EPF
Awatar użytkownika
By CarloSmoke
#1546653
TooCruel pisze:1. Jak dla mnie P1 są za rzadkie pod Zeph...
2. Z tego co pamiętam ta grzałka lubi VG(nawet bardzo, co łączy się z punktem 1). Pomimo, że widnieje na niej wpis 20-50W, to spokojnie da się wejść w zakres 50-65W(i powinna lepiej smaczyć, ale zrobi się znacznie cieplej).
3. Ta grzałka lubi moc i duży przepływ powietrza(kombinowałeś z grzebaniem w wacie / poszerzeniem otworu powietrznego między grzałkami).
4. Ta grzałka musi się przegryźć z każdym liquidem(2-3 baniaki).
5. Grzałka może być fabrycznie zwalona(norma wśród wszystkich producentów).

... i tak mogę jeszcze gdybać w nieskończoność. Masz dobry parownik/ dobry box... nic tylko testować nastawy i dobrać je tak, aby przy dużym przepływie powietrza coraz mniej gryzły w gardło(stopniowe zwiększanie mocy).

I najważniejsze jeżeli liquid ma chociażby odrobinę śmieciowych dodatków chemicznych(nie wiem... za dużo wody) to co byś nie robił/ jak byś nie kombinował to gryzące strzały na tego typu grzałce będziesz miał zawsze. Powiem więcej ile parowników posiadałem/ posiadam to praktycznie pod każdym delikatne zmiany stosunku PG/VG wpływają na smak/ komfort wapowania/ gryzienie w gardło. Dlatego zawsze gdzieś mam skitrany 1 dobry smak zrobiony na Atmos Lab i metodą prób i błędów aplikuje płyny o różnej gęstości do nowego parownika(nie zaśmiecając niepotrzebnie forum)... Metoda prób i błędów= to wszystko(aktualnie mam 4 mixy testowe o gestościach 45/55 50/50 55/45 60/40 i póki co spisują się znakomicie podczas testów z nowymi nabytkami-> dobierasz gęstość i domixowujesz sobie potem większą ilość liquidu, który najlepiej zgrywa się z danym parownikiem).

Dziękuję bardzo za fachową odpowiedź. Zawsze mam przepływ otwarty na maxa. Do grzałki zajrzę po powrocie do domu. Musicie mi wybaczyć te pytania,ale nie wszystko jeszcze wiem a ten problem wydawał mi się dziwny. To że używam p1 to nie znaczy,że jestem skąpy na cenę tylko smak mi pasuje. Otrzymałem konkretną odpowiedź i o to mi chodziło. Nieraz może źle formułuje pytania wybaczcie,zmęczenie po trasie lubi wychodzić.
Awatar użytkownika
By TooCruel
#1546666
Ja wiem czy skąpy... 10ml = ok 10zł z tego co widzę po cenach(gratis tanie dodatki chemiczne, których oczywiście nie ma wyszczególnionych na opakowaniu-> nie trzeba to nie wyszczególniają). Jeżeli np zainwestujesz w najdroższe(jak dla mnie najlepsze owocowe aromaty od AL) to ta kwota zmniejszy się 3-4 krotnie. Jeszcze można się pobawić w skąpstwo np inwestując w tanie/ dobre TPA... wtedy zejdziesz spokojnie poniżej 2zł / 10ml.

PS dziś do północy masz promocję na bardzo dobre aromaty(w okolicach 8zł/szt):
https://e-dym.pl/32_flavourart
Awatar użytkownika
By CarloSmoke
#1546692
TooCruel pisze:Ja wiem czy skąpy... 10ml = ok 10zł z tego co widzę po cenach(gratis tanie dodatki chemiczne, których oczywiście nie ma wyszczególnionych na opakowaniu-> nie trzeba to nie wyszczególniają). Jeżeli np zainwestujesz w najdroższe(jak dla mnie najlepsze owocowe aromaty od AL) to ta kwota zmniejszy się 3-4 krotnie. Jeszcze można się pobawić w skąpstwo np inwestując w tanie/ dobre TPA... wtedy zejdziesz spokojnie poniżej 2zł / 10ml.

