EPF
Rzuciłeś palenie lub e-palenie? Podziel się z innymi jak to zrobiłeś!
Awatar użytkownika
By Menthol
#102629
No to by i mnie wypadało się przyłączyć do klubu :) Od kilku dni pykam liquidzik w granicach 4-6mg i widzę że daję radę wytrzymać taką daweczkę bezboleśnie :D
I pomyśleć że przed dwoma miesiącami wpadałem w panikę jak w sklepiku nie było mojej ulubionej 36 :D Teraz panikuję, gdy pomyślę o przejściu na stałe na zerówkę.... ciekawe jak długo to potrwa ;)
Awatar użytkownika
By Itsumo
#102651
A powitać, powitać :)
Dlaczego od razu panika :P, zeróweczek nie brakuje i smaki są różnorodne...
Awatar użytkownika
By Menthol
#102655
Przy kompie cały czas ćmikam zerówki własnoręcznie ukręcone na aromatach Inawery, spokojnie wystarczają. Lęków dostaję na myśl o zerówkach przy piffku, porannej kawie i podobnych sytuacjach. Nie podoba mi się myśl o skręcaniu z braku nikotyny, albo tfu... tfu... tfu... sięgnięciu po anala.
By bodzio102
#102704
Menthol, zaczynałem tak, jak Ty. Skoro już e-palisz zerówki, to z czasem będziesz to robił coraz częściej. Mnie zdarzają się dni całkiem na 0 mg jak i te, gdy mam jakąś pojedynczą sesję z nikotyną. Po prostu zamiast sięgać po papierosa tfu... tfu... tfu... wyrobiłem w sobie nawyk sięgania po mocniejszy liquid. Do tego zresztą dążyłem przez sto parę dni. :D
Awatar użytkownika
By Menthol
#102716
Zapewne jak zwykle masz bodzio rację. Dotychczas paliłem za sobą mosty w tym sensie, że jak kończyłem pewien etap, powiedzmy 36mg, to liquidu tej mocy nie miałem, skończyłem 16mg to resztę rozrobiłem do 12 mg, żeby nie kusiło :)
Zauważyłem że jak się zaciągnę 4 bezpośrednio w płucko, to potrafi zakręcić jak mocny analog, takie zaciąganie powinno pomóc w dalszym schodzeniu z mocy :)
By bodzio102
#102726
Faktem jest, że najlepiej nie mieć pod ręką czegoś, co by kusiło. :wink: Chociaż czas jest najlepszym sprzymierzeńcem, co często powtarzam. Co się masz martwić przejściem na zerówki, nie w tym miesiącu, to w następnym, albo następnym. Tyle nikotyny co teraz inhalujemy to pryszcz w porównaniu z poprzednim okresem.
Ja nie zabieram nikotyny do pracy, w mieście w ogóle nie e-palę. Ty na 0 mg przy kompie. Chyba chodzi o to, żeby dawne nawyki zastąpić nowymi. Naprawić swoją zadymioną przez tyle lat głowę. :D
Awatar użytkownika
By Menthol
#102811
Taa... trzydzieści lat palenia, to o trzydzieści za dużo :) Mogę ewentualnie odliczyć pół roku wyrwane z okresu "oczadzenia" :) Wróciłem do palenia, bo waga nie nadążała za wzrostem masy :D Teraz tego problemu nie mam, dopadła mnie cukrzyca, no i w związku z tym dietka, konkretna na tyle że przez trzy miesiące zgubiłem ok 10kg.
Do pracy przestałem brać papieroska przed jakimś miesiącem, praktycznie nie odczuwam potrzeby popalenia, jedynie przy większym stresie trochę zassa, ale szybko mija. Tyle co rano przy kawie przyswoję nikotyny, zaczyna wystarczać na dłuższy czas. Skuszenie się na analoga we firmie nie grozi, mina częstujących, gdy odpowiem - dziękuję, nie palę - bezcenna :lol: Dla chwili smrodka nie warto tracić takiej frajdy.
Dokładnie tak jak piszesz - czas. trzeba po prostu poczekać na moment w którym będę gotowy na kolejne zejście z dawki. Tylko czasem jest ciężko, w mojej mieścinie jeszcze nie spotkałem nikogo z elektronikiem, zostaje tylko forum i wsparcie z niego płynące.

P.S. Napisałem chyba więcej niż we wszystkich poprzednich postach razem... hehe
By Piotrek_D
#103695
Witam wszystkich.
