EPF
Awatar użytkownika
By Thaniell
#1563377
Witam

Na połowę lutego jest zapowiedziana premiera nowego atomizera od Vaponaute, który nosi nazwę Le Zéphyr. Ma być następcą innego znanego atomizera Le Magister. Oczywiście Le Zéphyr ma być zupełnie innym atomizerem od poprzednika. Na chwilę obecną jak zwykle wiadomo, że nic nie wiadomo. Światło dzienne ujrzała tylko informacja, że będzie możliwość zastosowania bawełny, oraz siatki. Przebudowano również system przepływu powietrza. Co to będzie tak na prawdę czas pokaże, ale wygląda ładnie i tego odebrać mu nie można. Cenowo ma być delikatnie droższy od Le Magister, który oscyluje w granicach 120 euro.

Oczywiście słowo "delikatnie" jest względne :mrgreen:


W sieci póki co pojawiła się taka zajawka ;)


Obrazek


Postaram się na bieżąco coś dorzucać :cygaro:
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1563402
Ciekawe czy pin+ regulowany, bo podobnie jak w poprzedniku wystaje jakby chciał, a nie mógł.
Może przesadzam, ale boję się coś takiego używać w połączeniu hybrydowym na mechaniku...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
By AndyOO
#1563416
W Magistrze jest regulowany, to znaczy, żeby wszystko trzymało się kupy, to trzeba podkładkę podłożyć :idea:
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1563497
Jest wykręcany czy też wyciągany razem z izolatorami podobnie jak w Origen v2. Jednak nie ma regulacji jako takiej. Wykręcenie pinu spowoduje skrócenie części śruby, na której są nakrętki trzymające drut.
Oczywiście da się, ale w tej klasy sprzętach fajnie by było obejść się bez "partyzantki".


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Rafik77
#1563829
Zapowiada się smacznie ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By nosferatu997
#1564859
No na razie za dużo info nie ma... Poczekamy :)
Obrazek
Awatar użytkownika
By saradonin
#1585849
Thaniell pisze::lol:

Mi to na gienka wygląda, z możliwością sprofanowania bawełną :-P
Zaraz sprofanowania :roll: jak nawet w HF można z powodzeniem watę pchać... :oops:
Profanacja to by była w przypadku genisisa o klasycznej budowie (moim zdaniem kompletny bezsens, bo słabo się nadaje to do waty/sznurków), tu zaś zapowiada się prawdopodobnie konstrukcja mieszana (wielki otwór, niski baniak) dla w zasadzie dowolnego nośnika.
Awatar użytkownika
By Thaniell
#1585857
Zapewne można, choć ja osobiście zwolennikiem takich akcji nie jestem, bo do tego są inne parowniki. Co nie zmienia faktu, że jest dużo racji w tym co piszesz :)
Awatar użytkownika
By WE514
#1821917
Odświeżę temat posiadam od paru miesięcy Le Zephyr`a i żaden gienek nie oddawał smaku tak jak ten parownik ( a przewaliłem gienków kilkanaście sztuk ) zaraz za nim stoi Sat 22 i Orgen genesis, a setup do tych parowników jest banalnie prosty kanthal D 0,4 ( 4 zwoje ) knot 2,5 mm , opór wychodzi jakieś 0,5-0,55 ohma
By Baryua
#1859839
W dniu wczorajszym podjąłem pierwsze próby użytkowania ww. parownika z bawełną, ale słabo mi to szło (mocne nagrzewanie się, słaby smak), zatem zwracam się z pytaniem do doświadczonych użytkowników: czy macie może jakiś sprawdzony setup do spokojnego (tak do 18W) i satysfakcjonującego pykania? Obejrzałem edukacyjnie kilka filmików jutubowych, wliczając ten w temacie, ale wszędzie używają drutów 0,4 - 0,5mm, a takie grubości raczej średnio się nadadzą do moich niskich mocy.
By BezimiennyII
#1859854
Zrób skrętkę z trzech drutów 0.2 mm, ewentualnie czterech 0.1 mm, sugerowałbym Ni80. Moje ulubione sety do luźnych mtl'ów i ciasnych dtl'ów, w tym do Le Zephyra. Co prawda pod mechaniki, bo tylko ich używam. Na zasilaniu elektronicznym powinno ruszyć od 15W z tego co pamiętam jak koledze robiłem takie grzałki do Skyline'a. Nie zaobserwowałem nagrzewania się parownika.
By Krasnal45
#1859874
Dla mnie ten zefirek to klasyczny meszowiec. Na knocie z siatki trzy, ewentualnie cztery zwoje z kanthala 0.3mm i jest niebo. Jakoś nie mam przekonania do pchania tam waty. Od tego są inne czajniczki.
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.