EPF
Awatar użytkownika
By daras25
#1117783
Ponieważ na forum jest wielu utalentowanych majsterkowiczów z zapleczem narzędziowym postanowiłem przygotować mały poradnik .

Zaczniemy od rzeczy które będą nam potrzebne .

1.Wiertarka (najlepiej " na kablu " ) z regulacją obrotów i zmianą kierunku obrotów .
2.Dremel lub inne multi narzędzie dremelo-podobne .
3.Frezy
4.Wiertło 4,8 mm *
5.Śruba M5 * z nakrętką , o długości 50-60 mm - pełny gwint
6.Baza z konektorem 510
7.Materiał na dripa - w tym wypadku najlepszy będzie akryl lub tru stone - najłatwiejsze w obróbce .

Ponieważ każdy może znaleźć swoje źródła komponentów dla przykładu podam źródła z których ja korzystałem .

Baza z konektorem 510 *
http://pink-mule.com/Accesories/sm%C3%A5-praktiske-ting/SS-DRIP-TIP-INSERT

Materiał na dripa - ebay pod hasłem " acrylic pen blanks "
http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_trksid=p2050601.m570.l1311.R4.TR8.TRC1.A0.H1.Xpen+blanks&_nkw=acrylic+pen+blanks&_sacat=0&_from=R40

lub " trustone " np.
http://trustone.org.uk/page2.html

Uwaga .
Pozycje oznaczone ( * ) są dobrane konkretnie pod bazę dripa z w/w sklepu - trzpień 5mm średnicy .

Jeżeli mamy już wszystkie potrzebne rzeczy i przygotowane stanowisko - możemy zaczynać :)

Wiercimy w materiale otwór o średnicy 4,8mm po czym odcinamy kawałek z otworem .

Obrazek

Następnie nakręcamy na śrubę M5 , jeżeli będzie za duży opór możemy delikatnie powiększyć otwór .
Po wkręceniu całej śruby i podłożeniu podkładki z tworzywa kontrujemy nakrętką .

Obrazek

Obrazek

Dla lepszego efektu końcowego dobrze jest przyjrzeć się strukturze/wzorom materiału przed wierceniem otworu pod śrubę .

Od tego momentu zaczyna się " brudna robota " i dobrze jest użyć okularów ochronnych .
Podstawowe frezy które będą potrzebne

Obrazek

Teraz musimy stopniowo sfrezować sześcian w walec - frezem walcowym

Obrazek

Obrazek

Przed dalszą obróbką musimy być już pewni jaki kształt ma mieć nasz dripek

Wstępnie -
Obrazek

po korekcie -

Obrazek

Po szlifowaniu i wstępnej polerce odcinamy naddatek materiału

Obrazek

Teraz możemy już " uwolnić " dripka czyli demontujemy z wiertarki i wykręcamy śrubę .
Następną czynnością jest montaż bazy

Obrazek

Ponieważ używaliśmy wiertła 4,8 mm do łączenia nie musimy używać kleju

Obrazek

Jeszcze tylko chwilka i będzie gotowy :D
Zostało nam jeszcze obrobienie " wlotu " dripa , w tym celu zdejmujemy o-ring i montujemy w wiertarce od strony konektora po czym ostrożnie nadajemy odpowiedni kształt

Obrazek

Dopieszczenie pastą do zębów

Obrazek

Praca zakończona :wink:
Od tej chwili możemy się cieszyć pierwszym samodzielnie wykonanym dripkiem *SMOKEKING*

Obrazek
Obrazek

Miłej zabawy :wink:
Awatar użytkownika
By stachu4
#1118110
A można gdzieś w PL dostać takie kostki z akrylu ?
Awatar użytkownika
By daras25
#1118484
Tianski pisze:daras25 ładnie wyszło, powiedz ile czasu siedziałeś nad nim?
Na wcisk (bez strasznego kleju) siedzi, ale jest ryzyko, że po jakimś czasie się poluzuje.

Dzięki :)
Nie użyłem odpowiedniego kleju bo go po prostu nie miałem , dlatego jest na wcisk :-)
Nie wiem czy się poluzuje ale raczej nie bo wciskany na imadle .
Łącznie z przygotowaniem i fotkami zajęło mi to około godzinę .


Tapa
By user
#1118595
Masakracja! :)
Świetny pomysł, świetny poradnik.
Maksymalna prostota, a wynik miażdżący cyce i urywający :dupa
Dzięki kolego, już wiem co po urlopie będę rzeźbił :D
Awatar użytkownika
By Amkor001
#1118602
I się zaczęło . Sam mam gula na taką robotke , tylko czasu będzie trzeba wyluskac .
Materiał rewelacyjny , dziękuję kolego @daras25 .

Pozdrawiam

elektronicznie
Awatar użytkownika
By daras25
#1119347
Oczywiście można wykorzystać " Murano adapter " ale wiąże się to z małymi przeróbkami tego adaptera/bazy .
Porównanie :
Obrazek

W zależności od kształtu dripa należy przerobić kołnierz który jest dosyć duży i sam konektor 510 również ponieważ jest za długi i nie będzie wchodził do końca i przy okazji zrobi nam zwarcie w niektórych atomizerach .

