EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By karol1241
#1923356
Witam Was serdecznie,
od ponad 7 lat używam wyłącznie sprzętów opierających się na elektronice DNA - najpierw Hcigar (VT200, VT133, VT167), później Lost Vape (Paranormal 166, 75C, 250C). Jestem z nich bardzo zadowolony, ale po latach w każdym pojawiły się mniejsze lub większe usterki mechaniczne, które ciężko mi jest samodzielnie naprawić (nie mam na to pomysłu). Opiszę je w poniższych punkach, aby utrzymać tu jakiś porządek:

1. Hcigar VT167 - zasilanie mam już 5 lat, zeszła z niego cała farba, a dalej ratuje w sytuacjach awaryjnych. Jego problem jest najmniejszy - chodzi o pękniętą klapkę, co znacznie uprzykrza korzystanie. Tymczasowym rozwiązaniem jest gumka recepturka, ale nie jest to bardzo denerwujące gdy się rwie lub trzeba zmienić akumulatory. Niestety, już 3 lata temu jak sprawdzałem zarówno polskie/chińskie sklepy, pisałem do producenta, nie było możliwości dokupienia zastępczej. Próby naprawy klejem dedykowanym metalom nie wytrzymały dłużej niż 2-3 otwarć klapki przez to, że jest to element ruchomy. Może jakiś specyficzny klej jest w stanie utrzymać ją w pożądanym kształcie lub ktoś z Was ma takową do odsprzedania?

Link do zdjęcia: https://imgur.com/a/ZDBScgU

2. Lost Vape Paranormal 166 - względnie awaryjne DNA200 wymagało zaledwie jednej wymiany chipu IC z mojej strony, a nauczony unikać podłączania go do ładowarki USB myślę że przeżyję jeszcze wiele dobrych chwil z tym sprzętem. Niestety, śruby przytrzymujące pin puściły, co przy okazji spowodowało wyrwanie kabli. Jedna z nich ma urwany gwint, druga chodzi luzem, a więc całość trzyma się na jednej, sprawnej śrubie i kleju B7000 (używany głównie do telefonów, ale przez jego charakterystykę i możliwość łatwego usunięcia, postanowiłem że spróbuję nim uratować sytuację). Niestety powtarza się sytuacja z w/w Hcigara - klej jest za słaby, aby dać radę z odkręcaniem parownika czy nawet delikatnemu upadkowi (przypadkowe przewrócenie zasilania stojącego np. na stole), więc nie spełnia swojej roli, a każde uderzenie wprawia mnie w obawę, czy nie będzie to jego ostatnie...
Kabelki jak widać na zdjęciu są stosunkowo blisko siebie po ponownym przylutowaniu, ale zabezpieczyłem je w/w klejem B7000 także nie powinno być zwarcia. Tu pytanie do Was - poprawiać czy zostawić jak jest i liczyć w razie czego na mądrość elektroniki DNA w odcięciu prądu po wykryciu zwarcia?

Link do zdjęcia: https://imgur.com/a/5Nhf189

3. Lost Vape Paranormal 250C - mój ulubiony box z tej serii, przetrwał najcięższe chwile w każdych warunkach (zyskując przy tym kilka "ran wojennych" w postaci wgnieceń czy rys). Niestety, górny plastik przytrzymujący styki baterii popękał, a sklejenie go kropelką wytrzymało miesiąc aż znów przypadkowo upadł mi z 30 cm na podłogę... Lost Vape nie ma niestety takiej części do sprzedaży, jedyną wskazówką jest udanie się do miejsc z drukiem 3D w celu jego odtworzenia. Pytanie czy nie będzie to zbyt elastyczny i delikatny materiał na taki element? Czy nie lepiej uciąć po jednym zwoju sprężyn dociskających styki do baterii skoro powodują taką usterkę? Klapka baterii a dokładniej dolna część, w którą wchodzi również w wyniku upadku się delikatnie wygięła, co może powodować nadmierne naprężenie przy elemencie wspomnianym wcześniej (jest wygięta do góry, a więc akumulatory mają mniej miejsca niż przewidział producent).

Link do zdjęcia: https://imgur.com/a/AimmtoT

4. Lost Vape Paranormal 75C - leżakowany przez 2 lata jako zapasowe zasilanie nie pozwolił mi się długo sobą nacieszyć... usterka wymieniona przy jego starszym bracie (Paranormalu 250C) również i jemu dała się we znaki, choć w jego przypadku jak na razie pękła jedna strona, a jako że ten box pozwala na korzystanie równolegle z akumulatorów, to jeszcze działa. Nie posiadam zdjęcia ze środka, ponieważ jest to aktualne najbardziej sprawne zasilanie z posiadanych i nie chcę ryzykować pogorszeniem przez demontaż.

Tak wygląda cała lista problemów, które chciałbym jak najszybciej rozwiązać. Moim hobby jest serwisowanie elektroniki (głównie telefonów), także nie boję się usterek w takich urządzeniach, problemem jest fakt, że każda z nich jest stricte mechaniczna... Jeśli chodzi o części zastępcze to posiadam kilka zapasowych ekranów do DNA75C/250C, plastikowy element klapki do Paranormala 250C i śruby torx, które producent w nich stosował (te mniejsze do pinów właśnie).

Będę Wam wdzięczny za każdą wskazówkę lub ofertę pomocy - najchętniej oddałbym je pod fachowe ręce i zapłacił za doprowadzenie do sprawności, ale niestety nie słyszałem o żadnej dobrej duszy zajmującej się takimi tematami.

Na koniec dodam przy okazji, że jestem zainteresowany zakupem podobnych zasilań - marzy mi się Centaurus DNA250C, który wyszedł już ze sprzedaży, ale Paranormalem też nie pogardzę. Proszę o propozycje nawet jeśli coś jest uszkodzone - zawsze będę miał nowego dawcę części ;)

Dziękuję za poświęcony czas i pozdrawiam serdecznie!
Awatar użytkownika
By Baushoku
#1923358
mi tez ten koszyk kiedyś pękl w paranormalu, na szybko zrobiłem tak że... użyłem osłony plastikowej z igły medycznej, przeciąłem tyle ile trzeba, podłożyłem pionowo, skręciłem do kupy boxa, i problem z bani. Moim zdaniem fajne zabawki, ale bardzo dużo wad.
By karol1241
#1923365
Dziękuję Ci za wskazówkę, powiem szczerze że nie wpadłbym na ten pomysł, aby dać podkładkę z drugiej strony - powinno to rozwiązać problem kolejnych uszkodzeń, ponieważ trzymałby to też górny metal zasilania. Masz może jakieś zdjęcia z przeprowadzonej naprawy?
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.