E-palę od miesiąca (bardzo intensywnie) płyny 18 mg. Od dwóch dni rozcieńczam do 6 mg - jakoś idzie. Od jutra postara się przejść na zero, dodaje sporo aromatu miętowego, który daj mi odczucie (namiastkę) kopa. Zobaczymy jak pójdzie.
Analogi były ze mną od 30 lat 1-2 paczek dziennie. Od pierwszej chwili z e-fajką odstawiłem je bez najmniejszych problemów.
Pozdrawiam
Piotrek
PS. Dam znać czy da się "jechać" na silnej zerówce z metą.
Awatar użytkownika
By Itsumo
#106625
Ja popalam podwójną miętę z e-dymka. Kop niesamowity :) A jak odświeża oddech, normalnie papierosek i dezodorant do ust :)
Awatar użytkownika
By bigbaster
#106638
Co by nie pisać to faktem jest, że odpowiednio dobrany aromat na zerówce to połowa sukcesu. Praktycznie cały dzień jade na zerówce z PG i gliceryny z gorzką czekoladą i burley od Inawery. W ciągu dnia zdarza mi się pyknąć mentholka 3-5mg (rozrabiana 16ka z PG i gliceryną + mięta + Morning rain od Inawery). Przyznam się, że zdarzyło mi się z ciekawości strzelić 18mg menthol Trendy na M401 ale nie czuje różnicy. Zawsze zaciągam się bezpośrednio do płuc i tylko jak strzelę 16mg w kartomizerze to czuję faktycznie kopa. Ale już przestało mnie to kręcić jak kiedyś. Pykam bo lubię :)
Kiedyś miałem przy sobie ładowarki a teraz spokojnie mogę z paroma batkami na cały dzień wyjechać (sprostowanie: kilka tzn: 2x M201, 3xKR 808D, 3xM401 i tylko 5x10440 do cygarka :( ) Ale mimo wszystko to jest i tak sukces, bo w sumie nie tak dawno nosiłem po kieszeniach ładowarki do wszystkiego + ładowarkę mobilną.
Awatar użytkownika
By Itsumo
#106698
Jeszcze jedną fajna zeróweczkę co można powiedzieć daje mi kop w gardziołko to Rum z RM1 doprawiony jeszcze 4-5 cioma kroplami aromatu rumowego z gadgets-shop (na 10 ml) i z dodatkiem 20 % camel z Casablanci. Trzy różne firmy ale smak dla mnie rewelacyjny. A jak zaopatrzyłem się w baterię befree 380 mAh to na cały dzień pykania w pracy mi starczy (w zapasie jeszcze ecis i dwie baterie od C118p)
Awatar użytkownika
By vendetta
#110353
Muszę szczerze przyznać, że na jakiś czas wystąpie z tego zacnego klubu :( W moim życiu tak się zadziało, że zaczęłam hybrydować i palić większe moce ( żeby jak najmniej palić papierowe ). Będę się starać jak najszybciej do Was wrócić ...
By bodzio102
#110377
vendetta, aż tak? Rozumiem, że powód dla którego wróciłaś do papierosów był wyjątkowo poważny. Jest taka cierpienia granica, za którą się uśmiech pogodny zaczyna. Nie na darmo masz w podpisie ten cytat. Rozumiem, że nadal pozostajesz na forum?
Jesteś pierwszą, której składałem życzenia urodzinowe na forum... Potem jakoś nasze posty się rozeszły, ale nadal Cię pamiętam. :D Bardzo chciałbym, abyś jedynie zawiesiła członkostwo w klubie. Twój znaczek będzie na Ciebie czekał. Chciałbym jakoś pomóc, a ze mną jeszcze parę osób. Tylko nie znikaj na dłużej. :( Ktoś na Ciebie będzie czekał. :)
Awatar użytkownika
By ewula
#1105887
Cześć, dawno mnie tu nie było, ale postanowiłam odświeżyć sobie swoja pamięć.
Tak więc dzięki e-papierosom nie palę już 1964 dni = 5,38 roku.
I nie używam już oczywiście e-p (taki był mój cel).
Pozdrawiam wszystkich na tym forum, super ze się trzyma, bo na początku była nas garstka.
