EPF
http://vapelab.pl
Awatar użytkownika
By vapelab.pl
#1848340
Moi Drodzy,
ze względu na sporą liczbę zapytań o to, czy pojawi się ECIG Hellas odpowiadam prosto - zróbmy razem to zamówienie :wink:
Na początek parę słów o samej idei i dlaczego tak. Otóż zapewne większość tutejszych dinozaurów pamięta jeszcze jak ECIG był dostępny
w Polsce. Kiedy to było? 4 lata temu? Oczywiście wówczas był w formie liquidów no i wywołał sporo kontrowersji. Jest to jedna z tych marek, którą albo się kocha albo nienawidzi. Ja ją wspominam dobrze, choć wiem, że są osoby, które na sam widok dostają spazmów. Zatem żeby na siłę nic nie robić, przez cały maj wszyscy zainteresowani proszeni są o wpisywanie tych aromatów, do których chcieli by wrócić (no i dlaczego będzie to Red Sancho :lol: ). Na sam koniec maja podsumuję całość i zrobię po prostu zamówienie z lekką górką, żeby dla każdego starczyło, nawet spoza forum lub i wcześniej nie zdecydowanych. Oczywiście dorzucanie idei do listy do niczego nie zobowiązuje, zatem nie będę gonił później o to :twisted:
Jak to wygląda z cenami: (za 10 ml)
- linia standardowa brandowana ECIGiem - 20 PLN
- seria POP oraz Deep Blue - 28 PLN
Wszystkie dostępne zbiorczo są pod tym linkiem:
https://www.ecig.eu/e-liquid/flavour-concentrates

Dla totalnych fanatyków jest również opcja ściągnięcia w wersji 100 ml i 1000 ml, ale to już bezpośrednio trzeba dać mi znać, choć nie wiem, czy ktoś się odważy :lol:

No to zaczynamy! Ja tymczasem uciekam do reszty smutnych obowiązków związanych z papierologią :roll:

Obrazek
By lesstro
#1848406
Witam. Jako (prawdopodobnie) inicjator całej akcji z Ecig Hellas, chciałem się podzielić moimi oryginalnymi zapiskami rankingowymi sprzed 5. lat. Może pomogą innym w wyborach. Miałem wtedy już swojego pierwszego RTA (SQuape V1) i na nim testowałem smaki. Zaznaczam, że są to moje bardzo subiektywne i osobiste preferencje, no i poza tym minęło 5 lat, zmienił się styl wapowania i sprzęt więc to tylko wspomnienia. Jeszcze krótka legenda: ++ super; +- dobry albo jest coś w nim intrygującego; -- zdecydowanie na nie.

WHITE LABEL
Ace N.1 ++
Camtel +- (fajny zapach dymu)
Platinum Virginia +- (za słodki)
Kentuky++ (neutralny smak)
Latakia +- (orientalny)
USA Mix ++ (neutralny)
Old Harbor ++ (neutralny)
Astor +- (perfumy, sztuczny smak)
Tuba Libre -- (sztuczny smak)
RY +- (neutralny, lekko słodki)
RY4 +- (neutralny)

RED LABEL
Red Sancho ++
Dark Smoke -+ (ostry imbir)
Nocturne -- (alkoholowy)
Domino Red -- (mydliny)
Havana Dry -- (szambo)

BLACK LABEL
Blondy -- (nijaki)
Firecracker -- (ogórek)
French Pipe -- (szambo)
Pine Havana -- (alkoholowy)
ColoRado ++ (smak tytoniowy orientalny dym)

Listę moich pewniaków pod zamówienie opublikuję w osobnym poście. Trzeba to ogarnąć na spokojnie. Poza tym chciałem zauważyć, że wiele z aromatów jest mocno skoncentrowana (2-2,5%), to też ważne, będzie więcej liquidu :-)
Awatar użytkownika
By vapelab.pl
#1848456
Tak jest @lesstro - to Ty jesteś za to odpowiedzialny :lol:
Ale na poważnie, dlatego właśnie jest to zamówienie zbiorowe, że mamy tutaj do czynienia z dość kontrowersyjnymi aromatami (wówczas liquidami), stąd też osoby chętne i chcące sobie odświeżyć pamięć mogą dopisać swoje propozycje.
Podsumowanie i tak zrobimy na koniec miesiąca, żeby każdy miał czas i mógł na spokojnie przejrzeć wszystko.
Zatem nie wtrącam się do dyskusji, debatujcie dalej *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By sipak00
#1848580
Zastanawiałem się min. nad French Pipe ale po przeczytaniu opinii ze to szambo odechciało mi się :lol: Tak wiem każdy ma swoje kubki smakowe :)
Btw. Wolałbym aromaty Vaping Zone ;)
By Krasnal45
#1848598
Bo te opinie, które w nawiasach @lesstro zawarł, są oględnie mówiąc z doopy wzięte i są opiniami TYLKO I WYŁĄCZNIE jego.
Mówiąc bardziej obrazowo: Jeden woli ogórki, drugi ogrodnika córki....
Awatar użytkownika
By vapelab.pl
#1848625
@sipak00 Wiem, wiem... niestety muszę często pracować nad tym co mam, niestety VZ mimo ponownego formularza nie odezwało się do mnie, widocznie ląduje w spamie... :evil:

