EPF
By koma2k
#1333111
To się pochwalę.
Powstał działający prototyp (v3) na razie okablowany trochę nieładnie (deprywacha snu i pośpiech)

Na razie druk 3d

Dojdzie drewno egoztyczne (ktoś namawia mnie na kamień....)

planowane wersje wyposażeniowe
nieregulowany mosfet
nieregulowany dual mosfet
regulowany pwm-em serial 2x18650
regulowany DNA (30-40) 2x18650

może i tylko być może sx mini z 2x18500 (raczej 18350,ale.....)

jako, że nie mogę się ogarnąć z tym bb całym i wstawianiem obrazków, udostępniam folder na google drive

https://drive.google.com/folderview?id=0B8kXHjqNLJbWfkdaM2p1ZnlTOVhpMG5PQ2hqZTFBX0h3LVc0bkNtWWd2S3lYUkFhVzZoNE0&usp=sharing
Awatar użytkownika
By ElCzupakabra
#1333130
Druk 3D jak to druk 3D. Kształt OK, ale dość ograny. Szkoda, bo robiąc na drukarce 3D można zaszaleć z formą. Można też zaprojektować tak, żeby oszczędzić miejsce, a tutaj widać że wiatr hula (chłodzi mosfet pewnie). Do każdego rodzaju moda (mosfet/PWM/DNA) będzie inny projekt "rączki"? Bo do tej chyba nie upchniesz DNA i 2x18650...
Drewno egzotyczne? Kamień? Rozumiem, że planujesz wykonywać z tych materiałów takie rączki jak ta, której zdjęcia pokazałeś? Mam nadzieję, że wiesz co robisz. Drewno to nie taki prosty materiał jak by się wydawało. Poza tym fajne egzotyczne drewno nie jest tanie i pomyłki takie jak ta dziura (czy odłupanie) przy przycisku którą widać na jednym zdjęciu to koszta i zmarnowany surowiec... O kamieniu się nie wypowiem bo w życiu w nim nic nie robiłem, ale nie sądzę żeby należał do czołówki materiałów prostych w obróbce....

Z tego co piszesz i z tego, że zawnioskowałeś o członkostwo w grupie modderów (i zostało Ci przyznane) wnioskuję, że masz zamiar rozpocząć większą produkcję takich modów. W dodatku w różnych wariantach środka i wykończenia. Moim skromnym zdaniem nic z tego nie będzie. Niestety zazwyczaj tak właśnie jest jak się ktoś chwali się projektem który się jeszcze dobrze od ziemi nie oderwał a przedstawia wizje o epickim rozmiarze. Oczywiście życzę Ci powodzenia - jak zobaczę te mody ukończone, działające, śliczne, dopicowane, to wszystko odszczekam, obiecuję :)
By koma2k
#1333267
Ten kształt mieści DNA, łyka go wręcz.
Odłupek powstał z chęci jak najszybszego uzbrojenia proto, projekt przewiduje mniejsze "fi" przycisku, a 14mm akurat mi wyszły, kamień sam uważam za poroniony pomysł, ale drewno z założenia będzie głównym materiałem. Ciężkie do obróbki? Naście lat doświadczenia w tej kwestii (od renowacji ikrustacji na antykach po prace przy scenografiach Opery Bałtyckiej i Teatru wybrzeże) dają mi pewne wyobrażenie, co tu będzie do poprawek i na co uważać. Największym błędem projektowym jaki zrobiłem na chwilę obecną to umijescowienie konektora, musiałem ciąć styk oczkowy i nakrętkę, żeby wpasować go. Do przesunięcia o 3mm w stronę kciuka.
Rodzaje wyposażenia w planach są na ten konkretny projekt, lekko obawiam się o PWM, bo nie chcę robić PWMów lutowanych "w powietrzu" tylko znaleźć/zaprojektować płytkę do druku i wyposażenia (optymalnie byłoby znaleźć wykonawcę modułów).
Z SX-em się nie nastawiam na razie, teroetycznie pasuje w szynie jednej batki, w tym momencie przedłużając koszyk drugiej mógłbym go zasilić 2x18500 ("kieszeń") ma 105x38x20mm, wykorzystując płasczyznę aktualnego guzika na dwa MS sterujące układem i montująć "fire" pod palcem wskazującym (podobnie planuję PWM z potencjometrem pod kciuk i fire pod palec wskazujący)

