EPF
http://vapelab.pl
Awatar użytkownika
By vapelab.pl
#1884872
Moi Drodzy!
Na wstępie chciałbym przeprosić za brak oznak życia z mojej strony tutaj. Niestety natłok obowiązków nie pozwala mi stawiać się tutaj regularnie :( Dlatego zawsze zachęcam do ścigania mnie przez telefon czy mejla. Ledwo co pokończę co mam zrobić, już jest 4 rano, rano ledwo co wstanę znów kolejne wyzwania i na prawdę ciężko się w tym wszystkim ogarnąć. Ale dość marudzenia! Jutro w nocy w tym oto tutaj miejscu rozpoczynam spóźniony newsletter marcowy a jest się czym pochwalić :)
Zdawkowo powiem tylko tak:
- Atmos Lab - uzupełnienie stanu w ten piątek,
- rozmawiałem dzisiaj przez telefon z Halo, bezpośrednio z USiA (Boże, oszczędź mi rachunku za to połączenie, bo dość długo gadaliśmy), więc cały przebieg rozmowy postaram się przedstawić, łącznie z informacjami co zniknie a co się pojawi,
- na dniach dojdzie kolejna nowość od Nuages des Iles - ale o tym jutro :)
- no i chciałbym opowiedzieć Wam skąd pomysł na Decadent Vapours u mnie i dlaczego akurat DV,
- info o nowych butelkach od polskiego producenta w iście fasttechowych cenach - to jako zajawka :)

A tymczasem przypominam o tajemnej kombinacji - TRAWNIK03.
Tym którzy jeszcze nie śpią życzę dobrej nocy a tym, którzy dopiero rozpoczynają dzień życzę miłego dnia!
Do napisania za dobę!
Pozdrawiam,
Piotr
Awatar użytkownika
By vapelab.pl
#1885064
No i w końcu jakoś się doczołgałem do tego wieczoru :)
No to mogę oficjalnie zacząć spóźniony marcowy newsletter bez rozsyłania mejli :lol:

Obrazek
Na samym początku chciałbym przedstawić Wam firmę, która miałem ogromną przyjemność poznać dobre 4 lata temu, jak nie dawniej, dzięki temu, że był to dość specyficzny okres w którym nasz rynek coraz bardziej otwierał się na produkty z zachodu i wiele firm rozsyłało sample. Jedną z takich ówczesnych perełek, którą udało mi się przetestować był Decadent Vapours. Nazwę firmy zapamiętałem nie tylko z dość ciekawego smaku ich liquidów, niepowtarzającego się gdzieś tam w ówczesnej przestrzeni, ale również z dość specyficznej formy wizualnej (zachęcam do wypadu na ich stronę!).
Na samym początku polecam również przejrzeć ich broszury, gdyż całkiem przyjemnie się to ogląda :D
Tutaj jest link do jednej oraz drugiej, bezpośrednio z mojego dysku google:
https://drive.google.com/open?id=0B4W2_7rOX7TdSTZ0aEhXVnFFYlpkbTJ2NlB0aHh0QkhaRHVv
https://drive.google.com/open?id=0B4W2_7rOX7Tdcm1PYnpSMC15TmxaLXc3UF9fb2tyM01LZ05J

Oczywiście obiecałem Decadentom, że ich hasłem reklamowym w Polsce będzie:
Decadent Vapours is more british than (Great) Britain
I niech tak będzie, bo sądząc po ilości flag Wielkiej Brytanii, inaczej być nie może :lol:

Ale do rzeczy! (lub od rzeczy?)
Myślę, że oszczędzę Wam wklejania tutaj obrazków poszczególnych aromatów, tylko od razu podlinkuję do odpowiedniej kategorii.
Część rzeczy, które znałem to wybrałem natomiast drugą połowę wybrali DV, dałem im wolną rękę :monkey:
Mam nadzieję, że DV przypadnie wszystkim (lub większości do gustu)! Ponad rok już nosiłem się z zamiarem ściągnięcia tego, ale co chwilę coś się pojawiało, jak nie eCig to Halo i tak w kółko. Krótko podsumowując - spełniłem swoje marzenie, do końca roku mi starczy :roll:
https://vapelab.pl/index.php?id_category=187&controller=category