PS dziś do północy masz promocję na bardzo dobre aromaty(w okolicach 8zł/szt):
https://e-dym.pl/32_flavourart

Poraz kolejny pomocny dzięki.
Awatar użytkownika
By Zodziu
#1547043
Mam i ja zephyrusa V2, olałem na razie grzałkę fabryczną, majsterkum na rba - dual 0.48 ohma, 40 W i jest dobrze. Na razie mam efekt wow - bo czekałem mocno na ten czajniczek, więc dokładne odczucia i przemyślenia przedstawię, jak już dłużej poznam zefirka, jak na ten moment jest dobrze :)
Awatar użytkownika
By tunajerzy
#1566057
Wstyd się przyznać, ale całkowicie i na całej linii poległem z setupami z drutu SS317L 0,3mm na tym parowniku. Cokolwiek bym nie ukręcił, czuję spaloną gumę przy próbie wapowania (i nie jest to złudzenie). Brak mi już pomysłów. Dla pewności ukręciłem duala z drutu Ti 0,40mm i brak jakichkolwiek sensacji.
Uprzedzając domysły,informuję że że używam wspomnianego SS317L na pozostałych moich czajnkach, (Goblin mini, Bellus, Aromamizer, Subtank mini ...) i na żadnym z nich nie spotkałem się z tym zjawiskiem.
Leżę i kwiczę *MUR*
Awatar użytkownika
By Parman
#1575149
No a więc tak, kupiłem bazę RBA od Zephyrusa v2 link----> Fasttech


Porównanie obu RBA, na pierwszy rzut oka wyglądają podobnie (chodzi mi o wymiary)
Po lewej jest v2 po prawej v1



Tutaj widać że v2 jest tak jak by grubsza? I jest w niej więcej miejsca, duże śrubki dużo miejsca, suuuuper!



No to wkręcamy :D

Do airflow, v2 pasuje idealnie, ma trochę dłuższy pin który widać na wcześniejszym zdjęciu.
V2


V1



no i już końcówka mojego biadolenia o RBA v2 użytego do zep v1.
Przykręcając bazę do "komina" po pierwszym przekręceniu poczułem opór, dość duży opór.
Nie kręciłem dalej bo się po prostu nie dało, ale chciałem go złożyć całkowicie więc zdjęcia \/





niestety poległem -_-
Próbowałem też założyć tylko cap od v1 na v2, nie dało się jest za wąski ;/

A więc, jeżeli chce ktoś kupić bazę do v1 od v2, i upatrzył sobie tą na ft to raczej nie polecam ;)

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
By BendOver
#1576180
Mircano pisze:Przesledzilem temat i zdecydowałem się na zamówienie zephyrusa tylko mam koledzy jedno pytanie. Nigdy nie nawijałem grzałek wiec niewiem co dokładnie kupić. Może ktoś podać link z e dym lub peleon jaki dokładnie drut i wate kupic aby w miarę dobre grzałki zrobić ?

Zacząć "przygodę" z kręconymi własnoręcznie grzałkami w roli głównej proponowałbym od mniej wymagającego parownika.
Zephyrus (tak jak widziałeś w poprzednich postach) potrafi niewpawionemu krętaczowi nadać problemów.
Na początek radzę jakiegoś singla typu Lemo 2, Delta 2, Subtank.
Awatar użytkownika
By Parman
#1578795
BendOver pisze:
Mircano pisze:Przesledzilem temat i zdecydowałem się na zamówienie zephyrusa tylko mam koledzy jedno pytanie. Nigdy nie nawijałem grzałek wiec niewiem co dokładnie kupić. Może ktoś podać link z e dym lub peleon jaki dokładnie drut i wate kupic aby w miarę dobre grzałki zrobić ?

Zacząć "przygodę" z kręconymi własnoręcznie grzałkami w roli głównej proponowałbym od mniej wymagającego parownika.
Zephyrus (tak jak widziałeś w poprzednich postach) potrafi niewpawionemu krętaczowi nadać problemów.
Na początek radzę jakiegoś singla typu Lemo 2, Delta 2, Subtank.