Obrazek

Jest jedna możliwość aby pominąć bazę z konektorem :idea:

Obrazek

Jedyny minus tego rozwiązania to więcej odpadu i mięsa po nieudanych próbach :wink:
Awatar użytkownika
By piehot
#1120383
Awatar użytkownika
By daras25
#1120412
piehot pisze:
daras25 pisze:
daras25 pisze:Najciekawszy materiał jaki udało mi się znaleźć :zakrecony
http://www.ebay.co.uk/itm/Mystical-Mica-N-Cream-Pen-Blanks-Real-Genuine-Mica-and-acrylic-turning-blanks-/131209044700?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item1e8cab22dc


Cofam to co napisałem wyżej .
Szyszki w fluorescencyjnym akrylu :zakrecony
http://www.ebay.co.uk/itm/Mystical-Glow-Cones-Glow-in-the-dark-Pine-cones-and-acrylic-pen-blanks-/141305256986?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item20e6731c1a


GITD to jest to co lubię ;)
z resztą ja gadżeciaż ;)
nawet jest kilka do wyboru :)

http://www.ebay.co.uk/itm/HIDDEN-TREASU ... 1e8ae4d23c

http://www.ebay.co.uk/itm/GLOW-IN-THE-D ... 20e6b1ba72


Prawdę mówiąc to prawie wszystko od tego gościa ( mywoodencreations ) jest wyjątkowe .
Awatar użytkownika
By InfinityPoland
#1122756
Co do dripów z bursztynu i srebra - wujek jubiler i ostatnio dałem mu najzwyklejszego dripa 510 i powiedział że zrobi coś na ten wzór - jeśli będą efekty na pewno dodam na forum :) Szczególnie że jestem spod Gdańska, bursztynu mamy od zarąbania

-- [scalono] 30 cze 2014, 23:43 --

Co do dripów z bursztynu i srebra - wujek jubiler i ostatnio dałem mu najzwyklejszego dripa 510 i powiedział że zrobi coś na ten wzór - jeśli będą efekty na pewno dodam na forum :) Szczególnie że jestem spod Gdańska, bursztynu mamy od zarąbania
Awatar użytkownika
By HALF and HALF
#1125677
Wiele jest takich źródeł na materiały. Knifemaking (fryzy, kantówki drewno stabilizowane i egzotyczne, poroża - tu dziwie się, że jeszcze nikt takiego dripa nie popełnił), renowacja, modelarstwo etc. Wszystko to i tak :dupa, bo... Żałuje, że przebiegłem przed szereg i sprzedałem swój mini warsztat (nie chciało mi się tego tarabanić w nowe miejsce zamieszkania). Porobiłoby się to i owo, gdzie drip tipy najmniejszą zabawą. Bez małej tokarki, wiertarki stołowej, taśmowej piły włosowej, belt grinder'a (tego żałuję najbardziej) itp. to i tak zawsze trącać będzie amatorszczyzną w mniejszym lub większym stopniu.
Awatar użytkownika
By se55ba
#1125926
Świetny temat :D Teraz tylko zakupy i do własnego tworzenia ;) no i czekać na wysyp wspaniałych projektów :P
Awatar użytkownika
By Martin Eden
#1127663
Witam.
daras25 są super *ISH* , gratuluję.
Pozdrawiam
By schwalba
#1127835
Chciałbym zapytać o kilka spraw. Materiał zakładacie do wiertarki włączacie i tymi frezami obrabiacie, ale przecież te frezy też muszą być w ruchu obrotowym, mam rację? Kolejna sprawa... Gdzie dostać taki materiał w Polsce? macie jakiś dostawców, strony itd?
Awatar użytkownika
By daras25
#1127846
schwalba pisze:Chciałbym zapytać o kilka spraw. Materiał zakładacie do wiertarki włączacie i tymi frezami obrabiacie, ale przecież te frezy też muszą być w ruchu obrotowym, mam rację?


1.Wiertarka (najlepiej " na kablu " ) z regulacją obrotów i zmianą kierunku obrotów .
2.Dremel lub inne multi narzędzie dremelo-podobne .
3.Frezy


:wink:
By abbs
#1128587
Krzywo nawiercony i lekko nie trzyma środka ale jaka satysfakcja ;-) https://www.dropbox.com/s/gr2b40bt1hlk6un/20140709_202555.jpg
Jesz ze musze dojść jak zrobić płaska powierzchnię ma dole i na gorze bo średnio mi wychodzi :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Wysyłane z mojego GT-I9070P za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
By HALF and HALF
#1128638
Jeżeli już bawić się w półśrodki to ja zaczynałbym od otworu a później toczył w/g. jego osi.
By abbs
#1128645
Po pierwsze primo to wiertarke stołowa trzeba mieć najpierw :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Otwór był pierwszy ale cos mnie podkusilo żeby nie wiercic go centralnie w precie tylko centralnie we wzorze :-P i to był błąd. Pewnie bym skorygowal ale już mi się materiał kończył i był by to bardzo cienki drip ;-)
Wysyłane z mojego GT-I9070P za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
By Gwido67
#1129235
abbs, bardzo ładnie *CZAJNICZEK*

Gdybym ja upublicznił mojego pierwszego handmade prawdopodobnie zamordowałbym Was śmiechem *LOL* *NOSZE*
No "nimam" za grosz talentu :lol:

Pozdrawiam
Grzegorz
By abbs
#1129238
Taka tam zabawa ;-) lista zakupów w leroy rośnie z każdym zrobiony :-P warto się pobawić fajny efekt no i to uczucie kiedy coś się samemu zrobiło ;-) dopóki sąsiedzi mnie nie eksmituja za wiertarke i dremel :-P :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Wysyłane z mojego GT-I9070P za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
By daras25
#1161818
slawekag4 pisze:Długo siedziałeś z pastą do zębów, żeby zrobić taki połysk?

Jako taki połysk powinien być już po papierze czy gąbce ( w zależności czym dysponujesz ) w moim przypadku wystarczyły 2-3 minuty . Trzeba też uważać żeby nie przegrzać materiału czyli nie za szybkie obroty i przerwy w polerowaniu .


Tapa
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.