PS. Oczywiście jak DV się dobrze przyjmie to będę powiększał ofertę o kolejne aromaty!
PS2. Liczę, że do piątku się pojawią :)

A teraz taka drobna nowość, która zdecydowanie ucieszy fanów Nuages des Iles. Niczym grom z jasnego nieba pojawił się kolejny aromat z ich stajni. Myślę, że jest to propozycja zdecydowanie dla fanów podkoloryzowanych tytoniówek i nie mówię tutaj, że aromat ma barwę uranu, tylko to, iż główną jego bazę stanowi tytoń, natomiast resztę dodatki takie jak ciastka i orzechy laskowe i ponoć jakieś tam nuty waniliowe. Jak to smakuje? Nie wiem, brałem w ciemno, więc ryzyk fizyk, choć właściwie raczej wiadomo czego można się po nich spodziewać :D Kiedy przybędzie ten zacny gość? Za jakieś 11 godzin!
Obrazek
https://vapelab.pl/index.php?id_product=794&controller=product

Ponadto okazało się, że DHL korzysta z teleportu i zapowiedziana dostawa Atmos Labów na ten piątek przyszła dzisiaj (choć patrząc na godzinę, to raczej wczoraj). W sumie przyszła, tylko musiałem po nią pojechać bo wysłali na zły adres :monkey: Tak więc od jakieś 1,5 godziny leżą sobie już bezpiecznie u mnie a radość z nocnego 100 km rajdu nieziemska...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Od tego miejsca przejdziemy już do garści plotek i dyrdymałek, mam nadzieję, że Was nie zanudzę:

Nowe butelki:
Obrazek
Jakoś tak przypadkiem udało mi się złapać kontakt do producenta butelek i to nie byle jakiego, bo polskiego, z czego bardzo się cieszę :beer:.
Pojemności butelek jakie podaje producent to: 10 / 15 / 30 / 40 / 60 / 80 / 90 / 100 / 120 ml.
Ogromnym ich plusem jest cena, tak więc bezkarnie będzie można je wyrzucić po zużyciu (oczywiście do worka z tworzywami sztucznymi).
Ogromnym ich minusem jest to, że są wykonane z PE/PET, więc jeśli dobrze zmajstrują capy to palcołamanie nie będzie aż tak bolesne :)
Kiedy się ich spodziewać?
Szczerze mówiąc nie wiem. W poniedziałek miały zostać wysłane sample, żebym zobaczył czy nada się to w ogóle do czegokolwiek i próbnie wziąłem po 100 szt 60 i 120 ml. Do tej pory cisza więc przed chwilą wysłałem mejla poganiającego *SMOKEKING*
Z tego co widziałem w planach są ich wersje butelek Gorilli. Mam obrazki techniczne, ale jako, że są to prototypy nie będę tutaj wrzucał!
Nie ukrywam, że zależy mi na nich również ze względu na próbę odpalenia na nowo działu sample, gdyż chciałem, żeby przeszedł on rewolucje. Jednym z problemów był właśnie brak dostępności butelek w ilości dużej i straszne obsuwy po miesiąc z ich wysyłką. Do tego na pewno etykiety będą robione, tak więc planuję zakup dymodrukarki do etykiet, żeby to chociaż estetyczne było etc.

Plotki prosto z Florydy, czyli rozmowa z Halo bezpośrednio z "jułesej":

