EPF
Awatar użytkownika
By Patryk EFVI
#1074061
Witajcie,
chciałbym się zwrócić do Was (użytkowników, sprzedawców, obsługi forum) o pomoc.

Wielka Brytania uzyskała ogromny skok podpisów za sprawą dodo-box - małego pudełeczka które stawia się w sklepie i na mini wersji formularza wpisuje swoje dane. Chciałbym podobną akcję przeprowadzić na naszym podwórku, ale sam nie poradzę sobie z tematem tak sprawnie jak możemy to zrobić razem :)

Pierwsza sprawa - nazwa. Dodo-box u nas się nie przyjmie. Musimy wymyślić coś chwytliwego na nasz teren - zastanawiam się jaki wyginięty gatunek zwierząt jest u nas najbardziej rozpoznawalny? Wtedy można by zastąpić "Dodo". A może jakieś inne pomysły?

Druga sprawa - do LogeraM. Loger, świetnie sprawdziłeś się przy organizacji wydruku ulotek, czy mógłbym liczyć na Twoją pomoc (i skorzystanie z Twoich znajomości) przy wydruku pudełek? Projekt i wszystko przygotuję, kwestia wyceny wydruku... 100-200 sztuk? Sprawa nietypowa, bo jak wiadomo pudełka muszą się poskładać.

Trzecia sprawa - kasa. Mnie nie stać na sfinansowanie akcji. Tutaj zwracam się do naszych sklepów wspierających EFVI - czy byłby ktoś chętny zrzucić się na wydruk pudełek? Nie wiemy jeszcze o jakiej kwocie mowa, ale myślę, że nie będą to kosmiczne pieniądze. Dystrybucję i koszy rozsyłania do sklepów biorę na siebie.

Czwarta sprawa - zaangażowanie. Tutaj znowu temat dla sklepów wspierających akcję - przyjmując pudełeczko do sklepu trzeba bardzo mocno uświadomić pracownika jak ważna jest sprawa i że pudełeczko nie może leżeć na uboczu jak puszka na napiwki. Tylko aktywne działania (prośba po zakupie o podpis) może przynieść efekt.

Co Wy na to? :)
Awatar użytkownika
By Tikos
#1074116
Możemy się dorzucić do akcji.

Ps.
Mamuty i dinozaury wszyscy kojarzą - Jurassic Box ? eee, nie to by było chyba głupie ;)
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#1074180
Jurassic box brzmi fajnie, ale Mamut box też może być. Choć tak naprawdę analizując sprawę, to formalnie bardziej by pasował tur, na którego polowano bez opamiętania aż do czasu, gdy zwyczajnie wymarł.

Generalnie idea fajna. Trzeba zmobilizować ludzi.
Awatar użytkownika
By Tikos
#1074195
Tur-Box nieźle się komponuje, ale obawiam się, że niewielu skojarzy go z gatunkiem, który wyginął, a raczej z bawołem ;)
A może utrzymać nomenklaturę z kanałami i podziemiem?
Na Alledrogo można pudełka zorganizować, przykładowo: http://allegro.pl/pudelka-kartonowe-opa ... 81972.html
Awatar użytkownika
By slr
#1074199
Rdzennie polskie zwierzę, dawno temu wymarłe, powiadasz ? dzie... tfu, na psa urok.... Tur ? Tur-box brzmi dalece bardziej wyuzdanie i wystarczająco perwersyjnie ;)
Ostatnio zmieniony 09 maja 2014, 00:11 przez slr, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#1074201
Pewna nasza nieśmiała bardzo koleżanka rzuciła nazwę "Dziewica Box" - to przecież też gatunek wymarły.
Na 100% faceci się rzucą podpisywać. ;)
Awatar użytkownika
By Tikos
#1074208
Virgin-Box - super !
Tylko co będzie jako zdjęcie obrazujące? ;)

----
edit:
chociaż zdjęcie będzie chyba zbędne, bo "szparka" do wrzucania ankiet powinna załatwić sprawę :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 09 maja 2014, 00:17 przez Tikos, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#1074219
Nieśmiało, jak zwykle, :wink: zaproponuję nazwę:

