EPF
Adaptery, przedłużki, pierścieniem i inne ustrojstwa, które mogą Ci się przydać przy modernizacji e-papierosa.
By mikolay
#649158
Mam następujące pytanie:
Czy można ładować telefon (Nokia E52) z użyciem adaptera do e-papierosa i kabla USB? Czy jest to bezpieczne dla telefonu i baterii? Niestety zgubiłem gdzieś swoją ładowarkę sieciową do telefonu i zastanawiam się czy wykorzystanie tego adaptera jest możliwe.

Adapter:
Input: AC100 - 240V50/60Hz
Output: 5v +/- 0,5V
DC 500mA +/- 30mA

Kabel: standardowy kabel USB - microUSB do telefonów Nokia.
Awatar użytkownika
By Scottti
#649175
mikolay pisze:Mam następujące pytanie:
Czy można ładować telefon (Nokia E52) z użyciem adaptera do e-papierosa i kabla USB? Czy jest to bezpieczne dla telefonu i baterii? Niestety zgubiłem gdzieś swoją ładowarkę sieciową do telefonu i zastanawiam się czy wykorzystanie tego adaptera jest możliwe.

Adapter:
Input: AC100 - 240V50/60Hz
Output: 5v +/- 0,5V
DC 500mA +/- 30mA

Kabel: standardowy kabel USB - microUSB do telefonów Nokia.


Możesz nic się nie stanie jedyny minus to taki że bateria w Nokii będzie dłużej ci się ładowała.
Awatar użytkownika
By Ogar616
#663819
Scottti pisze:
mikolay pisze:Mam następujące pytanie:
Czy można ładować telefon (Nokia E52) z użyciem adaptera do e-papierosa i kabla USB? Czy jest to bezpieczne dla telefonu i baterii? Niestety zgubiłem gdzieś swoją ładowarkę sieciową do telefonu i zastanawiam się czy wykorzystanie tego adaptera jest możliwe.

Adapter:
Input: AC100 - 240V50/60Hz
Output: 5v +/- 0,5V
DC 500mA +/- 30mA

Kabel: standardowy kabel USB - microUSB do telefonów Nokia.


Możesz nic się nie stanie jedyny minus to taki że bateria w Nokii będzie dłużej ci się ładowała.


A dlaczego dłużej?
Z tego co mi wiadomo standardowe ładowarki dają 420mA a tutaj jest 500mA, więc na moje oko bateria będzie się szybciej ładować i może ulec uszkodzeniu.
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#667438
Adapter AC -> USB jest uniwersalny. Dostarcza napięcia i prądu identycznego jak w zwykłym gnieździe USB, czyli 5V/500mA.
Wszystko co można ładować z USB można też podłączyć to takiego adaptera.
Czas ładowania powinien być identyczny jak podczas ładowania ze zwykłego gniazda USB w komputerze.
Ostatnio zmieniony 17 lut 2013, 19:45 przez pawel_aa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By zakk87
#667441
Ładowarka e52 ma 1200mAh lub nawet 1500mAh, wiec adapterem ładować się będzie dłużej. Adapterem ladowalem Avilę, a ładowarka z Nokii ladowalem Sony i HTC.

Tapatalk | mt27i | zakk87
Awatar użytkownika
By treblaa
#891910
Standard USB przewiduje zawsze 5V 500mA (USB 3.0 ma 900mA), adaptery sieciowe mogą mieć więcej (np. 2A), ale to nie szkodzi w używaniu go to urządzeń potrzebujących mniej mA. Zazwyczaj urządzenie pobiera tyle mA ile potrzebuje :)
Awatar użytkownika
By slavo22
#891975
Telefony i inne urządzenia które ładują swoje baterie mają ładowarkę zabudowaną w środku urządzenia. Adapter sieciowy, samochodowy, USB kompa dostarcza tylko odpowiednio niskiego napięcia o określonej wydajności prądowej. Jeśli wydajność jest mała to bateria będzie ładowana max prądem adaptera długo, jeśli duża - ładowarka weźmie tylko tyle ile potrzebuje. Popularne "ładowarki" do komórek to tez tylko adaptery z odpowiednią wtyczką.

Tapnięte ze SGSa
Awatar użytkownika
By gregbard
#895620
zeroo13 pisze:Kiedyś dawno temu podłączyłem baterię joyetecha usb do przejściówki od apple i batka po prostu się zjarała :D Od tamtego czasu nie ryzykuję i jeśli już korzystam z ego to ładuję go z usb kompa..


Bo apple ma wszystko lepsze i właściwie cała reszta świata powinna podążać za apple, możliwe że ma też + tam gdzie reszta świata - a - tam gdzie wszyscy +. Taka wyjątkowość.
By user
#895636
gregbard pisze:
zeroo13 pisze:Kiedyś dawno temu podłączyłem baterię joyetecha usb do przejściówki od apple i batka po prostu się zjarała :D Od tamtego czasu nie ryzykuję i jeśli już korzystam z ego to ładuję go z usb kompa..


Bo apple ma wszystko lepsze i właściwie cała reszta świata powinna podążać za apple, możliwe że ma też + tam gdzie reszta świata - a - tam gdzie wszyscy +. Taka wyjątkowość.


Nieprawda.
Swojego gejfona ładuję wszelakimi adapterami sieciowymi i jakoś nie pali się i nie wybucha. Widać mam poprzestawiane bieguny i niechcący wyszło im tak jak reszcie świata :D
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.