EPF
Awatar użytkownika
By michalodz88
#1067078
Witam.
Temat zakładam ponieważ jestem w trakcie prac nad konektorem do kayfuna (ehpro) 3.1 na popularny gwint 20x1i 20x0.75 :)
Na chwilę obecną mam już gotowe prototypy, podejrzewam że w przyszłym tyg. przejdą odpowiednie testy i jeżeli wszystko będzie grało zrobimy jakąś małą listę.

Tak to mniej więcej wygląda w wersji 20x1:
Obrazek
Izolator zrobiony będzie na oringu co powinno zapobiec ewentualnym wyciekom LQ do komory baterii.

Pozdrawiam *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By michalodz88
#1070472
Witam !

Konektory zostały sprawdzone i pasują idealnie do Kayfuna 3.1 EHPRO oraz tubek z gwintem 20x0.75 i 20x1. Żeby nie zaśmiecać forum niepotrzebnymi tematami nie będę tworzył żadnej listy. Konektory dostępne będą cały czas od ręki. W komplecie będzie mosiężny adapter, izolator z poliamidu oraz dodatkowy pin+.

Cena za jeden komplet to 35PLN z wysyłką
Cena przy zakupie dwóch kompletów 20x0.75 i 20x1 to 60PLN z wysyłką


Pozdrawiam *SMOKEKING*
By dorjak72
#1070680
Mam oba konektory i po testach spisują się świetnie. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest izolator z oringiem, jak powszechnie wiadomo kajtek potrafi trochę popłynąć dzięki izolatorowi wycieki zbierają się w niecce z izolatorem a bateria pozostaje sucha, po dniu używania ani jednej kropli na baterii. Gwinty licują się idalnie. JM22 z Kayfunem 3.1 zyskał 7 mm (aktualna dł. kompletu 115mm) a Hektor z Kayfunem 3.1 zyskał 10 mm (aktualna dł. kompletu 115mm).

a tu porównanie Hektor z głowicą i kayfunem 3.1(HC) - JM22 z konektorem i kayfunem 3.1(E)
Obrazek
odwrotnie będą podobne proporcje (2.5mm różnicy mniejsza głowica JM22)
Ostatnio zmieniony 05 maja 2014, 14:14 przez dorjak72, łącznie zmieniany 2 razy.
By dorjak72
#1070729
steryd pisze:Wreszcie konstrukcja gotowa do użytku. Nie trzeba gumek, uszczelek, montujesz i wszystko działa. Szkoda tylko że nie pasuje do 3.1 sm, ale może Michał kiedyś się pokusi.

Już wcześniej mówiłem Michałowi o wyciekach przy używaniu zwykłego konektora 510/20x1 (wyrób kogoś innego, wkręcony sam konektor plus śrubka plusowa) i rozwiązał tą sprawę bardzo dobrze. Śrubka wkręcona do końca, kontra nakrętką i pin+ jest suchy.

ps. bardzo czepiając się to nakrętka mogłaby być ok 1mm (max wys. 3mm) grubsza, trochę wygodniej trzymać palcami taką.
By steryd
#1070763
dorjak72 pisze:
steryd pisze:Wreszcie konstrukcja gotowa do użytku. Nie trzeba gumek, uszczelek, montujesz i wszystko działa. Szkoda tylko że nie pasuje do 3.1 sm, ale może Michał kiedyś się pokusi.

Już wcześniej mówiłem Michałowi o wyciekach przy używaniu zwykłego konektora 510/20x1 (wyrób kogoś innego, wkręcony sam konektor plus śrubka plusowa) i rozwiązał tą sprawę bardzo dobrze. Śrubka wkręcona do końca, kontra nakrętką i pin+ jest suchy.

ps. bardzo czepiając się to nakrętka mogłaby być ok 1mm (max wys. 3mm) grubsza, trochę wygodniej trzymać palcami taką.

Dla mnie jest ok. Michał dał mi śrubkę do mojego konektora i teraz też mi nie cieknie.
By dorjak72
#1070781
A dla mnie takie rozwiązanie jest ideałem, jedną nakrętką kontrujemy drugą regulujemy baterię, dł. śrubki wystarczy 16-17mm.
Obrazek

ps. zapomniałem o jednym szczególe który przypadkowo albo zamierzenie został zrobiony, a mianowicie jeżeli mamy wkręcony pin+ w parownik to przy zmianie zasilania (JM22->Hektor) wystarczy tylko wykręcić jeden i wkręcić drugi mosiężny adapter a pin z izolatorem zostaje nam ten sam, taki mały bajer nie musimy wymieniać pinu.
Obrazek
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.