@Krasnal45 Dlatego niech wszyscy chętni, którzy mają swoje typy się wypowiedzą. Może nagle się okaże po latach, że to co na Kajtku smakowało źle lub dobrze, przy aktualnej generacji parowników okaże się wyśmienite (lub zamieni Domestosa w codziennym zastosowaniu...) :lol:
By Krasnal45
#1848634
vapelab.pl pisze:@Krasnal45 Dlatego niech wszyscy chętni, którzy mają swoje typy się wypowiedzą. Może nagle się okaże po latach, że to co na Kajtku smakowało źle lub dobrze, przy aktualnej generacji parowników okaże się wyśmienite (lub zamieni Domestosa w codziennym zastosowaniu...) :lol:

Dokładnie tak, tylko czytający te opinie, muszą sobie dokładnie zdać sprawę z tego, że są to opinie mocno subiektywne, a nie wyciągać wniosków typu:
sipak00 pisze:... po przeczytaniu opinii ze to szambo odechciało mi się...
By lesstro
#1849033
No ta ja już. Moje TOP TEN, kilka (chyba) pewniaków i kilka typu "powinno być dobre". A bez ryzyka nie ma zabawy, więc poproszę:
Red Sancho (2x)
ColoRado (2x)
Ace N.1
Camtel
Kentuky
USA Mix
Old Harbor
Lacky Straike
Winzton
Mary Jane
Awatar użytkownika
By vapelab.pl
#1849049
Wróciłem z odmętów Mordoru i liczyłem, że będę miał wolny weekend, ale kolejny ostro przepracowany, więc chwila ciszy była z mojej strony. Ok dzięki za info @lesstro, czekamy dalej :D Ja wrzucę info dzisiaj albo jutro na FB w końcu.
Awatar użytkownika
By dynamoix
#1849058
Zdecydowanie RED snacho , Pine havana , OLD HARBOR . I tak z innej beczki może udało by się JOYTECHowego 555 ? Kurde bo żeby fajnej piątki nie było na vapelab , troche smutno . *SPAM*
Awatar użytkownika
By vapelab.pl
#1849071
@dynamoix - Hellasy widzę, że powoli się powtarzają w smakach i tych, które łatwo było przewidzieć, ale dzięki za info, przynajmniej jakoś łatwiej się ukierunkować. A co do Joyetecha 555 - nie ma problemu :D wszak Ecigi współpracują i faktycznie jest "na stoku". Przypomnij się w razie czego bliżej końca miesiąca, bo pamięć mam dobrą ale krótką :wink:
Awatar użytkownika
By krzychu44k
#1850199
To i ja dorzucę kilka smakołyków :lol:
-Winzton
-Old Harbor
-Kentucky
-Tobacco Virginia
-Red Sancho
-Pineapple dla żony,brakuje u Piotra od Revolution więc może ten podejdzie...
Awatar użytkownika
By vapelab.pl
#1850264
@krzychu44k - ale dałem D. - mogłem dzisiaj domówić ananasa z Revolute a wziąłem właściwie Cabaty, 4X i serie High End... no to zapiszę sobie i przy następnym zamówieniu ananas ma wrócić... zapisane :D

