EPF
Dział o bazach (PG/VG), shotach i solach.
By ajqju
#1776266
Witam,
Zapewne tematów przewijało się sporo, jednak szybko czegoś szukam. Mianowicie ostatnio zakupiłem bazę Los Vaperos ( chyba z rodziny los aromatos). Mi baza pasuje lecz okazuje się, że domowników gryzie w gardło.
Poproszę o namiary na jakieś dobre bazy najlepiej na PW, ewentualnie tutaj o nazwy które są dostępne w PL.

z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1776269
Skład: Glikol polipropylenowy 50%, Gliceryna 50%.

Za "gryzienie" w bazie odpowiada glikol, poszukaj więc może po prostu bazy o większej zawartości gliceryny np 70 VG 30 PG
By ajqju
#1776277
Mam 75VG / 25PG. Drapie domowników Para bo oni nie wapują. Jeszcze się z tym wcześniej nie spotkałem.
Znalazłem bazę NicBase VPG Optima, jednak nie mam pojęcia gdzie ją zakupić. Widzę, że to baza z liquidów Moliq a one mi pasują.
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1776279
ajqju pisze:Mam 75VG / 25PG. Drapie domowników Para bo oni nie wapują.


No cóż, coś mi się wydaje że w takim wypadku nie masz co szukać innych baz ,
najwyraźniej domowników drapie już sam fakt, że wapujesz.
Maseczki im kup. :wink:
Awatar użytkownika
By marki51
#1776281
Wywal Ich na balkon jak wapujesz :lol:
By ajqju
#1776283
Na wszystkich wcześniejszych bazach nie miałem takiego problemu. Na liquidach moliq aż im się zapach podoba. Coś ta baza musi mie dodatkowego bo sprzętu ani aromatów nie zmieniałem.
Awatar użytkownika
By patrykowski
#1776302
Powiedz im że zmieniłeś bazę i zobacz jak zareagują ;)
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2017, 13:54 przez patrykowski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1776306
Dobra baza jest w wapujemy
By jimbo_morrison
#1779636
A czy jeżeli kupie bazę VPG 70/30 (bo zależy mi na smaku), ale doleje do tego gliceryny albo glikolu z apteki nawet (chyba glicerynę, jak pod smak?), w celu mniejszenia mocy z 6 na np 3, to czy bardzo mi to zepsuje te konsystencje? Używam Serpenta Mini, i nie chce, żeby wyszedł za rzadki... A moze dolać obu (gliceryny ORAZ glikolu) w równych proporcjach? Jak to działa z tym zmniejszaniem mocy?
Awatar użytkownika
By mimochod1
#1779637
Pod smak dodajesz glikolu. Żeby zejść z 6 na 3mg potrzebujesz rozmieszać na pół, w związku z czym będziesz tam miał więcej glikolu niż gliceryny. Coś koło 53% PG

Dolewając po połowie będzie 53% VG. Jeżeli chcesz mieć takie same proporcje co w oryginalnej bazie to zmieszaj sobie beznikotynową bazę w stosunku 70/30 i dolej :wink:
Ostatnio zmieniony 07 maja 2017, 01:22 przez mimochod1, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By pol
#1779638
jimbo_morrison pisze:.... ale doleje do tego gliceryny albo glikolu z apteki nawet (chyba glicerynę, jak pod smak?), ....

Glikol propylenowy sprzedawany jest w aptece?
Gliceryna sprzedawana w aptece jest 86% tzn, że zawiera 14% wody.

Poszukuj gliceryny 99.5%

==============
https://starychemik.wordpress.com/2011/ ... yczypiora/
aplikacja-do-obliczania-proporcji-moc-liquidu-t3419.html
By jimbo_morrison
#1779640
@mimochod1 czyli jeżeli dobrze zrozumiałem to biorę glicerynę i glikol, mieszam w stosunku 70:30, potem na pół z tą baza VPG 70/30 6mg i bede miał 3mg?
Awatar użytkownika
By mimochod1
#1779642
Tak, również 70/30 VPG *CZAJNICZEK*

Tapnięte z transformera
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.