
Awatar użytkownika
By E-Styx
#1900468
A co mi tam - mam dziś nastrój na wiejską filozofię, więc....
@fanbogo będziesz miał wielowątkowo, bo wbrew pozorom imo poruszyłeś kilka tematów.
Czy wapowanie jest zdrowsze?Z dużym prawdopodobieństwem tak. Pomijając argument o braku wszelkich tlenków, substancji smolistych i całym tym szajsie, nie słyszałem o udowodnionym przypadku śmierci e-palacza spowodowanym korzystaniem z e-p jako podajnika nikotyny. Niektórzy wapują już po 10 lat lub więcej i... nic. Z analogami bywa zgoła odmiennie. Tu są udowodnione przypadki.

Czy wapowanie jest zdrowe? Na pewno nie. I raczej nikt tak nigdy nie twierdził. Ta tablica Mendelejewa, która Cię tak zainteresowała, a którą wciągasz w płuca od 7 lat zapewne nie pozostaje dla organizmu obojętna. Być może jest w stanie nawet zabić. Ale zrobi to wolniej niż analogi. Za 30, może 50 lat? Bez urazy, ale patrząc na Twój staż analogów + ein, to o ile nie urodziłeś się z papierosem w ustach - raczej nie będziesz miał okazji sprawdzić wpływu ein na Twój organizm za 50 lat. Kilka innych osób z forum zdecydowanie również. Więc tym bym się zbytnio nie przejmował, bo prędzej zabije Cię to co i jak jesz, to czym non stop oddychasz, stres w pracy czy naćpany pajac za kierownicą.

Czy ładują nas w balona teraz lub kiedyś? Non stop i to z każdej możliwej strony. Zasadniczo dla kasy. Ale tu przynajmniej masz wypisaną na kartce tę mendelejewszczyznę, możesz (jeśli Cię to nurtuje) sprawdzić sobie każdy składnik "w internetach". Nie pasuje Ci, to masz możliwość zadecydować: rzucić to obligatoryjnie w cholerę, wrócić do analogów, spróbować czegoś innego (jak choćby snus) czy też przyjąć do wiadomości i wapować dalej. Co ja niniejszym czynię.

Dla porównania: jeśli włączysz tv, to co pewien czas siekną Cię w oczy choćby scenką jak to wyluzowana grupka cool młodzieży (wiesz, takiej naprawdę cool, z tatuażami i daszkami od czapek do tyłu, nie jakichś tam zwykłych pajaców) z niedowierzaniem uświadamia sobie, że te zajebiaszcze burgery, co też takie cool są i najbardziej epickie - zrobili... no właśnie... w MakSraczce! No, ależ śmiechu i radości jest coniemiara... Tylko zupełnie przez przypadek zapomnieli napisać ile tablic Mendelejewa wpakowano w pestycydy i ile razy zmodyfikowano soję. Tę, którą wykarmili krówkę szpikowaną hormonami i kolejną mendelejewszczyzną. A potem ją pięknie usmażyli w jeszcze innej chemii. I stworzyli produkt pożądania przeciętnego konsumeta. Tutaj nikt się nie przejmuje, że wnuczki "cool ziomeczków" będą miały po 3 oczy, a dzisiejsze osiemnastki mają taki cellulitis, że za moich młodych czasów podobny można było zobaczyć tylko na 80-tce. I to jak z tydzień poleżąła na katafalku.

Tym optymistycznym akcentem na tę chwilę zakończę i przepraszam ewentualnych czytelników, za to, że musieli przez to przebrnąć. Jakoś mnie tak naszło :D
Awatar użytkownika
By bulit73
#1900470
E-Styx pisze:Czy wapowanie jest zdrowe? Na pewno nie. I raczej nikt tak nigdy nie twierdził. ... Być może jest w stanie nawet zabić. Ale zrobi to wolniej niż analogi. Za 30, może 50 lat? ... Kilka innych osób z forum zdecydowanie również. Więc tym bym się zbytnio nie przejmował, bo prędzej zabije Cię to co i jak jesz, to czym non stop oddychasz, stres w pracy czy naćpany pajac za kierownicą.

Święta prawda *GOOD* I tego się trzymajmy *PIWKO*
Awatar użytkownika
By E-Styx
#1900474
Krasnal45 pisze:P.S. A faktycznie, o powietrzu też coś wspomniałeś :mrgreen:


No wiesz, starałem się tak w miarę kompleksowo to ogarnąć *BLUSH* :lol:
Awatar użytkownika
By Passion
#1900848
Nic jeszcze nie zostało obecnie konkretnie postawione naukowo co jest bardziej szkodliwe, ale kolega wyżej opisał Ci to miód malina. Ja rzuciłem analogi cztery lata temu, od tego czasu też sobie wapuje, no i czuje się od tego czasu znacznie lepiej, więc wniosek taki, że np. jak dla mnie są dużo mniej szkodliwe i ciekawsze bo zawsze możesz coś pogrzebać przy elektronikach. :P
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.