EPF
Awatar użytkownika
By Thaniell
#1651488
No więc jak już powszechnie wiadomo szykuje się nowa odsłona Kayfuna, czyli Kayfun 5. Premiera ponoć, ponoć ma być w sierpniu, ale może będzie coś szybciej, kto wie ;)

Na tą chwilę wiadomo, że atomizer ma być po konstrukcyjnym liftingu, oraz ma być ulepszoną wersją Kayfun 4, z której chyba producent nie był zadowolony.

Atomizer ma być wykonany ze stali nierdzewnej 316L, ze szklanym baniakiem, oraz metalowym w komplecie ( tak jak w przypadku Kayfun 4 ). Posiadać będzie regulację przepływu powietrza w czterech zakresach:

1,8mm (Kayfun Lite plus)
2,2mm (Kayfun 4)
2,7mm (Kayfun 4S)
3,2mm (maximum airflow)


Póki co tyle ;)


Technical features:

Anti heat driptip with POM inlay (engraved)

Top filling

Quartz glass

Liquid control (fully adjustable)

enlarged build deck -> comfort building

M2 build screws

PEEK insulator

Increased maximum liquid flow

External airflow control

Increased maximum airflow

316L stainless steel

510 connector

Serialnumber for authentication

Easy assembly and maintenance

Measurements

Diameter: 22mm

Height: 60mm (without mouthpiece)

Tank capacity: glass tank ~4ml, steel tank ~5m
Awatar użytkownika
By Thaniell
#1651526
Ano :) Tylko mam nadzieję, że regulacja przepływu powietrza nie będzie taka jak w Mini V3.
Awatar użytkownika
By jomat
#1651539
Jeśli V5 mini będzie ulepszoną wersją V3 mini (a na to wygląda) i Fi również 19mm
to jestem ZA
Awatar użytkownika
By jomat
#1651544
Czyli taki ulepszony V3 mini w rozmiarze V4 ?
Ostatnio zmieniony 10 maja 2016, 21:03 przez jomat, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By jomat
#1651551
Thaniell pisze:Okaże się niebawem jak wygląda w realu :)

A żądłem chcesz? :D
Tylko nie zwlekaj ze zdjęciami :)
Awatar użytkownika
By Miotła
#1651714
dajczu pisze:Fak... Wycieczka do niemiec się szykuje...

Po co :D Kazdy ma kogos kto w niemczech zarabia :D
Awatar użytkownika
By Thaniell
#1651757
Szklany baniak mieści 4ml, a metalowy 5ml. Zatem tyle co Kayfun 4 :P

Reszta w pierwszym poście :)
Awatar użytkownika
By Miotła
#1651779
Thaniell pisze:ma być ulepszoną wersją Kayfun 4, z której chyba producent nie był zadowolony.


Nie wiem to moje zdanie, ale sam zaczynałem od kajtka jeżeli chodzi o pełno prawne RDTA. Wersja lite oraz mini 2.1 były po prostu mega. 4 mi jakoś nie podpasowała i jest też jakiś odsetek ludzi co i tak jak ja do starego katjka wróciła + z tego co pamiętam preordery na klony były szybciej niż na oryginał(poprawcie mnie jeżeli się mylę). Nie mogli się powstrzymać i już jakąś fotkę wrzucili, zamiast zapowiedzieć bez wizualnych szczegółów, mogli by samą specyfikacje dać, natłuc tego w cholerę i wtedy dać preorder kilku dniowy z fotkami, a *FT* rączki się nie wyrobią.




PS. Wiem, że @Thaniell moderem jest i fajnie, że dorzucił więcej info i przyczepił w 1 poście, ale zastanawiają mnie godziny, bo po postcie pisało jeszcze 2 forumowiczów z wcześniejszą godziną. Czasami jak przeglądam forum to też mi się coś nie zgadza. Teraz pytanie, za dużo % czy jaki uj? :D
Awatar użytkownika
By Thaniell
#1651785
Po prostu dyskutowaliśmy o wersji 5, w temacie czwórki, więc żeby nie robić bałaganu, to przeniosłem nasze wczorajsze posty do powstałego tematu o Kayfun 5. A, że nasza dyskusja była wcześniejsza, niżeli Twój temat, to nasze posty są pierwsze :mrgreen: Ot i cała historia tajemniczych okoliczności :)
Awatar użytkownika
By Miotła
#1651795
Już się bałem, że przesadziłem wczoraj :lol:
Awatar użytkownika
By kurok
#1652189
SvoëMesto ma ogromny wkład w e-palenie. Do tej pory to rzeczywiście był wizjoner i wprowadził on wiele zmian w naszym życiu.
Niestety jestem przekonany, że niebawem przeróżne klony i mutacje będą po prostu lepsze.
Coś nowego może wniesie, ale nie podejrzewam, że wartego dopłaty kilkuset złotych.
Szczególnie, że klony 1:1 zapewne będą równolegle, a ulepszone pojawią się nieco później.
Ostatnio zmieniony 11 maja 2016, 19:00 przez kurok, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Thaniell
#1652192
Premiera 16-go maja. Pierwszy ograniczony rzut, tylko na Europę.

