EPF
By Grzelu
#1129556
Po przeczytaniu pierwszego pasta jestem delikatnie mówiąc zdegustowany.

LogerM pisze:Kto kwalifikuje się do złożenia wniosku:
- Najlepiej gdyby były to osoby o niskich dochodach, mieszkające z rodziną (niepracująca żona, rodzice lub dzieci, ktoś trwale chory wymagający kosztownej opieki),
- Osoby nie posiadające nieruchomości,
- Bezrobotni, renciści, emeryci (o niskich dochodach, byli górnicy mogą skończyć czytanie ;) ),
- Wszystkie osoby które uważają, że ich sytuacja materialna jest trudna i są w stanie udowodnić, że nie stać ich na prawnika.


Odnoszę wrażenie, że niewinni użytkownicy stoją teraz między koncernami tytoniowymi a importerami lub dystrybutorami Chińskich pomysłów. Ów dostawcy chcąc oszczędzić fundusze próbują wyręczyć się ubogimi obywatelami lub co jeszcze gorsze namawiają do "poświadczenia nieprawdy".
Awatar użytkownika
By Hunka
#1129595
Grzelu pisze:Po przeczytaniu pierwszego pasta jestem delikatnie mówiąc zdegustowany.


Odnoszę wrażenie, że niewinni użytkownicy stoją teraz między koncernami tytoniowymi a importerami lub dystrybutorami Chińskich pomysłów. Ów dostawcy chcąc oszczędzić fundusze próbują wyręczyć się ubogimi obywatelami lub co jeszcze gorsze namawiają do "poświadczenia nieprawdy".

Czyli konkretnie kto jest tym złym importerem lub dystrybutorem który chce brudną robotę tanim kosztem odwalić?
Loger? SUEP? EFVI? Czy może Kubuś Puchatek z ekipą?

Ja mam wrażenie że akurat dystrybutor/importer poradzi sobie świetnie z dyrektywą czy bez. Tyle że zamiast handlować chińskimi pomysłami będzie sprzedawał pomysły koncernów tytoniowych.

Tym bardziej godni szacunku są handlowcy, którym się chce zaangażować swój czas, wysiłek i pieniądze w polepszenie sytuacji waperów.

Co do kosztów skargi, to unijny moloch za unijne (czyli nasze) pieniądze urodził idiotyczne prawo, więc te same unijne (czyli nasze) pieniądze powinny posłużyć w celu poprawienia tegoż.



Fakt, że kolejny raz rzeczywistość jest bardziej absurdalna od fantazji. :?
Tego nawet Mrożek by nie wymyślił.
:wink:
Awatar użytkownika
By Rob_cig
#1129601
Kolego Grzelu,
Wcale NIE MUSISZ używać swojego Vamo 3, móc legalnie zakupić nowy mod o zmiennym napięciu, ani napełniać swego dużego klirka(>2ml) ulubionym liquidem o zaw. nikotyny >20mg/ml z buteleczki >10ml. Unia zadbała, żeby "trujący" liquid się nie rozlewał a chmurka w sposób jednolity docierała tam, gdzie już koniecznie chcesz ją mieć.

Wystarczy nic nie robić a już od 2016 zostaną do kupienia tylko papierosopodobne z jednorazowymi, nie napełnialnym kartridżami.
I całkiem realnym jest, że TYLKO w aptekach.

Mnie taka przyszłość nie bawi. :(
Awatar użytkownika
By Kszywho
#1129607
Grzelu pisze:Po przeczytaniu pierwszego pasta jestem delikatnie mówiąc zdegustowany.

LogerM pisze:Kto kwalifikuje się do złożenia wniosku:
- Najlepiej gdyby były to osoby o niskich dochodach, mieszkające z rodziną (niepracująca żona, rodzice lub dzieci, ktoś trwale chory wymagający kosztownej opieki),
- Osoby nie posiadające nieruchomości,
- Bezrobotni, renciści, emeryci (o niskich dochodach, byli górnicy mogą skończyć czytanie ;) ),
- Wszystkie osoby które uważają, że ich sytuacja materialna jest trudna i są w stanie udowodnić, że nie stać ich na prawnika.