Uwaga! ECIG zamówienie przesuwam trochę w czasie, wszystko przez aromaty Halo :? Niestety nie spodziewałem się kompletnie, że pojawią się one pod koniec maja i zdestabilizowało to sytuację trochę :lol: Ale temat jest żywy, więc zapewne zrobię trochę miejsca w sklepie i zamawiam! Myślę, że to kwestia miesiąca po prostu :roll: Za zwłokę przepraszam!
Awatar użytkownika
By vapelab.pl
#1850409
@lesstro Na sezon wakacyjny sam muszę odkryć jakąś lekką tytoniówkę, bo przy tych 30 st. katowanie RY4 jest lekko mówiąc męczące :lol: Ale damy radę, jak już temat Hellasów ruszył to się nie skończy, no chyba, że dojdzie w Grecji do jakieś hiperinflacji na wzór Wenezueli, kryzys Grecki się pogłębi i dojdzie do rewolucji, ale na razie nic się nie zapowiada na taki scenariusz :twisted: PS. Kurier UPS bywa u mnie zazwyczaj koło 11, więc zapewne koło południa Halo będą "on stock" - no chyba, że jakieś zdarzenia losowe pokrzyżują plany mojego listonosza Pata...
Awatar użytkownika
By vapelab.pl
#1853594
Dzień dobry! :wink:
DZISIAJ WIECZOREM składam zamówienie na Ecig Hellas *SMOKEKING*
Podsumuję sobie to wszystko dzisiaj na spokojnie i robimy "test order" :D
Oczywiście postaram się gdzieś w nocy dodać do zapowiedzi to co wziąłem,
tylko proszę nie narzekajcie, jak czegoś zapomnę, bo skompletować te wszystkie smsy i mejle, forum itd.
to jest jednak wyzwanie :monkey:
Pozdrawiam :D
By lesstro
#1853686
Jak dla mnie, to w punkt. Esencja najciekawszych smaków. Ale fajnie, że Grecy odpuścili ogólnie z ceny. Zostanie kilka groszy na dodatkowe nowe butle do piwniczki, bo jednak trochę tego jest. Ale się cieszę, bo zapowiada się nowa jakość, taką mam nadzieję.
Awatar użytkownika
By vapelab.pl
#1853700
Tak fajnie, że wyszło taniej niż się pierwotnie spodziewałem, więc są jakieś plusy chociaż :)
Paczkę wg informacji już dzisiaj przygotowali i jest gotowa do wysyłki :drinkb
Tak jak mówiłem, zamówienie jest w miarę skromne, testowe! Zobaczymy w jakim kierunku to pójdzie :wink:
Najważniejsze pytanie, które mnie nurtuję całą noc - jak wypada latakia w wersji liquidowej? Jako tytoń fajkowy cenię
i lubię, choć wiem, że śmierdzi, no ale nigdy nie zebrałem się na odwagę, jeśli chodzi o elektroniczną wersję latakii.
Awatar użytkownika
By krzychu44k
#1853722
A mnie z kolei zastanawia opis Winzton'a..
Na stronie eciga opisane jako bez posmaku owocowego bądz kwiatowego...Piotr napisał że w/w posmak występuje..Jak jest w rzeczywistości?Czy to wolne tłumaczenie na nasz język jest do kitu!czy jest to typowa tytoniówka nie skarzona niepotrzebnym perfumem.. :lol: *CZAJNICZEK*
By lesstro
#1853734
Latakia jest na mojej liście rezerwowej, więc powinno być ok. Także spokojnych snów. Ale zasadniczo też jestem ciekaw. Wtedy były to oryginalne liquidy i królowała silica ewentualnie mesh. Teraz to inna epoka. Coś z tej partii na pewno trafi do gustów jako bieżąca klasyka. Zobaczymy co i czy zdetronizuje mi Turkisha.
Awatar użytkownika
By vapelab.pl
#1853783
@krzychu44k :lol: :lol: :lol: :lol: i mogę tak dłużej, jestem już ślepy chyba :D
Wczoraj hodowałem garb przez 11 godzin na moim składanym krześle z IKEI i kiedy wrzucałem Ecigi do sklepu nie wiedziałem czy płakać czy jeszcze nie :lol: Za chwilę zmieniam, gdyż już widzę, że ciut inaczej mi się przetłumaczyło, gdyż w oryginale jest:
A smooth and dry pure tobacco flavour without fruity or floral taste. A great taste for the vaper looking for a rich tobacco flavour.

Dzięki za zwrócenie uwagi :wink:

@lesstro To fakt, ja sam długo łupałem na Smoku RSST, gdzieś tam jeszcze w pudle pełnym wszystkiego leży jakiś stary klon Origena. Przy aktualnej wiedzy, którą posiadamy i tym, że nie trzeba już szukać pewnych rozwiązań na ślepo jak kiedyś myślę, iż zaskoczą nas czymś nowym, przynajmniej mam taką nadzieję :D Kurde ale latakia w wersji liquidowej bardzo mnie ciekawi. Wiem, że Molinberry ma na pewno też, ale jakoś się nie odważyłem jeszcze zmieszać, może to ten czas. Wiem, że zanudzam tym tematem, ale jak zaczyna się jesień, noce stają się chłodniejsze, czyszczę moją starą fajkę, upycham latakię, siedzę i samotnie kopcę. Bardzo bym chciał, żeby udało się odwzorować ten mistyczny posmak, takiej kadzielnicy cerkiewnej *SMOKEKING* A zresztą, jak przyjdzie i się załapie - to sprawdzę. Jak nie przy tym zamówieniu, to przy następnym jak eCigi się sprawdzą 8)
Awatar użytkownika
By krzychu44k
#1853834
No to git że Winzton jest bez nut kwiatowych i owocowych :lol: a tłumacz wywala że jest tam alkohol...
"Gładki i suchy czysty aromat tytoniowy bez owocowego lub kwiatowego smaku. Świetny smak dla poszukiwacza alkoholu, który szuka bogatego aromatu tytoniowego"
Czy to aromat dobry do kielicha?bo już głupieję!!Jeśli jest z nutą alkoholu to lipa! :-x
Awatar użytkownika
By vapelab.pl
#1853907
@krzychu44k Jakoś się nie dogadaliśmy dzisiaj, akurat wróciłem do domu dopiero teraz. Niestety grywam z kapelą i na próby muszę jeździć 50 km w jedną stronę, ale w razie czego siedzę do 3, 4 dzisiaj i działam no i już do końca tygodnia jestem pod ręką w razie czego :lol: Tak opis zmieniłem od razu, więc jest ok a co do alkoholu, to druga część opisu nic nie wspomina o procentach tylko o bogatym smaku tytoniu:
A great taste for the vaper looking for a rich tobacco flavour.
Z angielskim translator radzi sobie jak radzi, ale koszmar zaczyna się dopiero przy tłumaczeniu francuskiego :lol:
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.