EPF
Awatar użytkownika
By Krasny
#655195
Umieszczam w firmowych wszak pomysł połączenia mój ale elementy zestawu produkują bracia z chin.
Na załączonym obrazku widać:
1. ViVi Nova Tank v3
2. Bateria USB VV Passthrough (dostępna na popularnym polskim portalu aukcyjnym)
3. 5V Mobile Power Supply UWAGA wersja 2,5A są też takie same o mniejszym prądzie maksymalnym (dostępne w chinach na popularnym międzynardowym portalu aukcyjnym)
4. Osłonka maxi (dostępna patrz punkt 2)

Obrazek

Wrażenia z używania
Kopci to jak mała lokomotywa. W pudełko wchodzą cztery sztuki ogniw 18650. Stosując Panasonic 3100 mAh mamy do dyspozycji 12400 mAh -> 12,4 Ah pojemności. Oczywiście przetwornica w zasilaniu nie ma 100% sprawności ale zakładając 80% i tak mamy około 10000 mAh (10 Ah) do dyspozycji czyli dużo liquidu pójdzie.
Zasilanie posiada mini USB do ładowania, kolorową diodę sygnalizującą ładowanie (czerwona ładuje zielona naładowany), białą diodę wskazującą pracę urządzenia (świeci słabo), przycisk kontroli stanu akumulatora po naciśnięciu stan pokazywany jest na trzech 3mm diodach ( kolory niebieski zielony czerwony) Po naciśnięciu kontroli biała dioda wskazująca stan pracy rozbłyska z większą mocą i może służyć jako latarka.

Mam jeszcze jedno takie zasilanie na 2x18650 nie testowałem zbyt dobrze ale wydaje mi się że nie bardzo nada się do e-palenia, ma tylko 1A obciążalności.

Proszę o komentarze i pytania na temat pomysłu postaram się odpowiedzieć i radzić w miarę możliwości. Jak ktoś zapunktuje mi to też się ucieszę :D
Awatar użytkownika
By gregbard
#655202
nie ukrywam że mnie trochę interesuje jakie rozwiązania zastosowałeś jeśli chodzi o elektronikę.
Awatar użytkownika
By michalodz88
#655211
Sprzedają to zdaje się jako przenośna ładowarka do telefonów, ale wykorzystanie zasilania w ten sposób to całkiem dobry pomysł zobaczymy na ile starczy Ci te "10Ah" :)
Swoją drogą na zimowe dalsze wypady się nada, baterie w kieszeń a kabel w rękaw i do przodu :D
Awatar użytkownika
By Goldi
#655215
gregbard pisze:nie ukrywam że mnie trochę interesuje jakie rozwiązania zastosowałeś jeśli chodzi o elektronikę.

Całość jest poskładana z gotowych produktów, nie jest to home made. :wink:
Awatar użytkownika
By Krasny
#655232
Goldi pisze:
gregbard pisze:nie ukrywam że mnie trochę interesuje jakie rozwiązania zastosowałeś jeśli chodzi o elektronikę.

Całość jest poskładana z gotowych produktów, nie jest to home made. :wink:


Nie jest to home made i dla tego umieściłem w firmowych ;)

Na długie wypady, grubszą awarię zasilania w sam raz.
Nie ukrywam że pomyślałem o tym pod kątem zbliżających się wypadów na ryby.
Wiadomo ile się "pali" przy kiju a tu prądu nie powinno brakować a i parownik na uwięzi może okazać się bardzo bezpieczny i przydatny.
Awatar użytkownika
By Krasny
#655256
szperaczz pisze:To źle umieściłeś :palm
Nic to z moda nie ma, standardowe elementy, w dodatku Chińskie.


Cytat z leksykonu

" Mod (1) – e-papieros w niczym nieprzypominający papierosa tytoniowego. Zawiera w sobie akumulatory o większej pojemności niż standardowe. Pojemności te wahają się od 600 do 3000 mAh. Mody charakteryzują się dużą uniwersalnością dotyczącą stosowanych w nich atomizerami i kartomizerami..."

Poza tym Lambo, eVic, Lava, APV... wraz z parownikami typu Nova.... zapewne też modami nie są wszak przez chińskich robotników zbudowane.
Awatar użytkownika
By Goldi
#655262
Krasny pisze:
szperaczz pisze:To źle umieściłeś :palm
Nic to z moda nie ma, standardowe elementy, w dodatku Chińskie.


Cytat z leksykonu

" Mod (1) – e-papieros w niczym nieprzypominający papierosa tytoniowego. Zawiera w sobie akumulatory o większej pojemności niż standardowe. Pojemności te wahają się od 600 do 3000 mAh. Mody charakteryzują się dużą uniwersalnością dotyczącą stosowanych w nich atomizerami i kartomizerami..."

