EPF
E-palenie kontra prawodawstwo. Trawnik Attack!
By Krasnal45
#1812108
Za zgodą naszego nieocenionego Starego Chemika, wstawiam tutaj w całości jego ostatni blogowy wpis:
ALARM! Larum grają!


Jak zapewne wiecie (choćby z nazwy bloga), jestem już dość wiekowym człowiekiem. Sporo w życiu przeżyłem, sporo widziałem. A jednak okazuje się, że nadal pewne sprawy potrafią mnie zaskoczyć. Tak było i dzisiaj, gdy otworzyłem maila od pani Aleksandry, której tu serdecznie dziękuję za informacje. Przejdźmy jednak do rzeczy. Jak wiecie, sprawami związanymi z EIN z mocy ustawy zajmuje się Biuro do spraw Substancji Chemicznych w Łodzi.I właśnie to biuro poszukuje kandydata na stanowisko specjalisty w Departamencie do spraw Substancji i Mieszanin Niebezpiecznych. Czytam to ogłoszenie i znajduję taki oto punkt w zakresie zadań:
2. Udział w monitorowaniu rozwoju rynku papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych, w szczególności poprzez ocenę dowodów wskazujących, że stosowanie papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych prowadzi do uzależnienia od nikotyny, a ostatecznie do spożycia wyrobów tytoniowych.

Tak, dobrze czytacie. Poszukiwany specjalista ma za jedno z głównych zadań znajdowanie dowodów na z góry założoną tezę o tzw. efekcie furtki (choć nie ma żadnych naukowych dowodów na jego istnienie!). Tam nie ma sformułowania „czy prowadzi czy też nie” – mają być gromadzone dowody, że prowadzi do uzależnienia, a w efekcie do palenia tytoniu.
Nie wiem, jak powinniśmy zareagować – poddaję to pod dyskusję. Jedno jest pewne: LARUM GRAJĄ! Jest to jawny wstęp do całkowitej likwidacji EIN w Polsce. Tu już maski władzy opadły. Dyrektywa została zaimplementowana, ustawa już działa. A teraz zamiast zadbać o to, aby płyny obecne na polskim rynku miały odpowiednią jakość, Inspektor do spraw Substancji Chemicznych całe swoje działanie kieruje na wykazanie, jakie to EIN są złe. Specjalista, który ma zarabiać 2500 zł brutto, ma pracowicie zbierać dane o ich negatywnym działaniu. Zwróćmy uwagę, że jakkolwiek ustawa mówi o tym, że Biuro ma zbierać informacje o działaniach niepożądanych, to w żadnym jej miejscu (ani też w macierzystej Dyrektywie Tytoniowej) nie ma ŻADNEGO przepisu, który obligowałby do oceny dowodów opisanej w wyżej cytowanym punkcie.
Pozostaje jedna niewiadoma – kto wymyślił ten punkt? Inspektor? Ministerstwo? Wątpię, abyśmy się tego dowiedzieli, choć obiecuję, że będę drążył, aby uzyskać jak najwięcej informacji w tej bulwersującej sprawie.
Moi drodzy – sam nie dam rady tego wszystkiego ogarnąć. Pomyślcie, gdzie z tym można uderzyć. Znacie posłów czy innych ważnych ludzi? Naprawdę tego nie możemy tak zostawić, bo za niedługo wszyscy będziemy wyjęci spod prawa.
I tylko szefowie firm Big Tobacco kolejny raz zacierają ręce i otwierają kolejne butelki szampana. Bardzo się cieszą, że trafił im się akurat taki fantastyczny rząd. Taki kochany, wycinający konkurencję. Bo ten parszywy naród się chwilowo zbiesił, jakieś elektroniczne pudełka kupuje i używa. Zakazać! Niech wrócą do natury, do ekologicznych ćmików. A wtedy kasa z akcyzy z papierosów będzie płynąć szerokim strumieniem jak dawniej. Ludzie będą umierać (a ciul z nimi!), więc nie będą brać emerytury i drenować biednego Morawieckiego i upadającego ZUSu. I wszyscy będą bezgranicznie szczęśliwi. No właśnie… będą?

https://starychemik.wordpress.com/2017/10/17/alarm-larum-graja/
Ostatnio zmieniony 17 paź 2017, 22:04 przez Krasnal45, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Ariusz
#1812111
Ponieważ musiałbym pojechać defetyzmem, to już lepiej więc zamilknę...
Awatar użytkownika
By PucH2
#1812112
A już myślałem że ten wakat proponują SCh i ma się wykazać. Kolejny raz zawiedziony jestem tak niską płacą za tak podłą prace.
Awatar użytkownika
By Pesio
#1812118
To za taką kasę raczej zbytnio wykazywał się nie będzie, ale, harcerzy nie brakuje

