EPF
Awatar użytkownika
By jimixxx
#508570
noman1 pisze:
Jimi listy nie będzie, bo to jest projekt dla sprzedawcy e-p, więc będzie w sklepie.

Nie na darmo dodałem tego zielonego emota... :wink:
Awatar użytkownika
By krakry1
#508571
No i sa szczegóły:
Średnica -16mm
Długość - 120mm (bez drip'a)
No malutki będzie czyli: fajniutki i poręczny.
Awatar użytkownika
By gerard88
#508580
Witajcie

Trochę się ostatnio nie udzielam bo byłem zapracowany. Do tego lada chwila będzie wysyłka STURM MODów i STURMINATORów - więc muszę jeszcze powysyłać do was informację o wpłatach.
Nie denerwujcie się na mnie że tak wolno odpowiadam na wiadomości (skrzynka zawalona na maxa), ale w miarę możliwości odpowiem na wszystkie.

Ale wracając do meritum:
Ten projekt został zlecony przez jedną z naszych rodzimych firm. Mod miał być mały, poręczny i max 16mm średnicy. Do tego oczywiście wymienna grzałka na sznurek. Dodam od siebie że powinien hulać na siatce :)

Projekt został złożony i prawdopodobnie doczekam się prototypu. Jak mojemu "klientowi" się spodoba to zacznie masową produkcję.

Z takich szczegółów to napisze że włącznik jast na dole. Posiada zabezpieczenie ale inne niż np w gg slimie (nie chcę aby ktoś mnie posądził o kopie). Baterie dedykowane to 14500. W środku nie będzie wystającej sprężyny tylko ruchomy pin (podobnie od strony atomizera).

Mojemu klientowi chodziło także o łatwe napełnianie zbiornika (a zwłaszcza żeby nic nie trzeba by było wycierać), więc mam nadzieję że zastosowane rozwiązanie go zadowoli.

Teraz tylko mogę czekać bo kawał roboty zostało odwalone :mrgreen:
Awatar użytkownika
By krakry1
#508583
gerard88 pisze:... Do tego oczywiście wymienna grzałka na sznurek. Dodam od siebie że powinien hulać na siatce :)
Cieszą mnie takie wiadomości - mimo wszystko lubię sznurki. ;-) :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Lutor
#508584
Dla mnie bomba brawo dla Gerarda88 i sklepu który odważył się na taki krok zamiast ściągać chińskie "mody"
Awatar użytkownika
By gerard88
#508589
Lutor pisze:Dla mnie bomba brawo dla Gerarda88 i sklepu który odważył się na taki krok zamiast ściągać chińskie "mody"


Ha, to nie jest sklep który znamy (a raczej firma). Jeśli Mod powstanie to będzie dostępny w jednym ze sklepów internetowych, ale którym to nie wiem.
Awatar użytkownika
By Lutor
#508590
to już drobne techniczne szczegóły liczy się inwestycja w polski projekt :)
Awatar użytkownika
By gerard88
#508591
noman1 pisze:Przewidujesz partie testowa moda?

using Tapatalk or notZapewne dostanę jedną sztukę do testów. Nie wiem jakie kroki podejmie firma - może powysyła kilka sztuk do jakiś testerów, ale ja na to nie będę miał wpływu.


PS


Osobno:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
By krakry1
#508593
gerard88 pisze:...Ha, to nie jest sklep który znamy (a raczej firma)...
Stawiam na Państwową Straż Pożarną - doceniając p-poż. zalety e-p i widząc analogi, jako jedno z głównych źródeł pożarów, postanowili zrobić krok we właściwą stronę. :lol: 8-)
Awatar użytkownika
By Gawronnek
#508595
może głupio spytam, ale jak będzie z napięciem? tak jak daje bateria czyli powoli spadające czy może będzie jakąś elektronika?
Awatar użytkownika
By gerard88
#508597
Gawronnek pisze:może głupio spytam, ale jak będzie z napięciem? tak jak daje bateria czyli powoli spadające czy może będzie jakąś elektronika?


Nie widzę problemu, bo można będzie zrobić dokręcany moduł (albo przy włączniku albo pod konektorem) - może ta firma pójdzie w tą właśnie stronę, kto wie. Wiem tylko że ma duży potencjał, oby nie skończyło się na gadaniu :)Lutor pisze:to już drobne techniczne szczegóły liczy się inwestycja w polski projekt :)


PS
Nazwa Moda ma się kojarzyć z naszym krajem, Husar jest chyba odpowiedni :)
Awatar użytkownika
By saradonin
#508746
Gawronnek pisze:może głupio spytam, ale jak będzie z napięciem? tak jak daje bateria czyli powoli spadające czy może będzie jakąś elektronika?
Proszę nie. Sama myśl o wpakowaniu zawodnej i awaryjnej najpewniej chińskiej elektroniki w dobrze wykonanego mechanicznego moda przeraża. Nie psujmy tego co dobre.