I sam widzisz, że zły dział. Twoja zabawka ma na pokładzie 12400 mAh. :lol:
Awatar użytkownika
By Krasny
#655280
@Goldi

Fakt nie mam co dyskutować, chyba założę zajechane akku aby się wpasować.

@Szperacz

Może leksykon zawiera błędy. Ale jeśli to nie jest MOD firmowy to nie wiem co nim jest. Wszystkie elementy zestawu zostały wyprodukowane w mniejszych lub większych seriach.
Piszesz "Nic to z moda nie ma, standardowe elementy, w dodatku Chińskie." No cóż czeka Cię sporo pracy przenosząc wszystkie posty z działu firmowe jak to zrobiłeś z moim.
Połowa lub więcej postów znajdujących się tam traktuje o MODach produkowanych w chinach właśnie.
Awatar użytkownika
By michalodz88
#655308
wstaw w to pudełko kisa i gniazdo 510 na kablu i już się zakwalifikujesz :D Koszt znikomy a już staniesz się domorosłym moderem :bry
Awatar użytkownika
By Krasny
#655311
szperaczz pisze:Dalej nie rozumiesz, że Bateria USB VV Passthrough nie jest modem? :palm
A to że dałeś do niej boxa z usb dalej z niej moda nie tworzy :?


Rozumiem że pojęcie MOD jest płynne. I zależnie od tego jak na to spojrzeć pewnie oboje mamy rację. Ale tworzenie MODów Home Made też polega na łączeniu elementów produkowanych przez kogoś w jedną całość (występują oczywiście też elementy robione ręcznie) . Jak myślisz z czego np Goldi składa swoje boxy? Ja też powinienem włożyć to w jedno większe pudełko żebyś spojrzał łaskawszym okiem.

Rozumiem że Ameryki nie odkryłem nie chcę też równać się z szanownymi twórcami MODów i boxów.
Pokazałem jedynie sposób skompletowania fajnego zestawu który według definicji zawiera cechy MODa. A że nie spełnia wszystkich cech lub spełnia je aż nadto no cóż nie operujemy tu ścisłymi pojęciami to nie fizyka kwantowa.
Awatar użytkownika
By Skinner
#655315
Nie ma sie co czepiac slowek. Pomysl ciekawy. A co do fizyki kwantowej to tam akurat czesto operuje sie prawdopodobienstwem ;)

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
By LogerM
#655319
Krasny na tym forum granice tego co modem jest, a tego co do nich się nie zalicza są dość płynne ale i jasno określone. Poczytaj trochę wyłapiesz różnicę. Fakt faktem że dla wielu osób które z moddingiem miały styczność wcześniej 90% tematów w dziale modomani woła o pomstę do nieba (ja osobiście wywalił bym większość tematów z działu) ale cóż tutaj panuje specyficzne znaczenie moddingu, z którym można się nie zgadzać ale trzeba uszanować stanowisko osób które tą branżę bądź co bądź tworzyły.

ps. nie opieraj się za mocno na leksykonie SCh, ostatnia aktualizacja była całe wieki temu i część z tego co możesz tam wyczytać mija się ze stanem faktycznym na dzień dzisiejszy.
Awatar użytkownika
By Krasny
#655320
szperaczz pisze::palm
Ja wysiadam, nie będę tłumaczył kolejny raz.


Ja też wysiadam. Napisałem już że zależnie jak na to spojrzeć oboje mamy rację. Tylko że ja potrafię się do tego przyznć :D

A w ogóle to weźmy na luz, nie o wojenkę mi chodziło publikując to :)

-- [scalono] 07 lut 2013, 19:15 --

LogerM pisze:Krasny na tym forum granice tego co modem jest, a tego co do nich się nie zalicza są dość płynne ale i jasno określone. Poczytaj trochę wyłapiesz różnicę. Fakt faktem że dla wielu osób które z moddingiem miały styczność wcześniej 90% tematów w dziale modomani woła o pomstę do nieba (ja osobiście wywalił bym większość tematów z działu) ale cóż tutaj panuje specyficzne znaczenie moddingu, z którym można się nie zgadzać ale trzeba uszanować stanowisko osób które tą branżę bądź co bądź tworzyły.



Właśnie dla tego że 90% można by usunąć (nawet według mnie) to nie wiem dlaczego mój jakoś tak bardzo nie pasuje i nie mieści się w tych 90%.

Ale już dobra inspirując się postem Skinnera:

Prawdopodobnie jest to MOD lecz możliwe że nim nie jest.
Ale istnieje duże prawdopodobieństwo że prosty pomysł będzie przydatny na innych forumowiczów.

Dajmy na luz nie o to mi chodziło :D
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.