Szczerze to był mój pierwszy parownik na "kręcone Grzałki" i oprócz pierwszego setup-u (Przy którym pocieklo) to nie mam z nim dużych problemów, dobry smaczek spoko chmurka i dość spory zbiornik aaaa i jeszcze gotowe Grzałki :-D

Wysłane z czegoś tam gdzies tam.
By igloo12
#1619822
Witam,
Panowie szybka akcja - ma ktoś wzorcowe ułożenie watki, bo przy moim układaniu, po kilku buchach strasznie sucho i za mocno skwierczy

Pzdr

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By rafik87
#1619827
igloo12 pisze:Witam,
Panowie szybka akcja - ma ktoś wzorcowe ułożenie watki, bo przy moim układaniu, po kilku buchach strasznie sucho i za mocno skwierczy

Pzdr

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka

Transport Ci nie wyrabiał. Przed nałożeniem capa roztrzepa watę następnie ją nasącz liquidem, końcówki waty muszą tylko troszeczkę wchodzić w kanały na liquid, no i najważniejsza sprawa sprawdź dokładnie czy jakiś kosmyk waty nie ma styczności z kanałem powietrznym

Wysłane z X600
Awatar użytkownika
By Donayo
#1623853
Dzisiaj dostałem Zefirka i mam problem ze smakiem.
Wszyscy tak chwalą, a u mnie w porównaniu z Deltą II czy Billow V2 wypada słabo.
Po początkowych problemach z transportem (raz za dobry, raz za słaby) przerzuciłem się z Muji na Tami i jest okej.
Jednak smak jest płaski, nie potrafię rozróżnić poszczególnych aromatów w moich samogonach.
Setup:
Dualcoil, Kanthal D 0.30mm, 7-8 zwojów przylegających do siebie, 0.67oma.
Tami przeszła przez grzałki z lekkim oporem, "roztrzepałem" ją na końcach i tylko troszeczkę wsadziłem w otwory na liquid.

Może obniżenie grzałek pomoże, chociaż nie są zbyt wysoko?
Dość irytujący jest brak możliwości ingerencji w setup bez suszenia baniaka, ale taki już jego urok.
Awatar użytkownika
By BendOver
#1623870
Witam. Miałem Delte 2, miałem billowa 2, miałem też dwa zephyrusy. Każdy z nich pięknie oddaje smak. Z tych trzech najbardziej lubiłem zefira z racji na wszystko w zasadzie. Osobiście myślę że ewentualny brak smaku może być bardzo subiektywny. Setup jaki opisałeś wygląda na poprawny. Popracuj jeszcze wzorując się na przykładach w tym wątku i będzie ok. Ja stosowałem tylko muji i zawsze było pięknie.
Awatar użytkownika
By Donayo
#1624445
Nie rozumiem dlaczego, ale chyba Zephyrus musiał się dogadać z moją grzałką i przez noc im się udało :lol:
Rano zatankowałem Earl Grey własnej roboty i jest fajnie.
Smak dobry, mocny, trochę inny niż na Delcie czy Lemo.
Nie gorszy, po prostu inny.
Zephyrus chmurzy konkretnie i tak samo smakuje :)

Teraz wlałem mix ciastka cynamonowego i jagody.
Smaki łatwe do rozpoznania, każdy czuć odpowiednio mocno.

Nie wiem o co mu wczoraj chodziło, ale dzisiaj mu przeszło :D
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1624529
Się dotarł...
Na 0.35 drucie też jest całkiem ok.
Awatar użytkownika
By wysoky
#1640277
Panowie mały problem w zephyrusie mam setup 0.37 ohm na kenthal a1 0,4- 6 lub 7 zwojów wczoraj dotarł do minie cuboid i przy 40W (3.85v) po jakiś 3 sekundach zaciągania łapie bobra nie mówiąc juz o wyższych mocach. Co jest nie tak?
Awatar użytkownika
By Donayo
#1640298
A średnica, nośnik?
Awatar użytkownika
By wysoky
#1640312
średnica 2,5 nośnik to muji ale na fiber freaks też miałem podobny problem na isticku 40W
By voldius
#1678305
mam problem z moim zefirkiem. Odnoszę wrażenie że przecieka na kominie. Po zalaniu powyżej osłony grzałki zaczyna ciec. Miał ktoś taki problem ?
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1678396
Sprawdź uszczelkę pod grzałką /bazą RBA.
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.