EPF
Awatar użytkownika
By Goldi
#835721
W nawiązaniu do tego tematu: minimo-z-dna-20-t47218.html kolega robcie2 będzie miał też większego brata MiniMo zasilanego jednym lub dwoma aku 18650 połączonymi równolegle. :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
By Szaddam
#835733
Goldi! Plizzzz!
Jeszcze się nie nacieszyłem Twoim KIS-em, a Ty znów kusisz :lol:
A przewidujesz coś na 18350 lub 18500? (taka wersja na miasto)
Awatar użytkownika
By adrian301182
#835734
ile takie cudo??
Awatar użytkownika
By Szaddam
#835740
Pięknie! Smaka narobisz, a ja już zaczynam przeglądać oferty kredytów (hipoteczne odpuściłem)
Ale to może i lepiej, spokojnie poczekam aż to oswoisz ;) lecz odkładać już zacznę!
Awatar użytkownika
By jomat
#835742
czyli Goldi dał wyraźnie do zrozumienia, że będzie dostępny na licytacji :D
By Sagerrak
#835743
Malowany asfaltem ? :P

Będziesz wyklepywał serię, czy tylko sztuka dla siebie?

A podsumowując: Jak zwykle - Good job!
Awatar użytkownika
By Goldi
#835822
adrian301182 pisze:ile takie cudo??

Jakieś 400 PLN. :wink:
Awatar użytkownika
By pol
#835823
Goldi pisze:
adrian301182 pisze:ile takie cudo??

Jakieś 400 PLN. :wink:

To nie aż tak drogo z kompletem aku :wink:
Awatar użytkownika
By prymus140
#835825
pol pisze:
Goldi pisze:
adrian301182 pisze:ile takie cudo??

Jakieś 400 PLN. :wink:

To nie aż tak drogo z kompletem aku :wink:

...i z ładowarką. :lol:
Awatar użytkownika
By Goldi
#835827
Widzę, że entuzjazm powoli opada. :lol:
Awatar użytkownika
By pol
#835835
Goldi pisze:Widzę, że entuzjazm powoli opada. :lol:

Komu opada?
Awatar użytkownika
By Szaddam
#835836
... ale jakby chłodniej się coś zrobiło ;)
Dobrze, ze Gwiazdka nie daleko :)
Awatar użytkownika
By boogeyman
#836012
A jak tak od d**y strony zapytam. Czy łączenie równoległe aku jest bezpieczne? Pamiętam że kiedyś była o tym mowa że nie bardzo. Pytam gdyż ze względu na awarię D20 (BTW, wymiana gwarancyjna bezproblemowa), muszę na nowo lutować boxa i się zastanawiam właśnie nad połączeniem dwóch aku :) A że jestem mały paranoik w tym temacie to wolę dopytać ;)
By Sagerrak
#836014
Wydaje mi się, że może być niebezpieczne tylko dla ogniw:
jak będą miały różna charakterystykę rozładowania, to jedno może się rozładować poniżej wartości krytycznej, podczas gdy drugie będzie zapewniało wystarczające natężenie do uruchomienia urządzenia. Ale co ja tam wiem :P. Myślę, że takie coś nie powinno się zdarzyć przy ogniwach tego samego typu i mniej więcej tego samego przebiegu.
Awatar użytkownika
By boogeyman
#836017
Docelowo identyczne ogniwa (tzn takie same, kupione razem), przebieg taki sam +/- 2-3 rozładowania :)
Awatar użytkownika
By Goldi
#836056
Sagerrak pisze:Wydaje mi się, że może być niebezpieczne tylko dla ogniw:
jak będą miały różna charakterystykę rozładowania, to jedno może się rozładować poniżej wartości krytycznej, podczas gdy drugie będzie zapewniało wystarczające natężenie do uruchomienia urządzenia.