Kształt, owszem, troszkę oklepany, ale nie celowałem w "ultramegaojaCiękręceoryginalność" z tym projektem, a w kształ dobrze leżący w dłoni, dobrze się kojarzący i wygodny. A przy okazji nie wyrywający z butów ceną. Nie będę nikomu mydlił oczu, że naszła mnie wizja twórcza (raczej TFUrcza), przekopałem trochę internetów, sprawdziłem, co ludziom podchodzi. Starałem się nie kopiować rozwiązań, ale nie będę oszukiwał, że nie inspirowałem się produkcjami np ATB. Do "złotego środka" jeszcze trochę, ale nie tak daleko jak mogłoby się wydawać.

Jak pisałem, ten egzemplarz kablowałem na szybko. Docelowo w ocjach mosfet i dual mosfet raczej będę stosował IRLP3034PBF niż IRLB, specki te same, ale znoszą więcej karania temperaturą, mniej będą grzać tworzywo/drewno. Dla totalnych szaleńców (tacy też wapują, tacy też kupują) przeiwdziałem możliwość wycięcia w tylnej ściance i obsadzenia np dwóch tranzystorów z tłoczonymi radiatorami wychodzącymi poza obrys bryły (w sensie naturalnie radiatory by były poza bryłą, nie mosfety :D )

Ciekawostka: jako, że projekt jest zasadniczo zakładany głównie pod drewno, wyszły problemu w samym modelowaniu 3d, nie mam doświadczenia odpowiedniego z programami do modelowania. nie mogłem przenieść zaobleń z rękojeści na klapkę przez co w dwóch miejscach klapka wystaje ponad rękojeść. w drewnie to nie kłopot, przy obróbce zaobleń po prostu razem będą obrabiane klapka z rękojeścią, przy druku 3d będę musiał albo przekształcić zaoblenia, by nie wchodziły w klapkę, albo klapkę robić z 100% wypełnieniem, by móc je doszlifować.
Awatar użytkownika
By psidzyndzel
#1333301








Materiału widzę jest na tyle dużo, że nie będzie problemu z doszlifowaniem "pod siebie" :D
Ostatnio zmieniony 13 mar 2015, 14:06 przez psidzyndzel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By ElCzupakabra
#1333318
Skoro masz takie doświadczenie w drewnie to super! Widzę, że jednak wszystko masz solidnie zaplanowane - czekam w takim razie na efekty prac! Napisałeś, że pierwotnie prototyp robiłeś właśnie w drewnie, a ten druk 3D był przygotowany na jego podstawie. Ja osobiście wolałbym zobaczyć zdjęcia tej drewnianej rączki niż wydruku 3D :)

koma2k pisze:(...) Rodzaje wyposażenia w planach są na ten konkretny projekt, lekko obawiam się o PWM, bo nie chcę robić PWMów lutowanych "w powietrzu" tylko znaleźć/zaprojektować płytkę do druku i wyposażenia (optymalnie byłoby znaleźć wykonawcę modułów).
Dziwię się, że jeszcze nikt nie robi gotowych modułów PWM na jakiejś małej płytce - myślę, że miałyby wzięcie...

koma2k pisze:Kształt, owszem, troszkę oklepany, ale nie celowałem w "ultramegaojaCiękręceoryginalność" z tym projektem, a w kształ dobrze leżący w dłoni, dobrze się kojarzący i wygodny. A przy okazji nie wyrywający z butów ceną. Nie będę nikomu mydlił oczu, że naszła mnie wizja twórcza (raczej TFUrcza), przekopałem trochę internetów, sprawdziłem, co ludziom podchodzi. Starałem się nie kopiować rozwiązań, ale nie będę oszukiwał, że nie inspirowałem się produkcjami np ATB. Do "złotego środka" jeszcze trochę, ale nie tak daleko jak mogłoby się wydawać.
Prawdę mówiąc ani drewno, ani ten kształt to trochę nie moja bajka - wolę boxy bardziej kanciaste i najchętniej metalowe, ale wiadomo, że każdy tutaj się kieruje swoim gustem... Z tym akurat kształtem to modderzy Ameryki nie odkryli, bo jest wzorowany na chwycie pistoletowym i wiadomo, że jako taki dobrze leży w dłoni :)