Tak więc przedwczoraj już właściwie odbyłem konwersację telefoniczną i w ramach tej możliwości postanowiłem dowiedzieć się o najbardziej palące problemy, które na gruncie europejskim nie udało się załatwić / dowiedzieć / jakkolwiek. Całość rozpiszę w podpunktach, żeby było czytelnie:
- Halo niebawem, w sumie bardzo niebawem będzie wprowadzało na nasz kontynent CBD o [ciach]=0%, osobiście mi to do szczęścia nie jest potrzebne, ale jeśli kogoś by ten temat interesował, jeśli chodzi o ichnie CBD, to proszę mnie gonić przez mejla lub telefon,
- Halo wprowadza na swój rynek tzw. czarną serię - na pewno będzie to Tribeca i Sub Zero w nowej odsłonie. Jeśli się przyjmie w USA to od razu wyślą całość do ich magazynu w Amsterdamie, skąd będę mógł to niezwłocznie zamówić :)
- Halo, zgodnie z trendami, będzie wprowadzać kolejne submarki. Tym razem będą to smaki a'la lemoniada itd. Prawdopodobnie info dostanę za tydzień,
- bardzo niskie ceny na PL będą nadal utrzymywane i klasycznie powiedziałem, żeby nic nie zmieniać, bo taki mamy klimat, że tutaj nadal nie ma dróg, co bardziej szczęśliwi mają jakieś tam lepianki a to, że byli 2 lata temu na expo w Warszawie i widzieli, że jest trochę inaczej, to akurat mieli to szczęście oglądać miasto pokazowe :lol:
- a teraz najsmutniejsza wiadomość, więc ją podkreślę czarnością: Aromaty takie jak między Midnight Apple i inne, pozostałe z niebieskiej serii, które się w ogóle nie pojawiły u nas, są uznane przez nich jako "discontinued" i to chyba nawet w Stanach!!! Biała seria chyba również zniknie z rynku, tak więc miłośnicy Timbera i Kryptonu, strzeżcie się! Ale zanim wybije godzina 0, dam znać :(

Z takich ciekawostek się dowiedziałem też, że Royal Seven jest swoistą przeróbką znanych nam niebieskich Halo, ale to było łatwo się domyślić :)

No i chyba dość tego gadania. Przypominam klasycznie o szyfrze TRAWNIK03, klasycznie przepraszam za moje całkowite nieogarnięcie, ale to już chyba standard, bo całkowicie się już gubię w tym wszystkim i przypominam o opcji męczenia mnie przez mejla lub telefon, wtedy odpowiadam bardzo sprawnie. Niestety na forum nie jestem w stanie czasem wejść przez parę dni pod rząd bo czasu nie starcza mi na to a sen i tak już ograniczyłem do minimum :shock:
Pozdrawiam!
Piotr
Awatar użytkownika
By vapelab.pl
#1886395
Cześć i czołem!
Czy ktoś z Was już kopcił DV, bo jestem ciekaw opinii i czy podzielacie mój entuzjazm w tej sprawie?
Ja właściwie od razu się pojawiły tylko je inhaluję, nie ma słodzików, nie męczą, coś w sam raz dla mnie :)
Pozdrawiam i udanego nadchodzącego weekendu życzę!

PS. Big Mouthy zamówiłem tydzień temu, pewnie znów czeka mnie cyrk na zasadzie - pojawią się jak się pojawią albo pojawią się dopóki sam nie zacznę wydzwaniać do nich gdzie jest zamówienie...
W przyszłym tygodniu uzupełnienie stanów od Novy, 814 i Full Moonów (ale one już bliżej końca tygodnia). Później wezmę się za bazy, Soluby i Solanę (Monkey Island). Dalej za Halo, bo czekam na wieści co z Atomic Saltsami (w lutym mieli całkowity brak a teraz coś kombinują a niekompletnego zamówienia nie widzę sensu brać). No i wisienka na torcie na koniec miesiąca - Atmos Lab.
Awatar użytkownika
By marki51
#1886403
To dawkowanie DV, to tak na serio?
Awatar użytkownika
By Waldip
#1886514
vapelab.pl pisze:Czy ktoś z Was już kopcił DV, bo jestem ciekaw opinii i czy podzielacie mój entuzjazm w tej sprawie?
Ja właściwie od razu się pojawiły tylko je inhaluję, nie ma słodzików, nie męczą, coś w sam raz dla mnie :)

Miałem czekać co najmniej te 7 dni, ale czemu nie spróbować nieco wcześniej? :D
Pierwszy na testy poszedł Decadent Vapours - New York 60.
I muszę przyznać, że mnie nie zawiódł. LQ z gatunku tych słodszych, ale bez przesady. Czuć lekko karmel i moccę, oprócz tego jeszcze jeden specyficzny posmak; w sumie (o ile mnie pamięć nie myli, bo to już dawne czasy... :lol: ) dzięki takiej kompozycji smakowej przypomniał mi się MOV Full Virginia Flake RY4... Lub Classic Country RY4.
U mnie pewnie zagości na stałe. :D
marki51 pisze:To dawkowanie DV, to tak na serio?