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1812133
Temat rozprawki: Kto jest twoim idolem i dlaczego Lenin.
A oni niby tak z komuną walczą.
Awatar użytkownika
By Pesio
#1812139
To teraz się chyba nazywa socjaldemokracja, to co przychodzi z unii, ale bez względu na ustruj, śmierdzi tu korupcjią na mega skalę

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Fachowo to nazywa się lobby
Awatar użytkownika
By skrzypekq4
#1812150
SzamanDM pisze:A oni niby tak z komuną walczą.


jaka komuna...? o KORYTA walcza darmozjady!!!
Awatar użytkownika
By Pesio
#1812152
Dokładnie, dlatego napisałem że bez względu na ustruj, jak bardzo ,to chyba jedynym wyznacznikiem jest PKB jakie jest w konkretnym państwie, im niższe, tym mocniej walczą

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1812163
Pesio pisze:To za taką kasę raczej zbytnio wykazywał się nie będzie, ale, harcerzy nie brakuje


Pewnie takie są procedury i ogłoszenie musiało się pojawić.
Wsadzą swojego człowieka, powiedzą co ma mówić i tyle.
Historia kołem się toczy.
By Krasnal45
#1812166
pawel_aa pisze:
Pesio pisze:To za taką kasę raczej zbytnio wykazywał się nie będzie, ale, harcerzy nie brakuje


Pewnie takie są procedury i ogłoszenie musiało się pojawić.
Wsadzą swojego człowieka, powiedzą co ma mówić i tyle.
Historia kołem się toczy.

To ma sens. Jaki poważny człowiek, z takim stażem i wykształceniem jakie są wymagane, pójdzie na warunki takiej roboty za 2500 brutto? :lol:
Awatar użytkownika
By Ariusz
#1812168
Wdarła się mała nieścisłość. W tym ogłoszeniu nie ma słowa o szukaniu, czy zdobywaniu takich dowodów... Jest jedynie informacja, że w zakresie obowiązków znajdzie się:
2. Udział w monitorowaniu rozwoju rynku papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych, w szczególności poprzez ocenę dowodów wskazujących, że stosowanie papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych prowadzi do uzależnienia od nikotyny, a ostatecznie do spożycia wyrobów tytoniowych.

Rozumiem to tak, że najpierw ktoś będzie jednak musiał taki dowód przedstawić, a nowy pracownik go oceni :D
Awatar użytkownika
By PucH2
#1812171
A jak myślisz kto takie dowody przedstawia od lat?
Awatar użytkownika
By Ariusz
#1812175
PucH2 pisze:A jak myślisz kto takie dowody przedstawia od lat?

Nie wiem :D No nie on, bo jego jeszcze nie ma... :mrgreen:
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1812185
Pewnie kluczowym dowodem w prawie będzie "Pamiętnik Gimbusa".
Karty już dawno rozdane, mleko rozlane.
Tu idzie taka kasa, że nawet sobie jej nie wyobrażamy.
Fajki "bezpieczne", bo dokładnie przebadane i z banderolą. :palm2

Włochy już przerabiały akcyzę i g**no z tego mieli.
U nas będzie identycznie.
Rynek upadnie i finito.

Nielogiczne to wszystko, najpierw ograniczają sprzedaż a potem nakładają akcyzę.
Ostatnio zmieniony 18 paź 2017, 00:31 przez pawel_aa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Pesio
#1812190
pawel_aa pisze:Pewnie kluczowym dowodem w prawie będzie "Pamiętnik Gimbusa".
Karty już dawno rozdane, mleko rozlane.
Tu idzie taka kasa, że nawet sobie jej nie wyobrażamy.
Fajki "bezpieczne", bo dokładnie przebadane i z banderolą. :palm2

Włochy już przerabiały akcyzę i g**no z tego mieli.
U nas będzie identycznie.
Rynek upadnie i finito.

Nielogiczne to wszystko, najpierw ograniczają sprzedaż a potem nakładają akcyzę.
Przebadane pod względem umieralności na raka itp, itd

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1812191
devgron pisze:Nie ma? Moze jeszcze nie wiemy kto to ;) Troszeczke z innej strony podejscie ;)


Przyznaję się! To ja... :lol:
Awatar użytkownika
By Ariusz
#1812192
McGrinn pisze:Przyznaję się! To ja... :lol:

O! I to jest pomysł, 5 kolumna! :D
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1812194
Pesio pisze:Przebadane pod względem umieralności na raka itp, itd

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

W ubiegłym wieku, na początku boomu tytoniowego przedstawiciele firm tytoniowych zeznawali w sądzie pod przysięgą twierdząc, że palenie tytoniu raka nie powoduje. Choć już wtedy badania wykazywały, że powoduje.
Taka jest siła pieniądza.
Luzik.
Awatar użytkownika
By devgron
#1812196
McGrinn pisze:
devgron pisze:Nie ma? Moze jeszcze nie wiemy kto to ;) Troszeczke z innej strony podejscie ;)


