EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By maniek98
#1839925
hrb pisze:Alkohol w liquidach jest w tak małych ilościach, że raczej nie powinien mieć wpływu. W wielu innych produktach alko jest, jest on również "produkowany" przez sam organizm i jakoś nie powoduje on powrotu. Wg mnie, groźny jest nie tyle alkohol, ile raczej świadomość, że on tam jest. W końcu jakby nie patrzeć, to psychika ma bardzo duży wpływ na uzależnienie i skłonny jestem twierdzić, że problem może tkwić nie tyle w liquidzie, co raczej w głowie.
Uważam że liquidy z alkoholem nie są niebezpieczne, jednak sama świadomość jego obecności już tak.
Jednak to tylko takie moje przypuszczenia. Fachowcem (jakkolwiek by tego nie interpretować) nie jestem i oczywiście mogę się mylić.
Wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć, a przy chorobie alkoholowej warto dmuchać na zimne. W końcu jest o co walczyć.
Pozdrawiam wszystkich, którzy już nie piją.


podzielam zdanie
Awatar użytkownika
By PucH2
#1839926
Bardziej bym się obawiał smakowych liquidów. Te potrafią czarować firmowymi smakami alkoholi jak i piwa.
By akaza
#1861521
Bardziej w tym chodzi o wyczuwalny zapach alkoholu. Perfumy świeżo po użyciu mają przecież mocno alkoholowy zapach. Tak samo czekoladki z alkoholem - tu oczywiście jeszcze dochodzi smak. Natomiast jeśli mówimy o śladowych ilościach alkoholu, to niewyczuwalny w zapachu i smaku raczej nie powinien wywołać głodu alkoholowego.
By tomeh
#1911822
Nie jestem znawcą ale temat jest bardzo ciekawy. Bo odczuwalny zapach powstaje przez ulatnianie związków i alkohol to super nośnik z racji na jego łatwe parowanie. Jak takie % wejdzie w nos przez usta okolice zatok to przecież będzie działał jako stymulant. To może być 1/100 kropli a przecie będzie stymulująca na pobudzenie nałogu i doprowadzi do łaknienia głodu alkoholowego.

Żule nawet nie mogą przecież mieć perfum na bazie alkoholów a tylko dezodoranty a nie perfumy lane.

Witam. Od ładnych kilkunastu lat wapuję za pomocą […]

Suorin Fero-lepsze niż Oxva?

https://i.ibb.co/p2gfysq/1.jpg […]

oxva działa tylko na przycisk

Od kilku dni posiadam OXVA XLIM PRO. Dziś oxva zac[…]

Longfille #TAG - legendarny powrót

Longfille #TAG to płyny, których nie trzeba niko[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.