EPF
Adaptery, przedłużki, pierścieniem i inne ustrojstwa, które mogą Ci się przydać przy modernizacji e-papierosa.
Awatar użytkownika
By Venirto
#907664
2 ale.
1.Nie wszystkie telefony zasilają 2kierunkowo-Naładujesz telefon z gniazdka, ale już naładować telefonem nie da rady,
2.Brak nastaw napięcia ciężki do ominięcia, jeśli już znajdziesz odpowiedni telefon.
By beukot
#907673
Właściwie to jest niewiele telefonów, które nie tylko przyjmują napięcie z portu, ale i podają. Przykładem jest SGS2
(i inne, które posiadają host usb - możliwość np. podłączenia pendrajwa, myszki itp.). Dodatkowo dochodzi sprawa natężenia prądu.
By 9452130
#935274
Takie coś nie zadziała ponieważ elektronika telefonu odetnie napięcie bo wykryje to jako zwarcie. Telefon nie odda tyle energi by zasilić epapierosa. Sprawdzone z s3 i note.
Awatar użytkownika
By olokos
#1112904
Wybaczcie, że odkopuję, ale tu jest podana błędna informacja.

Jeżeli telefon obsługuje USB-OTG i da się podłączyć pendrive czy dysk to raczej powinno to działać. Sam od jakiegoś czasu mam w plecaku czy w kieszeni kabel USB-OTG i usb - mini usb i jak mi pada mój Ego V V3 Mega to podłączam pod swoją Xperię Z1 i wszystko pięknie ładuje. U kolegi z LG G2 też ładowałem i daje radę. Z S3 nie próbowałem, ale próbowałem z Note 2 i też pięknie się ładował e-fajek. Dodam, że Xperią Z1 spokojnie mogę palić i ładować jednocześnie. Potwierdzone info, robię tak zawsze przy dłuższych wyjściach albo jak nie ładowałem batki przez noc.

Najlepiej poszukać jakie jest wyjściowe natężenie prądu w twoim telefonie i czy obsługuje USB-OTG. Jeżeli nie obsługuje OTG to nie ma co próbować. Aha, pojemna bateria w telefonie wymagana. :)

Z1 ładuje również iPhone 4, używa Galaxy S3 i S jako pendrive przy bezpośrednim połączeniu. Testowane osobiście.
By drakko
#1112928
@olokos chyba nie masz racji

Ładować można dowolnym prądem -nawet 0,5 A. W przypadku zestawu podanego przez autora to nie jest bateria a przelotka - w takiej sytuacji potrzeba pewnie koło 2A. Obawiam się, że elektronika telefonu nie będzie w stanie tyle oddać (z wewnętrznej baterii coś koło tej wartości lub mniej - a musi jeszcze podtrzymać pracę iluś tam układów). Moim zdaniem ładowanie tak - przelotka raczej niewykonalne.
Awatar użytkownika
By olokos
#1115078
Nie przesadzaj z tymi 2 amperami. Nawet na allegro jest napisane, że przy ładowarce z zapalniczki samochodowej wystarczy 1,2A i stawiam, że podali więcej niż jest faktycznie wymagane. Ręki sobie nie dam uciąć czy to będzie działałało z telefonem, bo każdy jeden model telefonu będzie miał inne natężenie na USB, ale są na androida różne kernele dzięki którym można podbić napięcie lub natężenie OTG co da wyższą moc.
http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3/help/increase-power-output-usb-otg-t1923350

Ja mam tego e-fajka i jak się rozładuje to podłączam do telefonu (Xperia Z1) i jednocześnie się ładuje e-fajek i wapuję. Nie jest to taka sytuacja, że odłączam biorę kilka buchów i pada tylko faktycznie bateria jest ładowana - dość skutecznie, bo faktycznie bateria pokazuje jak wskakują kolejne kreski. Także jeżeli ta przelotka nie służyłaby jedynie do telefonu to moim zdaniem warto spróbować.
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.