EPF
Ustniki, pyrexy, szkiełka i inne ustrojstwa, które mogą Ci się przydać przy modernizacji e-papierosa.
By Karp22
#1913056
Witam, mam pytanie dotyczące nowej grzałki do Ijust3. Rozkręciłem i wyczyściłem ijust3 po czym wymieniłem grzalke i skręciłem. Nacisnąłem guzik na mniej niż sekundę żeby zobaczyć czy wszystko styka i od razu poczułem zapach spalonej grzałki (choć dymu z efajki poszło tyle co nic). Następnie zalałem tank do pełna i zostawiłem na około godzinę. W pierwszych buchach wszystko wydawało się ok ale z następnymi coraz bardziej było czuć efekt palenia waty (drapanie w gardle i dźwięk palenia waty) pomimo, że tank był zalany do pełna. Teraz jak się bierze małe buszki to wszystko okej ale jak się weźmie z 2-3 sekundowego bucha to znów pojawia się nieprzyjemne uczucie. Ma ktoś jakiś pomysł albo miał podobnie? Czy muszę kupić nową grzalke czy da się coś z tą zrobić? (wata wygląda w porządku)
Awatar użytkownika
By pol
#1913059
Kupić zazwyczaj można.
Wymienna grzałka Eleaf Ello Duro/ iJust 3
https://e-dym.pl/grzalki/3925-4394-wymi ... ust-3.html

Z opisu przypuszczam, że przysmażyłeś bawełnę otulającą grzałkę. Przysmażenie powierzchni samego styku z grzałką. To powoduje zmniejszenie dopływu e-liquidu do grzałki. Powolne wpowanie w takiej sytuacji jest jeszcze możliwe. Mocniejsze - kończy się bobrem.
Awatar użytkownika
By eSCe
#1913062
Nacisnąłem guzik na mniej niż sekundę żeby zobaczyć czy wszystko styka i od razu poczułem zapach spalonej grzałki
Przypaliłeś przy okazji bawełnę i takie są efekty.
Na innej grzałce próbowałeś?

Na sucho nie wolno testować.
Awatar użytkownika
By pol
#1913066
@Karp22

Czy sądzisz, że jak to jest grzałka meshowa, to nie ma tam nośnika z bawełny?

By Karp22
#1913067
Nie znam się jakoś bardzo dobrze na grzałkach i nie do końca wiem co to jest i za co odpowiada ten nośnik ale dość mam dość specyficzne odniesienie do tego, że niepełno sekundowe naciśnięcie guzika mogło doprowadzić do zniszczenia go :( :(
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1913068
Karp22 pisze:Nope

Tu też by się przydał jakiś leksykon. Gwary starszych dzieci.
Awatar użytkownika
By pol
#1913069
@Karp22
Sekundowe włączenie zasilania spowodowało rozgrzanie elementu grzewczego, tej siateczki wewnątrz grzałki.
Spowodowało to wytworzenie na powierzchni elementu grzewczego tak wysokiej temperatury, że spowodowało to przypalenie bawełny otaczającej element grzewczy. Ta otulina bawełniana ma za zadanie transportowanie liquidu ze zbiornika na element grzewczy.


W miarę jasno to objaśniłem?

******************
@Gabriel
Nie marudź, tylko zakasuj rękawy i do roboty nad leksykonem :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 30 sty 2020, 18:57 przez pol, łącznie zmieniany 1 raz.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.