Przyznaję się! To ja... :lol:


To teraz tylko powiedz czy dasz rade za 2500 brutto czy jednak ktos Ci bedzie doplacal za wydawanie decyzji. Ewentualnie zrobimy zrzutke to podaj konto ;)
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1812198
devgron pisze:
McGrinn pisze:
devgron pisze:Nie ma? Moze jeszcze nie wiemy kto to ;) Troszeczke z innej strony podejscie ;)


Przyznaję się! To ja... :lol:


To teraz tylko powiedz czy dasz rade za 2500 brutto czy jednak ktos Ci bedzie doplacal za wydawanie decyzji. Ewentualnie zrobimy zrzutke to podaj konto ;)


5 koła i nie znajdę żadnych dowodów na szkodliwość EIN!
Awatar użytkownika
By Ariusz
#1812203
McGrinn pisze:5 koła i nie znajdę żadnych dowodów na szkodliwość EIN!

Zobacz, a on za 2,5 znajdzie :lol:
Awatar użytkownika
By bulit73
#1812401
2,500 brutto to pensja podstawowa. Nikt nie wspomniał o premiach uznaniowych. A oni krzywdy nie dadzą sobie zrobić.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1812408
Panowie pensje w służbie cywilnej do wysokich nie należą. Pensje zaczynają z niskiego C (C jak c... pensja), a później dodaje się odpowiednie mnożniki (Dz.U. 2016 poz. 125). Zresztą często gęsto są to stanowiska dla pociotków którzy w ten sposób zdobywają doświadczenie niezbędne aby w służbie cywilnej pójść w górę.

Pytanie: Nie mamy w Łodzi swojego człowieka który szuka roboty? Biorąc pod uwagę zakres obowiązków można by zliberalizować rynek po całości, a przy okazji zamknąć wszystkie stoiska CHIC/BAT. Możemy się co miesiąc zrzucać na "premię uznaniową".
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1812411
Z tym udowadnianiem to jakaś lipa jest. Przecież to jest indywidualna sprawa każdego z osobna. Przecież to tak, jak udowodnić że ktoś kto pije piwo, uzależni się i zacznie pić wódkę lub na odwrót, ktoś zaczął pić wódkę przez którą zaczął pić piwo. To jest nonsens. Jak ktoś chce palić śmierdziele to i tak będzie palić, czy to od razu czy też po EIN. przecież wiadomo że nikotyna uzależnia. Można też przecież szukać dowodów na to że dzięki EIN, ludzkość się uzależniła i zaczęła spożywać ogromne ilości pomidorów. :lol: Bez sensu to udowadnianie.
Awatar użytkownika
By Pesio
#1812418
Pamiętam czasy kiedy czekolada była nie zdrowa, też były próby udowodnienia, tylko wtedy było wiadomo że były to komunistyczne bzdety i każdy wiedział o co chodzi, teraz wszyscy wiedzą że chodzi o grubą kasę i tu jest różnica,

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1812469
Was to chyba gryzie zazdrość :P posiedzi sobie gostek przy kompie,przekopiuje z google do kajetu kilka nic nie znaczących wpisów i 2,5tys ma? ma,pytanie tylko kto te dowody zweryfikuje.......... i za ile
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1812622
Tak sobie siedzę i myślę... I doszedłem do wniosku, że źle to interpretujemy.
Patrząc na to z perspektywy BigT i MZ wszystko jest w najlepszym porządku.
By Krasnal45
#1812626
Chciałes powiedzieć, patrząc z perspektywy podstołowej wymiany doświadczeń i argumentów pomiedzy BigT i BigPH, a MZ i MF...
Awatar użytkownika
By Ariusz
#1812627
Nawet nie wiem, gdzie musiałbym stanąć, żeby spojrzeć na to z takiej perspektywy...
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1812628
Dokładnie tak.
Młodzi ludzie mają zaczynać od e-p by docelowo stać się palaczami analogów.
Awatar użytkownika
By miblah
#1812667
@pawel_aa - nie no, to nie tak... BT już wie, że kolejne rynki będą mu odpadać. I ma też świadomość, że długo jeszcze będzie zarabiał krocie na tytoniu, bo ma "rynki wschodzące" - czyli Chiny. Ale widzi co się święci - tam też palenie (i to w krótszym po okresie niż w stało się to w Europie czy Ameryce) będzie potępiane. Przecież nikt zdrowy nie wierzy, że EIN ma efekt bramy... Przejście palacza ma następować na podgrzewacze tytoniu - wilk syty i owca cała...
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.