koma2k pisze:Ciekawostka: jako, że projekt jest zasadniczo zakładany głównie pod drewno, wyszły problemu w samym modelowaniu 3d, nie mam doświadczenia odpowiedniego z programami do modelowania. nie mogłem przenieść zaobleń z rękojeści na klapkę przez co w dwóch miejscach klapka wystaje ponad rękojeść. w drewnie to nie kłopot, przy obróbce zaobleń po prostu razem będą obrabiane klapka z rękojeścią, przy druku 3d będę musiał albo przekształcić zaoblenia, by nie wchodziły w klapkę, albo klapkę robić z 100% wypełnieniem, by móc je doszlifować.
Wyoblenia wchodzące na klapkę to fajny pomysł - nie rezygnuj z niego w wersji z drukarki 3D. Tak jak napisałeś - możesz wydrukować klapkę "pełną" i zdjąć z niej materiału na wyoblenia już po złożeniu rączki do kupy.
By koma2k
#1333346
Projektowany pod drewno. Nie wzorowany na drewnianej. Jednak tańsze (choć nie tak tanie jakby się niektórym wydawało) jest prototypowanie w druku niż materiale zdejmowanym.
Czekam na proto w buku i dębie (mocne, twarde, podobnie jak wenge, tylko kosztowo lepsze dla prototypu)

Psidzyndzel, dzięki za fotki widoczne od razu

-- [scalono] 13 mar 2015, 16:01 --

Prawdę mówiąc ani drewno, ani ten kształt to trochę nie moja bajka - wolę boxy bardziej kanciaste i najchętniej metalowe, ale wiadomo, że każdy tutaj się kieruje swoim gustem... Z tym akurat kształtem to modderzy Ameryki nie odkryli, bo jest wzorowany na chwycie pistoletowym i wiadomo, że jako taki dobrze leży w dłoni :)


Tu też akurat mogę pomóc..... 1590G(2x18650), 1590B (3x18650, 2x26650), .... jak się przebiję przez projektowanie to w końcu 1590A na 2x18650 (TAK!)
wyposażenie sobie wymarz. malowanie....
Właśnie poszły 2 b-boxy do kumpla do malowania w panterkę luftwaffe. :D

-- [scalono] 16 kwi 2015, 03:29 --

Update:
Po ekstensywnych badaniach opinii społecznej (czyt. weż włapkę, jak leży?) padło na rezygnację z przeglębień pod palce, jako, że zupełnie niepotrzebnie zwiększały wielkość całego moda.
na chwilę obecną stanęło na projekcie symetrycznym, odchudzonym w grubości, szerokości i wysokości (będzie żegnaj elektroniko, albo żegnaj jedna baterio....)
Aktualna wersja proto uzbrojona w PWM (nie patrzcie na pajęczynę w środku, wire management będzie lepszy jak dotrą do mnie płytki do PWM)
Z jednej strony guzik, z drugiej potencjometr, jak nie złapiesz, zawsze pasuje w rękę, pod palec wskazujący, albo pod kciuk.
Wygląda to na chwię obecną tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I generalnie chyba padnie idea produkcji w druku 3d FDM, straszne problemy jakościowe.
Jeśli kształt się przyjmie, będą drewniaki. Plastiki jedynie z technologii SLS, ale to drogie zabawki będą.


Co o tym sądzicie? opinie mile widziane
Ostatnio przesunięty w górę 16 kwie 2015, 03:46 przez: koma2k.
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

Jak to jest z tymi deserówkami?

Witajcie :wink: Temat troszke nostalgiczny bym p[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.