MOD BOX

1.Krótka
2.Kojarzy się z Modyfikacją , a przecież chcemy coś zmieniać.
3.Kojarzy się z urządzeniem którego używamy, albo będziemy używać.
4.Kojarzy się zabawnie, lekko, z MAD BOXEM.
5.Łatwo wkomponować w pudełko.
6.Łatwo zrobić oprawę graficzną z mocnym motywem.
By dorjak72
#1074221
Husar Box - mistyczna polska jazda

Box Ułański - o ułanach każdy słyszał

i "żartobliwie" a może na serio

KIEP BOX - z napisem "Nie chcemy do tego wracać", "Nigdy więcej śmierdzących papierosów"

------------

Jeżeli mogę się przydać to poroznoszę w Łodzi po sklepach
Awatar użytkownika
By LogerM
#1074257
Patryk EFVI pisze:Druga sprawa - do LogeraM. Loger, świetnie sprawdziłeś się przy organizacji wydruku ulotek, czy mógłbym liczyć na Twoją pomoc (i skorzystanie z Twoich znajomości) przy wydruku pudełek? Projekt i wszystko przygotuję, kwestia wyceny wydruku... 100-200 sztuk? Sprawa nietypowa, bo jak wiadomo pudełka muszą się poskładać.

Nie ma problemu, mogę zająć się zarówno projektem (graficznym i cięcia) jak i zorganizowaniem zamówienia. Do omówienia kwestia wielkości, nakładu i kartonu.

Co do nazwy, jak by tego nie nazwać musi być to sugestywne, a sama nazwa nie ma tutaj znaczenia. Myślę że dinozaur faktycznie lepiej się sprawdzi niż dodo czy też rodzimy tur. Ale możemy też zrobić konkurs na projekt graficzny (lub też uwzględniając mniej uzdolnionych graficznie na sam zarys) i zobaczyć po prostu gdzie zaprowadzi nas inwencja forumowiczów.
Awatar użytkownika
By Ratio
#1074262
Skoro dinozaur, to T-Rex Box. Na pewno zwróci uwagę.
Finanse to pewnie nie taki duży problem. Każdy waper pewnie cegiełkę dołoży. Ja się oprócz tego pisze na konkurs na szatę graficzną tego wynalazku, ciekawe co nasi wymyślą :)

Tapatalk
Awatar użytkownika
By Amkor001
#1074308
Oprawa graficzna musi przykuwac , taka jest mentalność ludzka (polska) . Musi to być pudełko które od progu wali po oczach tak , ażeby ciekawość zrzerala. Może chwycić się (statystyki) tego że większość sięga po ep że względów finansowych (sorki lecz sprawy zdrowotne to przychodzą bardziej w trakcie użytkowania) . Ja bym postawił na system promocji np: "uwaga uwaga promocja wygraj zdrowie każdy wygrywa" (objaśnienia w gestii sprzedawcy). Mam nadzieję ze ta myśl na coś się przyda w projekcie (który popieram recyma i nogima) . Wiem mało obrazowo , lecz myślę że wiecie o co mi chodzi (patrz. Biedronka Tesco i inne) . Jakby ktoś z większym doświadczeniem uczepil się tej ścieżki to może lepiej by to zobrazowal.
Pozdrawiam i czekam na dalszy rozwój projektu.

elektronicznie
Awatar użytkownika
By Patryk EFVI
#1074322
LogerM - bardzo dziękuję :)

Zbynek - Dino box - w moim odczuciu to może być to! Krótkie, chwytliwe. Szata graficzna też trafiona - żółty to kolor który jak od dawna wiadomo najmocniej przyciąga uwagę ludzi, więc myślę, że zrezygnujemy z zielenie EFVI na rzecz psychologicznej zagrywki :)

Chociaż pomysł dorjak72 z symboliką wrzucania głosu jako ostatecznego kiepowania papierosa też jest bardzo fajny - bardziej oddaje sytuację.
Awatar użytkownika
By Tikos
#1074326
Amkor001 pisze:Oprawa graficzna musi przykuwac


