EPF
Awatar użytkownika
By sator75
#991640
:bry

Kolejna odsłona konektorka z tą różnicą że nie pod konkretne zasilanie a pod konkretne gwinty.
Gwint 20x1 nie ma co tłumaczyć , chyba najbardziej popularny.
Gwint 20x0,75 powstał trochę przez przypadek bo taki miał klon Caravelii.
Sposób montażu jest identyczny jak w pierwowzorze.
http://www.e-papierosy-forum.pl/kayfun-3-1-nemesis-hybrydowo-t55295.html


Z tym że teraz jest więcej kombinowania z długością pinu niż w Nemesisie .Wynika to z tego że Nemek ma regulację na przycisku . Niestety tego dobrodziejstwa nie ma w większości zasilań.
Kolejny zonk to różne długości zasilań i ogniw.

Do każdego kompletu będą dwie śrubeczki jedna taka sobie normalna a druga to taka przygotówka pod piłowanie . Każdy w miarę potrzeb dopicuje sobie długość pod posiadane zasilanie jak i ogniwa.
Niestety nie posiadam wszystkich fajek tego świata i ciężko tak na ślepo zrobić coś uniwersalnego.
W związku z tym jeśli wyjdą w praniu jakieś nie planowane luzy oczywiście służę pomocą.

Na koniec kilka uwag .
Proszę nie zapominać o odpowiedniej izolacji pinu plus.
Proszę mnie nie molestować pytaniami " a jaki ja mam gwint"
Klon Kaytka z Ephro nie jest kompatybilny z konektorem.

Cena za komplet wraz z przesyłką priorytetową to. 30 złotych.

Jeśli ktoś chętny to zapraszam na PW

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Wąski
#991913
sator75 pisze:Gwint 20x1 nie ma co tłumaczyć , chyba najbardziej popularny.
Gwint 20x0,75 powstał trochę przez przypadek bo taki miał klon Caravelii.

Czegoś tu nie łapię... Klon Veli z FT ma gwinty 20x1, a Hektor ma przecież 20x0.75. :roll:
Awatar użytkownika
By vincek
#991944
Wąski pisze:
sator75 pisze:Gwint 20x1 nie ma co tłumaczyć , chyba najbardziej popularny.
Gwint 20x0,75 powstał trochę przez przypadek bo taki miał klon Caravelii.

Czegoś tu nie łapię... Klon Veli z FT ma gwinty 20x1, a Hektor ma przecież 20x0.75. :roll:


Tak, bo na świecie jest tylko klon z FT :palm2 chlopie ogarnij się zanim cokolwiek napiszesz...
Awatar użytkownika
By Wąski
#991946
sator75 pisze:I tu Cię muszę zmartwić , nie każda klon Veli ma gwint 20X1 .
Miałem osobiście w pazurach i na pewno nie był 20x1 .

Nadal nie kumam. Zostawmy nazewnictwo.
Chodzi mi o to, jakie gwinty ma ten rzeczony w temacie wątku konektor.
Z jednej strony ma gwint do Kayfuna 19x?? (nie mam jak teraz zmierzyć), a z drugiej 20x1 czy raczej 20x0.75? :roll:
Awatar użytkownika
By daras25
#991992
Wąski pisze:
sator75 pisze:I tu Cię muszę zmartwić , nie każda klon Veli ma gwint 20X1 .
Miałem osobiście w pazurach i na pewno nie był 20x1 .

Nadal nie kumam. Zostawmy nazewnictwo.
Chodzi mi o to, jakie gwinty ma ten rzeczony w temacie wątku konektor.
Z jednej strony ma gwint do Kayfuna 19x?? (nie mam jak teraz zmierzyć), a z drugiej 20x1 czy raczej 20x0.75? :roll:


Z postu Satora wynika że są dwa rodzaje , Kay - 20x1 i Kay 20x0,75 .
Awatar użytkownika
By bezi2
#992004
Kolega Sator75 przysłał konektor do 20x1 i do Veli z fastt. Wkręca się idealnie. Świetna robota. Jutro postaram się sfotografować i dodac zdjęcia. Wykonanie, spasowanie -generalnie jakość wykonania jak zawsze rewelacyjna. Wyrazy uznania sator - jakość wykonania perfekcyjna. ;)