Właśnie połączenie równoległe jest bezpieczniejsze niż szeregowe. Nawet przy użyciu dwóch różnych aku o różnych pojemnościach ich napięcia zawsze będą jednakowe i będą rozładowywać się równomiernie. Przy takim połączeniu ogniwa wzajemnie się balansują. Takie połączenie jest powszechnie stosowane w batkach laptopowych a i niektóre boxy z DNA też są tak robione.
Awatar użytkownika
By boogeyman
#836111
Goldi pisze:Takie połączenie jest powszechnie stosowane w batkach laptopowych


No tak, racja :oops: Dzięki za wyjaśnienie i rozwianie wątpliwości *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By Tianski
#836161
Graty Goldi, jak boxy to nie moja bajka tak ten im się podoba, ciekawa struktura która (sądząc po fotkach) zapewnia pewny chwyt.

Goldi pisze:...kolega robcie2 będzie miał też większego brata MiniMo zasilanego jednym lub dwoma aku 18650 połączonymi równolegle. :D

No to Robcie będzie musiał pamiętać gdzie odłożył ładowarkę :)
By abbs
#837022
krzych.s pisze:A ja proszę o ustawianie się w kolejce (popyt może obniży cenę ;) )

Raczej chyba nie ma co obniżać bo sam układ dna kosztuje kolo 200 zl. A dochodzi jeszcze całą resztą boxa plus robocizna. Ja też jestem bardzo zainteresowany układem dna ale na ta chwile jest dla mnie nie osiągalny finansowo ;)
Za dużo ostatnio zabawek kupiłem.
Tapatalknięte palcyma
Awatar użytkownika
By Suit
#837023
W sumie i ja bym sobie przygarną coś na DNA jak będzie dostępne :)

Abbs dobrze wiesz że i tak kupisz ^^
Awatar użytkownika
By Szaddam
#837024
Święte słowa @abbs!
I ja mam ten kłopot ... wapuję od paru miesięcy, a ze sprzętem to trochę pojechaaaaałem!
Jak podliczę, to wydałem na niego więcej niż wydałbym na analogi. Za to ile z tym zabawy!
Lecz żyję nadzieją, że uda mi się mą Panią udobruchać i przed Gwiazdką ... ;)
Awatar użytkownika
By Superlux
#837080
Goldi -


Wszystko pięknie , ładnie i sam kiedyś się skuszę. Zainteresowanie naszych rodzimych modderów DNA 20 budzi mój wielki szacunek....ale błagam, proszę....wróć też do swojego projektu ustrojstwa do pomiaru rezystancji. Ja proszę, Naród prosi :mrgreen: Sorry za offtop.



Pozdrówka
By abbs
#837192
Szaddam pisze:Święte słowa @abbs!
I ja mam ten kłopot ... wapuję od paru miesięcy, a ze sprzętem to trochę pojechaaaaałem!
Jak podliczę, to wydałem na niego więcej niż wydałbym na analogi. Za to ile z tym zabawy!
Lecz żyję nadzieją, że uda mi się mą Panią udobruchać i przed Gwiazdką ... ;)

Dokładnie teraz to coś może na gwiazdkę ;-) a dna widziałem na żywca paliłem i jestem zachwycony. Ale i tak to nie zmienia faktu że wszystkie oszczędności już się wyczerpaly

Tapatalknięte palcyma
Awatar użytkownika
By robcie2
#843880
od tygodnia boxik GOLDIEGO z DNA jest u mnie,wykonanie PERFEKCYJNE dziala tak jak wyglada czyli super.na jednej parze batek/AW czerwone,ladowane z 10x/z parownikiem Squape z grzalka 1,7oma wypalilem 16ml liquidu czyli porownywalnie z Kisem.
Wielkie DZIEKI Goldi za dobra robote :beer: :beer: :beer:
Awatar użytkownika
By krawatos
#894678
Goldi czy w takim połączeniu baterii można użyć modułu ładowarki od dna?
Awatar użytkownika
By Goldi
#894682
krawatos pisze:Goldi czy w takim połączeniu baterii można użyć modułu ładowarki od dna?

Można, aku są połączone równolegle czyli napięcie pakietu nadal wynosi 4,2V.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.