EPF
Ładowarki do akumulatorów stosowanych w e-papierosach.
Awatar użytkownika
By Evendi
#1886424
Cześć,
Nadszedł czas na nową ładowarkę i zastanawiam się nad Liitokala pd4 lub lii500.

Jedno, co musi spełniać to wygodna "obsługa" (wkładanie, wyciąganie) ogniw 21700. Najlepiej jeszcze jakby była dwukanałowa ale tak jak wskazane powyżej czterokanałowa też ujdzie :).

Nie polecicie którejś bardziej ;) ? Albo jakiejś innej?
Awatar użytkownika
By gregg
#1886425
Mam Lii-500. Kupiona dosłownie tydzień temu. Cóż mogę powiedzieć? Ładuje :)
Kupiłem, bo zbierała dobre opinie.

Z dwukanałowych masz Lii-202. Też bardzo pochlebnie o niej piszą.

Edit, bo zapomniałem...
Ale 21700 to nimi nie naładujesz.

Edit 2.
Taki zwykły Xtar MC2 naładuje Ci 21700. Mam takiego, co przez 5 lat pracował po 200+ godz. w miesiącu. I dalej śmiga.
Awatar użytkownika
By Evendi
#1886436
Z opisu 21700 do lii500 pasuje...Sciema? Chciałem ją z uwagi na (jak się wydaje...) dobra elektronikę czyli wskazania itp.

Wysłane z mojego Mi Max Prime przy użyciu Tapatalka

Edit:
Fakt...pozostałe opisy u chińskiej braci bez 21700 :(
Awatar użytkownika
By bulit73
#1886443
Evendi pisze:Z opisu 21700 do lii500 pasuje...Sciema?

Bez problemu ładuję 2 sztuki 26650.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1886450
bulit73 pisze:Bez problemu ładuję 2 sztuki 26650.

Evendi pisze:Wchodzą wygodnie?Bez ryzyka porwania koszulek itp?

26650 mają wymiar: średnica 26mm, długość 65mm a 21700: 21mm i 70mm.
Awatar użytkownika
By krzychu44k
#1886487
Evendi pisze:
krzychu44k pisze:Xtar Vc2 plus,mam i 21700 włażą i się ładują *SMOKEKING*
Wchodzą wygodnie?Bez ryzyka porwania koszulek itp?

Wysłane z mojego Mi Max Prime przy użyciu Tapatalka


Porwaniem koszulki nie groźi,ale wchodzą dość ciasno,oczywiście na długość.Dwóch aku.nie ładowałem.
Awatar użytkownika
By Evendi
#1886498
krzychu44k pisze:
Evendi pisze:
krzychu44k pisze:Xtar Vc2 plus,mam i 21700 włażą i się ładują *SMOKEKING*
Wchodzą wygodnie?Bez ryzyka porwania koszulek itp?

Wysłane z mojego Mi Max Prime przy użyciu Tapatalka


Porwaniem koszulki nie groźi,ale wchodzą dość ciasno,oczywiście na długość.Dwóch aku.nie ładowałem.


Właśnie o taką informację mi chodziło, bo zależy mi na - o ile to możliwe - jak najmniej ciasnym wkładaniu/wyciąganiu.

Jeszcze raz przejrzałem +/- ewentualne modele i wyselekcjonowałem:
-Litokala s2
-Xtar vc2s
-Nitecore um2

Z nich chyba padnie na Nitecore um2.
Awatar użytkownika
By Faja
#1886500
To poczytaj jeszcze o " GOLISI S2"
Awatar użytkownika
By Faja
#1886512
U mnie sprawuje się dobrze,ładuje akusy 21700 i można ładować telefon. :-)
Awatar użytkownika
By Evendi
#1886517
To chyba jednak jeszcze zmienię decyzję... UMS2 :), z tego co rozumiem na jakimś forum to lepiej zarządza ładowaniem oraz:

UM2:
QC Mode: 1,500mA*2 (MAX)
Standard Mode: 1,000mA*2 (MAX)

VS

UMS2
QC Mode: 3,000mA*1 (MAX) 2,000mA*2 (MAX)
Standard Mode: 2,000mA*1 (MAX) 1,000mA*2 (MAX)


Różnicy w cenie wielkiej nie ma.
Awatar użytkownika
By Superlux
#1886660
Evendi pisze:To chyba jednak jeszcze zmienię decyzję... UMS2 :), z tego co rozumiem na jakimś forum to lepiej zarządza ładowaniem oraz:

UM2:
QC Mode: 1,500mA*2 (MAX)
Standard Mode: 1,000mA*2 (MAX)

VS

UMS2
QC Mode: 3,000mA*1 (MAX) 2,000mA*2 (MAX)
Standard Mode: 2,000mA*1 (MAX) 1,000mA*2 (MAX)


Różnicy w cenie wielkiej nie ma.