Odnoszę wrażenie, że niewinni użytkownicy stoją teraz między koncernami tytoniowymi a importerami lub dystrybutorami Chińskich pomysłów. Ów dostawcy chcąc oszczędzić fundusze próbują wyręczyć się ubogimi obywatelami lub co jeszcze gorsze namawiają do "poświadczenia nieprawdy".


Mylisz się. Dostawcy próbują też wyręczyć się bogatymi obywatelami. Ty, jako niezwykle bogaty użytkownik ep zapewne już dawno sam złożyłeś skargę, bez pomocy jakiegoś Patryka czy Logera, bo przecież stać Cię na pokrycie wszelkich kosztów związanych z wynajęciem adwokata itp
:palm
Awatar użytkownika
By LogerM
#1129680
Pominę kwestię dostawcy którym nie jestem, nie byłem i być nie zamierzam; kolego Grzelu wytoczyłeś wobec mnie poważne oskarżenie. Twierdzisz że dopuściłem się w swojej wypowiedzi przestępstwa z art. 255 kk czyli publicznego nawoływania do popełnienia przestępstwa. To poważne oskarżenie. Wskaż mi więc w którym momencie się to stało i zrób to do czego masz prawny obowiązek czyli zawiadom organy ścigania o popełnionym przestępstwie. Na marginesie dodam jeszcze że poświadczenie nieprawdy o którym piszesz czyli przestępstwo z art. 271 kk tyczy się funkcjonariuszy publicznych, Ty zapewne myślałeś o czyli przestępstwie z art. 233 kk czyli składaniu fałszywych zeznań. To tak tylko informacyjnie aby przetrzeć Ci szlaki w prokuraturze.

W cytowanym przez Ciebie fragmencie opisałem grupy osób którym najłatwiej jest uzyskać finansowanie, oraz najłatwiej umotywować późniejszą skargę. Gdzie widzisz tutaj publiczne nawoływanie do popełnienia przestępstwa? Czy w Naszym kraju zakazane jest posiadanie trudnej sytuacji materialnej? A może przyznawanie się do tego obraża Twoje uczucia religijne?

Informuję Cię również że edycja Twojego postu została zablokowana na wypadek gdybym zdecydował się na złożenie wniosku o ściganie przestępstwa określonego w art. 212 § 1-2 kk i potrzebował dowodów.

Wątek wydzielam aby nie zanieczyszczać tematu pierwotnego.
By Grzelu
#1129860
LogerM pisze:Pominę kwestię dostawcy którym nie jestem, nie byłem i być nie zamierzam;


Tak Was boli wolne wyrażenie zdania i interpretacja? Odwracając pytanie, kolego LogerM w którym miejscu oskarżam o nawoływanie? Raczej nie.
Nie wiem jaki cel ma administracja serwisu wyszczególniając post, tworząc z niego odrębny temat, ale przechodząc do meritum na którym skończę to można byłoby ubrać w słowa inaczej ogólno dostepny apel.

Mimo wszystko pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1130016
Grzelu pisze:Tak Was boli wolne wyrażenie zdania i interpretacja?

Boli bezmyślne rzucanie oskarżeń i nadinterpretacja.
Grzelu pisze: Odwracając pytanie, kolego LogerM w którym miejscu oskarżam o nawoływanie?

W tym:
Grzelu pisze:co jeszcze gorsze namawiają do "poświadczenia nieprawdy".

---
Grzelu pisze:Nie wiem jaki cel ma administracja serwisu wyszczególniając post, tworząc z niego odrębny temat,

Oczyszczenie istotnego wątku z bredni i wymysłów.
By Grzelu
#1130029
Pierwszy raz widzę oczyszczanie, przez probę napiętnowania w nowym temacie.
Jeżeli czujesz że jest to zbędne (post), nie pasuje lub powinien być gdzie indziej po prostu skasuj go, przenieś lub napisz do autora.
Proponuję zamkniecie tego bezcelowego tematu.
Awatar użytkownika
By Jakub07
#1130176
Kol Grzelu
Przesadziłeś z oskarżeniem o "poświadczenie nieprawdy". Tam nie ma o tym nawet slowa.
Kol Kszywho
Czyżbyś pracował w US i znał finanse użytkowników forum ?