Wysłane z mojego Kruger&Matz Live za pomocą Taptalka
Awatar użytkownika
By sator75
#992090
Już tłumaczę .
Są dwa rodzaje gwintu , tak jak wspomniał Darek .
Klon Caraveli który miałem miał na tyle "ciekawy" gwint że praktycznie wkręcało się tam prawie wszystko ;-)
Jednak po konsultacji na mikroskopie pomiarowym wyszło że zarówno przycisk jak i głowica mają gwinty 20x0,75.
Tubki miały gwinty na tyle rozjechane że ze skokiem 20x1 wkręcały się ale tylko do połowy gwintu .
Natomiast ze skokiem 20x0,75 wkręcały się idealnie do końca gwintu w rurce .
Dlatego właśnie są dwa rodzaje gwintu

Bezi , masz taki model Caravelli jak ja ;-) bo konektror wysłałem Ci z gwintem 20x0,75 .


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By bezi2
#992104
Caravela z fasttecha mixed (tuleje z ss, głowica ss przycisk z brasiaka)

Wysłane z mojego Kruger&Matz Live za pomocą Taptalka
Awatar użytkownika
By bezi2
#992170
jedrula pisze:
bezi2 pisze:Caravela z fasttecha mixed (tuleje z ss, głowica ss przycisk z brasiaka)

Wysłane z mojego Kruger&Matz Live za pomocą Taptalka

no dawaj dawaj :wink:


No to daje :)
Kajfun 3.1 Hciggar clone & Caravela Fasttech clone:








































Sorrki za jakość fotek ale były wykonywane szumofonem :)

Pozdrawiam :D

P.S.
Literkę "C" na spodzie konektorka sam naniosłem bo troszkę konektorków mi się nazbierało :)
P.S. bis:
Co do kombinacji z pinami itd. obyło się bez większych kombinacji u mnie wystarczyła mosiężna śrubka dostarczona wraz z konektorem i fabryczna regulacja pinu w kajtku 3.1 - nic nie musiałem szlifować itd.
Awatar użytkownika
By maverick09
#992636
Dzieki, ale juz zgłupłem
To jezeli napisałeś ze koledze bezi2 wysłałeś konektor do caravelli 20x0.75 i piszesz ze jest taki jak Twój, a on pokazuje fotki klona z Kubkiem z KO, a w linku który podesłałeś że masz,jest wersja z kubkiem brass a kolega MarioBernatti pisze ze ma obie i nie wkręcają sie wzajemnie w siebie to juz nic nie rozumiem, wesja z jakim kubkiem która ma gwint 20x1?
Awatar użytkownika
By Wąski
#992638
Cała z SS ma 20x1, a ta https://www.fasttech.com/products/0/100 ... d-full-kit ma 20x0,75.
Tak to "ogarniam". ;)
Awatar użytkownika
By sator75
#992644
Wiem że to jest dziwne ale postatam się wytłumaczyć :-)
Klon który miałem miał gwint 20x0,75 .
Gwint był na tyle byle jaki że konektor z gwintem 20x1 wkręcał się mniej więcej do połowy :-) ot taki uniwersalny Chiński gwint.
Natomiast konektor z gwintem 20x0,75 wkręcał się do samego końca gwintu w tulejkach .
Gwint na głowicy i przycisku jest o skoku 0,75 , sprawdzane ma mikroskopie .
Bezi dostał konektor ze skokiem 0,75 z myślą o Hektorze , a że pasuje do jego wykonania Caravelki to tylko pozazdrościć .

Na sto pięć procent w Caravelkach są różne gwinty . Podobnie jest w klonach Nemesisa , nie wszystkie są identyczne.

Jeśli kolega Bezi znajdzie chwilkę to niech zobaczy czy wkręci konektor do samego końca gwintu w tulejce .

Jeszcze jest szansa że zamiast wysłać koledze konektor 20x0,75 wysłałem 20x1.
Awatar użytkownika
By bezi2
#992654
Potwierdzam. Jeden wkręca się do 1/2 gwintu a drugi do samego końca gwintu. Jest dokładnie tak jak Sator75 pisze.

Wysłane z mojego Kruger&Matz Live za pomocą Taptalka
Awatar użytkownika
By bezi2
#1004230
Wrzucam zdjęcia konektorka 20x0,75 w hektorku:





Na tym zdjęciu widać jedną fuszerkę z mojej strony, nie założyłem izolatora pinu plusowego (zdjęcia machnięte na szybko w robocie, w domu mam złom e-petowy z którego dobiorę izolator).












P.S. Za dramatyczną jakość zdjęć przepraszam akurat lustrzanka ma dzisiaj wolne a fotki trzepnięte z szumofonu ;)
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.