EPF
Nie jesteś pewien czy dana część e-papierosa będzie kompatybilna z Twoim modelem? Zapytaj lub uświadom innych!
By gizmo
#845200
No właśnie. Czy są kompatybilne? W jednym sklepie widziałam grzałki do evod i T3 (napisali, że MT3, ale to chyba zintegrowane?) i grzałki uniwersalne do evod i protanka. Wyglądają na obrazku tak samo.
Pogubiłam się. Ktoś mi wytłumaczy? Proszę.
Awatar użytkownika
By krzych.s
#949230
Grzałki evod/protank/davide są różne, ale mają pasujące gwinty. Różnice są bardzo drobne - pin plus (ścięty vs. płaski) czy komin (krótki vs. długi), zdaje się, że grubość kanału powietrznego również, ale nie pytajcie co gdzie jest, bo uzywam zamiennie i nie wiem nawet która jest która - wniosek jest taki, że jak najbardziej można kombinować, aczkolwiek mogą być jakieś drobne różnice w efektywności i jakości użytkowania, najlepiej popróbować (zauważalne są przede wszystkim różnice w cugu).

[edit] Ooo, a to wykopalisko jest - nie zauważyłem :D Nieważne, może komuś się przyda :)
By ParDez
#1192462
krzych.s pisze:Grzałki evod/protank/davide są różne, ale mają pasujące gwinty. Różnice są bardzo drobne - pin plus (ścięty vs. płaski) czy komin (krótki vs. długi), zdaje się, że grubość kanału powietrznego również, ale nie pytajcie co gdzie jest, bo uzywam zamiennie i nie wiem nawet która jest która - wniosek jest taki, że jak najbardziej można kombinować, aczkolwiek mogą być jakieś drobne różnice w efektywności i jakości użytkowania, najlepiej popróbować (zauważalne są przede wszystkim różnice w cugu).

[edit] Ooo, a to wykopalisko jest - nie zauważyłem :D Nieważne, może komuś się przyda :)

Mam taki mały problem z kompatybilnością grzałek T3S i Protank II. Grzałki kręcę sobie sam zarówno te T3S jak i do Protanka. Jakoś tak się złożyło, że części od tych grzałek pomieszałem razem w jednym pojemniku. Dłuższy czas nie mogłem dojść co jest przyczyną wadliwej pracy grzałki od protanka, nawet napisałem w tym temacie na forum.
Wczoraj zacząłem się dokładnie przyglądać konstrukcji grzałki T3S i Protank II oraz różnic między nimi. Okazało się że grzałka od protanka różni się właściwie tylko okrągłym pierścieniem jak w tym opisie cytuję:

"Wspólna cecha oryginalnych grzałek od parowników: Evod, Protank czy też Davide to okrągły metalowy pierścień znajdujący się po środku grzałki ( w połowie wysokości) . Jest on na tyle duży, ma taką średnicę, że nie sposób go wkręcić np. do stopy od T3s"
Znalazłem tą od protanka i faktycznie - optycznie widać tą różnicę w średnicy tego pierścienia - skręciłem spiralkę, włożyłem watę i Protank II działa jak należy, nie siorbi, ciąg właściwy.
Ktoś tu na forum pisałał, że stosował grzałkę T3S i mu działała. Jak to w końcu jest naprawdę ?
Może ktoś lepiej obeznany ode mnie coś podpowie.
Awatar użytkownika
By zakk87
#1192478
W pt działa grzałka s ale do t3s nie założysz z pt. No chyba że nie dokrecisz i ci to nie będzie przeszkadzać. Dyskutowaliśmy o tym jakieś 14 miesięcy temu (jak nie dawniej).
By ParDez
#1192480
zakk87 pisze:W pt działa grzałka s ale do t3s nie założysz z pt. No chyba że nie dokrecisz i ci to nie będzie przeszkadzać. Dyskutowaliśmy o tym jakieś 14 miesięcy temu (jak nie dawniej).

W pt jak piszesz działać działa ale albo siorbie, albo ciężko się ciągnie, a i gdy ją wkręcam to czuję że gwint wkręca się z oporem.

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

Jak to jest z tymi deserówkami?

Witajcie :wink: Temat troszke nostalgiczny bym p[…]

Hej. Potrzebuje pomocy. Byłem użytkownikiem Draga […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.