Każdy ma inne kubki smakowe - ale mnie w zupełności (przynajmniej w przypadku New York 60) wystarczyło 15%.

EDIT

Dzisiaj przyszedł czas na (nieco przedwczesny wprawdzie) test Tobacco od Decadent Vaporeus.
Tutaj 15 % wydaje mi się dolną granicą - chyba przydało by sie nieco większe stężenie aromatu... Ale generalnie jest wyraźny posmak suszonego tytoniu (może skręcający nawet w stronę posmaku "papierosowego"); coś w stylu Red Sancho z eCig Hellas, tylko lepiej zbilansowany smakowo.
Uwaga jednak na osoby z wyczulonym węchem - w odróżnieniu od smaku jego zapach nie jest zbyt dobrze zbilansowany i przypomina nieco zatęchłą szmatę... :mrgreen: Całkiem jak Puro Cubano z Atmos Labu.

No i helou panie Piotrze - chciałem potestować wszystkie tytoniówki z DV, a tu już American Red wcięło. :shock: Kiedy nowa dostawa z DV?
Awatar użytkownika
By vapelab.pl
#1886692
@marki51 Dawkowanie wynosi od 10 aż do 35%! Tak jak pisze kolega @Waldip - trzeba samemu pokombinować jednak. Np. absynt przy dawkowaniu większym niż 15 daje się już ostro we znaki, tutaj nawet 10% w zupełności wystarczy, gdzie indziej jednak trzeba trochę mocniej pokropić. Nie ma zasady, żeby znaleźć złoty środek trzeba trochę się zastanowić no i sama kwestia odczuwania intensywności. Na początku jednak wystarczy test dogębowy samego aromatu, czy będzie siekiera czy jednak łagodny, test powonienia itd. Gdybym miał gotową receptę na każdy na pewno bym napisał :)

@Waldip Dzięki za info :) Na razie zbieram tu i ówdzie informacje zanim przystąpię do kolejnego ataku na DV. Mimo co, trzeba w miarę to z głową robić zwłaszcza przy czymś kompletnie do tej pory nie znanym u nas. Na dzień dzisiejszy mogę stwierdzić, że DV zostają. Na pewno pozostałe tytonie dojdą o to nie ma co się martwić. Chciałem, żeby na sam początek w miarę możliwości przekrój był jak największy. Tak więc zgodnie z tradycją - zapraszam do odwiedzenia strony producenta i zgłaszania uwag / propozycji itd. Kontakt z nimi jest fenomenalny więc bardzo na cito jestem w stanie uzyskiwać informację od nich.

PS. Też mam New Yorka urobionego, też nie wytrzymałem przynajmniej tych 7 dni, dzisiaj w nocy przystępuję do kolejnego testu, bo całkowicie się zmieniają z czasem na lepsze :) Pozostałych tytoni nie chciałem ruszać bo ilości dość liche były a z drugiej strony kilka z nich znam (przynajmniej tyle co pamiętam). Na pewno @Waldip idealnie opisałeś Tobacco, choć jest w moim odczuciu mniej Sanchowy, bardziej suchy etc. Ale to już kwestia prywatnych odczuć :)

Czekam zatem dalej, mam nadzieję, że komuś się jeszcze będzie chciało coś dopisać :D

Na razie mogę życzyć tylko udanego niedzielnego wieczoru i rychłego zakończenia poniedziałkowej rutyny :monkey:

Pozdrawiam!
Piotr
Awatar użytkownika
By Isia
#1898830
Tu faktycznie jest cisza :( lecz na stronie sklepu jest ciągły ruch,co chwilę coś nowego przybywa :)
Zawsze można napisać mejla do Piotra,na pewno odpowie i pomoże :D
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.