Jeżeli chodzi o ładowarki pasujące do ogniw 20700, 21700 to -
Golisi S2 też zbiera niezłe recenzje. W najlepszym sklepie z Sosnowca jest nawet tańsza ( lub dużo tańsza ) niż u naszych chińskich braci . UMS2 być może ma więcej bajerów i możliwości ale jest też prawie 2 razy droższa chociaż to też zależy od sklepu, widziałem różnicę tylko 6 usd ( ale to były 2 rózne sklepy ) ale również i 12 usd. Ciężko porównywać bo jak już pisałem wcześniej w Polsce Golisi S2 kosztuje taniej w przeliczeniu o jakieś 20 - 25 pln...niż ta sama ładowarka na *FT*

Nie wiem też czy UMS2 jest dostępna w Polsce, jeżeli nie to zagranicą cena oscyluje w ok 110 pln ( Golisi S2 w Polsce - 60 pln ). Czterokanałowa polska - EverActive UC-4000 jest o 40 pln droższa niż UMS2 ( od UMS4 o jakieś 15 pln, nie wiem jednak ile zapłacisz za wysyłkę ) ale z tego co wiem EverActive zjada Nitecory, Golisi itp itd na śniadanie...bez popitki. Z doświadczenia wiem że lepiej od razu kupić ładowarkę czterokanałową, wcześniej czy później sam na to wpadniesz chociaż można mieć i kilka ładowarek...do wszystkiego, ja tak zbieram i zbieram...i obecnie mam 5. Jak widzisz wybór nie jest taki mały.

Pozdrófffka :drinkb
Ostatnio zmieniony 17 mar 2019, 13:56 przez Superlux, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Evendi
#1886662
To jest argument... Nawet nie sprawdzałem w sklepie na E, bo tam zawsze jest drożej :).

Znalazłem ofertę UMS2 o 20zł droższą niż Golisi u nas :). Szukam dwu kanałowej, bo mam jeszcze i2 i jaką tam inną w szafce jakby coś .
Awatar użytkownika
By Superlux
#1886668
Evendi pisze:To jest argument... Nawet nie sprawdzałem w sklepie na E, bo tam zawsze jest drożej :).

Znalazłem ofertę UMS2 o 20zł droższą niż Golisi u nas :). Szukam dwu kanałowej, bo mam jeszcze i2 i jaką tam inną w szafce jakby coś .


I w najlepszym sklepie masz najtańsze Golisi S2 i najtańsze, wspomniane EverActive jakie spotkałem w polskich sklepach. Nie, nie pracuję dla nich :lol: , po prostu sam przymierzam się do kupna ładowarki do 20700 i 21700 i też trochę poszperałem w różnych miejscach. U *FT* też można tanio trafić tę Liitokalę pd4 ( w ok 75 pln z wysyłką ) a ta s2 to już w ogóle jakieś groszowe sprawy ( chyba 33 - 35 pln ) , Xtar vc2s też niezły i w ok 60 pln...więc z drugiej strony jeżeli nie potrzeba wodotrysków to można trochę poczekać ( osobiście polecam Post NL - są najszybsi na rynku ). Ja prawdopodobnie kupię sobie EverActive bo ma najwięcej bajerów...z których prawdopodobnie w ogóle nie skorzystam :lol: albo właśnie to Golisi bo tak naprawdę to ile ja tych nowych modów kupię jeszcze w tym roku ? Może ze 3 z czego tylko 1 obsługuje nowe batki :lol: . Moja Soshine na 2 sloty zaczęła mi wariować, mały Xtarek nadal dobrze działa, Nitecore i4 trochę zakłamuje rzeczywistość, Efest Luc v4 wciąż się sprawdza a najlepiej chodzi mi dwukanałowy Everactive LC 2100. I to wszystko byłoby ok gdyby nie nowe wyzwania. Za chwilę większość modów będzie obsługiwała 20700/21700 i trzeba się do tego przygotować.
UMS 2 została raczej dobrze oceniona przez HKJ więc to również dobry wybór.



:drinkb
Awatar użytkownika
By Evendi
#1886691
81 z groszami wydaje mi się ok ale ja szukam z dwoma slotami. W sumie to sprzęt do ładowania kupuje się raz na dość długo więc warto kupić coś (mam nadzieję) lepszego.

Wysłane z mojego Mi Max Prime przy użyciu Tapatalka

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.