EPF
Awatar użytkownika
By sator75
#919353
Witam
W przypływie entuzjazmu wyskrobałem cwaniaka który w bezstresowy sposób pozwala na połączenie Kayfuna 3.1 z Nemesisem pomijając dwa elementy .
Głowicę Nemka i dolną cześć Kajtka .
W hybrydzie wykorzystujemy izolację plusa z Kajtka i śrubkę plusa również z Kajtka .

Kilka fotek na szybcika .

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jeśli będzie potrzeba jestem w stanie przygotować niewielką partię .

Pozdrawiam
*SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By noman1
#919377
Łeee a co z kajtkiem lite i ruskiem 91% ?? :(

Do nich ( i do wszystkich parowników z regulowanym plusem np. Rsst) proponuję sam talerzyk, tak aby był równo z gwintem, bez śrubki dodatkowej i izolatora.
Po wysunięciu pina plus z parownika będzie on dotykał aku i bingo......
zalety:
- mały koszt bo tylko talerzyk
- odpadają połączenia: pin plus parownika-śrubka i śrubka-plus aku.
Awatar użytkownika
By sator75
#919399
Noman , nie da rady tak na łatwiznę .
W 3.1 pin jest regulowany a bazę w komorze spalania :-) trzyma co innego .
Tutaj po skręceniu dysku pin plus jest w identycznym położeniu jak w oryginale.
W lite śrubka plusa trzyma wszystko w kupie . Jak będzie wkręcona normalnie , do końca to cała konstrukcja będzie za krótka . Trzeba by bylo coś podkładać pod plusa a to już takie " druciarstwo".
Awatar użytkownika
By noman1
#919446
sator75 pisze:W lite śrubka plusa trzyma wszystko w kupie . Jak będzie wkręcona normalnie , do końca to cała konstrukcja będzie za krótka . Trzeba by bylo coś podkładać pod plusa a to już takie " druciarstwo".

Ale w rusku 91% jest regulowany pin plus, wystarczy go wysunąć o 1 mm i mój pomysł działa, zrób jeden talerzyk na próbę, chętnie przetestuję :mrgreen:
Więc skoro zrobiłeś do 3.1 to może i zrobisz do ruska 91% i innych z regulowanym pinem plus ;)

PS chodziło o Lite +
Awatar użytkownika
By sator75
#919473
Kolega ( ten od moda Matan ) wczoraj robił sobie właśnie takie zwykłe talerzyki i drugie bardziej rozbudowane w dodatkowy pin więc nie będę mu się wcinał ;-)
Trochę jest nieśmiały ale pewnie się pochwali .
Mam taki talerzyk w JMG z tym że dorabiałem sobie dłuższy pin plusowy i jest malinowo .




Obrazek
By abbs
#919839
Jak by było do russian 91 to biorę w ciemno ;-) przemysl sprawę na pewno się da ;-)

Z telefona ;-) możliwe błędy mój słownik mnie nie lubi ;-)
Awatar użytkownika
By mirekp2005
#919876
abbs pisze:Jak by było do russian 91 to biorę w ciemno ;-) przemysl sprawę na pewno się da ;-)

Z telefona ;-) możliwe błędy mój słownik mnie nie lubi ;-)

jak to sobie wyobrażasz do ruska 91%?:) ostatni element to przecież element z bazą na grzałkę.. tu tylko tradycyjny hybryd konektor likwidujacy glowice zasilania, wiecej nie skrócisz, co innego russian czy kayfun 3.1, tam można i pomysł genialny w prostocie
By abbs
#919922
W ogóle siebie nie wyobrażam dlatego tego nie robię :mrgreen:
Ja wiem ze potrzebuje hybrydy neme i russian 91

Z telefona ;-) możliwe błędy mój słownik mnie nie lubi ;-)
Awatar użytkownika
By MarioBernatti
#919924
Qrde, ja to jestem jednak ślepy :)
Byłem przekonany, że kupuje klona lita, a to jest klon 3.1 :)
(pin regulowany, regulacja powietrza, myślałem ze ulepszony ten klon, ale na FT jak wół stoi 3.1)

Jak cena, nie bedzie większa niż sam parownik z FT to biore :)
Awatar użytkownika
By MarioBernatti
#919985
Najlepiej ze zniżką, jak za jednym zamachem wezme z konektorem z nakrętką :)
(mam chęć zrobić sobie podsawke z omomierzem w stylu http://www.fasttech.com/products/0/1000 ... -cigarette, ale z analogiem https://dx.com/p/analogue-dc-3a-current ... ite-165528)

W sumie Barjavel też robi hybrydke do Nemka, bardziej wszechstronna (pasuje tez do lite),
ale ta tutaj te kilka mm bardziej obnizy 3.1 :)

I teraz dylemat, zainwestować konkretnie w 'małe' 3.1, czy wszechstronnośc ? :)
Obu chyba nie wezme, bo wyskocze tyle samo co za Nemka i 3.1 z FT :)
Awatar użytkownika
By mirekp2005
#921090
dla posiadaczy kayfunowatych i nemesis to naprawdę genialny pomysł jeśli ktoś ma potrzebę skrócenia sprzętu bez szkody dla funkcji :) innymi słowy po zastosowaniu konektora łączna długośc KF 3.1 plus nemesis jest praktycznie taka sama jak Lite i nemesis
Awatar użytkownika
By Wąski
#921647
No i jeden styk mniej... a nawet dwa - potencjalne spadki napięć będą mniejsze...
Maestro sator75, dziękuję za wymiary.
Awatar użytkownika
By sator75
#922003
Żeby nie było tak słodko to przyznam się że dałem ciała . Przesadziłem z długością gwintu i po skręceniu z niektórymi tulejkami nie licuje się tak jak powinno . Z kick ringiem to już nie wspomnę że wkręca się do połowy :-)
Tak to jest jak szybciej się robi niż myśli .