A na marginesie napisze swoje zdanie na temat walki z "Europą" o e-petki. Jezeli nie to miejsce ,prosze przenieść w odpowiednie miejsce .
Otóż wedlug mnie żadne petycje , odwołania itp nie pomogą w walce z bogaczami tego świata. A takimi bogaczami jest cały przemysł tytoniowy . Dziwi mnie trochę ten napastliwy ton wypowiedzi niektórych userow.
Madrze napisal niedawno kol Pol , że wszystkie rzeczy związane z tematem e- papierosów powinny byc pod ścisłą kontrolą . Do tego dojdzie akcyza lub inny podatek , bo zadne państwo nie pozwoli sobie w dobie kryzysu na utratę zysku przez skarb państwa . Większość mówi co bedzie od 2016 rsie. Widze na forum , że niektórzy e-palą od 5 lat a w zamysle e-pap mialy być sposobem na rzucenie smierdzieli. Niektorzy zaraz odezwą się , ze walcza dla następców .
Ja po prostu nie wierze w powodzenie takich akcji .
Awatar użytkownika
By Rob_cig
#1130289
I tu sie różnimy pięknie, bo ja (mimo 56 lat) wierzę w powodzenie takich i innych, jak EFVI, akcji. Dobrze zaplanowanych i przygotowanych.
Gdy przestanę wierzyć, że coś mogę zmienić to...pora do piachu.
Awatar użytkownika
By szoferek
#1130346
Jakub07 pisze:Kol Grzelu
Przesadziłeś z oskarżeniem o "poświadczenie nieprawdy". Tam nie ma o tym nawet slowa.
Kol Kszywho
Czyżbyś pracował w US i znał finanse użytkowników forum ?

A na marginesie napisze swoje zdanie na temat walki z "Europą" o e-petki. Jezeli nie to miejsce ,prosze przenieść w odpowiednie miejsce .
Otóż wedlug mnie żadne petycje , odwołania itp nie pomogą w walce z bogaczami tego świata. A takimi bogaczami jest cały przemysł tytoniowy . Dziwi mnie trochę ten napastliwy ton wypowiedzi niektórych userow.
Madrze napisal niedawno kol Pol , że wszystkie rzeczy związane z tematem e- papierosów powinny byc pod ścisłą kontrolą . Do tego dojdzie akcyza lub inny podatek , bo zadne państwo nie pozwoli sobie w dobie kryzysu na utratę zysku przez skarb państwa . Większość mówi co bedzie od 2016 rsie. Widze na forum , że niektórzy e-palą od 5 lat a w zamysle e-pap mialy być sposobem na rzucenie smierdzieli. Niektorzy zaraz odezwą się , ze walcza dla następców .
Ja po prostu nie wierze w powodzenie takich akcji .

Typowy Polak. Pier...ić wszystko, co będzie to będzie. Inni niech się męczą. Stary weź najlepiej z takim nastawieniem wyjedź z tego kraju. W
Awatar użytkownika
By Jakub07
#1130703
szoferek pisze:Typowy Polak. Pier...ić wszystko, co będzie to będzie. Inni niech się męczą. Stary weź najlepiej z takim nastawieniem wyjedź z tego kraju. W