Wiadomo, co najbardziej przyciąga wzrok, ale to raczej nie przejdzie ;)
By Leodewink
#1074352
Ja bym raczej wykorzystał rosnące nastroje antyunijne i po prostu dał napis UE przekreślony jako znak zakazu i dalej właśnie box.Na około znaku zakazu dużymi literami Projekt Obywatelski.Te wszystkie nazwy z dinusiami z niczym mi się nie kojarzą,a w szczególności z e-papierosami,gdzie jest to nadal względna nowość.Znak zakazu też jest od razu bardzo rzucający się w oczy.
PS.Z chęcią się dołożę do produkcji pudełek,zaangażowanie na stoiskach też będzie.
PS 2.Obok tego znaku można dać naszego Orzełka.
By dorjak72
#1074355
Patryk EFVI pisze:...
Zbynek - Dino box - w moim odczuciu to może być to! Krótkie, chwytliwe. Szata graficzna też trafiona - żółty to kolor który jak od dawna wiadomo najmocniej przyciąga uwagę ludzi, więc myślę, że zrezygnujemy z zielenie EFVI na rzecz psychologicznej zagrywki :)...

ta szata graficzna też moja, Zbynek dopisał - Dino box

-- [scalono] Pt 09 maja 2014 11:14:12 --

DINO BOX

Obrazek

KIEP BOX

Obrazek
Awatar użytkownika
By stacho
#1074411
Bardzo wymowny jest dla mnie ten obrazek



A może cos w tym stylu mogło by być na boxie ?
Nie mam umiejętności tworzenia porządnej grafiki ale np. kolega @ZbyneK, czy @dorjak72, czy moze ktoś inny jakoś by idee powyższego obrazka przenieśli ?

Za kiepami jakiś symbol UE ( wojak/ potwór / straszydło ) z napisem "Dyrektywa Tytoniwa" na transparencie / armacie / jakiejś broni.

Obok EP może dinuś, może coś innego trzymające np tarczę z symbolem EFVI, osłaniającą przed atakiem.

Ale może za bardzo się rozpędziłem ?
Awatar użytkownika
By szoferek
#1074479
Super sprawa z pomysłem. Mi osobiście do gustu jednak Dino nie przypadł. No ale o gustach się nie dyskutuje. Zanim nasze społeczeństwo się połapie, że chodzi o wymarłe dinozaury to kolejny śnieg spadnie. I wszystkim klientom tłumaczyć, że diniozaury wymarły hehehehe. Jak najbardziej się dorzucam do pomysłu jeśli chodzi o kwestie finansowe.
Awatar użytkownika
By h_m
#1074484
Najskuteczniejszym byłoby skontaktowanie się z Małgorzatą Kożuchowską, poprosić ją o pozwolenie na wykorzystanie wizerunku. "Nie chcę odejść jak Hanka Mostowiak" ;p
Awatar użytkownika
By stacho
#1074500
Bardziej o taką idee mi chodziło




Użyłem tu bardzo nieprofesjonalnie gotowych obrazków co do których nie mam praw autorskich. ( Tak jak i do obrazków z wyżej pokazanej ulotki )

Dlatego tu trzeba by grafika który stworzy ten obraz samodzielnie i udostępni prawa autorskie.

Gdyby pozostał rycerz EFVI ( bo przecież dinuś równie dobrze może bronić EP własną piersią z logiem EFVI :) ) to box mógłby się nazywać WOJ BOX. ( od kulki Wojana :-P )
Awatar użytkownika
By raptofil
#1074512
"Dinuś" predzej zwróci uwagę dzieci niż dorosłych. Oprawa powinna być prosta i przejrzysta. Ukierunkowana do odpowiedniej grupy ludzi. Każdego zwerbować się nie da. Przekreślony znak uni z dopiskiem projekt obywatelski przeciwko dyktaturze. EFVI dla ludu itp.
Awatar użytkownika
By Tikos
#1074536
A gdyby pozostać przy nomenklaturze kanalizacyjnej?