I sprawa najważniejsza. Nie chciałbym tu widzieć wpisów o klonach i innych wynalazkach ;)
Awatar użytkownika
By LICHU
#1653126
Wiecie może jakaś będzie pojemność? Zastanawia mnie jaki cug będzie do czego go przyrównać?
Awatar użytkownika
By nester
#1653166
powiększona wersja v3 mini, moim zdaniem będzie hit, bo maluch działa wybornie ;)
Awatar użytkownika
By zarthos
#1653169
Widać już na zdjęciach dobrze przemyślany parownik.
Izolator z wyżłobieniem mocno ułatwi mocowanie "kostki" po rozkręceniu parownika.
Mają głowę na karku niemiaszki...
A portfel znów będzie wyglądał jak po ostrym odchudzaniu.
Awatar użytkownika
By Rolnik
#1653171
@zarthos
Mają głowę na karku niemiaszki...


Arkadi, Eugen, Alexander stare niemieckie imiona :mrgreen:
Ale niech Ci bedzie, oni maja tez germanskie "Auswajzy" :lol:

pzdr
rolnik
Awatar użytkownika
By Rolnik
#1653266
SM podalo wiadomoisc, ze dla tych co potrzebuja mniejszy cug jak w seryjnym zestawie, pracuja nad tanim i nie skomplikowanym rozwiazaniem na zmniejszenie przeciagu (5Mkit‬) niestety nie wyrobili sie czasowo przed premiera.

50% uzytkownikow Kayfun 4 uzywalo zestaw/ kit 4S
Wynika z tego, ze przeciag bedzie srogi :)
Przekonamy sie jak zloze zamowienie i moze dojdzie w 2 dni.




pzdr
rolnik
Awatar użytkownika
By LICHU
#1653523
No i się zakochałem..... Podoba mi się regulacja cugu, dla każdego coś miłego i to działa, a nie jak w innych czajnikach.
Awatar użytkownika
By skrzypekq4
#1653570
hymm... jakie to inne parowniki, w ktorych ten cug nie dziala? pierwszy, ktory mi do glowy przychodzi, to poprzednik tego cudaka, czyli K4 wlasnie :(
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1653725
Pierwszy Kayfun, który mnie zachęca do zakupu.
Jakoś to bardziej przemyślana konstrukcja jest. Bez kręcenia śrubkami czy odkręcania parownika by zwiększyć przepływ. Sposób mocowania grzałki z tym zakręcaniem druta też mi się widzi.

Kupiłbym ale z pewnych względów nie mogę w poniedziałek, a sądzę, że rozejdą się jak świeże bułeczki. :( :(

Gdyby znalazł się jakiś dobry wujek (albo ciocia) i zamówiłby jeden nadmiarowy to proszę o pw.
Pieniądze byłyby na 100% w przyszłym tygodniu.
Awatar użytkownika
By dajczu
#1653847
No oglądam i nie moge znaleźć jakiejś słabej strony. Widze że SM trafiło dokładnie w punkt jeśli chodzi o prostotę i funkcjonalność.
Żegnaj zwrocie z podatku :oops:
Awatar użytkownika
By Thaniell
#1653913
To zależy już od sklepu, w którym chcesz kupić, czy nałoży blokadę ;) Z tego co pisał Siergiej, to pierwsza partia idzie wyłącznie na UE i ma być ograniczona.
Awatar użytkownika
By amisiek1969
#1653923
Co jest w tym parowniku takiego rewelacyjnego, żeby dać za niego ~120 €?
Pierwsze co mnie martwi, to mocowanie grzałki. Głównie Claptona. Już widzę skargi na niekontakty lub zerwane gwinty na śrubkach. Takie mocowanie ma za mały docisk, aby solidnie trzymać taką grzałkę. Patrząc na wielkość łepków tych śrubek jesteśmy ograniczeni pod względem różnorodności tworzonych grzałek. Po za tym nie widzę w nim żadnej rewelacji w porównaniu do tego, co istnieje już na rynku.
A może się mylę?
Poczekam na szczerą recenzję tego parownika z dłuższego użytkowania, nie z pierwszych zachwytów z posiadania nowego sprzętu.

PS. Smak może być dobry, patrząc na budowę bazy, ale czy warty tej ceny?
Zobaczymy.

________________
Tapa tapa z es piątki.
By Risto
#1653928
SzamanDM pisze:Pierwszy Kayfun, który mnie zachęca do zakupu.
Jakoś to bardziej przemyślana konstrukcja jest. Bez kręcenia śrubkami czy odkręcania parownika by zwiększyć przepływ. Sposób mocowania grzałki z tym zakręcaniem druta też mi się widzi.