Teraz tak :-)

Dziś wysłałem 14 łączników i te osoby dostaną nowe , oczywiście nie ponosząc dodatkowych kosztów.
Pozostali dostaną od razu wersje poprawioną.
Funkcjonalność kompletnie się nie zmienia , różnica jest tylko w długości jednego gwintu.

Przepraszam za zamieszanie .
Paweł
By m@tt
#922227
Paweł jak to mówią: "Tylko ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi." IMO najważniejsze jest uczciwe podejście do sprawy.
Awatar użytkownika
By Wąski
#922247
Ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi... ;)
Ja wiem co masz napisane w avatarku... :lol: ale... :evil:
Paweł, jeśli pozwolisz, to przeleję Ci chociaż koszty wysyłki plus mały bunus na czteropaka... :beer: :beer: :beer: :beer:
Awatar użytkownika
By sator75
#922266
Szpara zależy od producenta klona Nemka :-). Na moim na dwóch tulejkach licuję się idealnie . Na tej najmniejszej jest szpara jak stodoła . To niby można jeszcze obejść wkręcając ją między tuleje ale to nie o to chodzi żeby kombinować.
Natomiast dziś miałem klona z innego źródła i szparki były na każdej z tulejek .
Małe bo małe ale nie do przyjęcia.


Nie ma lipy i wszyscy muszą być zadowoleni a nie tylko ten co zgarnia kasiorkę .

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By mirekp2005
#922291
to zdradź jeszcze na jakich klonach próbowałeś?:) i czy jestem w 14-nastu czy poza nimi :)
Awatar użytkownika
By sator75
#922323
Ja mam klona z FT a klon kolegi to E-Dymowy ale nie wie który :-)
Czy jesteś w szczęśliwej 14 to niestety nie pamiętam a nie mam jak sprawdzić bo jestem w pracy .
W każdym bądź razie każdy dostanie nówkę sztukę .
Awatar użytkownika
By mirekp2005
#922342
hmm.. ja mam HQ :) czyli nie wiadomo ..okaże się jak jestem w 14, jak nie to mało to bedzie istotne
By Speedo1544
#922389
To pytanie z innej beczki
Jeśli ktoś jest w tej nieszczęśliwej 14 która dostanie konektor za długi to kiedy jest szansa na poprawiony ?
By budzikson
#922453
sator75 pisze:Szczęśliwa 14 w czwartek powinna mieć już nowe sztuki .


Właśnie ciekawe czy na orginale (anodized) będzie pasował adapter.
Ale przechodząc do meritum, super podejście sator, jak za tą cenę.
Więc o przeciągnięcie (czasowe) sprawy, ja nie mam za złe Tobie (mój nemek dopiero zamierza wylecieć z grecji na dniach).
Awatar użytkownika
By maniek26
#922923
otrzymałem przed chwilą przesyłkę i tak pasuję do ruska 3,1 dobrze,do klona 3,1 od ehpro niestety nie,ale jakie miałem zdziwienie jak się okazało że nie pasuję mi drugą stroną do nemesisa,wchodzi luzem,kurcze nie wiem jakiego mam klona nemka bo kupiłem na bazarku
Awatar użytkownika
By sator75
#922955
Klony 1:1 :-) marketingowo to wygląda a w rzeczywistości jak widać.

No nic mam nauczkę co by się kolejny raz nie zabierać za walkę z klonami.


Jeśli ktoś nie trafi odpowiedniej konfiguracji proszę o informację i numer rachunku :-)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By skrzypekq4
#923254
w kolonach dostepnych u e-dym, Tobbeco i HQ, gwinty rurek i glowic byly rozne, jedynie gwinty przycisku byly takie same. nie wiem jak jest w tym z FT, ale jak spotkam kolega, ktory go ma, porownam z pozostalymi.
Awatar użytkownika
By sator75
#923262
Gwint w klonie Tobeco jest 21 x 0,5 więc do tego modelu nie ma prawa pasować.
Klony HQ i z FT mają gwinty takie jak w oryginale ( przynajmniej te co posiadam ).
Awatar użytkownika
By erbis
#923362
sator75 pisze:Gwint w klonie Tobeco jest 21 x 0,5 więc do tego modelu nie ma prawa pasować.
Klony HQ i z FT mają gwinty takie jak w oryginale ( przynajmniej te co posiadam ).

Czy Tobecco to był ten za 99 zł w promocji niepodległościowej e-dyma? Jak tak to kiszka bo tego właśnie mam. :?
Awatar użytkownika
By Wąski
#923441
Konektorek doszedł, a FastTech z Nemesisem spóźnia się... Do Kajtka wkręca się ze szwajcarską precyzją. Czyli jeśli ma nie pasować, to do Nemesisa, tak? Cóż, trza czekać. 8)
Póki co, plusika w odpowiednim wątku wystawiam - za ekspres i rzetelność! :beer:
Awatar użytkownika
By Wąski
#923456
Paweł, mojego możesz wysłać na samym końcu, najpierw wyślij innym kolegom. Jak wspominałem, na Nemesisa nie mogę liczyć wcześniej niż za dwa tygodnie. 8)
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.