Obrazek

Kilka wrzuconych kartek by sugerowało: "Inni już zagłosowali, teraz Twoja kolej"
By Golum
#1074562
dorjak72 pisze:@stacho bardzo dobre

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Najbardziej przemawia do mnie środkowy obrazek.Tylko na dole zmienił bym napis na Unia Europejska chce nas zmusić to palenia papierosów.Nie pozwól na to i podpisz petycję.
Awatar użytkownika
By Patryk EFVI
#1074578
epapieros.katowice.pl - świetny projekt i w zasadzie pomysł też. Pozostaje pytanie o wykonanie takiej puszki - żeby była przeźroczysta musielibyśmy użyć tworzywa sztucznego a to mogłoby znacznie wpłynąć na koszta.

Jeżeli miałbym wybierać z projektów Dorjaka to również skłaniałbym się ku drugiej opcji tylko całej żółtej + usunięcie napisów z ścianki - nikt tego nie przeczyta, a dostawcy mają ulotki więc mogą podarować zainteresowanym. Po bokach prędzej umieściłbym albo logo EFVI albo właśnie coś nawiązującego do przekreślonego znaku UE - choć tutaj też byłbym ostrożny, to może źle się kojarzyć, nie każdy waper jest przeciwny UE. Być może duży czerwony znak (jak drogowy) z napisem "STOP DYREKTYWIE"? Proste, wymowne i widać z daleka.
Awatar użytkownika
By Tikos
#1074627
Spoko, "kanał" może być papierowy ;)

Później przygotuję jeszcze wersję sześcienną.

Uważam, że nie ma co walić dużej ilości informacji, bo nikt nie zwróci na to uwagi.
To musi walić po oczach, choć nie mam pewności, czy akurat "kanał" będzie to robił ;)

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
By LogerM
#1074710
Patryk EFVI pisze:epapieros.katowice.pl - świetny projekt i w zasadzie pomysł też. Pozostaje pytanie o wykonanie takiej puszki - żeby była przeźroczysta musielibyśmy użyć tworzywa sztucznego a to mogłoby znacznie wpłynąć na koszta.


Nie koniecznie. W przypadku puszki trzeba jedynie wykonać zgrzew, jeśli sensownie planujemy dekle koszta nie będą aż tak wielkie (pamiętać należy o kosztach wykrojnika dla puszek kartonowych który będzie miał znaczący wpływ na koszta). Zaraz znajdę kilku sponsorów i zrobimy mini konkurs zobaczymy jakie będą pomysły i przekażemy je do oceny i wyceny.


ps. Nie zatracajcie idei. Dodo się przyjął bo był symbolem i współgrał z treścią na puszcze, wstawianie dinozaura na siłę jest bez sensu. To ma tworzyć spójną całość (teks z obrazem).
Awatar użytkownika
By e-plyny
#1074806
Mi osobiście puszka się podoba, bardziej niż boks.

Dodo:
http://www.efvi-uk.co.uk/dodo-boxes
Obrazek
duże foto: http://www.efvi-uk.co.uk/wp-content/upl ... hoto-1.jpg
i trochę zdjęć ze sklepów:
http://www.efvi-uk.co.uk/dodo-box-gallery

U nas puszka, box powinien być w innych klmatach niż w UK, inna mentalność. Dobrze działają hasła odnośnie wolności ("Wolność wyboru" itd.), a politycy ją odbierają.
Jeśli ma być nawiązanie do analogów, to może bardziej drastycznie, foto płuc nałogowego palacza + hasło , wymyślam na szybko: "Czy chcesz do tego wrócić ? Walcz o swoją wolność, wesprzyj EFVI"
Awatar użytkownika
By Tikos
#1074851
e-plyny.pl pisze:Jeśli ma być nawiązanie do analogów, to może bardziej drastycznie,


No drastyczne by niewątpliwie przyciągnęło uwagę, ale nie wiem, czy chciałbym u siebie na punktach trzymać coś z takimi zdjęciami: https://www.google.pl/search?q=drastycz ... 5#imgdii=_