Z raczej lakonicznych i tajemniczych wypowiedzi gerarda na vaporwall wynika, że projekt wykonany będzie ze stali nierdzewnej. Sam pomysł, idea zamawiającego projekt sklepu i zatrudnienie do tego osoby z doświadczeniem w konstrukcji modów własnego pomysłu, budzi we mnie jak najbardziej pozytywne odczucia: może nie jest tak źle, może to próba przeniesienia dotychczas w naszym kraju mizernego i ukierunkowanego na ilość, nie jakość "sklepowego asortymentu" na wyższy poziom. Co z tego wyjdzie - zobaczymy. W każdym razie trzymam kciuki.
Awatar użytkownika
By gerard88
#508760
W tym projekcie nie ma elektroniki, ale nic nie stoi na przeszkodzie dorobić moduł VV. Jeśli w Twiście się zmieściła to taki moduł jest możliwy do wykonania, ale zostawię to fachowcom.

HussaR będzie ze stali, ale będzie miał także elementy mosiężne, peek, materiał strzykawkowy no i parę o-ringów.

Sam atomizer to żadna rewolucja więc proszę się nie nastawiać na jakieś wielkie wow. Mod ma być prosty, ładny i funkcjonalny. Starałem się upchać wszystkie założenia w takich gabarytach aby modzik był jak najmniejszy i mam nadzieję że się spodoba.
Awatar użytkownika
By Siarek
#508988
A jak będzie "hamerykańska" to cały świat kupi, a nasi dalej będą szukać idealnego rozwiązania w "CE-10484586" i "fifi nofa v 43" :lol:

Ja bardziej mam nadzieję że nie zobaczymy zaraz moda "Kawalerzysta", bo przeca Gerard nie opatentował rozwiązania :mrgreen:
Awatar użytkownika
By daras25
#509155
Siarek pisze:Ja bardziej mam nadzieję że nie zobaczymy zaraz moda "Kawalerzysta", bo przeca Gerard nie opatentował rozwiązania :mrgreen:


Jeśli się pojawi to pewnie będzie się nazywał Hussar PL :wink:
Awatar użytkownika
By krakry1
#509246
Jakby nie patrzeć koncepcja bardzo fajna - combo (zasilanie + parownik). Ale osobne zasilanie - osobny parownik (na sznurek i na mesh'a) i to i to można przykręcić do czegokolwiek innego. Rozwojowe rozwiązanie. Poza tym z SS więc myślę, że będzie trwałe. Cóż chcieć więcej? I odpowiadam - jedynie regulacja napięcia i następuje pełnia szczęścia (eorgazm). :mrgreen:
Awatar użytkownika
By gerard88
#509660
Obrazek

W module zasilania w konektorze będą ruchome piny. Automatycznie dostosują się do parownika i do styku baterii (koniec z noszeniem śrubokręta).

Zastosowany gwint EGO pozwoli na używanie moda w różnych konfiguracjach z innymi dostępnymi na rynku parownikami. Jest tego dużo więc, takie rozwiązanie będzie mile widziane.
Fabrycznie w zestawie będzie oczywiście cover na gwint aby można było używać innych parowników (bez gwintu EGO) np mojego G-Tanka :mrgreen:


Obrazek

W parowniku atomizer będzie osobnym modułem. Będzie można go przygotować poza obudową. Jeśli będziemy mieli zapasowy to wystarczy wyciągnąć stary z obudowy i zastąpić go nowym. Atomizer będzie montowany do obudowy na wcisk.
Żeby zrobić grzałkę będziemy potrzebowali knota (wedle własnego wyboru - nie wnikam co to będzie) i drutu oporowego. Drut nieoporowy nie będzie potrzebny.

EDIT
Jesli chodzi o napełnianie zbiornika liquidem to jest założenie żeby robić to nie używając żadnych strzykawek z igłami tylko lać bezpośrednio z butelki. Kolejne założenie to jak najmniej upaćkać moda podczas tej operacji - a raczej w ogóle się nie ubrudzić :) Pojemność moda ze względu na jego gabaryty jest ograniczona, dlatego łatwy sposób napełniania jest bardzo istotny.


PS
Chciałbym zaznaczyć że rozwiązania są zbliżone do asortymentu dostępnego w dużych ilościach na rynku. Wymienny moduł grzałki, kanał powietrzny w parowniku, włącznik umiejscowiony na dole z zabezpieczeniem ( inny niż w gg slimie - w moim rozwiązaniu nie ma pierścienia blokującego) a także grzałka umiejscowiona na spodzie jak w CS3. Ten mod zawiera rozwiązania znane a także moje własne. Ciężko dzisiaj zrobić coś gdzie pominiemy dobre sprawdzone rozwiązania - warto aby to robić na swój własny sposób. Wymyślanie czegoś na siłę jest tylko utrudnieniem. W tym modzie będzie to wszystko czego brakowało mi w jednym produkcie.

