EPF
Luźne rozmowy o wapowaniu i nie tylko.
Awatar użytkownika
By Norbas
#1830252
Witam.
Mam problem z telefonem małżonki a raczej z pewną nakładką.
Mianowicie od dłuższego czasu staram się zlokalizować "winnego" całej sytuacji.
Kiedy telefon jest podłączony do ładowarki po odblokowaniu ekranu kodem pin wyskakuje taki oto ekran:
Obrazek
By zobaczyć pulpit trzeba jeszcze przeciągnąć palcem po tym ekranie w prawo.
Jednak sedno problemu w tym, że gdy ktoś dzwoni trzeba najpierw podać pin blokady ekranu, potem właśnie tą nakłądkę przeciągnąć palcem i dopiero można zobaczyć kto dzwoni i ewentualnie odebrać.
Kiedy telefon nie jest podłączony do ładowarki problem nie występuje i od razu widać dzwoniącego i możliwość odebrania lub odrzucenia połączenia.
NA tej nakładce jest koło zębate ustawień jednak jego kliknięcie nie powoduje wejścia do aplikacji odpowiedzialnej za jego wyświetlanie a przejście do pulpitu. Tak jakby aplikacja odpowiedzialna nie była zainstalowana a dziwnym trafen ten niechciany ekran pozostał.
Dodatkowo podczas rozmowy telefonicznej ekran się nie wygasza po przyłożeniu telefonu do ucha pomimo zaznaczenia tej opcji w ustawieniach.
Może ktoś go rozpozna i podpowie co to za cholerstwo?
PS. Telefon to Samsung Galaxy S4 Zoom
Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.
By dzidexx
#1830253
Nakładka może pochodzić od aplikacji:
Launcher - dodatkowy, nie systemowy samsunga,
Lock screen lub wygaszacz - j.w.
Monitor baterii.
Jakiś monitor/sprzątacz telefonu/systemu.

Jeśli nie potrafisz zidentyfikować aplikacji zostaje reset do fabrycznych - skopiuj cenne rzeczy na pc, konto google i/lub samsung.
@Norbas
Awatar użytkownika
By mister67
#1830349
Mogę się mylić ale chyba coś podobnego miałem i szybko wyłączyłem ten ficzer. Nie masz przypadkiem zainstalowanego Clean Master'a, bo chyba on coś podobnego ma do utrzymania kondycji baterii.
Awatar użytkownika
By patrykowski
#1830351
Patrzyłeś we wszystkie aplikacje czy nie ma czegoś podejrzanego czego nie instalowałeś? Druga opcja jest taka że popatrz w opcje ładowania/ aktywacja aplikacji po podłączeniu usb, pewnie tam wystarczy odklikać i ten ekran zniknie. Ta pierwsza ikona z lewej wygląda podobnie do debugowania usb, stąd ten pomysł.
Awatar użytkownika
By macieq03
#1830400
Na 99,99% to Kingo root,popatrz w ustawieniach tej aplikacji, oraz popatrz czy wraz z nią nie zainstalowała Ci się dodatkowa aplikacja. Za cholerę nie mogę sobie przypomnieć jak ona się nazywała.
Prawdopodobnie w ustawieniach tej aplikacji, będzie możliwość usunięcia tego ekranu ładowania. Spróbuj poszukać.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.