EPF
Akumulatory stosowane w e-papierosach.
By adrian3k
#1898694
Witam wszystkich vaperów!

Trochę mnie tu nie było, ale powróciłem ;)

Temat odnośnie Eleaf iStick TC40W - działa super, tylko już bateria niedomaga i po 7-8h muszę ją już ładować.
W sklepach niestety nie widzę ich w sprzedaży, więc może ktoś doradzi równie wytrzymały zamiennik?
W tym nie mam problemu z działaniem przycisku czy innych komedii.

Kupiłem jakiś czas temu mamie joyetech'a jakąś małą bateryjkę (coś koło 60zł), okrągłą - niestety przycisk już nie wyrabia i trzeba go pod różnymi kątami wciskać.
Jestem więc sceptyczny co do tańszych rozwiązań.

Ogólnie nie musi mieć 200W czy jakichś dziwnych opcji - wbudowany akumulator, ładowanie przez microUSB i pojemność co najmniej 1500mAh

Ewentualnie może ktoś się orientuje, czy w TC40W da się wymienić wbudowany akumulator - a jeżeli tak, to za czym muszę się rozejrzeć i na jakie parametry zwrócić uwagę?

Dzięki z góry za wszelką pomoc!
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1898698
Nie rozumiem dlaczego sam się ograniczasz i chcesz kupić coś z wbudowanym akusem.Akurat na bazarku jest do wzięcia sporo modów o róznych gabarytach i na wymienne akumulatory.Ograniczenie cenowe też można obejść.Dokupujesz akusa i całość doładujesz przez usb,za miesiąc wyczajasz na bazarku ładowarkę i masz sprzęcior do zajechania akusów lub jego samego,czyli na na bardzo długo.
By adrian3k
#1898706
@wertjacek Ja technicznie sobie ogarnę, ale mamę będzie ciężko przestawić na coś innego niż 'podłącz kabel jak mruga światełko' :)
Jeżeli nie będę miał wyboru to rozejrzę się za czymś na akumulatorach, na razie to ostateczność. Wolę jeszcze powalczyć o sprzęt :)

@SuwMar dzięki za link, obadam w wolnej chwili!
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1898755
We wszystkich Istickach tej serii 20/30/40W da się bez problemu wymienić baterię. Kup Sony VTC6 lub 5, LG HG2 i zanieś do pierwszego lepszego serwisu tel komórkowych lub laptopów. To dla nich operacja na 15 min. A bateria może być w koszulce, nie trzeba kupować takiej specjalistycznej z podłączonymi fabrycznie przewodami.
Jeśli potrafisz lutować to sam ogarniesz. Do rozkręcenia potrzebny będzie jednak torx. Mogę sprawdzić w wolnej chwili jaki rozmiar.
By adrian3k
#1898791
@Nałóg Totalny dziękuję bardzo za specyfikację baterii - sam ogarniam laptopy, lutuję od kilku lat więc operacja nie będzie problemem :) w robocie mam zestaw wszystkich torxów (już raz chciałem się dobrać do górnej części)
jeżeli ktoś ma jakieś propozycje odnośnie kupna czegoś wytrzymalszego dla mamy to będę wdzięczny za sugestie :) co do naprawy to się zabiorę na dniach :)
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1898792
Nie ma sprawy :)
Będzie ciężko kupić coś na prawdę wytrzymalszego w tych gabarytach, a myślę że to może mieć dla mamy kluczowe znaczenie. Moja rada - kup drugiego Isticka 40 lub 30W. To są, jak się zdążyłeś zorientować , na prawdę sympatyczne malutkie urządzenia z wytrzymałą elektroniką. Najczęściej siada w nich właśnie bateria (jak to bateria, traci pojemność po pewnym czasie) lub gwint 510, więc jeśli wymiana to nie problem dla ciebie, więc ...:)
Awatar użytkownika
By SuwMar
#1898793
@adrian3k oczywiście na bank to wiesz skoro lutujesz od kilku lat, ale...
Ogniwa nie lubią wysokich temperatur przy lutowaniu, najlepszym wyjściem jest kupienie takiego ze zgrzanymi wyprowadzeniami z taśmy lub blachy. Jeżeli jednak będziesz lutował normalne ogniwo, to proponuję przemyć wacikiem lub patyczkiem higienicznym lutowaną powierzchnię stężonym HCL. Wyeliminuje to powstanie warstwy tlenku i spojenie nastąpi bardzo szybko, bez obawy o przegrzanie ogniwa.
By adrian3k
#1898867
@SuwMar będę szukał czegoś z gotowymi wyprowadzeniami (najmniej problematyczne do ogarnięcia) - tak jak w przypadku baterii bios w laptopach wolę się nie bawić zbyt długo lutownicą :D
@Nałóg Totalny chętnie bym kupił, tylko nigdzie 'lokalnie' dostępnych nie ma (a przynajmniej mi się nie udało namierzyć sklepu z TC40W) - a ciągnąć ze stanów/chin jedną sztukę... ;)
@Krasnal45 kolbę to mam tak stuningowaną, że grot czerwony się robi (i topi izolacje z większych przekrojów) :D
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1905321
adrian3k pisze:Kupiłem "AKUMULATOR 18650 LG HG2" i niestety... jest za długi o kilkanaście milimetrów :( Chyba to jakiś inny model bateryjki jest zamontowany...

