EPF
Nasze własne produkcje
Awatar użytkownika
By angellae
#26880
Instrukcja budowy Sticka do 901/801(pen) we wlasnym zakresie
(zdjecia i opisy od przyjaciol z niemiec z zezwoleniem na wolny przeklad).
Potrzebne:
obudowa dowolna na 4x akku "paluszek" (na zdjeciach przyklad firmy revolt)
przycisk dowolny (do wyboru, do koloru)
uskodzona bateria 901/801(pen)
reszta ze zdjec, mam nadzieje...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
By adse
#26948
Hmmm.... ze zdjęć wynika, że zasilanie jest na 4 akumulatorki NiMh typu AA.
Taki akumulatorek ma napięcie ok. 1,1 - 1,4 V (nominalnie 1,2V). To razem by było od ok. 4,4 do 5,6V, a to chyba o wiele za dużo na atomizer. Trochę elektroniki trzeba dołożyć, ze zdjęć szczegóły nie wynikają.
Awatar użytkownika
By angellae
#27052
Masz racje, zasilanie 4x 1,2V powinno dawac okolo 4,8V, ale sa jakies straty, wiec jest ok. 4,0-4,6V, dodajemy do tego jedna diode prostownicza (wazny jest prad 1A lub wiecej) i mamy spadek napiecia ok. 0,6V, co daje w efekcie koncowym ok. 3,4-3,8V i jest ok dla atomizera.
Awatar użytkownika
By lesmie
#27444
Ja ryzykuję i jadę bezpośrednio właśnie na tych czterech eneloopach, bo dymią mi jak lokomotywy na tych 4,8V atomizery od DSE901, pewnie długo nie pociągną na tym podwyższonym napięciu, ale trudno jak tak bardzo lubię taki gęsty, mocny dym jak kiedyś z e cygara. Mam jeszcze kilka sprawnych atomizerów od DSE901 a oryginalne akumulatorki już słabiuteńkie i słabiutko na nich dymią i chcę je wykończyć na podwyższonym napięciu i choć tylko przez jakiś czas, póki nie padną mieć taki super dym jak z e cygara, które zresztą też szybko mi padło.
Awatar użytkownika
By scob
#40072
ten element "z kryską" po jednej stronie to właśnie dioda.
4 wpełni naładowane aku "1,2V" dają ca. 5,1-5,5V.

U mnie atomizer od pena "pali" na 3 aku :)
Awatar użytkownika
By angellae
#41833
Te diode z allegro mozesz uzyc, praktycznie mozna uzyc kazdej diody prostowniczej od 2A dla pewnosci. Mozesz tez uzyc rezystora, trzeba by tylko obliczyc ile Ohm by musial miec, zeby napiecie za bardzo nie spadlo. Mozna by tez bardziej luksusuwo to zrobic i zastosowac gotowy stabilizator napiecia o mocy 2A.

Pozdrawiam
Andy
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.