A niby dlaczego mam wyjeżdżać z kraju ? Bo mam inne zdanie jak Ty ?
Obejrzyj wyniki Polaków na EFVI . Szału nie ma , 5300 podpisów w 40 milionowym kraju to niewiele .
W porownaniu do innych krajów to wręcz słabo . Tu właśnie odzywa sie polskie pieniactwo . Bo Polak chce , to Unia musi tak zrobić . Wysłuchałem audycji z kol Starym Chemikiem , mądrze gadał aż zbyt mądrze i przez to szału nie było . Ty jako dostawca powinieneś doskonale wiedzieć co to rachunek ekonomiczny .
Panstwo też jest takim sklepem , tylko w skali makro .
I każdy kraj bedzie szukał dodatkowych dochodow . A rynek e-pap jest swoistą wolnoamerykanką . Ja też będąc e-palaczem chcialbym żeby było tanio , a zarazem żeby produkty e-pap zwłaszcza liquidy i ich skladniki były w miarę zdrowe , powtarzalne i pod jakąkolwiek kontrolą odpowiednich instytucji . . A tego niestety nie da się razem połączyć .
Tekst na EFVI ręce precz od e-papierosów skierowany do Unii jest moim zdaniem nie halo .
Temat bogatych koncernów tytoniowych i ich lobby to temat rzeka i tylko go tu zasygnalizuje .
Do tego trzeba dodac jeszcze naszych kochanych polityków , europosłów , dla ktorych najważniejsze są stołki w Brukseli .
Inicjatywa EFVI nie ma takiego lobby , nie ma siły przebicia. Dlatego jestem sceptycznie nastawiony do efektów takich inicjatyw , co nie znaczy ze jestem przeciwny EFVI . Nie wierzyć w efekty , a być przeciwny to dwie różne rzeczy.
I dlatego z powodu mojej niewiary dotyczącej tak marginalnej rzeczy w naszym życiu jaką jest inicjatywa EFVI mam wyjeżdżać z kraju ???
Awatar użytkownika
By venom_666
#1130851
Jakub Ty tak na poważnie??
Nie chodzi w tym wszystkim o akcyzę, bo na to można się zgodzić...
Większym problemem jest cała reszta, czyli sprowadzenie e-p do jednorazówek bez mozliwości napełniania, liquidy w buteleczkach o małej pojemności itp.
Innymi słowy cofnięcie wszystkiego o kilka lat wstecz i spełnienie wymogów jedynie przez koncernowe wyroby.
Nie uśmiecha mi sie kupowanie rurek jako powerbanków z konektorem 510 ani RDA z przemytu bo legalne nie będą, a do tego dązy dyrektywa...
Co będzie następnym krokiem?? Jaranie czystej bazy bo smaki będą zabronione?? czy npm e-p o smaku bananowy i wygięty zgodnie z unijną dyrektywą nt. kształtu banana??
Awatar użytkownika
By Jakub07
#1130970
Venom
Nie chcę tu bić piany , ani być złośliwy . Zgadzam sie z Toba w 100% i również ja nie chcialbym powrotu starych czasów i starych zasad sprzedaży e-pap .
Po prostu wyraziłem swoje zdanie , że nie wierzę w powodzenie tej inicjatywy . Brak jej lobby , siły przebicia . Moim zdaniem do walki z kolosem zagrożonym utratą ogromnych zysków potrzebny jest podmiot o zbliżonej sile . Czy naprawdę uwazasz , że 5300 podpisów jest w stanie cos zdziałać ? Że tekst typu łapy precz od e-papierosów jest na miejscu ?
Według mnie żeby cokolwiek ugrać to trzeba mieć mocne argumenty np wyniki badan wykonanych przez renomowane firmy badawcze potwierdzające wyższość "zdrowotną" e-pap nad tradycyjnymi smierdzielami . Potrzebna jest też ogromna akcja uświadamiająca w "narodzie" . Wszystkim znana jest opinia laików o e-papierosach . Na to potrzeba czasu i ogromnych pieniędzy . A nie ma ani tego ,ani tego .
Stad moje sceptyczne podejście do inicjatywy .
Mimo wszystko życzę powodzenia i żeby nie bylo też oddam swoj głos na EFVI . Moze sie do czegoś przyda :D .
Awatar użytkownika
By Hunka
#1130992
Jakub07 pisze:Stad moje sceptyczne podejście do inicjatywy .
Mimo wszystko życzę powodzenia i żeby nie bylo też oddam swoj głos na EFVI . Moze sie do czegoś przyda :D .