Wrzucam jeszcze ostatnie moje propozycje "kanalizacyjne".
W sumie tak sobie myślę, że fajnie by było, żeby BOX był spójny z ulotkami, które jeszcze leżą na sklepach, ale się nie upieram... może własnie trzeba odejść od "podziemia", bo nie za bardzo wcześniej chwyciło.
Jak się uda tutaj ustalić, jaki kierunek obieramy, to jeszcze powalczę (w miarę posiadania czasu ;) )

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
By lotokot
#1074870
Koncepcja „kanału” mnie nie przekonuje.
Mi się wydaje, że trzeba iść w wersję z minimum elementów, krótkim przekazem.
Angole coś takiego zrobili. W minimalnej liczbie słów oddana idea i przykuwająca uwagę maskotka. Podejrzewam, że mało kto jarzył, że to jest dodo. Mało istotne.

Wycofałbym tak jak to zrobili Angole logo EFVI, informacje o www, inicjatywie społecznej, gwiazdki unijne i inne duperele.
Hasło główne powinno być na pół boxa.
Myślę o haśle typu: „STOP unijnym restrykcjom – WOLNE e-papierosy” - i koniec treści.
Do tego jakiś jeden prosty element graficzny (jak ten dodo) – myślę nad nim.
Zakładam, że i tak ten box będzie „obsługiwany” przez sprzedawcę, który by dawał formularze i byłyby ulotki, więc na boxie nie ma co się rozpisywać. Chyba i tak będzie mały, więc napis musi być jak największymi literami i jak najkrótszy.
Awatar użytkownika
By lotokot
#1074889
To „POWIEDZ NIE” z tego ostatniego boxa jest jak najbardziej ok, w kontekście tego co pisałem. Tylko cały przekaz powinien być w taki sposób walący po oczach (czyli krótki).
Zwróciliście uwagę na to jak się te dodo boxy prezentowały na zdjęciach w sklepach a Anglii. Ginęły.
Myślę, że ten „top” nad pudełkiem powinien być duży – to raczej nie powinien przedrażać całości bo to jedna ścianka (w rzeczywistości to już zależy od wykrojnika i formatu całości jaki wyjdzie, ale na tym etapie próbowałbym zrobić to duże).
Awatar użytkownika
By Tikos
#1075030
raptofil pisze:No ok, boks będzie, a kto będzie głosy zliczał i je zamieszczał? Jakiś projekt karty by sie przydał, bo do boksa i bilety będzie można wrzucać.


Dojdziemy i do "biletów", zamknijmy BOX`a ;)
Awatar użytkownika
By LogerM
#1075440
Wici rozpuszczone, będę próbował skorzystać ze starych wykrojników jako że wykrojnik będzie tutaj znacząco wpływał na cenę. Jak część zapewne wie wykrojnik to koszt co prawda jednorazowy, ale dość wysoki i co najważniejsze nieunikniony, chyba że wcześniej już drukarnia tak owy miała przygotowany. Próbuję również ustalić producenta od którego jakiś czas temu zamawialiśmy tuby z tworzywa (niestety namiary gdzieś się zapodziały) być może uda się zorganizować opakowanie okrągłe. Na chwilę obecną ciężko mi nawet rzucić przybliżonym kosztem jednostkowym, przede wszystkim dlatego że nie wiemy jak duże to będzie zamówienie. Pudełka mogą być wystawiane wyłącznie w punktach stacjonarnych i tutaj pytanie do tych punktów: kto i ile pudełek chce zamówić?
Awatar użytkownika
By lotokot
#1075459
Grafik ze mnie żaden, ale myślę, że najważniejsze w tym obrazku co zamieszczam to przekaz - powinien być jak najprostszy, czytelny, z wyraźnym "call to action” - „Podpisz Europejską Inicjatywę Wolnego E-palenia”.

Obrazek
By Krasnal45
#1075664
Wprawdzie nie jestem ani dostawcą ani sprzedawcą sprzętu do e-palenia, ale mam kiosk handlowy (prasa, papierosy, szwarc, mydło i powidło) więc też piszę się na DODO-BOXA. A tak, mnie się właśnie ta nazwa podoba. Nie wiem dlaczego od początku wszyscy ją odrzuciliście?
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.