Kupiłbym ale z pewnych względów nie mogę w poniedziałek, a sądzę, że rozejdą się jak świeże bułeczki. :( :(

Gdyby znalazł się jakiś dobry wujek (albo ciocia) i zamówiłby jeden nadmiarowy to proszę o pw.
Pieniądze byłyby na 100% w przyszłym tygodniu.


W poniedziałek Kayfuny 5 będą dostępne w wielu sklepach , ale ich przypuszczalna ilość jest jednak owiana tajemnicą, bo w oficjalnym komunikacie SvoeMesto czytamy, że:
"The bad news

As mentioned, the Kayfun 5 will be on the market while the produced volume is still too low for an instantaneous worldwide release. This means 2 things:

1 The initial release on May 16th 2016 will be in the EU exclusively.
2 The quantities for each vendor had to be highly restricted.

These steps were necessary to enable our partners in the EU to stock the Kayfun 5 in time and to have it in stock in the future.".

LICHU pisze:Będzie można zamówić więcej niż 1 sztukę ?



Jak na razie, to widziałem tylko w jednym sklepie informację, że:

"Only one item can be bought per customer. ".
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1654008
Kto posiada V3 Mini wie czego się po V5 spodziewać. Ja posiadam ten pierwszy i dlatego nie kupię V5, bo po zastosowaniu odpowiedniego stalowego baniaka mogę mieć 4ml w V3, a do tego sprowadzają się jedyne różnice. Ok. Airflow regulowany z zewnątrz. Przeżyłem śrubkę w K4 i V3 mini i nie widzę w tym problemu, więc ten pierścień zewnętrznej regulacji nie robi tu rewolucji, choć dla Kayfuna może i robi rewolucję, ale na pewno nie rewelację.
Kupi go każdy miłośnik V4, bo V5 (jak i V3), to jego skompaktowana i zhybrydyzowana wersja. Okazuje się, że można było zrobić to samo bez użycia prawie 50 elementów, a zaledwie kilku.
V3 mini wapczy bardzo podobnie do V4 i V5 zapewne robi to także podobnie.
Uważam tak czy owak, że V3 mini i V5, to najlepsze Kayfuny do tej pory.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By kurok
#1654020
Pude!lek pisze: .... V3 mini wapczy bardzo podobnie do V4 i V5 zapewne robi to także podobnie ...

V4 wapczy zupełnie inaczej niż V3, stąd V5 zapewne będzie bliższy V4.

Nie jestem zwolennikiem drogich oryginałów, ale Siergiej z SvoëMesto to wyjątkowy moder i jak dla mnie tylko Imeo może z nim równać się.
Obaj mają ogromny wkład w e-palenie i obaj są wyjątkowi.

Nawiasem jak dla mnie to od produktów Imeo zaczęły się zmiany, zaś od Kayfuna V3 i następnie od V4 Siergieja powstało wiele wspaniałych parowników.
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1654026
@kurok
Piszę o ostatnim V3 Mini, nie o Kayfunie 3.1 :) Zakładam, że się jednak rozumiemy, ale podtrzymuję, że V3 Mini wapuje się podobnie do V4, bo w zasadzie budowa jest prawie identyczna. V5 to tylko zwiększona pojemność w stosunku do V3 mini.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Rolnik
#1654113
Jesli chodzi o germanie (juz wczesniej pisalem) w poniedzialek jest swieto i nie kupi sie K5 offline w sklepie (dopiero od wtorku), mozna tylko online zamowic, wiec wysylki dopiero od wtorku. SM wysyla generalnie przez DHL w germani trwa do 1-2 dni do doreczenia, do polski DHL potrzebuje dobre 3-4 dni. Sa sklepy online ktore wysylaja przez fedex tu moze to trwac o 1 dzien szybciej .
Nalezy jeszcze zwrocic uwage, ze kto zamowi bezposrednio w SM to beda mieli orgom paczek do wysylki i wszystko sie moze przytrafic. Jak zamawialem 6 grudnia 2014 mojego K4 to paczka zaginela i musieli wysylac ponownie :(
Jeszcze male info, prz zamowieniach bezposrednio w SM wysylki od wartosci 100€ sa darmowe.

pzdr
rolnik

P.S.
Mala porada, polecam zakup w SM bo maja naprawde super zorganizowane "naprawy/wymiany" w ramach gwarancji :)
P.S.2
Jesli bedziecie zamawiac do Polski to prawdopodobnie nie wlicza podatku (tak chyba bylo przy K4, pytajcie @seiken byl jako pierwszy ktory otrzymal ten sprzet :) )
By Risto
#1654242
Rolnik, nie orientujesz się, o której godzinie rusza sprzedaż online w Niemczech?