Za karę że marudzisz, denerwujesz ludzi i siejesz pesymizm to postaraj się o jeszcze kilka podpisów. :)
Awatar użytkownika
By matatiti
#1131000
Drogi Jakubie, Hunka Ci dobrze radzi. Właśnie ogólny sceptycyzm w tej sprawie, jest powodem takich, a nie innych statytystyk. Łatwo jest krytykować, narzekać na "polaczków", dorzucając kolejny kamień do atmosfery porażki, a przecież nic jeszcze nie jest przesądzone. Wystarczy odrobina nadziei i wiary w sukces, każdego z nas. Wystarczy druknąć choć jeden formularz do zbierania podpisów, który Hunka ma w swym podpisie i wypełnić go dwunastką swoich znajomych, by mieć tą satysfakcję, że zrobiło się "coś" dla tej sprawy. Przejdź więc na jasną stronę Jakubie :) Stronę entuzjazmu, wiary i nadziei, dając przykład innym niedowiarkom, że jesteśmy jeszcze w stanie coś zmienić.
Pozdrawiam.


Tapatalk
Awatar użytkownika
By Jakub07
#1131037
Hunka pisze:Za karę że marudzisz, denerwujesz ludzi i siejesz pesymizm to postaraj się o jeszcze kilka podpisów. :)


Dziękuję za łagodny wymiar kary :D
Nie miałem zamiaru nikogo denerwowac ani siać pesymizm . Bardziej mój głos w tym temacie należy traktować jako próbę poszukiwania lepszego sposobu na walkę z grubym "tytoniowym" zwierzem , bo na razie wyglada to , bez obrazy i nerwów , na polowanie przy użyciu kapiszonów .
Wracając do podpisów oprócz ilości widziałbym też dużą rolę do "jakości" podpisów tzn . zainteresować podpisami znane , medialne osoby , aby one przy okazji np udzielania wywiadów itp rzekły słowo o EFVI. Może ktos zna , ma dojście do takich osób . Jeden taki podpis ,jedno słowo w mediach moze zrobić duzo więcej niż dziesiątki podpisów zwykłych "szaraków".
Awatar użytkownika
By Patryk EFVI
#1131814
Jakub, nie chcę się wdawać w dyskusję, Twoje podejście do inicjatyw jest sceptyczne i ok, masz takie prawo.

Chciałbym jednak zwrócić uwagę na jedną bardzo istotną rzecz, i niech zastanowią się nad tym również kolejne "pokolenia" użytkowników forum zamierzające coś pisać w istotnych tematach.

Jakub07 pisze:Według mnie żeby cokolwiek ugrać to trzeba mieć mocne argumenty np wyniki badan wykonanych przez renomowane firmy badawcze potwierdzające wyższość "zdrowotną" e-pap nad tradycyjnymi smierdzielami . Potrzebna jest też ogromna akcja uświadamiająca w "narodzie" . Wszystkim znana jest opinia laików o e-papierosach . Na to potrzeba czasu i ogromnych pieniędzy . A nie ma ani tego ,ani tego .
Stad moje sceptyczne podejście do inicjatywy .

Piszesz "trzeba", "potrzebna", "potrzeba". Wiesz jak ja odbieram tego typu przekazy? Działają na mnie jak płachta na byka. "Trzeba coś zrobić, ale ja palcem nie kiwnę." Rzucać pomysłami co trzeba zrobić potrafi dosłownie każdy. Mógłbym napisać trylogię o tym co trzeba w tym kraju zrobić, ale to nic nie zmieni.
Proponuję, aby wszelkie dyskusje sprowadzić z poziomu "trzeba" na "robię to tak, tak i tak. Co wy na to?".
Jakubie, jak czujesz, że trzeba coś zrobić - do dzieła, rób! Wstąp do SUEP, zobaczysz jak przeprowadza się konkretne działania. Tylko ostrzegam - nie potrzebujemy doradców co trzeba zrobić.
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.