EPF
Ustniki, pyrexy, szkiełka i inne ustrojstwa, które mogą Ci się przydać przy modernizacji e-papierosa.
Awatar użytkownika
By Wąski
#866307
Znalazłem w dwóch sklepach internetowych taki drobiazg: Bezpiecznik Li-Ion (VapeSafe).

Obrazek Zdjęcie by ego2.pl

Niestety, żaden ze sklepów nie pisze nic na temat jak to działa. Domyślam się, że jest to bezpiecznik elektroniczny o nieznanym progu zadziałania. jedyne co podają to średnica 17mm. Grubość na oko 2-3mm. Zatem powinno wleźć do każdego moda 18xxx.
Domyślam się, że zakładanie tego razem z kickiem nie ma sensu. Poza tym, może to wtedy nie za dobrze działać... Ostatecznie każdy kick ma zabezpieczenie przeciwzwarciowe. :roll:
Czy ktoś używał to cudo za 9 zeta i może podzielić się swoimi uwagami? Na pewno to przy najbliższej okazji zakupię... z czystej ciekawości. 8)
Awatar użytkownika
By Mutango
#866336
Wąski pisze:Niestety, żaden ze sklepów nie pisze nic na temat jak to działa. Domyślam się, że jest to bezpiecznik elektroniczny o nieznanym progu zadziałania.

http://www.thevapesafe.com/index.php?option=com_content&view=article&id=22&Itemid=174
http://www.thevapesafe.com/index.php?option=com_content&view=article&id=22&Itemid=175

W skrócie, o ile ja to dobrze rozumiem (jeśli nie, to niech mnie ktoś poprawi):

Wersja 1 - bezpiecznik jednorazowy (po każdym odcięciu prądu jest do wymiany)
Wersja 2 - wielorazowy (ale również nie wieczny)

Prąd do 3.5A może trzymać bez końca
Prąd pomiędzy 3.5 - 6A wytrzymuje tylko przez określony czas od 5 do 10 sekund
Prąd powyżej 6A odcina natychmiastowo.
Awatar użytkownika
By Wąski
#866346
Tego szukałem i jakoś moje googlowe zapytanie wymiękło... ;)
Znaczy VapeSave1 szkoda kupować, a chyba tylko te modele są u nas w sprzedaży. Dawać 9 zeta do zabezpieczania batki za 5 zeta, to chyba lekka przesada... Chociaż... jakby chałupa miała się mi spalić... :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Mutango
#866356
Znaczy to co napisałem o prądach dotyczyło wersji 2.
Natomiast jednorazówka jest mocniejsza. Ma stały próg 7A, więc teoretycznie jest to 4.2V/0.6Ω (a to dość ekstremalne wapowanie)
Takiego bezpiecznika nie powinno się używać podczas przepalania, układania grzałki... tylko jak już jest niby wszystko ułożone i spalenie bezpiecznika powinno być już mało prawdopodobne. No ale jak to jest w praktyce, to nie wiem. Może się wypowie ktoś kto używał...
Awatar użytkownika
By Wąski
#866384
Niestety, na meshu często zdarzają się zwarcia i te 7A śmiało może wystąpić. Ale po ułożeniu grzałki można używać bez stresów, gdyż 7A*4V=28W - masz Mutango rację, tak ekstremalnie to raczej się nie wapuje.. ;) Chociaż, czytałem gdzieś o kickach na 20A :shock:
Odnośnie VapeSave2, to uszkodzić go można dopiero przy 20A i to gdy prąd płynie przez kilka minut! Mniejsze prądy gwarantują wielokrotne zadziałanie bez konieczności wymiany. Rekomendują wszak, że raz na pół roku i tak należy wymieniać go na nowy.

Reasumując. Wypadałoby, żeby sprzedawcy poczytali te opisy i dali kilka słów komentarza... *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By yancia
#905105
Wąski pisze:Znalazłem w dwóch sklepach internetowych taki drobiazg: Bezpiecznik Li-Ion (VapeSafe).

Obrazek Zdjęcie by ego2.pl

Niestety, żaden ze sklepów nie pisze nic na temat jak to działa. Domyślam się, że jest to bezpiecznik elektroniczny o nieznanym progu zadziałania. jedyne co podają to średnica 17mm. Grubość na oko 2-3mm. Zatem powinno wleźć do każdego moda 18xxx.
Domyślam się, że zakładanie tego razem z kickiem nie ma sensu. Poza tym, może to wtedy nie za dobrze działać... Ostatecznie każdy kick ma zabezpieczenie przeciwzwarciowe. :roll:
Czy ktoś używał to cudo za 9 zeta i może podzielić się swoimi uwagami? Na pewno to przy najbliższej okazji zakupię... z czystej ciekawości. 8)



Mam ten bezpiecznik z ego2 i nie jest jednorazowy :-) Ogólnie polecam, ja jestem z niego zadowolona - mam same akusy bez PCB i w mechaniku jak znalazł!
Awatar użytkownika
By jomat
#905132
yancia pisze:Mam ten bezpiecznik z ego2 i nie jest jednorazowy :-)

wytrzyma ok. 100 przełączeń,
jeśli już będzie przepracowany to płytki nie wyrzucaj,
z elektroniki jest na niej tylko bezpiecznik polimerowy smd, który można kupić za 1zł i wymienić.
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.