EPF
E-palenie kontra prawodawstwo. Trawnik Attack!
Awatar użytkownika
By LogerM
#1804858
Jak by ktoś się zastanawiał kiedyś czy ministerstwa "pracują" w soboty, to odpowiedź brzmi "tak". W dniu wczorajszym bowiem na strony RCL'u trafił nowy komplet dokumentów, w tym nowe brzmienie ustawy akcyzowej. Czy coś się zmieniło? Niewiele. Akcyza nadal wynosi 70gr i nadal obejmuje płyny z nikotyną i bez nikotyny, bo przecież dla pana ministra normalnym jest że w jednym sklepie litr gliceryny kosztować będzie 15 PLN, a w drugim 900PLN. Godne to zapewne i sprawiedliwe... Wprowadzony zostaje roczny okres przejściowy dla znakowania znakami akcyzy, nie dlatego aby ulżyć przedsiębiorcom, ale dlatego, że nie wyrobi się Wytwórnia Papierów Wartościowych (co powiedzieli wprost na spotkaniu technicznym). Dołożyli też łaskawie 3 miesiące na załatwienie formalności związanych ze składem akcyzowym choć wiadomo wszem i wobec, że cała procedura potrafi trwać nawet 6 miesięcy.

Chciało by się rzec: a ch...j im w krzyż...

Aha gdyby ktoś się zastanawiał czy odbędzie się komisja uzgodnieniowa to odpowiedź brzmi: NIE. Nawet nie odnieśli się do uwag, przecież w ministerstwie wszystko wiedzą najlepiej, po co im jakieś męty kręcące się po korytarzach.
By Polan
#1804913
Aż chce się żyć w tym chorym kraju :(
Ja się zastanawiam po co im wpływy od akcyzy ? Przecież to kraina mlekiem i miodem...
Złamanego grosza nie zobaczą.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1804915
Ja tam myślę że będzie inna gadka.... pies ich ebał tą akcyzą, teraz tak - zobaczymy, jest nas trochę a rząd wieczny nie jest....
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1804919
Tymon78 pisze: zobaczymy, jest nas trochę a rząd wieczny nie jest....


Nie jest, jednak elektorat to w większym stopniu ludzie uradowani pięcioma stówami, w mniejszym ludzie zasmuceni akcyzą. Smutna prawda o społeczeństwie.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1804920
Myślisz że zagrabione koncerny tytoniowe oddadzą bez walki? Tego nawet wybitni optymiści nie biorą pod uwagę. :kulam
Obrazek
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2017, 22:49 przez PucH2, łącznie zmieniany 1 raz.

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.