Sama ilość elementów składających się na ten mod to aż 31. Oczywiście po złożeniu fabrycznym nie odczujemy tej ilości. Moduł zasilania to tylko wymiana baterii na nową, czyli odkręcenie jednego gwintu. Napełnienie liquidem to też tylko jeden gwint.
Co innego grzałka, gdzie będzie potrzeba poświęcić około 3-5 minut czasu w zależności od knota ;)
Jeśli będziemy mieli jeden atomizer w zapasie to tylko odkręcamy obudowę zbiornika, wyciągamy zużyty atomizer i podmieniamy na nowy (na wcisk).krakry1 pisze: jedynie regulacja napięcia i następuje pełnia szczęścia (eorgazm). :mrgreen:


Z elektroniki to ja jestem noga, ale jakby ktoś miał pomysł na schemat i komponenty to mógłbym je przedstawić firmie która mi zleciła wykonanie tego moda (oczywiście trzeba pamiętać że średnica wewnętrzna to średnica baterii 14500).
Wyobrażam to sobie jako moduł dokręcany albo nad włącznikiem albo pod konektorem. Może dioda RGB i dwa guziki + i -. Na wyświetlacz to tu chyba nie będzie miejsca.

Tak czy owak najpierw musi powstać główny Mod i musi działać bez zarzutu. Jeśli powstanie i trafi do sprzedaży to potem będę myślał o upgradach.
Ostatnio zmieniony 25 sie 2012, 17:44 przez gerard88, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By daras25
#509698
Siarek pisze:
daras25 pisze:
Jeśli się pojawi to pewnie będzie się nazywał Hussar PL :wink:


Z tego co zauważyłem :
- zagraniczne - nazwa + pl
- krajowe - zmiana nazwy
:lol:

Zgadza się , po zmianie nazwy nikt nie pozna że to kopia/podróbka :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Lutor
#509717
fajnie by było jeśli była by dostępna głowica 510 jako zapasowa by zasilanie można było zgrabnie połączyć z parownikami o standardowym gwincie 510,
Awatar użytkownika
By daras25
#509741
Lutor pisze:fajnie by było jeśli była by dostępna głowica 510 jako zapasowa by zasilanie można było zgrabnie połączyć z parownikami o standardowym gwincie 510,

Ewentualnie dopasowany coverek .
Awatar użytkownika
By Lutor
#509752
nie cover to ZLO!! na co przedłużać niepotrzebnie
Awatar użytkownika
By daras25
#509754
Lutor pisze:nie cover to ZLO!! na co przedłużać niepotrzebnie

Zgadzam się z Tobą , cover nie wygląda cool dlatego napisałem " ewentualnie " tylko należy liczyć się z tym że każdy dodatkowy element ma wpływ na cenę .
Awatar użytkownika
By gerard88
#509771
Proszę wziąć pod uwagę że w konektorze EGO jest ukryty mechanizm z ruchomymi pinami :) Jeśli chcemy założyć standardowy parownik 510, to będziemy musieli wkręcić cover. Tak czy owak mechanizm zajmuje trochę miejsca a konektor EGO bez problemu go zmieści.

PS
Cover będzie załączony do zestawu i ładnie się będzie łączył z resztą. Ważne jest to że pin i w tym przypadku dopasuje się do styku parownika.
Awatar użytkownika
By Tomba
#509839
Gerard88 - zapowiada się bardzo ciekawie.
Czeka mnie jeszcze zakup Proteusa, ale już zaczynam odkładać na Husara :)
Mam nadzieję, że do gwiazdki wyrobicie się z projektem?
Awatar użytkownika
By Killmister13
#515781
Gerard, jak będziesz chciał podrasować wizualnie prototyp (jak dostaniesz) to wiesz do kogo pisać... :P
Awatar użytkownika
By Killmister13
#564715
Gerard, to może wrzucił byś do tematu z pandorą jakieś nowe wieści, jakieś rysunki itp. Miło tak popatrzeć na nowości :]
Smok Solus 2 – recenzja

http://www.editer.pl/fotka/e91de5f48e[…]

Witam szukam strony gdzie można kupić akumulatorki[…]

Jaki box wybrać

Hej :) Moglibyście polecić mi jakiegoś boxa do 250[…]

Tesla 86w

Hej, Mam Teslę 86w od niedawna i nie wiem jak ust[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.