Nie ma takiej opcji, żeby LG HG2 nie pasował. Pasują wszystkie 18650 bez cycka i bez zabezpieczenia. Poka zdjęcie jak to u ciebie wygląda to niepasowanie, bo nie wierzę. Zrobiłem kilka tych sticków bez najmniejszego problemu.
Zresztą patrz na filmie, Francuz robi to na fioletowym Efest'cie 18650 i nie marudzi, że kilkanaście milimetrów za długi. A widziałem też film, w którym gość robił podmianę na Panasa 18650B z dogrzanymi blaszkami, co dodaje po 2mm z każdej strony i zmieścił to ogniwo.
Coś źle robisz/mierzysz. Fotkę daj.

Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1905351
venom_666 pisze:Napewno piszesz o tym z pytania?? IS30 to chyba nie to samo??

Istick 30 to to samo co 20 w sensie gabarytów (a więc i miejsca na baterię). Dodano jedynie "talerzyk" na górze, żeby pasowały atomizery 22mm i zwiększono moc do 30W, zmniejszając rezystancję grzałki od której mod startował. Istick 40W jest gabarytowo ciut większy, a więc miejsca na baterię więcej (zwłaszcza na wysokość).
Zmieniałem ogniwa we wszystkich tych modelach i na prawdę nie rozumiem jakim cudem LG HG2 ma być kilkanaście milimetrów za wysoka :roll:
Od lewj: 40TC, 30W, 20W.





Ostatnio zmieniony 14 wrz 2019, 10:01 przez Nałóg Totalny, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1905379
venom_666 pisze:W pytaniu jest TC40W...

Kurcze, dobrze że drążysz, bo trochę wprowadziłem w błąd założyciela tematu. IS 40W jest wyższy, ale ma zmieniony konektor z kołnierzem. Ostatnio rozbierałem 40W jakieś 2,5 roku temu i po prostu o tym zapomniałem. Mój błąd. Można jednak usunąć dremelem kawałek kołnierza ok.4-5mm) i ogniwo wejdzie.
By adrian3k
#1905596
i się wyjaśniło, że jednak AKU nie wejdzie ;) już trochę 'przycinałem' wewnętrzne kołnierze... niestety - nadal się nie domyka obudowa (chwilowo podziałam na 'odchylonej' klapce do czasu zakupu innego AKU / nowego TC40W). Wrzucę potem fotki, ale wychodzi na to, że muszę znaleźć jakieś AKU niższe o te 10mm - ma ktoś jakieś źródełko inne niż chiny? W przypadku polecenia modelu baterii prosiłbym o ewentualny link do sklepu :)
By adrian3k
#1905600
venom_666 pisze:przecież wyżej miałeś wyraźnie napisane że 20600 tam wchodzi fabrycznie??
wpisz sobie w guglu 20600

Pomijając przeliczniki kwot i baterie do laptopów... zawężając wyszukiwanie do bateria - alibaba i inne chińczyki (a jeżeli nie zauważyłeś, prosiłem o jakieś 'krajowe źródełko')

Szukałem już po 20600 zanim zabrałem się do rzeźbienia obudowy i przed wlutowaniem 18650 - ale niestety po za chinami nie trafiłem nic innego.
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.