EPF
Rzuciłeś palenie lub e-palenie? Podziel się z innymi jak to zrobiłeś!
Awatar użytkownika
By Agalloch
#1299254
Witajcie, dawno mnie tu nie było, ale postanowiłem wrócić na chwilę i zaraportować swoją sytuację.

E-palenie zacząłem praktykować w styczniu 2010 roku i mniej więcej wtedy zarejestrowałem się na forum. Wapowałem różnie - zaczynając od 12 mg, później schodziłem z mocą nawet do 4 mg, potem znowu w górę do 12 mg.
Mniej więcej od połowy 2013 roku przestałem się fascynować e-paleniem, zaprzestałem śledzenia nowości, rzadko coś kupowałem oprócz niezbędnego minimum. Próbowałem w międzyczasie różnych opcji e-palenia, tj. schodzenia z mocą, ale ponownie utknąłem gdzieś na poziomie 6 mg. Był też taki okres, gdzie stwierdziłem, że chyba muszę zacząć od zmniejszenia częstotliwości sięgania po e-p i przez to zacząłem sięgać po coraz mocniejsze liquidy, nawet doszedłem do 24 mg i przez jakiś czas faktycznie sięgałem po sprzęt 2-3 razy dziennie na 2-3 buszki. Czas jednak nie działał na moją korzyść i w pewnym momencie zorientowałem się, że wapuję tyle samo co kiedyś (czyli 2-3 ml) ale płynu 24 mg! Tego było już za wiele - zbilansowałem sobie dotychczasowy staż i stwierdziłem, że łączna ilość nikotyny, jaką przyjąłem w e-p wyniosła około 400 dawek śmiertelnych. Przygnębiło mnie to, zwłaszcza, że ostatnio starałem się bardziej dbać o zdrowie i odstawiłem lub znacznie zmniejszyłem większość używek, np. alkoholu. Decyzja zapadła w połowie października 2014 roku - rozstaję się z e-papierosem. Zrobiłem to z dnia na dzień - żadnych okresów przejściowych ani redukcji nikotyny, bo już wiedziałem, jak to się skończy. Było ciężko - męczyłem się z typowymi objawami odstawienia, reagowałem jak przy rzucaniu palenia analogowego. Szczęśliwie ani razu nie poczułem potrzeby sięgnięcia po analoga. W najbardziej kryzysowych chwilach ratowałem się wapowaniem zerówki w postaci mieszanki glikolu i gliceryny bez aromatu, żeby nie robić sobie zbytniej przyjemności. Po 6 tygodniach było już lżej, a dzisiaj po 4 miesiącach mogę powiedzieć, że mi się udało. Nareszcie wolny, ale moje obawy, że e-papierosa ciężko jest rzucić, były uzasadnione.
W każdym razie, życzę żeby udało się rzucić e-p każdemu, kto chciałby tego dokonać.
Awatar użytkownika
By JacekTW
#1299467
Gratulacje!
Awatar użytkownika
By Agalloch
#1300073
Dziękuję wszystkim za gratulacje - widzę, że tu na forum nic się nie zmieniło i nadal jest świetna atmosfera :D

Fabian74: życie bez nałogów jest chyba niemożliwe, ale na pewno warto redukować te najbardziej obciążające 8)

jq0o: kiedyś musiałem dokonać tego kroku, bo dręczyło mnie od jakiegoś czasu pytanie: Czy będę wapował do końca życia? Jakoś nie napawała mnie optymizmem taka wizja. A zdrajcą nie będę, bo nadal w swoim otoczeniu pozostanę orędownikiem e-palenia. Uważam z pełnym przekonaniem, że przejście z analogów na e-p jest ogromnym skokiem jakości życia, znacznie ważniejszym niż ten drugi etap, czyli całkowite odstawienie nikotyny :)
By jq0o
#1300150
Z tym zdrajcą to żart :D
Dałem ci repki za cenne informacje-sam przymierzam się do tego,bo chyba już czas się uwolnić... najwyższy... :mrgreen:
Zaliczyłem kilka porażek,więc teraz chcę się dobrze przygotować :wink:
Awatar użytkownika
By Wąski
#1300279
Jak zacząłem ograniczać e-pki, to gdy przyszły ciężkie dni, omal nie wróciłem do analogów na wyłączność...
Jeszcze walczę... ;) :cygaro:
Gratuluję! *ISH*
Awatar użytkownika
By Fisherking
#1300385
Brawo trzymam kciuki, sam juz kiedys rzucilem ep....
Niestety tylko na pol roku.
Awatar użytkownika
By Rambo
#1423164
Gratulacje!!!!!! :)

Ja rzuciłem raz e-p na rok i paliłem analogi wtedy, dokładnie tak od 2010 roku analogi, 2013 e-papieros 7 miesięcy i 6.11.2014 powrót do e-p od 3.12.2014 same e-p. Sam rzucałem analogi z 30 razy a e-p 1 raz :)
Awatar użytkownika
By bofh
#1425174
Ludzie! Czytajcie daty postów... Archeo normalnie ;)
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.