Rolnik pisze:P.S.2
Jesli bedziecie zamawiac do Polski to prawdopodobnie nie wlicza podatku (tak chyba bylo przy K4, pytajcie @seiken byl jako pierwszy ktory otrzymal ten sprzet :) )


To jest bardzo dziwne zjawisko, bo tylko niektóre sklepy to robią. Ja znam tylko 2 takie przypadki. Z SM jeszcze nic nie zamawiałem i nie pamiętam ich cen, chociaż jestem tam zarejestrowany, ale dawno nie logowałem się tam.

Rolnik pisze: SM wysyla generalnie przez DHL w germani trwa do 1-2 dni do doreczenia, do polski DHL potrzebuje dobre 3-4 dni. Sa sklepy online ktore wysylaja przez fedex tu moze to trwac o 1 dzien szybciej .


Podejrzewam, że szybkość doręczenia przesyłki zależy tylko od miejsca zamieszkania odbiorcy.
DHL, FedEx Prioryty, TNT dostarcza mi przesyłki w niespełna 24 godziny.
Jednak UPS z the GG Store w Barcelonie potrzebuje 48 godzin, ale jest to przesyłka ekonomiczna i to za 14 Euro.
Jednak szybkość jest sprawą względną, bo ważniejszy jest koszt wysyłki, a ten ma bardzo duży rozrzut w poszczególnych sklepach.
Warto wcześniej zorientować się, bo czasami trafiają się rabaty, które pokrywają koszt wysyłki.
Albo jak wspomniał kolega Rolnik, darmowa wysyłka od określonej kwoty.
Awatar użytkownika
By Rolnik
#1654248
@Risto, K4 zaczeli sprzedawac w mikolaja 2014 punktualnie o 12-tej :)
Jesli chodzi o podatek to o ile sobie przypominam to nie naliczali go w DigitalSteam.
Masz racje, generalnie DHL w 24h ale nie paczki od SM :(

Paczki od SM wysylane przez DHL praktycznie robia mala wycieczke, dostaniesz numer sledzenia zaraz po zaplaceniu (elektronicznie) a sa odbierane od nich generalnie po poludniu (mam to juz przerobione) potem dalej do Kassel i dalej do sortowni przeznaczenia. Fedex generalnie najpierw oddala sie od Niemiec w kierunku zachodnim jesli chodzi o paczki do Polski chyba to byla angolia i dopiero potem znowu przez/nad germanie laduje w Warszawie (robi jeszcze wieksze kolo i kilometry tez to mam przerobione) ale wychodzi czasami szybciej jak w DHL :)
Wiem na bank, ze jesli zamowie w SM jutro to wysla we wtorek po poludniu i mam raczej nikle szanse zeby dostac w srode.
Jesli sie evtl. dowiem kiedy rozpoczna sprzedaz online to dam znac.

pzdr
rolnik

P.S.
Na stronie SM przy K5 mozna sobie zaznaczyc opcje powiadomienia jak zaczna sprzedawac (taki sobie budzik) :)
By Risto
#1654311
Jednak jakąś przybliżoną godzinę rozpoczęcie sprzedaży w poszczególnych sklepach, to mogliby podać. W Niemczech jest święto, ale np. w Polsce ludzie jednak pracują.
Rolnik pisze:
Paczki od SM wysylane przez DHL praktycznie robia mala wycieczke, dostaniesz numer sledzenia zaraz po zaplaceniu (elektronicznie) a sa odbierane od nich generalnie po poludniu (mam to juz przerobione) potem dalej do Kassel i dalej do sortowni przeznaczenia. Fedex generalnie najpierw oddala sie od Niemiec w kierunku zachodnim jesli chodzi o paczki do Polski chyba to byla angolia i dopiero potem znowu przez/nad germanie laduje w Warszawie (robi jeszcze wieksze kolo i kilometry tez to mam przerobione) ale wychodzi czasami szybciej jak w DHL :)


FedEx ma główną sortownię na lotnisku Roissy-Charles de Gaulle pod Paryżem. Ich przesyłki z ESG w Grecji "wędrowały" zawsze tylko z międzylądowaniem w Paryżu do Polski.
UPS z GG Store via Meyzieu Jomage we Francji, Frankfurt nad Menem i Berlin.
Przesyłki doręczane przez DHL zawsze przewijają się przez sortownię w niemieckim Lipsku.
Przesyłka kurierska TNT z Włoch zwiedziła sobie po drodze port lotniczy Liège w Belgii.
O pośrednich punktach tranzytowych przesyłek z różnych sklepów europejskich, to można opowiadanie napisać.
Ja jeszcze nie miałem przypadku, żeby z tego samego sklepu FedEx dostarczył mi przesyłkę szybciej niż DHL.
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.