EPF
O e-paleniu w Polsce i za granicą
By ksztex
#1925311
cześć.

Sytuacja jest następująca: od lat paliłem iJusta 3 (przerobionego na większą pojemność bulb glass 6,5 ml) i co do zasady byłem z niego zadowolony (duży atomizer, bateria starczająca na długie palenie). Wiadomo, że jest to produkt o wysokiej awaryjności i często pieprzą się w nim przyciski zasilania, porty ładowania itd. dzięki czemu mam na swoim koncie już z 7 albo 8 baterii. Po pół roku od zakupu ostatniej znowu nadaje się ona do śmietnika, więc stwierdziłem, że najwyższa pora się z iJustem 3 rozstać. Szczególnie, że jest już dość duży kłopot z dostaniem oryginalnych meshowych grzałek.

Problem polega na tym, że od wielu lat w ogóle nie śledziłem rynku e-fajek, kompletnie mi ten temat odjechał i czuję się jak dziecko we mgle. Bardzo uprzejmie proszę o sugestię/radę/pomoc w wybraniu nowego modelu.

Jeśli chodzi o moje preferencje to chciałbym uniknąć kupowania MOD'a ze względu na gabaryty. IJust fajnie mieści się do kieszeni i celowałbym w podobny kształt (to są chyba sticki?). Możecie mi polecić coś godnego uwagi? Dopuszczam jeszcze zakup czegoś w typie jak na poniższym obrazku, ale te prostokątne kloce o wymiarach niewielkiej cegłówki niestety są dla mnie nie do przyjęcia

Obrazek


Jeśli chodzi o cenę to chciałbym się zamknąć w tych ~300 zł. Z góry dzięki, jak uda się coś wybrać, to postaram się wysłać osobie, która mnie nakierowała na kupiony model jakiegoś symbolicznego blika na piwko ;)
By marcinzakrzewski440
#1925327
Wybrał bym właśnie draga. Wybierz wersję z wymienną bateria - co już opisywane wiele razy było, te ze stałą baterią to problem po jakimś czasie. Elektronika naprawdę dobra, do wersji "z kartona" czyli drag + parownik plastikowy, idzie z tego co pamiętam wsadzić wszystkie wersje p&p na magnesie od voopoo. Sam mam draga 3 z wersją atomizera na magnesach i nie ma dla mnie lepszego rozwiązania. Chcesz inna główkę (sam zbiornik z grzałką) i wymieniasz (koszt to jakieś 40zl na Alli) i przy zmianie smaku mam nadal w poprzednim stary olejek dla porównania. Moja ma draga X Pod - i zamieniamy sobie główki bez problemu. Same grzałki to bajera....wyciągasz główkę (gwint wraz z osadzeniem zostaje nadal w dragu) i cyk, grzaleczka leci, nowa wpada, odwracasz, zalewasz nowym olejkiem i po kłopocie. Żadnego rozkręcania i tłustych rąk. Nie byłem bardziej zadowolony z żadnego sprzętu.
Wyrwiesz go w cenie myślę do 200zł - w Niemczech płaciłem za niego miesiąc temu 45€ więc sądzę że 200 będzie w Polsce.
P.S. tylko wersja z wymienną baterią 18650 - lepiej dołożyć do ładowarki na akusy, ale sprzęt na lata
Miłego wapowania.Obrazek

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 21 mar 2023, 20:58 przez marcinzakrzewski440, łącznie zmieniany 1 raz.
By wavytellem
#1925879
Trochę po czasie ale trudno - Drag według mnie okropny wybór (Często odpadający connector, płyta w nowych dragach bardzo często się psuje, to już nie te dragi jak kiedyś) Dobrym kompaktowym wyborem według mnie będzie:
Thelema Mini - odrazu z wbudowanym akumulatorem
Thelema Solo - Zasilany akumulatorem
Ewentualnie kompaktowe sprzęty typu SBS (Digiflavor Z1, Aspire Mixx, Vapefly Brunhilde SBS) są świetnym wyborem. Mixxa polecam.
Awatar użytkownika
By creezzu
#1925881
Thelema Solo + iTank od vaporesso - śmiało mogę polecić boxa jak i atomizer, z Thelemy osobiście miałem okazję korzystać miesiąc i nie miałem żadnych problemów z nią. Jeżeli chodzi o atomizer, jak dla mnie bardzo dobrze oddaje smak liquidów i grzałki GTi potrafią wytrzymać czasami nawet do około 10tys buchów(muszę podkreślić żę smak zaczął uciekać dopiero około 7-8tys)
Vaporesso GTX GO 80/40 - prosty i łatwy w obsłudze stick/pod duża bateria i możliwość montowania grzałek typowo "podowych" tzn. 12-26w jak i mocniejszych 32-60w. Jedyny mankament łatwo można popsuć kartridż przy wkręcaniu capa do zalewania liquidu ponieważ otwiera i zamyka się on po 1/4 obrotu. bateria 8/10 atomizer 5/10 ze względu na jego kruchość
Drag S/X Pro - Sprzęty jak powyższe na zdjęciach tyle że na standard grzałek tpp, cała reszta wypada tak samo. Drag S wbudowana bateria 3000mah, X zewnętrzny akumulator.
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.