EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By Mutango
#1234833
Nie tam żeby jakieś wnioski. Tylko zadziwia mnie fakt, że uczulenie na PG ujawnia się nagle przy używaniu e-p. Pomimo że każden jeden e-palacz, zanim zaczął e-palić, używał zapewne dziesiątek, lub setek produktów zawierających spore ilości PG (również w żywności pod kodową nazwą E-1520).
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1234836
Widocznie małe dawki PG, mnie tak bardzo nie uczulają. Nie wiem, nie jestem lekarzem tak jak i wy. Ogólnie co by nie było prawdziwą przyczyną to ep poprawił moje zdrowie o 100%. Rzadziej choruje, lepsza kondycja i samopoczucie itp.

Tapatalk

Mutango pisze:Nie tam żeby jakieś wnioski. Tylko zadziwia mnie fakt, że uczulenie na PG ujawnia się nagle przy używaniu e-p. Pomimo że każden jeden e-palacz, zanim zaczął e-palić, używał zapewne dziesiątek, lub setek produktów zawierających spore ilości PG (również w żywności pod kodową nazwą E-1520).


No widzisz, na forum jest opisanych kilkanaście przypadków gdzie PG powoduje duszenie czy inne problemy zdrowotne. Problemy te można wyeliminować stosując alternatywny składnik w postaci VG. Jak to jest z PG w liquidach to pewnie pokażą badania w przyszłości. Może to też zbieg okoliczności kiedy "nowi" każdą przypadłość zdrowotną przypisują e-paleniu. Ja postanowiłem opisać swój przypadek, który dotknął również po części mojego ojca zaraz po przejściu na elektryka. Ja w 2012 miesiąc po zaczęciu wapowania zauważyłem pierwsze zmiany na skórze. Przypadek? Nie wiem, teraz objawy o wieeele mniejsze. Żyje i jest mi z tym dobrze znaczy z wapowaniem. Nie szufladkujmy przypadków ale też nie bądźmy obojętni (lub nie udawajmy, że jest inaczej) na sygnały naszego organizmu. Dla mnie wynalezienie e-papierosa to największy wynalazek XXI wieku, który prawdopodobnie uratuję życie (lub o wiele wydłuży) milionom ludzi na świecie ! Amen.
By milton
#1235063
Smokey69 pisze:Co powiedział dermatolog?

Byłem z tym u dermatologa w okresie wakacji - powiedział, że to zwykła infekcja bakteryjna (wówczas miałem zaatakowane też łokcie - brałem leki,antybiotyki- z tym jest teraz ok). jakoś od kilku m-cy wysypało mi plecy, od września to się nasiliło. Smaruję, smaruję...co zejdzie to pojawia się nowe. Rodzina już mnie męczy, że to od EP. Poczytałem jak Wam napisałem o PG - teraz "jadę" na eco-pure. Dam znać pod koniec grudnia co i jak...modle się, żeby to było przez PG, bo nie chcę rezygnować z tego dobrodziejstwa, jakim jest EP. Do analogów nie chcę wracać...
By Razo
#1235150
Warto jednak wybrać się jeszcze raz do dermatologa - takie bakterie jak się już raz w życiu złapie lubią atakować potem o wiele częściej.
By milton
#1258488
Witam w Nowym Roku. Powracam aby zakończyć niniejszy wątek. Otóż wspominałem Wam o moim przypadku i o podjętej próbie zmiany liquidu na mild eco pure bez PG - rezultat niesamowity. Minął przeszło miesiąc i dolegliwość spowodowana prawdopodobnie uczuleniem na PG praktycznie zniknęła zupełnie. Cieszę się, że wystarczył ten eksperyment z zamianą i nie jestem zmuszony odstawić e-papierosa. Jedyny minus - z serii eco pure mam już tylko do wyboru dwa smaki...no cóż, uczulenie nie wybiera. Pozdrawiam wszystkich życząc wszystkiego naj na NR.
By KingArthur
#1923140
Hey też tak mam o z moich obserwacji wynika że to nie aromaty, bo ja ich nie używam a skóra swędzi w różnych miejscach ciała, problem ze skórą pogorszył mi się jak przeszłam na inna bazę 70/30. Można jechać na samym glikolu lub samej glicerynie?

Teraz sobie pomyślałam że dobrze jest sobie zrobić test na kawałku zdrowej nie zmienionej chorobowo skóry, w jednym miejscu posmarować ją gliceryną a w drugim glikolem i poczekać na efekt jeżeli jest uczulenie to skóra może zrobić się lekko czerwona *SMOKEKING* nie chce rezygnować z e-dyma więc kombinować mi przyjdzie *SMOKEKING*
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.