*ZAKOCHANA*
By blebugs
#1415968
Ja zacząłem od 16, (od brata dostałem) pierwszy dzień i za mocne to było, kupiłem 6 i na 3 tygodnie e-palenia jadę tylko na 6. Bardzo smakuje mocna mięta i jabłuszko oczywiście, 1;1 więcej smaków nie kupiłem (za mały staż). Myślę jeszcze o czarnej jagodzie ale w sklepie nie było, :( może w tym tygodniu kupię.
Ostatnio zmieniony 25 cze 2015, 16:06 przez blebugs, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1415970
blebugs pisze:Ja zacząłem od 16 (od brata dostałem) pierwszy dzień i za mocne to było kupiłem 6 i na 3 tygodnie e-palenia jadę tylko na 6 bardzo smakuje mocna mięta i jabłuszko oczywiście 1;1 więcej smaków nie kupiłem (za mały staż) myślę jeszcze o czarnej jagodzie ale w sklepie nie było :( może w tym tygodniu kupię.

A ja od dawna chmurzę 3-4 mg i dzięki temu mam odpowiednią ilość przecinków (o, tego czegoś - ,,,,,) :mrgreen:
Awatar użytkownika
By szpurek13
#1416025
Myślę, że i ja zejdę niedługo poniżej 6mg.
4mg obecnie tylko w RDA, w RBA "szósteczka" ale spalanie zaczyna powoli spadać więc może w niedługim czasie będzie "zeróweczka".
Trochę ponad rok i z 4ml dziennie 24mg na 6-7ml 6mg zszedłem - sukces! :)
By szymon1234
#1416040
Ja robię teraz bazę gdzieś 5mg, po dodaniu aromatu zostaje pewnie 4-4,5mg. Powiem, że czuję różnice spadku o te 1,5-2mg, ale tragedii nie ma.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
By blebugs
#1431376
No i stało się ... kupiłem zerówkę :) mieszam 1:1 z szósteczką i smakuje jak ...by to ująć ... dobre, smakowite,chyba zostanę przy tej wielkości na razie
By dar_i_juz
#1431396
Itsumo pisze:....A jak zaopatrzyłem się w baterię befree 380 mAh to na cały dzień pykania w pracy mi starczy (w zapasie jeszcze ecis i dwie baterie od C118p)


A to przecież tylko 5 lat - ciekawe jak to będzie wszystko wyglądało za 5 następnych...

Mój pierwszy liquid to była 16-tka od ciggera - usa mix (dostałem z ich zestawem startowym)... i nigdy więcej nie spotkałem takiego smaku...
Po przejściu na kayfunowate, kupiłem ten sam liquid (6 mg/ml) i niestety, ale nie smakował mi tak jak ten pierwszy:)
Później zacząłem sam "mieszać" - 50 ml bazy 36 mg+100 ml PG+100 ml VG+aromaty... wychodzi ok.7 mg nikotyny.
Jako, że w e-kingu nie sprzedają już bazy 36 mg, to ostatnio kupiłem u nich tę 24 mg... plus oczywiście po 100 ml VG i PG...
Wychodzi niecałe 5 mg/ml...
Bałem się, że będzie za słabe - niby zawsze można dolać jakiejś mocniejszej bazy, ale przy rozrobionych samogonach byłby to już problem...
Okazało się, że jest dobrze - na dziś te 4 mg/ml w zupełności mi wystarczają.
Awatar użytkownika
By chudyhzd
#1431533
Ja od początku mojego chmurzenia zaczynałem od 18. Stopniowo schodziłem z mocą. Dzisiaj palę jedynie 6mg i nie długo spróbuje na samych zerówkach jechać. Może uda mi się w końcu rzucić to dziadostwo
By Ebe
#1431940
24mg jak zaczynałem w 2009(chyba),bo sam już konkretnej daty nie pamiętam.Teraz na kaytkach 4mg w samogonie i już wiem,że będzie niżej.
Awatar użytkownika
By Snuffek
#1432228
Zaczynając od 24mg, teraz zszedłem do 3mg/ml, szkoda, że wapuję jak smok :D.
Kiedyś 3ml/dzień, a teraz prawie 15, zadowolony jestem. :piwo
By mushaszi
#1432412
Zaczynałem w 2011 od 24 mg/ml oczywiście jak większość tytoniówki.Potem 18mg/ml tytoniowe.
Było 12mg/ml owocowe a od 2 lat 6mg/ml samogony owocowe i tak pozostało.Myślę, że w niedługim czasie będzie to zerówka.
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.